Jump to content

TkiseR

Players
 • Content Сount

  11
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2898

About TkiseR

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia
 1. TkiseR

  Royal Navy

  Správně, na KGV byly projektované 15" děla v konfiguraci 3x3. Snad to WG nesprasí, každopádně prémiová loď to jistí. Jj, máš naprostou pravdu, Scharnhorst má rychlé nabíjení, ale ten rozptyl je občas strašný. Každopádně pod 10 km je těch 20 sekund vražedných. Právě veliká zápalnost granátů v kombinaci s přesností by mohla naložit i X tieru, sice neobstojíš v přímém boji, logicky, když je to o dva tiery, ale dmg můžeš dát slušný a tím pádem budeš užitečný pro tým, plus když něco utankuješ, opět, přínos pro tým, jak už to tu bylo řečeno mnohokrát, záleží na WG, co vyplodí, potenciál ta lod rozhodně má v rámci hry.
 2. TkiseR

  Royal Navy

  Přijde mi hodně úsměvné, jak spousta lidí hodnotí KGV ve WoWs podle čísla 356 mm... O třídě Scharnhorst resp. o čísle 280 mm též hodně lidí před vydáním dost pochybovalo a jak to nakonec dopadlo. Penetrace nad 15 km sice nebude nic moc, pod 15 km naopak máte potenciál penetrovat většinu lodí, pod 10 km prakticky cokoliv... Jsou tu pak parametry jako přesnost a zápalnost. Pokud ty děla budou mít malý rozptyl a dobrou přesnost, tak to bude otvírák na konzervy (křižníky) a při dobré zápalnosti to dá slušný dmg jakékoliv BB bez ohledu na tier. Dále ta loď může mít velmi dobrý model pancíře, malou zapalitelnost, no prostě takový tank. Ale to vše je jedno, bez ohledu na cokoliv, ta loď bude taková, jakou si ji udělá WG a já si moc přeji, že ji neudělá nudnou. Upřímně se na KGV celkem těším stejně jako jsem se těšil na Scharnhorst (která nezklamala), protože stejně jako u ní to zavání jiným herním stylem, který by mohl být zábavný, jedno na jakém tieru. Se Scharnhorst si užívám hry bez ohledu na to, zda hraji proti VI nebo IX... Co by mě naopak dost naštvalo, tak stejné čachry jako u Gneisenau, kde 280 mm děla jí vůbec nedali a dali ji do hry jen v hypotetické konfiguraci. Chci KGV v původním znění a to 10x356.
 3. Nooo tou H-39 si nejsem tak úplně jist, jelikož zdroje říkají, že na H-39 započaly práce, ale byly záhy zastaveny a pokud započaly práce, tak bych očekával, že existoval i přesný projekt.... Máte k tomu někdo přesné informace? Celkem by mě to zajímalo.
 4. ​1.) Bitva u Jutska hovoří sama za sebe... Tím netvrdím kdo co měl lepší, ale obě strany si dali slušně na frak a Němci tam rozhodně netrpěli na menší ráže... Konec konců např. Warspite byl rád, že se odbelhal a to ho trefovaly "jen" ty 300 mm granáty... 2.) Ve chvíli, kdy došlo k vyřazení věží Scharnhorst byly obě lodě od sebe cca 11 km což je vzdálenost, na kterou by 350 mm pancíře penetrovaly i moderní 280 mm děla, na tuto vzdálenost to nepoukazuje vůbec na nic... K vyřazení věží však co jsem z článků pochopil došlo nepřímo a ne přímým zásahem a to tak, že se zasekl mechanizmus věže Anton a do věže Bruno pronikaly zplodiny plus k tomu všemu došlo k zásahu muničních komor střepinami, což se vyřešilo zaplavením komor, ale Scharnohorst tak přišla o velké množstní munice. Mám takový pocit, že mě tu někteří lidi nechápou, NETVRDÍM, že německá moderní 280 je výkonnější, než britská 356, jen to, že hodnoty penetrace jsou v určitých situacích podobné, čímž jsem chtěl poukázat na zajímavost, že ty 280 nejsou až tak marné, jak by se mohly na první pohled zdát. Penetrace není vše a jak jsem psal výše, německé 280 jsou nouzové řešení, prostě lepší než drátkem do oka...
 5. 1.) Britské dělo 356 mm MK VII nebylo úplně vyvedené, naopak to německé 280 mm dělo bylo právě hodně dobré, jeho slabinou zas byla AP munice, co někdy nevybuchla (to se týká jak střetu s Renownem tak i s Duke of Yorck)... 2.) Ta účinnost není úplně nepředstavitelná... Jenom kinetická energie na ústí hlavně 356 mm děla je cca 206,6 MJ a 280 mm děla 130,7 MJ (dle vzorce pro kinetickou energii). Ano, to Britské je výkonnější, ale ne o nějakou závratnou hodnotu. Do toho připočti vliv konstrukce granátu atd. a už to tak mimo není... Např. v první světové měli Němci na BB celkově menší ráže, ale vůbec je to netrápilo, protože měli právě lepší AP granáty, takže se ve výsledku srovnalo. Jinak to britské dělo je zcela markantně silnější proti palubám a na větší vzdálenosti, explicitně jsem uváděl "malou" vzdálenost a penetraci bočního pancíře v tom porovnání. 3.) Ten střet HMS Renown vs KMS Scharnhorst a Geisenau je špatný příklad, jelikož ony měly potenciál ho rozstřílet, Renown má houby pancíř, toho by penetroval s trochou nadsázky i těžký křižník... Problém je v tom, že Němci se stáhli záměrně z obavy, aby nebyli napadeni torpédoborci... Zatím co Britové obecně do těch střetů chtěli, Němci se jim vyhýbali, nemohli si dovolit ztráty na rozdíl od Britů. 4.) Finální bitva, resp. masakr Scharnhorst též není uplně dobrý příklad ohledně účnnosti jejích děl. Byla to bitva né 1v1 ale jeden proti hromadě lodí. Co je důležité zmínit, Scharnhorst měla takřka od počátku střetu s britskou BB vyřazené přední věže Anto a Bruno, čili střílela jen třetinou své max. palebné síly, do toho měla zničený jeden z radarů (práce křižníků). Dle tohoto https://en.wikipedia.org/wiki/HMS_Duke_of_York_(17) utrpěl Duke of Yorck 2 zásahy 280mm granáty, z toho jeden granát neexplodoval, ani jeden z těch zásahů nebyl nijak nebezpečný... Na základě této bitvy se tudíž nedá usuzovat nic o účinnostu 280 mm děl, naopak se zde projevila schopnost britských 356 penetrovat paluby na větší vzdálenost, kdy na cca 19 km prorazil jeden z 356 granátu palubu Scharnhorst a vyřadil jednu z kotelen, díky tomu už pak Scharnhost nemohla uniknout (skoro se jí to podařilo). Toliko k tomu, že Duke of Yorck nebyl nijak vážně poškozen. Závěrem. Netvrdím, že ty 280 jsou celkově silnější než britské 356, ale za určitých podmínek (menší vzdálenosti) se dokážou v některých parametrech (penetrace bočního panciře) srovnávat. Např. vůbec nebyla řeč o výbušné náplni, každému je jasné, že když vybuchne vnitru lodi 330 kg granát a 721 kg granát, asi v tom bude rozdíl... Prostě 280 mm děla na bitevní lodi/bitevním křižníku ve WW2 jsou z nouze ctnost a jak by řekl Henry Ford, objem ničím nenahradíš.
 6. Danny202 dík moc za ten Bayern... Taky jsem si toho všiml a celkem mě to mrzí, těšil jsem se, že to bude krapec jiný herní styl, ale takto je to standardní BB, ale tak uvidíme ve hře...
 7. Přínosný spam, zase jsem o něco znalejší, třeba ty španělské nebo Brazilské BB jsou pro mě novinka... Mohl bys sem prosím hodit statistiky Bayernu? Byl bych ti moc vděčný.
 8. TkiseR

  Kriegsmarine

  Reálně po sobě BB střílely s nějakou šancí na zásah do 25 km, ať už je řeč o 1. či 2. světové válce. Amící a Japonci počítali i s delšími vzdálenostmi, díky lepším meteorologickým podmínkám v Pacifiku a to okolo 30 km (myslím). Faktem však je, že rekordy zásahů na nejdelší vzdálenost při dělostřeleckém námořním boji drží KMS Scharnhorst a HMS Warspite, oba mají potvrzený zásah něco okolo 25 km.
 9. Jo tak Konig Albert resp. třída Kaiser to je jiná... Tyto lodě, co se rozmístění věží týče, jsou unikáty nejen ve hře, ale snad i na světě (když tak mě opravte). Němci toto rozložení použili hned u několika tříd včetně některých bitevních křižníků.
 10. Nechci rýpat, ale co Kawachi? Koncepcí je velmi podobná SMS Nassau Ráže jsou též prakticky stejné, rozmístění věží zcela totožné. Ptám se jen, jestli mi něco neuniká...
 11. Jo, v tomto s tebou souhlas, každá BB je otvírák na konzervy To co popisuješ s tím natáčením je problematika střetu s BB a tam to obvykle platí, proti křižníku se jen naúhluji a neřeším, bo mě nepenetruje, tam by se právě dala uplatnit ona vysoká kadence... U těch 280 mm děl bude dost zálet jak to WG nastaví, v reálu ta děla nebyla vůbec marná, pod 10 km měla srovnatelnou ne-li větší penetraci bočního pancíře jak 356 mm děla KGV a do 15 km pořád dost slušnou penetraci bočního pancíře na to, aby potrápila leckterou BB. Hodně mizerná jsou na penetraci palub, tam není šance penetrovat BB v jakékoliv vzdálenosti. Pro zajímavost zde je info k těm penetracím: http://www.navweaps.com/Weapons/WNGER_11-545_skc34.php http://www.navweaps.com/Weapons/WNBR_14-45_mk7.php Edit: Německé 280 mm a britské 356 mm jsou na boční pancíř srovnatelné do 15 km... Samozřejmě jak jsem psal výše, rozhodující je, co tam pánové z WG naprogramují.
 12. Jsem hodně zvědavý na Gneisenau... Nebude uplně lehké ji vybalancovat, ale zase ne nemožné. Doufám, že bude mít jiný herní styl než ostatní BB, bylo by to příjemné osvěžení, mohl by to být slušný postrach křižníků...
 13. TkiseR

  German Battleships?

  Does anyone know anything about this?? http://thearmoredpatrol.com/2015/10/03/undercover-bros-all-german-ships-coming-to-wows-dds-cvs-bbs-etc-full-kriegsmarine-tree-with-small-exceptions/
×