Jump to content

mickecobra

Players
 • Content count

  1,165
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  17119
 • Clan

  [ARES-]

About mickecobra

 • Rank
  Midshipman
 • Birthday 09/13/1982
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

683 profile views
 1. Wolę go nazywać Domestosem, bo czyści deski z kapa niemalże jak zarazki z klopa
 2. Taszkient, IX tier

  Bardzo ładnie napisane, nie ma co poprawiać, wszystko się zgadza WG powinno dodać taki opis tego okrętu na swojej oficjalnej stronie
 3. Nasze osiągnięcia

  Nie mogę przekonać się do Zao gdyż gameplay na nim jest nudny jak flaki z olejem. Jednakże w ramach postanowienia noworocznego chcę zrobić te wszystkie 10-tki, myślę że poeksperymentuje za to na nich jakieś nietypowe buildy, wszystkie DD i krążki z RPF, a BB na pomocniczą (wiem że Canceror się nie nadaje ale co mi tam, będzie śmiesznie/żałośnie [niepotrzebne skreślić] ). Pewnie znów tradycyjnie WG da akcję z super kontenerami za każdą 10-tkę w porcie tak więc myślę że warto przełamać niechęć do zdupenshipów i zrobić je wszystkie. Tutaj bitewka na jeszcze NIE przeszkolonym, 16 perkowym kapitanie. Build na reload + samolot spotujący (postanowiłem wykorzystać Zao i solidnie przyłożyć się do nauki strzelania w ten sposób). Jedna salwa torped nie dopłynęła do szarżującego BBka, tak więc myślę że dmg byłby jeszcze większy. Ale spokojnie, niech no tylko dadzą te zapowiedziane 12-stki co biją za ponad 23tys to nafarmi się pewnie i z 300k damydżu PS. Wiem że bitewka przegrana bo jak widać farmiłem dmg na pancerzach, ale jak już wspominałem, na Zao będę się chciał głównie szkolić w strzelaniu za pomocą spotera Na początek level easy, czyli bijemy w największe, z czasem przyjdzie kolej na DDki
 4. USS Black (DD-666) Tier 9

  Dostaliście już swojego Blacka ? Do mnie dotarł wczoraj. Kapitalna łajba, szkoda tylko że na dzień dzisiejszy out of meta, za dużo radarowych krążków dookoła. Długi dymek i radar z modułem idealne do wyganiania innych niszczarek z kapa, nawet nie trzeba ich tam niszczyć, wystarczy podświetlenie + focus teamu i wszystko co chce być żywe ucieka w popłochu z kapa. Ale mnie bardzo ciekawiły te jego torpedy. Opisane są jako Mk29, historycznie miały głowicę bojową Mk 28 Mod 2550 pounds HBX, dlatego biją jak japońskie Kocham wolne ninja torpedy, w WoWsie są o wiele skuteczniejsze niż szybkie japońskie które świecą się z końca mapy. Na takim niepozornym Ogniewoju mam często prawie po 10 trafień. Torpy Blacka najlepiej oczywiście spisują się podczas obrony przed pushujacym przeciwnikiem na flance, dwie zjadają prawie całego Kronsztada Trzy-cztery trafienia i prawie 50tys dmg wbite ;) Są raczej do tzw. "zaminowywania" niż rzucania "na celownik", tym bardziej że reload wyrzutni bardzo króciutki. Odpalamy salwę, zajmujemy kapa, radarujemy wrogie DDki, strzelamy do nich z dział, wyganiamy z kapa, odpalamy drugą salwę, a tu nagle gdy już dawno o niej zapomnieliśmy pierwsza salwa robi gdzieś dewastujące na drugiej linii u przeciwnika Problem z takim stylem gry obecnie jest jednak dlatego, że pushujące krążki na VIII-X tierach są często szybsze od naszego Blacka, bo by rzucać torpy musimy jeszcze manewrować z boku na bok przez co tracimy prędkość, a rozwija on ledwo 36,8w z sygnałem (slot dopalacza zajmuje radar). I jak tylko nasze rybki zaczynają trafiać w cele co jakiś czas pozostałe krążki odpalają radary i nas spotują, my zaś nie możemy się od nich oderwać Ale generalnie polecam, warto się przemęczyć te 5x rank 1 Tym bardziej że ostatnie ploty głoszą że WG wycofała się z radaru na Grozowoju, teraz ma dostać zamiast tego "jedynie" naprawkę. PS. Screeny fajnych bitew dam jak jakąś zrobię, na razie na tych kilku jakich zagrałem zawsze musiałem uciekać przed radarowymi krążkami
 5. Najlepszy statek do podlapania

  Drzewkowy KGV podpalać będzie lepiej od DoY ze względu na ciut lepszy rof. A to jest raczej nie BB tylko taki przerośnięty krążek, burty ma słabe to się najlepiej sprawdza właśnie grają nim tak jak krążkiem, czyli paląc z dystansu. Mam rekord tylko z DoY, na KGV podpałek ze względu na rof 25 sek będzie jeszcze o kilka więcej, tak więc polecam piromanom PS. Ta jedna cyta to też z HE, przebiły burtę jakiegoś krążka
 6. Najlepszy statek do podlapania

  Skąd ja to znam, kolega też szuka czegoś do farmy sygnałów na podpalanie: "podpalacza" i "zwiastuna tragedii" ? Oczywiście najlepsze zawsze będą low tiery, po primo - wielu początkujących graczy nie używa premium naprawek i R-ek, secundo - mają niskopoziomowych kapitanów bez perków anty-pożarowych, no i w końcu przeliczniki % szansy na zapłon niskopoziomowych tierów są bardziej korzystne. Najlepszy oczywiście tier: IV-ty, ze względu na preferencyjny MM (-2, +1). Co do buildów kapitanów do podpalań: na krążkach do V-go tieru nie bierzemy IFHE, po prostu z powodów ww. zwykłe pożary zrobią więcej, tak więc tylko DE. Na low tierach nie używam tych dwóch sygnałów (w końcu jesteśmy tu by je farmić, a nie zużywać), nie ma po prostu sensu, tam się i tak wszystko pali jakby było ze słomy Nawiasem, najlepiej je wrzucać na szybkostrzelne krążki/DDki, dają w sumie +1% dla małych kalibrów i +2% dla dużych, czyli im więcej będzie trafień tym lepiej je spożytkujemy, np. na Atlancie, Flincie czy Kabarowsku. Kilka screenów z jednostek które polecam: PS. Jak widać najlepiej sprawdzają się podpalające BBki, często jest ponad 20 pożarów. Marbla pokazuje choć to V-tka, narobi pożarów owszem, jednak najlepiej jakby go rzuciło na topce, ewentualnie +1, bo VII-ek tak łatwo nie zjara. Aha, jakby kolega się skarżył że to premka, drzewkowa Omaha to w sumie to samo.
 7. USS Indianapolis

  Troszkę pomógł ten buffik, da radę coś tam wykręcić jak trzyma się dystans. Dokładnie, nie bez powodu moja Indi dzieli kapitana właśnie z Desem Wrzuciłem tam legendarnego Seagala... tfu, tzn. Doe Poprawione perki na obrót, a zwłaszcza zmianę typu pocisków elegancko się sprawdzają. O spójrzcie jak ładnie farmi cytadele:
 8. Same radary

  Na rankedach 99% Minotaurów latała z radarem, jak jakiś miał dym zaraz dostawał masowy hejt na czacie i wyzwiska od najgorszych n00bów To byłoby ekstra rozwiązanie i kolejna cegiełka w rozwoju gry, mianowicie doszłaby nowa mechanika: walka radioelektroniczna Osobiście gorąco popieram każdy pomysł na rozbudowę gameplayu, im więcej takich smaczków tym gra mniej monotonna.
 9. Same radary

  Oczywiście że nie. Od chwili gdy moja Kuma zaczęła schodzić na dewastujące od salw z brytolskich HE nie ważna jak jest ustawiona, jeszcze utwierdzam się w tym przekonaniu. Naprawka tak naprawdę przede wszystkim da większą odporność krążkom na obrażenia lekkie z HE, pożarów czy zalań, więc walące prawilnie z AP BaBeczki nie powinny płakać. Krążki z naprawką będą za to skuteczniejsze w walce z DDkami, a z tego co twierdzi WG jest to ich główne zadanie. Bez problemu możemy teraz wpaść dzięki MM+-2 na takiego Kabarowska czy Taszkienta zrobionego pod naprawkę, krążkiem 7-8 tieru bez naprawki. Zaspamuje nas HEkami i spali zanim choć raz damy radę go trafić, a nawet jak trafimy to on sobie regnie HPki naprawką, my nie.
 10. Same radary

  Zgadzam się że idealnie jak spod linijki to już byłoby powiązać czas trwania spota z kalibrem. Ot wprowadzić prosty przelicznik: nasz_współczynnik*kaliber_dział, wtedy można by to idealnie zbalansować pod każdy okręt inaczej. Zrobiono tak z parametrem widoczności po strzale z dymu, każdy okręt ma inny (jest to też element balansu <"biedny Kutuzow" >), a przecież wcześniej był wspólny proxi spot 2km nie ważne czy się strzelało czy nie. Tak więc podejrzewam że się da i możliwe że z czasem się to pojawi, jak zmiany w strzelaniu z niewidziałki i z dymu dla krążków i DD. Z tym kolejnym parametrem do zapamiętania, dla mnie to wielka zaleta, kto chce zostać pro-unicumem przyłoży się do wkuwania tabelek Z tym że wciąż podtrzymuję swoje założenie: czas trwania spota na wszystkich BB (nie ważne jaki ma kaliber) nie powinien trwać krócej niż jego przeładowanie, zaś najkrótszy dla DDków mieć jakąś ludzką wartość by nie było "dyskoteki". Jeśli chodzi o krążki to mam wrażenie że od wprowadzenia perka IFHE faworyzowane są raczej te lekkie, więc jeśli dostaną krótszego spota od tych wyposażonych w większe działa, to chciałbym jednocześnie jakiegoś buffa dla ciężkich. Akurat nie musi być związany ze spotem, osobiście kombinowałem coś w stylu mniejszego air dragu, by mniejszą częstotliwość oddawanych salw zrekompensować większą ich celnością. Zlikwidowanie wspólnego spota jest tak oczywistą oczywistością która już wieki temu powinna pojawić się w grze, jak naprawka dla wszystkich krążków od 2-go tieru (bo na 1-szym to nie krążki tylko kanonierki/awizo/patrolowce itp.).
 11. Same radary

  Wątpię by nawet wkurzające "mryganie" DDków zmusiło typowych kierowców BaBeczek by podpływać do nich na 5km Obstawiałbym prędzej płacz-lament w pierwszych minutach po wprowadzeniu takich zmian na wszelkich forach WG. A jak wiadomo WG panicznie boi się zrazić do siebie tych najbardziej hojnych konsumentów swojego produktu, przecież tyle Derpitzów im posprzedawali Spot po strzale dla DDków myślę że poeksperymentowałbym zaczynając od 15 sekund w górę, może nie będzie dyskoteki. Za to dla BB koniecznie więcej niż 35 sekund (tyle chyba ma najwolniej reloadujący BB), w ten sposób snajpiące z 20km BaBeczki nie będą znikały pomiędzy salwami, by zniknąć (żeby np. się wycofać i naprawić) będą musiały przerwać ostrzał na dłużej.
 12. Same radary

  Oszalałeś chyba Chcesz zrobić dyskotekę ? Tak będzie gdy deski zaczną "mrygać" co 5 sekund, oczopląsu dostaniemy Balansować świecenie po strzale trzeba w górę nie w dół, bo teraz takie 20 sekund dla BB z przeładowaniem 30 sekund daje te 10 sekund niewidziałki między salwami, co jest troszkę idiotyczne. Dla BB dać 40sek, dla krążków 30, dla DD zostawić 20 i będzie gitara.
 13. Nasze osiągnięcia

  Po ostatnich buffach Admiral Hipper powoli awansuje na mój ulubiony krążek VIII tieru Zaś gdybym miał teraz wybierać pomiędzy Atago a Prinzem, wybrałbym chyba tego drugiego
 14. Nasze osiągnięcia

  Misia "spaliła mi setkę" na premce za scenariusz i kox "urabura" sygnałach. Farmę free expa na Kronsztada czas zacząć
 15. Same radary

  A obczajaliście najnowsze "specjalne" modyfikacje jakie mają się pojawić dla okrętów 10-tego tieru ? Flamu omawia je u siebie na yt. Takim Łusterem da się z tym drugim specjalnym modem na radar (co wypada z sk) podciągnąć czas trwania radaru do 61,6 sekund !!! Oczekuję więc teraz darmowego resetu perków dla wszystkich kapitanów DD, gdyż obowiązkowo dla wszystkich nacji jedyna sensowna opcja to AFT i powrót do palenia BaBeczek z 15km
×