Jump to content

DrunkenFish

Players
 • Content count

  305
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  10790

About DrunkenFish

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

362 profile views
 1. Balans w grze

  Co to ma wspólnego z balansem? Tak i nie. Po pierwsze nie koniecznie muszą mieć coś wyjątkowego. A po drugie jak już się coś daje to zależy co to jest. Jeżeli jest OP / idiotoodporne to zaburza balans (HE brytyjskich BB), jak jest normalne to wszystko jest ok (przyśpieszenie francuskich BB). Idiotyczny argument. W większości takich gier działa chęć posiadania wszystkich rzeczy, niezależnie od ich jakości. 1. Zlikwidować sztuczne ograniczenia w MM. +/-2 tiery przez wszystkie tiery, bez żadnych bezpiecznych przystanków, bez idiotycznych wyjątków typu brak ALT-a na 4-5 tierze dla CV. 2. Zmienić limity okrętów w MM. 1-2 CV, 3BB, 5-6CA, 3DD Nie To się nie sprawdzi. Fiolety lubią gwałcić czerwonych ;) Taki tryb żeby działać musiałby mieć, nie wiem, lepsze nagrody? Co się nie wydarzy. A po drugie w grze nie ma tylu fioletów żeby na te bitwy nie czekać godzin
 2. Oficjalny koniec BB/BC

  Bo ten post wiele wnosi do dyskusji... i wcale nie jest personalym atakiem.... Wiesz co Drops, kiedyś uważałem że Ty i kilka innych osób z NESI które udzielały się aktywnie na forum wnosicie coś pozytywnego do tzw. community. Ale to już dawno minęło. Najpierw była krytyka WG za wszystko co tylko powiedzieli niezależnie od tego czy miało to sens czy nie. Jednocześnie posty stawały się coraz bardziej agresywne, pisane z piedestału wszystkowiedzących fioletów. Potem wielkie obrażenie się na grę. I OK, jak się nie podoba to należy przestać grać. I pisać na forum nic nie wnoszące posty też należałoby przestać. A co do tematu i tych podobnych o śmierci pozostałych klas. Dużo dobrego dla balansu zrobiłoby przerobienie drzewka umiejętności kapitańskich. Uważam że dużym błędem jest jedno drzewko dla wszystkich klas. Każda powinna mieć osobne. Oczywiście uniemożliwiłoby to przenoszenie kapitanów między klasami okrętów bez resetu, ale to cena którą byłbym skłonny zapłacić (zresztą przenoszenie kapitana z BB na DD raczej rzadko się zdarza). Osobne drzewka miałyby wiele zalet: 1. Umiejętności mogłyby się powtarzać, ale z różnym kosztem np. lepsze kamo dla DD-ka mogłoby być za 2 punkty, dla CA za 3 punkty, a dla BB za 5 punktów. 2. Niektóre umiejętności mogłyby być rozdzielone np. AFT dla krążowników działałoby jak teraz, a dla BB zostałoby rozdzielone na dwie umiejętności: na secondary i na AA. 3. Drzewka mogłyby być lepiej dopasowane do klasy i być bardziej zbalansowane, z unikalnymi umiejętnościami klasowymi 4. Można by dodać nawet "państwowe" odmiany skilli, np. japończycy mieliby nieco lepsze przeładowanie torped itp. Ale osobiście nie sądzę żebyśmy się doczekali kolejnej przeróbki umiejętności, a przynajmniej nie szybko. Chyb logiczne że nie może powiedzieć?
 3. Oficjalny koniec BB/BC

  Możliwe, ale powoduje to pewne, że tak powiem, problemy ze składem drużyn....
 4. A mnie dwójka i trójka wstępnie się podoba. Jedynka i czwórka są jakieś dziwne, albo zbyt skrótowo opisali. PS. Znowu widzimy tutaj syndrom "WG-coś-chce-zmienić-jest-to-z-definicji-złe-i-należy-opluć".
 5. Atago, Krążownik premium VIII tieru

  Atago to najmocniejszy krążownik na T8, a także najprzyjemniejszy i najbardziej uniwersalny w całej grze. Czas przeładowania nie odstaje od innych japońskich krążków. Może i jest ciut długi, ale w zamian masz 10 niesamowicie celnych dział z potężnymi HE i całkiem spoko AP. Jeżeli chodzi o torpedy to masz ich 8 które możesz odpalać do przodu!! Jaki inny krążek tak ma? Po za tym można je odpalać z niewidziałki..... Z pozostałych krążków japońskich salwa torpedowa może idzie cała ale do tyłu.... Cytadele łyka strasznie każdy krążownik więc nie wiem po co to wypisujesz. Atago ma 9.1 spota i wiesz, czasem warto przestać strzelać. Więc zrobiłeś go źle. Kamo to obowiązkowa podstawa. Jedynym plusem Charlsa jest to że może w miarę celnie napieprzać na przyśpieszeniu z 17km i zaskakująco często trafiać, samemu unikając ostrzału dzięki szybkości. Jak chciałbyś grać nim agresywnie, na max 12km to dostaniesz milion cytadel z wszystkich kątów i się skończy. No i co że T10? Więcej XP, kasy i damage'u do zrobienia. Inne krążki mają większy zasięg? I co z tego jak mnie nie widzą? Desa trzeba było potraktować "dziobowymi" torpedami z drugiej burty. No i generalnie nie walczyć z nim na 10km tylko na 14. W normalnej bitwie (a nie w mało pokazujących testach treningowych) ogarnięty dowódca CV zatopi każdy okręt jak się uprze. Ale tak, Atago ma słabe AA. Tak po prostu jest. Jakąś słabą stronę musi mieć bo byłby OP. Brać za każdą kasę, najfajniejszy krążek jaki może mieć.
 6. 9 sezon rankingówek :)

  Ja się tylko zastanawiam skąd oni mają kasę żeby tak przegrywać ciągle na T10? Kupują srebro za dublony?
 7. Asashio VIII premium

  Nie mam pojęcia czemu wszyscy panikują z powodu tego niszczyciela. Przecież to w sumie powrót starego shimakaze - tylko jest gorszy i 2 tiery niżej. Z punktu widzenia pancernika - co za różnica czy dostanę torpedy z Assashio czy z jakiegoś azjaty? Z punktu widzenia niszczyciela - dawać mi ten okręt który nie jest w stanie mi nic zrobić. Z punktu widzenia krążownika - święta przyszły w tym roku wcześniej :D Na randomach 80% Assashio torpeduje zza pleców własnych DD-ków i krążków. A pozostałe 19% pcha się na capy i tonie. W sumie to są bezużyteczne. Oczywiście fioletowy gracz na nim może ustawić bitwę, ale jest w stanie to zrobić praktycznie na wszystkim. Jak dla mnie to z Assashio ma sens tylko w dywizjonie. Ewentualnie ma działanie psychologiczne. Na Yugumo gram z przeładowaniem i 8km torpedami. Nie zauważyłem problemów, więc na Kagero też nie powinno być.
 8. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Przy tych zestawach jest napisane" Steam DLC" - czy to znaczy że trzeba mieć WOWS na Steamie czy tylko tak piszą bo są z WG?
 9. 9 sezon rankingówek :)

  W jakim sensie? Najczęściej granego? Conqueror lub Kurfurst. Najskuteczniejszego? Zależy od losowań składów drużyn :D
 10. Shimakaze

  Nie. "Teraz jego zasięg wykrywalności wynosi 7,11 km (5,59 ze wszystkimi możliwymi modyfikatorami), co pozwala mu na wykrycie większości przeciwników, jednocześnie pozostając niewidocznym." W praktyce pewnie 5.6km - czyli spotujemy wszystko oprócz japońskich ósemek i dziewiątek.
 11. 9 sezon rankingówek :)

  Patrząc na twoje statystyki to jesteś lepszy niż 90% populacji na rankingówkach.
 12. Ja tam zawsze Mogami grałem na 155mm. To jest coś co wyróżnia ten okręt. Na 203mm jest kolejnym Myoko / Ibuki / Atago. Nie ma co się zastanawiać :) Po za tym z tego tekstu wynika że strzelanie z wszystkich 3 wież jest możliwe tylko przy dużym podniesieniu dział - czyli na daleki / maksymalny zasięg. Przy takim strzelaniu można spokojnie pokazać bok i użyć wszystkich dział. Strzelanie z 3 wież do przodu byłoby cenne przy walce na krótkim dystansie.
 13. Turenne, III tier

  Bardzo przyjemny okręt. Drugi albo trzeci najlepszy pancernik tego tieru. Celność ma dokładnie taką samą jak cała francuska linia BB. Pali się też identycznie. Tym niemniej faktycznie nie jest to jakiś cud który trzeba zostawić w porcie.
 14. Lotniskowiec Graf Zeppelin

  To faktycznie słabo.
 15. Lotniskowiec Graf Zeppelin

  One nie mają przypadkiem jakiegoś opóźnienia?
×