Jump to content

JarslavPL

Players
 • Content Сount

  67
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  14161
 • Clan

  [KURLA]

2 Followers

About JarslavPL

 • Rank
  Leading Rate
 • Insignia

Recent Profile Visitors

397 profile views
 1. JarslavPL

  Arms Race - Rankedy

  Pierwszy stopień wbity w 161 bitew, ale mimo że wiele osób wyczekiwało sezonu na 10 tierach, to okazał się on mega trudny - przynajmniej dla mnie. Do rangi 5 szło całkiem przyzwoicie na radarowym Minotaurze czy innych krążkach (zwłaszcza tych posiadających radar lub tych szybkostrzelnych). Potem nie było już tak kolorowo bo poziom rang 5-1 jest standardowo wyższy i deski już tak łatwo nie dają się klepać. Zaliczyłem spektakularny zjazd z rangi 2 do rangi 4 w jeden dzień co wkurzyło mnie okrutnie, jednak udało się stopniowo odrobić wynik. Moim zdaniem sezon zdecydowanie należy do krążków typu Hindenburg, Des Moines oraz pancerników - w końcu sezon w którym te pancki miały naprawdę dużo więcej do gadania niż w poprzednich edycjach. Sam grałem wieloma dziesiątkami żeby wypróbować ich możliwości. Bardzo dobry od 5 rangi dla mnie okazał się właśnie Hindenburg, ale po serii porażek przesiadłem się na pancerniki, czyli klasę którą zazwyczaj rankedów nie grałem. Był to strzał w dziesiątkę, chociaż po serii porażek Conquerorem zdecydowałem się przesiąść na Republikę - ten okręt potrafi karać a szybkość stanowi o tym, że potrafi przemieścić się bardzo szybko w inną część mapy, gdzie ta siła ognia w tym momencie jest potrzebna. Szybki reload armat zaplusował, tak samo bateria dodatkowa, która przy bliskim starciu z DD potrafiła go poważnie poturbować. Apel do WG: zmieńcie coś w tym trybie bo jest to najbardziej frustrujący tryb w grze - gracz stara się jak może, a mimo to potrafi przegrać kilka-kilkanaście gier z rzędu nie z własnej winy robiąc dosłownie cuda. Może należałoby się zastanowić czy nie wprowadzić innego systemu punktacji, czy innego systemu zachowania gwiazdek, gdzie premiowany byłby nie tylko jeden gracz w drużynie przeciwnej. Stopień 1 po raz piąty z rzędu i tym samym po sezonie zawita w porcie Black, czyli mój długoterminowy cel w tej grze. Szczerze nie wiem czy przystąpię do kolejnego sezonu, bo za wiele nerwów i czasu mnie to kosztuje. PS. Powodzenia wszystkim którzy dalej grają i walczą! :)
 2. JarslavPL

  Losowania misji na francuskie pancerniki

  misje dalej wypadają - dostałem misję osobistą na Normandie (T6)
 3. JarslavPL

  Losowania misji na francuskie pancerniki

  czyli rozumiem, że ze zwykłych kontenerów dziennych za XP nie dropią elementy kolekcji? Sam jeszcze zbieram poprzednią kolekcję na kamuflaż Yamato a warto wiedzieć czy przestawić drop, bo widzę że dali teraz taką opcję w grze.
 4. JarslavPL

  Arms Race - Rankedy

  Nawet najlepszy zespół będzie miał problemy albo nie wyciągnie, jeśli spadnie im słaby gracz na desce - bo po pierwsze każdy zgon to strata punktów dla drużyny i punkty na plus dla przeciwnika, a po drugie ta deska służy głównie do capowania czyli jednej z ważniejszych rzeczy na rankedzie. Poza tym wczoraj grałem kilka bitew z Panami z MS-B, TTT czy OM i mimo tego, że teoretycznie mieliśmy przewagę umiejętności to pozostali (słabi gracze w krążkach czy panckach) nie zrobili co do nich należało i tak też przegrywaliśmy.
 5. JarslavPL

  Arms Race - Rankedy

  Rank 1 osiągnięty - tym razem w 152 bitwy. W decydującej bitwie spotkałem po mojej stronie @n1cpon_ z rodzimego klanu oraz @baxowaty z zaprzyjaźnionego klanu SOK, których chciałbym tu pozdrawić. Mimo, że tym razem sam zagrałem dość przeciętnie bo chciałem przycisnąć Baxa, po czym zostałem zniszczony, to team nie poddał się do samego końca i Kagero wygrał nam bitwę. Myślę, że do 5 rangi można było grać czymkolwiek - oby tylko dawać sobie radę na tym okręcie i trafić na drużynę która trochę ogarnia, co jednak w tym sezonie było bardzo trudne - sam grałem na zmianę LoYangiem i NC. Od rangi 5 jest już sporo graczy na DD, którzy sporo potrafią, dlatego przesiadłem się na Czapajewa - okręt ten nie dał mi wielu zwycięstw, jednak w przypadku przegranej bardzo często nie traciłem gwiazdy - zauważyłem, że to samo tyczy się Kutuzova, ale nie ma on tego atutu w postaci radaru i w miarę łatwo zdjąć go w dymie. Wielki zawód w grze Czapajewem jest taki, że ludzie rzadko potrafią wykorzystać radar, który dostarczam - zwykle kończy się na lekkim oklepaniu deski, na palcach jednej ręki mogę policzyć sytuacje kiedy ta deska spadła w kilka sekund pod focusem. Sam starałem się zawsze zaryzykować i ustawić tak, żeby na tą deskę też mieć bicie, chociaż spore problemy rodziły mapy z klanówek gdzie DD chował się za skałą i nie można mu było nic zrobić. Ostatnich, decydujących bitew miałem wczoraj 6 - z tego 5 razy nie straciłem gwiazdki, ale dopiero dzisiaj za 7 razem udało się wbić pierwszy stopień. Najśmieszniejsze jest też to, że nie wybierałem Czapajewa ze względu na fakt rzadkiego tracenia gwiazdy a na fakt gry zespołowej (swoją drogą Czapajew daje radę też do nabijania masowego DMG jak w randomie), jednak jak już napisałem ludzie chyba nie chcą grać na tym ósmym tierze jak drużyna albo wielkość map nie pozwala im dopłynąć do capa i przygotować się na focus - zupełnie inaczej było w poprzednich dwóch sezonach. Mam też wrażenie, że na ósmym tierze niedoświadczeni jeszcze gracze, grający na okrętach premium kładą wynik bardziej niż na niższych tierach - w poprzednich sezonach można było niektóre bitwy dosłownie wyciągnąć. Powodzenia wszystkim, którzy dalej walczą w rankingówkach!
 6. JarslavPL

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  De Grasse + 10 pkt kapitan, 5 camo choinka a ze zwykłych sygnały. Dzięki wielkie za kod - to moja pierwsza premka z pudełka :)
 7. JarslavPL

  Holiday Lottery - Try your luck!

  Hi, i would like to join :) Prize#1: Tirpitz Prize#2: Arizona Prize#3-5: doubloons Prize#6: doubloons Prize#7: doubloons Prize#16: doubloons Prize#27: doubloons Prize#28: De Grasse Prize#29-31: Tirpitz Good luck and happy Christmas everyone :)
 8. JarslavPL

  [LOBUZ] My Little Łobuz - rekrutacja otwarta

  myślę, że ludzie nie tyle chcieli sobie robić jaja co nie widząc wyników ankiety, które zazwyczaj pojawiają się po oddaniu głosu przy różnego rodzaju ankietach próbowali głosować jeszcze raz i zobaczyć czy się coś zmieni. Osobiście podzielam zdanie @PancernyTygrys102: +10 miejsc piechotą nie chodzi. Poza tym - im nas więcej tym potem więcej ropy zbieramy bo będzie więcej aktywnych graczy. Inna kwestia, że na 10 tierze to już ludzie zazwyczaj mają tyle kredytów, że jakoś radzą sobie z kosztami naprawy BB i te 10% nie robi aż takiej różnicy.
 9. JarslavPL

  USS Missouri

  EDIT: <zdublowany post>
 10. JarslavPL

  USS Missouri

  zupełnie nie odczuwam braku przeładowania - wychodzę z założenia, że w początkowej fazie bitwy mi to nie potrzebne. Potem jak już jestem lekko porysowany to przeładowanie mam szybsze dzięki adrenalinie. Nie poświęciłbym obrotu dział na rzecz szybszego ładowania w module z tego względu, że Mo to okręt który w tej decydującej fazie bitwy ma rushować - trzeba szybko kręcić działami a jak idziesz do przodu to i tak zawsze oberwiesz. Oberwiesz więc adrenalina przyspieszy ładowanie dział - taki jest mój krąg użyteczności tego okrętu. Do tego wykrywanie torped jest na tak szybkim pancerniku jednak użyteczne - niby to tylko 25% większe wyrywanie ale pozwala na szybszą reakcję. Fakt, że mam kapitana Seagalla na Mo i perk na obrót dział co ułatwia decyzje o perkach i modułach ale myślę, że i bez Seagalla byłoby w porządku na tym buildzie. Co do samej celności to jest dla mnie tak podstawowa rzecz na Missouri że nie wyobrażam sobie jakichkolwiek zmian w modułach obecnie. Jak kupiłem Mo, to od razu pierwsza reakcja po zamontowaniu modułu i dewastacji Neptuna była mniej więcej taka: wow, jak te pociski ciasno lecą :D
 11. JarslavPL

  USS Missouri

  powiem tak - poniższy build działa a jedyne co można zmienić to manual AA na BFT i jakiś perk z jedynki. Moduł na celność jest bardzo przydatny a pociski potrafią dzięki niemu latać naprawdę ciasno - poza tym od szybszego reloadu przy stracie hp masz adrenaline rush.
 12. JarslavPL

  [LOBUZ] My Little Łobuz - rekrutacja otwarta

  Dołączymy soonTM
 13. JarslavPL

  Arms Race - Rankedy

  no a w dodatku nie grał od dawna i ma tyle pieniędzy... złodziej
 14. JarslavPL

  Arms Race - Rankedy

  Niby jakby tak na to spojrzeć to jest to też jakaś racja ale zdecydowanie więcej ludzi widziałem z 1 stopniem a mniejszą ilością bitew na DD niż na panckach. Pancki okładają się między sobą i tym jednym krążkiem a DDki mogą zrobić jakieś ciekawe akcje albo przełamanie impasu z flanki które zaważy na losie bitwy. W gruncie rzeczy zawsze grasz pod zwycięstwo - chyba że widzisz że już dupa z tego będzie i starasz się tą gwiazdkę za wszelką cenę zachować. Jakieś tam były ale popatrz, że wbijanie rang w gronie osób o podobnym skillu powinno kończyć się zbijaniem sobie nawzajem gwiazdek - i tak czasem właśnie było :D Pewnie kolega @cpt_doc_holliday dałby radę i do piątki na Gaede (może i wyżej) ale z uwagi na małą ilość bitew nie chciałbym mu mydlić oczu i obiecywać cudów. Widzę, że dobrze sobie radzi to w sumie czemu by po prostu nie spróbować i zobaczyć gdzie się dojdzie? Nic do stracenia nie masz.
 15. JarslavPL

  Arms Race - Rankedy

  Myślę, że co najmniej do 10tej rangi możesz grać czymkolwiek tylko chcesz.
×