Jump to content
Forum Shutdown 28/7/2023 Read more... ×

szparagus1

Community Contributor
 • Content Сount

  69
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  16405
 • Clan

  [MAX]

About szparagus1

 • Rank
  Leading Rate
 • Insignia

Recent Profile Visitors

1,191 profile views
 1. szparagus1

  Dodanie nacji i klas do Bitwy Morskiej

  Nie zwróciłem wcześniej na to w ogóle uwagi. Dla mnie urozmaicenia są na plus.
 2. szparagus1

  Ważna wiadomość dla społeczności

  Pożyjemy, zobaczymy ;) Mnie interesuje na czym będzie polegała „aktualizacja” programu CC oraz jak pewnie większość graczy - balans okrętów. Ogólnie pomysły na plus, realizację ocenimy za jakiś czas.
 3. szparagus1

  Boty oszukują w bitwach kooperacyjnych

  Terminatory
 4. szparagus1

  [X] Plymouth

  To zależy do czego chcesz używać tego okrętu. Na random ok, na competetive raczej średnio.
 5. szparagus1

  Poznań Game Arena 2020

  Ponieważ w ubiegłym roku miałem okazje aktywnie uczestniczyć w PGA 2019, świetnie się bawiłem, z wieloma osobami miałem okazję po raz pierwszy spotkać się face to face (i napić piwa), postanowiłem założyć ten temat, gdyż październik zbliża się wielkimi krokami. Na ten moment mimo sytuacji związanej z "pandemią" impreza jest w kalendarzu Międzynarodowych Targów Poznańskich: Strona Targów, Strona PGA2020 W międzyczasie pisało do mnie przez messenger czy discord przynajmniej kilka osób, pytając czy zamierzam w tym roku w PGA uczestniczyć. Chciałbym, abyście dali znać czy jesteście zainteresowani udziałem jeśli impreza dojdzie do skutku (zachęcam do aktywności w temacie). Trzeba jeszcze zmobilizować naszego nowego CM @bloodminister , aby zapytał w centrali czy jest szansa na powtórzenie takiego eventu i stoiska World of Warships w Poznaniu. Według kalendarium impreza ma się odbyć 9-11.10.2020 r.
 6. Tylko, że problem jest taki - nie wiemy jaką siłę przebicia ma osoba z pozycją CM w WG. Patrząc na poprzednie wydarzenia, chyba niewielką (mam na myśli feedback od graczy). Sam mogę dodać, że mam okazję testować okręty, których jeszcze nie ma w grze i mam wrażenie, że tamten feedback też nie zawsze kogoś interesuje. Osób testujących okręty jest sporo: supertesterzy, ceceki, korsarze etc. Rozmawiamy między sobą na temat testowanych okrętów i o tym co trzeba w nich zmienić, a także o tym do wysłaliśmy w feedbacku i często jest tak jak bylibyśmy ignorowani. Kilka osób napisało w tym temacie, że były informacje iż feedback został przekazany "górze" (ufam, że tak było, bo nie ma podstaw sądzić, że nas ktoś robi w balona). Sam przekazując feedback widzę, że z jego odbiorem (uwzględnieniem) bywa różnie. Moim zdaniem CM powinien być: na forum, discordach, streamach, a także uczestniczyć w eventach w terenie i je inicjować. Przekazywać nasze spostrzeżenia dalej - a co zrobi z nimi centrala, to ani My, ani On nie będziemy mieli na to wpływu.
 7. A na czym ma polegać robienie różnicy. Rozwiń się.
 8. szparagus1

  Program Korsarzy w World of Warships!

  Są ludzie, którzy chcą pisać na temat marynarki wojennej. Nie robią tego z przymusu lecz dla przyjemności. I tak piszą na inne miejsca/platformy. Aktualnie grupa takich osób jest skupiona wokół portalu warshipy.pl
 9. szparagus1

  Test Publiczny - Aktualizacja 0.9.2

  Podoba mi się znaczna część pomysłów dot. rankingówek, m. in.: straty gwiazdek dla najsłabszych w drużynie wygranej i nie holowanie ich w górę bo ma 6-8 godzin na grę dziennie. Co do zmian w interfejsie, dostępu do klanu, to w mojej opinii (subiektywnie) i po tym jak byłem w Sankt - Petersburgu mogę napisać jedno: takie zmiany to roboczogodziny, czyli koszta. Marne szanse aby było to priorytetem dla WG. CC którzy byłi w Rosji pytali m. in. o usprawnienie systemu powtórek, choćby na kształt tych w WOT. Odpowiedź była taka, że aktualnie nie jest to priorytetem i być może zajmą się tym w następnym roku, ale powiedzieli tez, że gdybyśmy zapytali o to rok wcześniej, to odpowiedź byłaby tak sama (dla robiących materiały z wows lepszy system powtórek to lepsze możliwości). Są pewne aspekty i kierunki rozwoju gry oparte o wiedzę jakiej my nie posiadamy, bo WG ma swoje tajemnice (służbowe, handlowe etc.), nie widzimy produktu globalnie i z tego tytułu nam się możne wydawać, ze robią co chcą, albo, że robią coś źle lub nie tak. Nie tłumaczę w tej sytuacji WG, tylko przedstawiam swój punkt widzenia. Myślę, że w grze dzieje się coś niedobrego, mam wrażenie iż jest duży odpływ doświadczonych graczy i napływ młodych. Tych młodych przyciąga zaskakująco błyskawiczna możliwość grindu do X oraz wysyp eventów. A starych liczba wypuszczanych linii - tutaj wows przyspieszył cholernie i trzeba zastanowić się dlaczego. Nigdy wcześniej nie było takiego "spamu" linii i nowych łódek. Dlatego myślę, że rozwój gry pod tym kątem będzie zdecydowanie wyższym priorytetem niż Twoja propozycja @z4r4z4 Ale to tylko moje wyimaginowane w małym misiowym rozumku zdanie.
 10. szparagus1

  Krążowniki warte uwagi

  Dla początkującego gracza w mojej ocenie łatwą i przyjemną linią będą japońskie krążowniki. Na twoim miejscu nie zmierzałby na wysokie tiery. Z tej linii oceniam okręty w ten sposób: kuma - funship fututaka - bardzo dobry aoba - dobry myoko - bardzo dobry mogami - dobry ibuki - dobry zao - rewelacyjny. Łatwość gry tą linią wynika z kilku czynników: po pierwsze nie trzeba (choć warto to robić) żonglować amunicją i można strzelać tylko z pocisków OB, po drugie pociski te są jednymi z najlepiej podpalających i zadają duże obrażenia, po trzecie na całej linii można grać tak samo zbudowanym kapitanem (wyjątek to Mogami na działach 155 mm, ale można grać na 203 mm). trzeba tez mieć świadomość, że krążowniki to nie jest najlepsza opcja dla początkującego gracza (taka jest moja opinia) i że każdy krążownik w konfrontacji z pancernikiem będzie zbierał obrażenia, a czasem może skończyć po jednej lub dwóch salwach. Ogólnie gra na krążownikach japońskich powinna polegać na oddaniu salwy, zadaniu obrażeń i podpaleniu przeciwnika, gdy się ugasi ponowne podpalenie i przerwa w strzelaniu aby zniknąć (zwłaszcza gdy celuje do nas kilku przeciwników), potem zabieg ten powtarzamy, gdy spozycjonujemy się korzystnie względem przeciwnika. To tak w największym uproszczeniu (BTW do tego rzucamy torpedy na goniących nas przeciwników nawet tych oddalonych o 13 kilometrów, bo przeciwnik często „dopłynie„ do tych torped, które maja 10 km zasięgu).
 11. szparagus1

  [V] Giulio Cesare

  W mojej ocenie premki nie są nerfione, ale w miarę upływu czasu i wychodzenia nowych jednostek i linii zdarza się, że tracą na wartości. Niektóre takie jednostki zostają przez WG „lekko odkurzone” (Błyskawica - buff do przeładowania), inne mocno zbuffowane (Tirpitz - artyleria dodatkowa, a w ostatnim czasie podobno poprawa celności na amerykańską - mało grałem po zmianach więc napisałem „podobno” - ta zmiana dotyczy również innych niemieckich pancków). Ja również lubię zaglądać na IV tiery, bo uwielbiam Clemsona, Ishizuchi i Yubari. Wydaje mi się, że doświadczeni gracze od czasu do czasu tam zaglądają, pewnie nie wszyscy, ale jakaś część na pewno. Edit: @jarzinho7 ładnie siadło z fragami!
 12. Ja jestem osiągalny w piątek 18.10 i w sobotę 19.10 w takich godzinach jak jest podane w artykule. A od 21:00 piwo w „napiwku”.
 13. szparagus1

  ORP BŁYSKAWICA

 14. szparagus1

  Na randomach nie da się grać....

  Dobrze, że wszystkim pozostałym graczom za wyjątkiem ST nie zdarzyło się nigdy paść jako pierwszym w bitwie. Ufff. Gdybyś zagrał okrętem testowym, to byś wiedział, że jak inni widzą go na mapie, to każdy chce sprawdzić czy w niego wchodzi. Jak poluje na ciebie 12 przeciwników to czasem przy chwili nieuwagi można szybko skończyć w porcie. Google i fb też nie udostępni informacji o swoich algorytmach, bo jest to tajemnica firmowa/handlowa/służbowa * *można wybrać według uznania.
×