Jump to content

PaBre9

Players
 • Content count

  21
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  3008

About PaBre9

 • Rank
  Seaman
 • Profile on the website PaBre9

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

101 profile views
 1. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Jacy tam muszą być spece od wizerunku... Przecież mogli nic nie napisać, tylko wylosować z tych kilku wybranych - nikt by nic nie wiedział, nikt by nie narzekał, całe EU by się cieszyło z konkursu. Ale nie - trzeba strzelić części serwera w pysk a potem czekać na falę pomyj. Oni to chyba po prostu lubią.
 2. kiedy WG zrobi sensowny MM???

  To wrażenie może być dobre. Sam jestem takim graczem i to co najbardziej mnie boli, to to, że w miarę ogarniam co się dzieje, ale nie mam skilla żeby mieć większy wpływ na bitwę. Więc widzę cały ten syf i niewiele mogę na to poradzić. Do tego dochodzi RNG i jest już po zawodach. Bo nawet jak zagrasz w sposób prawie idealny, to może się okazać, że przez RNG i tak będziesz w... Pro wymiatacz albo z tego mimo wszystko wyjdzie obronną ręką, albo, grając 20 gier dziennie nawet nie zauważy. Rozgrywając 2 - 3 bitwy w ciągu dnia (z rzadka więcej), będąc przykładowo wykołowany na pierwszej z nich, nie bardzo już mam ochotę grać dalej. Więc, z perspektywy żółtego gracza - tak, gra staje się nieskończonym morzem graczy kiepskich (bo im jest albo wszystko jedno, albo na ich miejsce przychodzą nowi) z kilkoma unicumami robiącymi co chcą. Klasy średniej coraz mniej.
 3. Izumo

  W moim przypadku ten okręt na większe dystanse nie działał w ogóle. Na tym dystansie dało się nim coś zrobić. A wystawienie nim burty czy na 6 czy na 20 km kończyło się zawsze tak samo. Pełna zgoda co do tego, że sporo okrętów Cię wymanewruje, jedyna nadzieja taka, że nie zdąży.
 4. Izumo

  Aleś się naprodukował...
 5. Izumo

  Skończyłem go w końcu. Dzień premki z okazji rocznicy gry, kamo rocznicowe, wszystkie możliwe flagi na xp, zapas piwa i w dwa dni brakujące 100k xp jakoś zmęczyłem. Zmęczyłem jest tu najwłaściwszym słowem - 17 bitew z WR 35%. Ten okręt ma na WR niesamowity wpływ - negatywny. Mam wrażenie, że sama jego obecność w teamie powoduje, że jest się na starcie mocno w plecy - bo cokolwiek innego dostanie przeciwny team będzie nieporównywalnie lepsze. Grając Izumo przez te ostatnie kilkanaście bitew trochę go jeszcze rozkminiłem. To jest faktycznie okręt na bliski dystans. Ale taki bliski bliski - poniżej 8km, najlepiej poniżej 6km. Jak zastaniemy kogoś w tej odległości to robimy z nim co chcemy (pod warunkiem, że nie jest to niszczyciel - bo niszczyciele mają immuny na Izumo, nie może to też być niemiecki BB, bo one mają resisty na wszystko, połowa krążowników też tak średnio... ALE... jak dorwiemy ustawione bokiem nawet Yamato, to je topimy, podobnie Montany, Iowy i inne Izuma. Jak z niższymi tierami to nie wiem bo nie było mi dane spotkać). Powyżej 10km możemy sobie w zasadzie darować strzelanie. Z całej salwy trafią maks 2 pociski, na BB zrobimy maksymalnie 4000 dmg, na krążkach 2000 w porywach, na niszczycielach 1000 z kawałkiem. Oczywiście, raz na 20 bitew trafi się dewastujące. Tak więc - gramy tak, żeby znaleźć się z kimś na 6-8 km i wtedy możemy coś ugrać, nawet przeciwko 2-3 okrętom. Pozostaje tylko pytanie JAK to zrobić grając solo na randomie. Otóż tego nie odkryłem i dlatego z radością wywaliłem ten szajs z portu :-)
 6. Detonacje DDków

  Ale czy Wy wszyscy powyżej moglibyście zadać sobie to minimum trudu i przeczytać ten fragment OFICJALNEJ WIKI: https://wiki.wargami...t/en/Ship:Flags Bo póki co, to snujecie teorie, wynajdujecie matematykę WG na nowo (a im to i tak nie pomoże, bo mają swoją, tajną i zaginającą czasoprzestrzeń) a nie macie żadnych dowodów na poparcie swoich tez. OK - ja też nie mam, ale bazuję na, powiedzmy oficjalnej, dokumentacji. Oczywiście nie zdziwię się, jak ktoś zaraz rypnie powtórką z 3 detonacjami i 5 założonymi flagami... ale póki co - nikt nic takiego nie zrobił.
 7. Detonacje DDków

  Owszem, była i o ile dobrze pamiętam ktoś cytował devsów twierdzących, że redukcja nie jest o 100% a do 0. Przy czym ponoć to tak nie działało zawsze, tylko jakiś czas temu to zmienili. Ja się nie upieram, że to tak działa, ale póki co nikt nie stwierdził "ja miałem założone JC a mnie zdetonowało" (przynajmniej w ostatnim czasie - jeżeli faktycznie te zmiany zostały wprowadzone dopiero jakiś czas temu). Ja na 2500 bitew nigdy z flagą nie zdetonowałem.
 8. Detonacje DDków

  No nie, no. Sprawa jest prosta. Wg wiki sygnał Juliet Charlie redukuje szansę na detonację do zera - niezależnie od innych modyfikatorów. A do sprawdzenia jest to dosyć proste - kto pierwszy wybuchnie z założonym Juliet Charlie pisze do supportu z fochem i mamy ubaw na kolejny tydzień nt jakości produktu ;-) A no i jeszcze jakby miał powtórkę, to już w ogóle byłoby to nawet wiarygodne.
 9. Detonacje DDków

  Czy Wy w tym WG moglibyście choć raz ustalić jedną wersję ? Za: https://wiki.wargaming.net/en/Ship:Flags CEF010_JC_SignalFlag.png" style="background: transparent none repeat scroll 0% 0%;"> Juliet Charlie Detonation 12 000 "There is no danger of explosion." -100% to the risk of your ship's magazine detonating.Note: This flag reduces detonation chance to zero, regardless of other modifiers that may increase the chance of detonation (such as India X-Ray and Juliet Whiskey Unaone).
 10. Izumo

  Owszem - o te kilka baniek mi chodziło. Ostatecznie doszedłem do wniosku, że jak ma być choć trochę lepiej, to biorę ten kadłub, bo do Yamato droga dosyć daleka. No i po jakimś czasie... mogę powiedzieć, że dalej szału nie ma. Ale trochę udało mi się przestawić na granie tym klocem i bywa nawet niekiedy całkiem w porządku. W zasadzie to teraz problemem jest dla mnie jedynie to, że nie mogę nim grać tak, jak wydaje mi się, że powinno się grać BB - tankować i do przodu. Dopóki wszystko co do mnie strzela jest z przodu i da się obrócić dziobem - łoooo paaaanie... można tankować pół wrogiego teamu. Ale wystarczy jedna albo dwie zapalniczki po bokach i w zasadzie idziemy na dno (znaczy się w moim wykonaniu tak to wygląda). Innymi BB'kami można coś pomanewrować etc, a tu jak źle popłyniemy to... no to jest źle ;-) Ah - no i jeszcze RNG... on ma chyba widełki *3... w każdą stronę (tylko te pozytywne jakoś rzadziej ;-) ) Inna sprawa, że bardzo mało gram tym okrętem, więc pewnie nie do końca jeszcze ogarniam.
 11. König'a szkoda. Chociaż był trochę aż-za-bardzo samograjem - wystarczy nim nie kampić na A1 i wynik robił się sam... No cóż, pora pożegnać kolejnego fun-shipa.
 12. Izumo

  "Zasięgu nie rozważam" - właśnie w takim sensie, że nie zamierzam go ulepszać. Natomiast cenną informacją jest dla mnie to, że przyspieszanie/hamowanie jest zauważalnie lepsze - bo na stocku to w zasadzie prędkością sterować się nie da... No i spora zmiana na + w AA - tu mnie zaskoczyłeś najbardziej, miałem wrażenie po wcześniejszych wpisach, że nie zmienia wiele... Może faktycznie trzeba będzie "sypnąć groszem" na ten kadłub - w końcu trzeba tym naklupać jeszcze grubo ponad 200k PD.
 13. Izumo

  Czołem, mam pytanie. Wydaje mi się, że padło już w tym wątku, ale bez odpowiedzi. Mianowicie - pływam stockowym Izumo. Nazbierałem PD'ków dość, żeby go wymaksować. Tyle tylko, że włączył mi się 'cebula-mode' i mocno się zastanawiam, czy to ma sens: - zwiększenia zasięgu nie rozważam, chyba że wpływa też na rozrzut (ale nie widzę nigdzie takiej informacji...) - zwiększenie mocy jest najbardziej żałosne wg mnie - 0.8 węzła więcej... serio? Chyba, że to zmienia też coś innego - np tempo przyspieszania (ale jeżeli tak, to o ile)? - kadłub C - czy coś poza nieznaczącą ilością HP i niby-poprawą AA się zmienia? Wg wiki jeszcze czas przestawiania steru - to w zasadzie jedyne co jest sensowne - tylko czy jest to na tym klocu odczuwalne?
 14. Kontenery - Dyskusja

  Pierwszy SK od "nie pamiętam kiedy" - w tym roku możliwe że pierwszy. Oczywiście - nowe "wspaniałe" doładowanie sonaru. Tak patrząc po Waszych postach, to mam wrażenie, że od momentu wprowadzenia tych modułów, pierwszy SK musi być z tym g...
 15. Czołem. A nie macie czasem przy zaznaczonym okręcie tak, że strzelając "w ciemno" w inne miejsce pociski lecą jeszcze gdzie indziej ? Ja kilka razy zauważyłem taką sytuację: - blisko siebie są dwa (lub więcej) wrogie okręty, - jeden powiedzmy 6km ode mnie, drugi dajmy na to 20 stopni w lewo i 10km ode mnie - mam zaznaczony ten na 10km, strzelam - wszystko w normie, ale w pewnym momencie ten na 6km wystawia burtę - celuję w niego, ale zaznaczenie "nie przeskoczy" (i zapomnę samemu przełączyć) - salwa leci ni pies ni wydra, na 10km ale w kierunku okrętu będącego 6km ode mnie... w rezultacie nie trafiam w nic. Nie chodzi tu o rozrzut czy RNG - wszystkie pociski z salwy lecą ewidentnie w inne miejsce, niż było celowane... Wracając do tematu - jak zaznaczacie okręt poza dymem i strzelacie na ślepo w dym - to pociski mniej więcej lecą tam gdzie chcecie ?
×