Jump to content

Maximurr

Players
 • Content Сount

  53
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  6041
 • Clan

  [LUZ]

About Maximurr

 • Rank
  Leading Rate
 • Insignia
 1. Maximurr

  Błędy

  Tak zgadza się, jednak wszystko jest ok. Jakoś jestem przekonany, że jak pierwszy raz to czytałem to nie było "nie" przed "większym". Screan robiłem kilka dni później więc albo poprawili albo co chyba bardziej prawdopodobne źle przeczytałem.
 2. Maximurr

  Błędy

  Błąd w tłumaczeniu sygnału Victor Lima w zakładce Sygnały. W przypadku +1% jest "... o kalibrze większym niż 160 mm", powinno być "... o kalibrze mniejszym niż 160 mm"
 3. Maximurr

  Detonacje - statystyki

  1. Okręt, który wybuchł: Gadjah Mada 2. Okręt, który spowodował wybuch: Warspite 3. % hp wysadzonego okrętu: 60% 4. Minuta bitwy: 7 5. Rezultat bitwy (z punktu widzenia wybuchającego): Przegrana 6. Czy była to pierwsza salwa, która trafiła w okręt: Tak 7. Czy wybuch był spowodowany pojedynczym trafieniem: Nie 8. Czy przed wybuchem wybuchający był na zielonej fali czy wręcz przeciwnie: Tak 1. Okręt, który wybuchł: Benson 2. Okręt, który spowodował wybuch: Yugumo 3. % hp wysadzonego okrętu: 40% 4. Minuta bitwy: 6 5. Rezultat bitwy (z punktu widzenia wybuchającego): Wygrana 6. Czy była to pierwsza salwa, która trafiła w okręt: Tak 7. Czy wybuch był spowodowany pojedynczym trafieniem: Nie 8. Czy przed wybuchem wybuchający był na zielonej fali czy wręcz przeciwnie: Tak Dodam jeszcze, że detonacje nastąpiły pod rząd. Sam kiedyś zastanawiałem się nad detonacjami i zastanawiałem się nad ich logiką. Wniosek jest taki, że to co WG pisze o detonacjach i ich prawdopodobieństwie to są bajki. Po prostu przychodzi taki moment, że następne ok. 50 bitew przeznaczone jest nam ok. 5-7 detonacji i tyle. Miałem już takich serii 3. Moduł na -70% do detonacji nie pomaga wcale (jak przyszła seria to zakładałem moduł i liczba detonacji się nie zmniejszyła). Te serie detonacji były mocno wkurzające i denerwujące, tym bardziej, że flag się nie dostaje za kolejne detonacje danego dnia. A na początku miałem myślenie takie, że skoro prawdopodobieństwo na detonacje jest takie małe, to nie ma szans, żeby po jednej były kolejne więc flag nie zakładałem. Reasumując: Teraz nie mam problemu z detonacjami, przynajmniej już nie są frustrujące, bo wykorzystuję właśnie to, że przychodzą seriami. Jak dostaję jedną to przez następne ok. 20 bitew zakładam flagi i mam spokój, na kolejne kilkaset bitew. Teraz wyjątkowo zapomniałem po detonacji założyć flagi więc dostałem dwie. Ale też się tym nie przejąłem, bo przynajmniej po raz kolejny potwierdziło moją teorię i przez to detonacje przestały być właściwie problemem.
 4. Maximurr

  Peny w deski

  Czepiasz się szczegółów. Jak deska jest trochę oklepana i dostaje za ponad 10 k to znaczy, że schodzi na salwę. Z ful hp też schodzą, ale oczywiście są to faktycznie rzadkie przypadki, bo tyle hp mają tylko na samym początku bitwy. Jak są spotnięte i zanim pociski od pancernika dolecą to tez często za 1k czy 2k dostanie od kogoś innego. Np. w moim przypadku z minekaze, gość się strzelał z innym niszczycielem i miał jakieś 90% hp. Problemem jest to, że tak łatwo wchodzą penetracje w okręty, które mają małą pulę hp.
 5. Maximurr

  Peny w deski

  To ile kto łapie torped zależy, kto torpeduje i kto płynie pancernikiem. Jak dla mnie pancerniki są tak mało zwrotne i tak wolno przyspieszają, że często nie mają szans torped wyminąć. A co do powtórek to dziwne trochę udowadniać coś co myślałem, że jest oczywiste i każdy praktycznie już o tym wie. Ale całe szczęście jeszcze nie wszyscy więc nie ma co rozdmuchiwać tematu, bo coraz więcej pancerników będzie w deski strzelało. Teraz mimo wszystko większość graczy na pancernikach dalej w niszczyciele nie strzela, a jak już, to jak nie ma innych celów. Ale im dłużej ten błąd jest w grze tym więcej pancerników z niego będzie korzystać. Gdzieś wyczytałem (wiem, czepniesz się, że zmyślam i nie mam dowodów, a szukać mi się nie chce), że samo WG przyznało, że penetracje z AP pancerników to był niezamierzony efekt i zostanie to naprawione.
 6. Maximurr

  Peny w deski

  Dosłownie w kilku ostatnich bitwach, w których grałem na pancernikach, którymi grać niezbyt potrafię na salwę zdjąłem 2 niszczyciele Minekaze i jakiegoś ruska, a Z23 dostał za 12 k. Sam dostaję takie salwy grając na DD co kilka bitew. Jest to prawie tak samo denerwujące jak detonacja, albo przyjęcie kilku torped na burtę, których kompletnie się nie spodziewaliśmy
 7. Maximurr

  Peny w deski

  Jak dla mnie to pancerniki powinny być w tej grze mocne. Myślę, że to one głównie przyciągają nowych graczy. Sam zacząłem w to grać z myślą jak to fajnie będzie popływać sobie Bismarckiem :) BB dla mnie okazały się wielkim rozczarowaniem, gra mi się nimi zdecydowanie najgorzej i najnudniej ze wszystkich klas. Przez to na dłuższy czas zrezygnowałem z gry. Po powrocie do gry zacząłem grac niszczycielami i to było to. Zupełnie inna gra. Nawet teraz z tymi przegiętymi pociskami AP pancerniki dla mnie nie są żadnym wyzwaniem i żałuję, że może być ich max 5 w bitwie. Ale teraz zaczyna się to niestety zmieniać zmieniać. Niektóre deski przez te pociski AP stały się mało grywalne. Sytuacja staje się coraz trudniejsza. Wcześniej strzelając z DD z ponad 10 km mało kiedy jakiś pancernik się mną interesował (małe szanse na trafienie w manewrujący DD, a jak nawet coś wchodziło to za max kilka k). Teraz coraz więcej osób wie, że niszczyciele schodzą na salwę i strzelają do nich nawet z ponad 15 km. Dochodzi do tego, że jak jestem pod ostrzałem i manewruję, żeby uniknąć ostrzału i zniknąć, co mi się często udaje z dopuszczalną stratą hp, to dość długo po zniknięciu i płynięciu już sobie spokojnie i pewnie, że udało się uciec, nagle dostaję jakąś bombę od zabłąkanych pocisków z Pancernika, często za ponad 10 k. Jest to ewidentny błąd w grze, który powinien być jak najszybciej naprawiony.
 8. Maximurr

  "Rankingowy sprint"

  Też brałem udział w tej bitwie, w przeciwnej drużynie na Shinonome. Ucieszyłem się, jak zobaczyłem 2 graczy z Nesi w teamie, że w końcu po awansie na 5 rangę utrzymam gwiazdkę. Ale niestety skończyło się jak moje poprzednie bitwy na 5 randze. Na ponad 10 bitew chyba tylko 3 miałem wygrane, reszta to była szybka exterminacja mojego teamu, łącznie ze mną. Chyba zrobię sobie z tydzień przerwy, jak będzie więcej słabych graczy na 5 randze to myślę, że będzie grało się łatwiej.
 9. Wysokie opłaty mają też swoje uzasadnienie. Gdyby w tej grze wszystko było tanie to wtedy dopiero ta gra stałaby się P2W, a nie teraz. Wszystkie okręty premium byłyby powszechne, większość pływałaby z kompletem sygnałów i kamuflażami. A co z tymi co kasy nie mają, a chcą grać? Nie mieliby wtedy żadnych szans, bo 90% serwera miałaby wszystko lepsze i dużo szybciej. Ta gra przyciąga ludzi, bo jest za darmo, a wprowadzenie małych opłat oznaczałoby, że albo płacisz i masz jakieś szanse albo nie płacisz i nie liczysz się w tej grze.
 10. Maximurr

  Kto jest głupszy?

  Mi nie przeszkadzają żadni kierowcy pancerników. Szanuję każdego gracza, również tych co nie potrafią grać, a chcą dla zabawy sobie pograć. Pancerniki mają najmniejszy wpływ na bitwę i to nie one najczęściej kładą grę. Naprawdę nie rozumiem dlaczego słabi gracze innym przeszkadzają. Im słabsi gracze trafiają nam się w teamie tym lepsze wyniki możemy robić, bo nam fragów nikt nie kradnie i damagu . Wtedy też wygrana dużo bardziej cieszy, bo widzimy, że to nasza zasługa, a nie teamu.
 11. Maximurr

  MARATON DZOBEGO

  Potwierdzam odbiór. Dziękuję.
 12. Maximurr

  Detonacje DDków

  Z mojego doświadczenia z detonacjami wychodzi, że moduł -70% do detonacji nic nie daje. Detonacje nie dostaje się dlatego, że ktoś został trafiony w konkretne miejsce, tylko dlatego, że RNG tak chce. A dlaczego tak chce to możemy tylko spekulować. Najczęściej są to zbyt dobre wyniki. Nie chodzi jednak o to że słabi gracze nie detonują, a najlepsi bardzo często, tylko o zbyt dużą poprawę wyników w krótkim czasie. Druga rzecz, którą zaobserwowałem, to detonacje dostaję jak dłużej gram jednym okrętem. Obserwuję to jak robię jakieś misje i trzeba rozegrać jakieś 30-50 bitew jednym okrętem, często wtedy właśnie dostaję detonacje. Jak sobie radzić żeby tak te detonacje nie wkurzały: Po detonacji przez 2-3 dni nie gram zdetonowanym okrętem. Po detonacji przez 24 h gram mniej, a jak gram to zakładam flagę, bo bardzo często detonowałem więcej niż 1 raz na dobę, a za drugą detonację nie dostaje się już flag. Jak zakładamy dużo flag i kamuflaż to flagę na detonację też warto założyć, żeby się nie zmarnowało. Na rankingach zawsze zakładać flagę.
 13. Maximurr

  "Rankingowy sprint"

  Im więcej premek sprzeda WG tym więcej będą mieli kasy, a im więcej kasy tym więcej będą przeznaczać na rozwój gry, a o to chyba w tym chodzi, żebyśmy mieli jak najlepszą grę.
 14. Maximurr

  "Rankingowy sprint"

  Jak już zaglądasz w statystyki to naprawdę tak trudno się domyślić, że to nie jego pierwsze konto? Znasz kogoś kto po 200 bitwach jest Unicomem, bez wcześniejszego doświadczenia? Ja na rankedy przygotowanego mam tylko Shinonome, mam nadzieję, że się sprawdzi, jak nie to odpuszczam, bo nagrody pewnie i tak nie będą zachęcające.
 15. Maximurr

  MARATON DZOBEGO

  Gold otrzymałem. Dziękuję.
×