Jump to content

Xs4tiX

Players
 • Content Сount

  203
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

 • Clan

  [-GG-]

About Xs4tiX

 • Rank
  Chief Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

709 profile views
 1. Xs4tiX

  Wyłączenie Operacji

  Nie sądzę, żeby zarabiał aż 50 % więcej. Raczej to będzie to, że uaktywniłem trzymane na specjalne okazje wcześniej zdobyte dni konta premium oraz być może, np. ubiłem samodzielnie więcej DD-ków. Kamuflaż zaś daje mu standardowe -10% do kosztów obsługi po bitwie:
 2. Xs4tiX

  Wyłączenie Operacji

  Tyle to się zarabiało bez flag - miałem wprawdzie jedną zwyczajną, ale tylko na EXP kapitana bo kończyłem misje ARP na miejsca w porcie (ostatni Colorado wzięty taranem):
 3. Trochę to trwało bo nie tylko ja zgłaszałem problemy z dźwiękiem już w listopadzie: https://forum.worldofwarships.eu/topic/126639-aktualizacja-0810-„stanowczo-i-gwałtownie”/?tab=comments#comment-3241849 Wtedy dział wsparcia twierdził, że niestety nie odnotowuje problemów z odgłosami wystrzałów baterii głównej. Na szczęście jak widzę ktoś to jednak w końcu dostrzegł: https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/update-091-british-cruisers-part2/ v Inne zmiany i ulepszenia * Naprawiono błąd, w wyniku którego odgłosy wystrzału z dział nie były odtwarzane, gdy jakość dźwięku ustawiona była na „Niską”. ... i mam nadzieję tym razem skutecznie naprawił.
 4. Xs4tiX

  Bitwy rankingowe

  Ligi to trzy koszyki z graczami. Od rangi najniższej do 11-tej włącznie, od 10-tej do 6-tej oraz od 5-tej do 1. Przeskakując do wyższej ligi otrzymujesz dodatkowo flagę zmniejszającą odpowiednio o 10 i 20% koszt obsługi okrętu po bitwie, a w zasadzie wszystkich okrętów na które założysz owe flagi ("bonus" nie dotyczy sprintów).
 5. Xs4tiX

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  ... i jak dobrze przypuszczasz... zapewne te brakujące też tam się kiedyś... po jakimś czasie pojawią więc pozostaje Ci tylko cierpliwie czekać - niestety.
 6. Dla mnie jednoznacznie udzielenie odpowiedzi w ankiecie: "Tak - wydałbym dublony raz jeszcze żeby tylko go mieć." Oznacza, że Puerto Rico jest wart wydanych na niego dublonów - więc jak widać nasza logika z grubsza to ujmując jest co najmniej niespójna. Oto tak na prawdę mamy po dwie odpowiedzi w dwóch docelowych grupach: pierwsze dwie - nie do końca obiektywne bo gracze jednak bądź co bądź już wydali swoje dublony na PR oraz 3 i 4 w miarę obiektywne bo okręt został zdobyty niby za darmo, a jednak tym razem też nie tak do końca bo faktycznie dzięki wręcz heroicznemu samozaparciu - samymi żetonami z dyrektyw oraz misji codziennych. W założeniu zatem miała to być ankieta czy warto poświęcić na zakup Puerto Rico dublony czy też może raczej jednak zwyczajnie nie warto. Pozwolę sobie raz jeszcze przypomnieć to co pisałem już kiedyś o celności okrętów (przy okazji Kronsztada) i mam nadzieję, że chyba wszyscy jesteśmy zgodni, że okręty niby z dużą ilością dział, ale przez to niejako z założenia niecelne oraz jakby tego było mało dodatkowo "podatne na kapryśne RNG" to największa zaraza tej gry. Dobry gracz się irytuje bo wie, że pomimo wyuczonego automatyzmu w celowaniu nie trafia tam gdzie zamierzał. Nowicjusz zaś nigdy nie nauczy się dobrze celować bo jego ewentualne korekty nie przyniosą spodziewanego efektu. Osobiście wolę wylosowane mniejsze obrażenia (jeżeli już ma być to "losowe" RNG), ale chcę bezwzględnie widzieć, że jak dobrze celuję to trafiam,.... a latanie pestek wszędzie tylko nie do celu i ich życie własnym życiem zdecydowanie zniechęca do zasiadania za sterami problematycznej jednostki.
 7. Odpowiedzi są tendencyjne i coś sugerują?..., a które? ... wszystkie czy tylko ta konkretna w/w? Wybacz @WG_Lumberjack, ale zupełnie nie wiem o co CI chodzi.
 8. Mam w/w okręty, a ponieważ zdecydowanie wolę krążowniki z szybszym przeładowaniem prawda jest taka, że oba rdzewieją w porcie, a przecież już Alaska jest celniejsza, a Yoshino nawet zdecydowanie celniejsze. Rozsądek więc podpowiada mi - odpuścić. Ankieta przynajmniej na razie "sugeruje" - to samo, a ja po prostu bardzo nie lubię nieprzemyślanych zakupów.
 9. Chyba nie tylko ja będę wdzięczny gdybyś uściślił na czy polega ta przyjemność? Czy chodzi Ci może o jego wytrzymałość.... czy też coś jeszcze? Bo z tego co widzę jest bardzo niecelny - jest minimalnie lepszy (bo tylko o ok. 3%) od bardzo słabego pod tym względem Kronsztada. Nie zrozum mnie źle - pytam, bowiem niecelne okręty niezmiernie mnie irytują więc zdecydowanie wolałbym uniknąć rozczarowania.
 10. Żeby nie było to na wstępie zaznaczę, że oprócz oczywiście wygórowanych wymagań w dyrektywach sam pomysł, a już nie do końca jego realizacja bardzo mi się podoba. Nie wydawałem jednak na starcie żadnych dublonów (ewentualne 6000 czy też + 8000 = 14000 - wtedy z dodatkowymi dwoma kontenerami "Ogromny prezent od Mikołaja") bowiem Puerto Rico nie jest jak się zdaje jakimś mega - super okrętem, ale co najistotniejsze nie miałem absolutnie żadnej pewności czy mimo poniesionych w/w kosztów uda mi się go "zdobyć". Event przypadał przecież na okres świąteczny, a WG też co według mnie jest nawet najistotniejsze powinno zdawać sobie sprawę, że są różne wypadki losowe, które wielu graczom niestety uniemożliwiają ukończenie wydarzenia - jak chociażby zwyczajna awaria komputera i dublony zostają wtedy bezpowrotnie zmarnowane (nie licząc oczywiście nagród pośrednich - bo raczej nie w tym rzecz). Grałem sobie zatem spokojnie i oto dzisiaj staje przed dylematem czy wydawać 15000 dublonów na przeskoczenie od fazy 30-tej i zakończyć budowę jednostki czy jednak to sobie z czystym sumieniem odpuścić bo nie warto?
 11. Xs4tiX

  Aktualizacja 0.8.11: Nowy rok

  Wszystko wskazuje na to, że pełną odpowiedzialność za ten ekonomiczny fenomen ponoszą znani i jak zawsze lubiani finansiści oraz księgowi
 12. Xs4tiX

  Sprint rankingowy 10 (1vs)

  ..., a może by tak następne sprinty 2 vs 2 lub rankedy 3 vs 3 - im mniej tym większa zabawa, a chyba o to z założenia w grze powinno raczej chodzić?
 13. Xs4tiX

  Problemy z działaniem PORTU - ankieta

  Śmiga Ci to aż miło popatrzeć - tak się postarałeś, że nie mam już co do tego absolutnie żadnych wątpliwości. Założyłem z góry, że to raczej niemożliwe i jak widać - faktycznie - niesłusznie. Myślałem nawet nad podobna ankietą odnośnie usterek w dźwięku po ostatniej aktualizacji (- znikające i cichsze odgłosy wystrzałów z baterii głównej oraz inne niż dotychczas "dźwiękowe priorytety" -), ale widzę, że zapewne tak jak z portem problem nie dotyczy niestety wszystkich graczy.... i "szukaj wiatru w polu".
×