Bazil_Lion

Players
 • Content count

  70
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2190

About Bazil_Lion

 • Rank
  Able Seaman
 • Birthday
 • Portal profile Bazil_Lion

Profile Information

Recent Profile Visitors

139 profile views
 1. Raczej dywizjon Belfastów.
 2. Tymczasem, w polskiej Ekstraklasie... World of Warships pełną parą.
 3. Dokładnie tak. Jak uwielbiam BB od dzieciaka, tak od WoWs wciąż mnie odrzuca totalny przesyt zarówno BB jak i DD. Gram sobie np. takim Monarchem, no to musowo oczywiście T10 bo przecież taaaaaki OP ze mnie gracz. A tam BB siedzą często na 20+ km, jest ich 5. Krążków mało, to co zostaje do bicia jak masz te 18 km zasięgu? No DD, których też jest często 4-5, są szybkie, zwrotnie, odstraszają torpedami i chowają się w zupie dymnej. I w DD rzadko wchodzi soczysta buła wywołująca uśmiech na twarzy. Nie wiem jak innym kierowcom BB, ale mnie walka z niszczycielami nie daje jakiejś mega satysfakcji. Z krążkami i pancernikami już tak, tyle że tych pierwszych jest często jak na lekarstwo, a te drugie snajpią więc... ech. Może jednak warto dać tym krążkom nieco więcej naprawki albo pozwolić walczyć za pomocą manewrowości? A przy okazji hardcap na max 4 BB i 3-4 DD. Więcej nie trzeba.
 4. Już biegnę kupić pancernik bez naprawki... No i szczerze to KGV jest na tyle dobrym okrętem, że premka klon jest IMO zbędna.
 5. Hmmm... rolniczy zasiew z dział i miękkość się szykuje. Ale chociaż ładny jest. Nie widzę go jednak jakoś przy MM+2, ze 180 mm burtą zbierze od wszystkiego.
 6. To też, prawda. Ale w NavyField też wydałem mnóstwo kasy jak tak sobie przypomnę i to w czasach, kiedy na mniej mogłem sobie pozwolić. Gra doszła do fazy "let it go"... no i się skończyła przygoda. Także oporów nie mam, a tutaj po prostu lubię sobie od czasu do czasu pyknąć.
 7. Mnie jakoś w weekend raz wywaliło, po czym klient stwierdził, że usługa niedostępna. I tak kilka minut. Kiedy się zalogowałem, zwiedzałem już dno (tak się kończy crash naprzeciw niszczyciela zwykle). Szkoda, bo bitwa zapowiadała się dobrze. Ogólnie już dawno rzuciłbym to w cholerę, gdyby nie szczenięca miłość do okrętów.
 8. Nie wspominając już o Ise/Hyuga. Ale to pewnie w drugiej gałęzi drzewka, jeśli kiedyś powstanie. No i jest jeszcze B-65 na przykład, w sumie to mógłby być ciekawy okręt w stylu Sharnhorsta czy Giulio Cesare.
 9. We are proud to announce a brand new, world-first Tier XI German BB - H-44! 8x508mm guns, 144 000 tonnage, aaaand... torpedoes.
 10. Jak potrzebowałem japońskiego BB to retraina kapitanów to były tylko lolshipy, a potem też i kiepsko oceniane Mutsu. Teraz naklepali Kii, Musashi i jeszcze to. A ja już jestem na Izumo. :P Panowie z WG, powiem Wam tyle - "Vanguard please".
 11. Spoko, francuskie BB mają mieć podobno jakieś uber AP-ki. Strzelam, że na słabo opancerzonych okrętach trafienie w linię wodną będzie powodować zalanie.
 12. Okay, rozumiem Twój punkt widzenia. Jeśli chodzi o camo, to mogłem nie zauważyć ogromnych różnic, bo ostatnio grałem pancernikami, które i tak to camo mają niezłe, z wyłączeniem Szarego i Izumo (tak to oprócz RN - North Carolina, Amagi, Miś), a i zazwyczaj staram się grać bliżej niż dalej (może nawet bliżej niż powinienem...), więc i tak często się zaświecę. Co do cytadeli - jak mówiłem, na IX i X nie grałem, a niżej wcale nie jest różowo jeśli chodzi o wytrzymałość. Po pokładzie boli, burta wcale nie mocna, a i zdarzyło mi się wyłapać cytadelę i z kąta na Monarchu czy KGV, jak coś mocnego przyleciało. Całość się chyba głównie sprowadza do tego, że człek grający pasywnie może tu łatwiej coś wykręcić przez te nieszczęsne HE.
 13. Oj chciałbym. Bardzo chciałbym. Przynajmniej byłoby to zgodne z taktyką morską. Chcesz zbliżyć się do przeciwnika lub się oddalić? Dziób / rufa. Chcesz mieć siłę ognia - burta. A nie, że chcesz przeżyć = dziób. Zresztą równie debilne są wszystkie "immuny" - dym, lobowanie zza wyspy i ogólna kampa. Pomijając wiele innych wad, lepsza już była mechanika w Navyfieldzie - przeżywalność zależna od umiejętności robienia uników vs umiejętności celowania przeciwnika + jakości załóg (no i tu niestety element P2W był) + ostatecznie okrętu.
 14. Co w Twoim mniemaniu sprawia, że ta linia jest prostsza w grze od innych? Wyłączając HE, bo to oczywista sprawa. Ciekaw jestem, bo grając póki co okrętami z tierów V-VIII jakoś nie zauważyłem, by grało mi się dużo prościej niż odpowiednikami innych nacji, które tam kiedyś ogrywałem. A i popularności RN BB na tych tierach też jakoś drastycznie odbiegającej od normy nie widziałem, raczej wciąż przy 10 BB na stronę tak z 5-9 z nich to Niemcy. Co do CQ, niestety pewnie przez długi czas będę tylko biernym obserwatorem przy mojej grze, ale w ostatecznym rozrachunku nie chciałbym z powodów ideologicznych, by zrobili z niego jakieś padło - RN BB to linia na którą czekam od początku gry, bo od dzieciaka zawsze lubiłem je najbardziej (a obok też IJN). Nie ukrywam, jak w zapowiedzi napisali, że mam walczyć HE-kami i camo, to trochę mi mina zrzedła, ale z tego co grałem do tej pory było nieźle, więc nie narzekam. Acz dużo bardziej wolałbym mocarne PP i sensowny pancerz, a nie kłęby ognia i dymu.
 15. Jestem ciekaw jak coś takiego w połączeniu z tymi nowymi torpedami ma zachęcić pancerniki do pushowania. Bardzo jestem ciekaw. Już teraz jest na mapie za dużo białego smrodu, a po tym? Cóż... chyba dobrze robię, dawkując sobie WoWsa w bardzo małych ilościach.