Jasoandr

Players
 • Content count

  152
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  8877

2 Followers

About Jasoandr

 • Rank
  Leading Rate
 • Birthday
 • Portal profile Jasoandr

Recent Profile Visitors

92 profile views
 1. Bitwa pod Zanzibarem. Czy znowu jest jakiś babol w opisie ostatniej części misji? (Okręty niemieckie min VI tieru, zdobyć 1800 bazowego PD w jednej bitwie losowej lub rankingowej)
 2. 2 etap: - 100 sygnałów Zulu Hotel - 100 sygnałów Equal Speed Charlie London 3 etap: - 100 sygnałów November Foxtrot - 50 camo Dusza Oceanów
 3. Było coś? Bo serwer klanowy dalej nie działa :/
 4. Że pozwolę sobie cofnąć się w temacie. Było tak, że kiedy Niemcy zaatakowali na wschodzie, część Rosjan potraktowała ich wręcz jak wyzwolicieli spod tyranii Stalina. Armia po czystkach stalinowskich, bez dowódców. Niedozbrojona i kompletnie nieprzygotowana do walki armia została wysłana do boju bez jakichkolwiek taktyk i planów. Do tego wszechobecne NKWD i ich metody. Nie dziwi więc, że Niemcom na samym początku poddawały się do niewoli całe armie. Tak jak powiedziałeś, gdyby tylko Hitler inaczej potraktował Rosjan - wystarczyło dać im jeść, dać im karabin i znowu wysłać na front wschodni. Zasoby ludzkie to jedyna rzecz, której nie można "wyprodukować" na szybko, a walka na dwa, trzy fronty .... no cóż. Tak czy siak, bardzo dobrze, że tak się stało. Niemcy stracili szansę na wygraną w Europie, a wojna miała skończyć się dużo szybciej. Pomoc materialna aliantów miała znaczenie tylko na samym początku. Później ruszył przemysł zbrojeniowy na 110% i Rosja zrobiła się mniej więcej niezależna od dostaw wojskowych z zachodu. Sam Churchill żeby pokonać Hitlera, stwierdził, że podpisał by pakt z samym diabłem by tego dokonać - oczywiście miał na myśli Stalina, kiedy przekonywał aliantów o konieczności pomocy wojskowej.
 5. Swoją drogą, czy coś dziwnego nie dzieje się z "żarówką"? Już kilkakrotnie zdarzyło się, że najpierw dostałem buły znikąd po czym łaskawie wyświetlił się wykrzyknik. Zdarza Wam się to?
 6. Jestem stałym bywalcem tematu, bawi mnie humor oraz pomysłowość tych 3-4 osób regularnie udzielających się tutaj. Czekam na więcej i więcej :) Co do kontrowersyjnych treści, jak moja tolerancja jest naprawdę duża, to trzeba pomyśleć też o odczuciach innych osób, np takich co utraciły całe rodziny w obozach koncentracyjnych - bo tu chodzi o kontekst. Publikując takie rzeczy w dziale "humor" robi się, delikatnie mówiąc, niesmacznie. W kontekście historycznym czy sztuki to samo zdjęcie posiada już inny ton. Pamiętajmy także, że forum odwiedzają nie tylko osoby 18+. Pozdrawiam
 7. 2 etap: - 100 sygnałów exp dla kapitana - 100 sygnałów exp dla okrętu
 8. Masz rację, ale kolega chyba skupił się tylko na porównaniu okrętów premium.... które zresztą też walczą z tymi drzewkowymi. Poczekajmy, może jeszcze poprawi i dopisze :)
 9. Nie można. Tylko magiczne "0", które to motywuje do bardziej otwartych dyskusji na czacie podczas gry :D
 10. że pozwolę sobie pójść na łatwiznę: https://worldofwarships.eu/pl/news/common/fish-and-ships/
 11. 1 etap: - moduł na ster - 100 sygnałów na podpalanie
 12. dziękuję bardzo za kod :)
 13. Jak najedziesz kursorem na perka, to nic specjalnego nie wyświetla się, trzeba znać na pamięć wartości poszczególnych perków by je porównywać i stwierdzić do którego owy kapitan daje dodatkowy bonus. Tak jak Scarrry napisał, wystarczyłoby, gdyby po najechaniu na żółty pasek rozwinęło się okno z informacjami co takiego szczególnego posiada wybrany kapitan.
 14. Treev, a przypomnij sobie jak było z grafem? Kampania - graf do kupienia - graf do wygrania ... było? Co się dziwić, że z rewolucją chcą zrobić to samo.... ruskim dają prawie za darmo, na EU trzeba jakieś kosmiczne zadania porobić. No ale jak zapewniają: traktujemy wszystkie serwery jednakowo - co przeczytałem w temacie pytań graczy do WG z okazji Gamescoma.
 15. Jeśli ktoś ma zbędny kod na Marbleheada to będę wdzięczny za przekazanie. Pozdr.