Jump to content

Shiryaku

Players
 • Content Сount

  1,363
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

About Shiryaku

 • Rank
  Midshipman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

699 profile views
 1. Shiryaku

  Nasze osiągnięcia

  hm dlaczego to nie była pierwsza bitwa dzisiaj do misji na Exetera, a 11sta zaoszczędziłbym pewnie jakieś z 2h...
 2. Shiryaku

  Na randomach nie da się grać....

  A nie dlatego, że scr jest z powtórki?? Ostatnio miałem to samo na HIV-ie oglądałem sobie bitwę na sporym przyspieszeniu i okazało się, że animacja wież nie nadąża, wieżę w jedną stronę pociski w drugą. I na pewno w trakcie bitwy były poprawnie ustawione bo powtórkę oglądałem tuż po bitwie.
 3. Shiryaku

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Raz mi się zdarzyło gdy na Misi przechodził nad nią sztorm i z całego dźwięku został tylko szum deszczu. Powrót dźwięku dopiero po bitwie, więc wychodzi, że to podczas sztormu czasami dźwięk się kopie . Nakładająca się zbyt duża ilość dźwięków w tym samym czasie?? (sztorm, trafienie, wystrzały, trafienia krytyczne)
 4. Shiryaku

  Powtórki

  ah srki tak poleciałem na szybko i nie zauważyłem kto pytał:P
 5. Shiryaku

  Powtórki

  przecież dobrze Ci odpowiedział... przy wyłączonym kliencie uruchamiasz za pomocą wows.exe
 6. Shiryaku

  Nasze osiągnięcia

  Ah te CA pływającą z wystawioną burtą...
 7. Shiryaku

  Na randomach nie da się grać....

  Może torped mu zabrakło
 8. Shiryaku

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  może faktycznie coś w tym jest - od 5,8 do 3,4km (jeśli plotka jeszcze "dolatuje")byłeś 6 sekund w długiej i straciłeś akurat tyle ile wychodzi 6x ((254x 0,71)x0,9) - ok 980hp 20-26sekunda, z drugiej strony od 5,8 do 3,5km (równo z aurą) mija 5 sekund, a wtedy potencjalnie wychodzi 686 = 3x (254x0,9) + 2 "chybione" czyli tyle ile straciłeś między 20 a 25sek. (dokł. 689), kolejna aura jest ciekawsza tu się nic już nie zgadza:D - albo 3 sekundy do zrzutu i 832dmg - nie zgadza się wielokrotnościami 524x0,9 , albo 2 sek do zrzutu i ~544dmg, a to się nie zgadza z 524x0,71x0,9 - spodziewam się, ze sporo tu błędów "poklatkowych" ale naprawdę sam jestem ciekaw jak to działa
 9. Shiryaku

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  No dałeś mi zagwozdkę na początku ale po przemyśleniu sprawy (mimo, ze testów nie robiłem i piszę tylko na podstawie doświadczenia -jako celu i dostępnych materiałów), ale nie mogę się do końca z Tobą zgodzić. 1. Skoro zarówno w wersji pl jak i ang jest napisane "szansa na trafienie " to dla mnie jest to szansa na trafienie, a nie myk WG mówiący - "tak daliśmy tam szansę na trafienie ale tak naprawdę to redukcja obrażeń" - no chyba, że sami tak zaraz napiszą - lubią nas często zaskakiwać dziwnymi rzeczami 2.Według HtW - ciągłe obrażenia są zadawane jednemu samolotowi w kluczu i zmieniają cel co jakiś czas - to może być wytłumaczeniem 3sekundowego ticka - wzięty na cel zostaje kolejny samolot w kluczu. Obrażenia co sekundę wg opisu oczywiście - to, że cyferki pokazuje co 3 to już napisałem potencjalny powód. 3. Aury się nie stackują, jak jesteś w jednej nie dostajesz obrażeń od pozostałych - może coś źle zrozumiałem w twoim tekście ale czasami piszesz jakby poszczególne aury działały nonstop od momentu wlecenia w nie do celu, a one specjalnie mają zaznaczone, że są "od do" . 4. Lepsi ode mnie grający CV i innymi okrętami pisali nie raz, że dochodzi do akcji gdzie sytuacja jest praktycznie kopiuj wklej w dwóch atakach, a w jednym tracisz wszystko, a w drugim nic - takie coś to tylko RNG potrafi (czy to postawić chmurkę na drodze czy zagęścić częstotliwość trafień - tak swoją drogą 66% na trafienie w krótkiej aurze Ryśka to wbrew pozorom mało - nawet Conqi z podobną szansą na pożar nie podpala nonstop- taki przykładzik odnośnie RNG) 5. Co do gubienia dmg pomiędzy aurami - może być j/w - zmiana aury - zmiana samolotu(celu) w kluczu - tick i cyferki z opóźnieniem 6. Gdyby podliczyć jak ty - w 18sekund przeleciałeś 11,6km (5,8km ma długa Ryśka) z czego - 5,8->3,51 (2,3km)długa, 3,5-1,51 (2km)średnia, 2x1,5km (3km) krótka, znowu średnia (2km) i znowu długa (2,3km) - więc jeżeli na 3km nie było ticka bo nie zdążyło to jak zdążyło na krótszych aurach?? Nawet jak na krótkiej miałeś speed boosta czy co tam jest to i tak by się obliczenia nie zgadzały 7. Nie wiem co jeszcze mogę skrobnąć może się inni wypowiedzą
 10. Shiryaku

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  oczywiście, że podaje(opis aur w porcie) - to jest dps tylko, że z szansą na trafienie więc nie zawsze będzie (co sekundę aura "wali" po te 1k dmg tylko pozostaje kwestia czy coś trafi)
 11. Shiryaku

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Repka nie ma krótkiego - tylko średnie (do 3,8km) i długie - dlatego ma pod tym względem ma przewagę nad Yamką bo oprócz ciągłego dps-a idą jeszcze obłoczki ze średniego
 12. Shiryaku

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Akurat u Yamki puffy to mało - 6 do 8, jego krótka robi dużo (bądź co bądź to 144 lufy) ok 1k dps do 2km - dolot i odlot eskadry przed i po ataku przy czymś takim musi być bolesny, a dorzuć jeszcze bonus strefowy jak ktoś się w to bawil lub RNG (70% na trafienie) to już naprawdę mogą być cudeńka podczas nalotu - od 0 do strąconych wszystkich maszyn w kilka sec.. Po prostu brak buffów do zasięgu choćby trochę wyrównał przepaść AA pomiędzy niektórymi okrętami okrętami i dlatego jest takie odczucie no i oczywiście mechanika swoją stroną
 13. Dzięki wiedziałem, że gdzieś mi kiedyś ten artykuł przeleciał przed oczami i dlatego chciałem się upewnić:). I proszę zmieńcie nazwę Yoshino bo trochę śmiesznie się kojarzy (dla tych co wiedzą)
 14. pewnie nawet WG nie wie wg jakiego algorytmu ustawiają tego spota, dla nawodnego spota na 99% główną zmienną jest wysokość okrętu, a dopiero później jego długość, może z powietrza liczy się jeszcze szerokość okrętu albo coś innego - ilość sygnałów na maszcie:D, wielkość czapki kapitana... btw Czy japońskie superCAcki będą na pewno za coś innego niż free XP czy jeszcze na 100% nie wiadomo??
 15. Odpowiedź jak powyżej - lubię ciężkie okręty i ich działa ale chyba powaliło was z tą celnością - toć ona jest na poziomie krążownika(ok 50%) i jeszcze ten kaliber - nie chce mi się wymyślać- Goomich czy może z powodu "cudnych" zmian jakie ostatnio dajecie, poziom skilla w bazie danych graczy spadł już do tak niskiego poziomu, że trzeba zwiększać aż tak choćby celność okrętu??? co następne - pociski kierowane? rozumiem, że to gra mierzona w dzisiejsze pokolenie sezonowych graczy typu "daj daj" ale jak ci gracze nie będą widzieć, że można dobrze grać (bo ci co umieją odejdą) to wam się tak gra wyłoży.
×