Jump to content

Pawszu

Players
 • Content Сount

  16
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  3506
 • Clan

  [-WIR-]

About Pawszu

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia
 1. Raz, dwa paint. Chciałem już ponad tydzień temu wrzucić projekt, ale nie było można wtedy na forum tylko przez jakąś wadliwą stronę WG
 2. Pawszu

  Dowcipy RNG

  DD mają zbyt łatwo w tej grze. Ja, niedzielny gracz potrafię w czasie jednej bitwy zatopić 5 okrętów wroga bez żadnych już emocji (Gram DD, kiedy brakuje mi kasy). Ostatnio w kamikadze (po 260 perłach) również zacząłem pływać na BB taktyką na "kamikadze" bo wiem, ze może trafi mnie jeden pocisk za symboliczny dmg a przeciwnika zatopię, a może nawet przetopie stalową baryłę z HE. Według mnie DD nie powinny mieć "fabrycznego" aimbota dla torped lub jakieś ograniczenia użycia. Jest zbyt łatwo. Również dobrze aimbota mogły by mieć pancerniki (też długo czekają na przeładowanie), tym bardziej, że pancerniki muszą się jeszcze zmagać z większym RNG.
 3. Pawszu

  Iowa

  Wydaje mi się, że na tym okręcie korzystniej gra się pociskami HE niż AP. Wiem, że to początkowo głupio brzmi, ale takie są moje obserwacje. Ogólnie bezpośredni zadany dmg na bitwę jest podobny, ALE dodatkowo z podpaleń dochodzi 30k+ dmg. Czy ktoś miał podobne wyniki? porównywał dmg HE vs AP na Lowa?
 4. Pawszu

  Iowa

  Na 20+ to nawet nie mam zamiaru walczyć, nie ma sensu (chyba, że w tym dniu wygrałeś los na lotto). Po drugie doliczam do celności wykupiony moduł. Staram się walczyć tą baryłą na bliższych dystansach. Trafienia są, ale za śmieszne małe obrażenia, nawet gdy trafie centralnie w burty (nie ma znaczenia czy krążownika czy pancernika). Zastanawiam sie czy na Iowa jest sens używać pocisków AP? Jakie jest wasze zdanie? Wydaje mi się, że więcej obrażeń na cała bitwę zadamy z pocisków HE. Nie mam przyjemności w graniu tym okrętem, kiedy widzę jak małe obrażenia zadaje się AP, wspominając sobie jak na wcześniejszych tierach wchodziło przy jednej salwie kilka cytadel.
 5. Pawszu

  Kirow (poziom V)

  Moja pierwsza przygoda Kirowem: Rozpoczęcie gry-> cała naprzód razem z całą flota , śruby się powoli rozkręcają-> 10 sekund->pierwsza wroga salwa z nieba -> dewastujące uderzenie-> koniec Nie pamiętam, kiedy ostatnio grałem tak miękkim okrętem . Niszczyciele przy nim to pancerniki. Jeśli chodzi o jego armaty to bywa różnie. Czasami wchodzi salwą kilka cytadel w wrogie krążowniki, a czasami te same AP nic nie robią (symboliczny dmg), mimo że przeciwny krążownik dostaje konkretnie w burty . Skuteczny na BB z dystansu wśród grupie sojuszniczych okrętów, ale dla mnie gra tą taktyką jest zbyt statyczna, nudna. Nie polubiłem Kirowa, a miałem nadzieję, że będziemy przyjaciółmi.
 6. Pawszu

  Iowa

  Kolejny chłopiec do bicia. Na kilkadziesiąt celnych trafień w burty przeciwników (krążowniki/ pancerniki, różnego tieru) zadane zostały tylko najniższe obrażenia, wtf!? Manewrowość beznadziejna, więc wrogie DD (zazwyczaj na X tierze) mają ucztę. Bok miękki, w czasie bitwy wystarczy tylko raz pokazać bok, a od razu połowa hp wyparuje. Szkoda, że moje pociski AP nic nie penetrują i nie mam jak się nawet odgryźć. Jedyny plus to w miarę dobra celność jak na pancernik. Jedyny sens gry to pływać gdzieś daleko i się nudzić. Dopóki nie naprawią zadawanych obrażeń przez AP pancerników to zostaje przy DD.
 7. Pawszu

  North Carolina (VIII)

  ale dodatkowa by cię już trafiła
 8. Pawszu

  Bitwy rankingowe - sezon 3

  Według mnie, by było sprawiedliwie to gwizdkę powinien otrzymywać też najlepszy gracz przegranej drużyny, a najgorszy gracz wygranej drużyny tracić. Wtedy by można grać.
 9. Pawszu

  North Carolina (VIII)

  To racja, jedyna sensowna taktyka graniem NC to tankowanie przodem- płyniemy trochę do przodu, trochę do tyłu, drobne korekty i mamy w "okopie" stacjonarną artylerie dalekiego zasięgu, zabójczą na średnich , która często dużo pomaga teamowi. Tylko tą taktyka mogę pograć bez nerwów z mojej strony.
 10. Pawszu

  Colorado (VII)

  Zadziwiacie mnie określając ten okręt jako zły. Jest to dobry pancernik. Kiedy ulepszy się wszystkie kadłuby, to naprawdę jest mocnym filarem teamu, nie raz wygrywając samemu bitwy. To prawda, że Colorado ma gorszą celność od NM, ale nadal znośną, trajektoria lotu pocisku łatwa do przewidzenia. Gdy zagracie NC to będziecie tęsknić za tym okrętem- NC to dopiero crap, pociski lądują dokoła wrogiego okrętu (przy lewej i prawej burcie, przed dziobem i za rufą z jednej salwy) i żaden nie trafi w cel.
 11. Pawszu

  Hashidate

  Według mnie to najlepszy okręt I tieru w grze: dużo zabawy, choć rozegrałem tylko 2 bitwy. Moja pierwsza lub druga bitwa:
 12. Pawszu

  North Carolina (VIII)

  Dla mnie to słaby pancernik po wrażeniach z Colorado i New Mexico. Celność marna (pociski lądują przed lub za okrętem wroga lub dokoła, ale nie w cel), a jak trafisz to za jakieś symboliczne 1310 dmg, czasami wpadnie jakaś cytadela, ale dla ogólnego rozrachunku nie ma wpływu. Każdy bierze ten okręt za cel, więc zazwyczaj trzeba manewrować, ale z tym też jest problem jak i z dobrym kątem ustawienia dział przy wycofywaniu się (praktycznie zastaje obsługa tylko tylnego działa by nie pokazać całej burty przeciwnikom). Drogi w utrzymaniu przez swoje zdolności bojowe. Jedyny plus jest taki, że jest to duża platforma przeciwlotnicza, więc samoloty zazwyczaj unikają NC. EDIT: Ulepszenie pokładów i tankowanie przodem to jedyne rozwiązanie udanej gry.
 13. Pawszu

  Gra nie działa :< help !

  W moim przypadku brak jakikolwiek modów, nie akceptuję żadnych pomocy z poza oficjalnej gry. Gram dla siebie, nie dla wyników.
 14. Pawszu

  Minekaze

  Wg mnie z Isokaze jest więcej zabawy niż z tym okrętem, nie potrafię dostrzec tego piękna w Minekaze co Wy. Mam wrażenie, że jest to związane z większym doświadczeniem graczy na tym tierze, którzy częściej zmieniają kurs i celniej wystrzeliwują salwy.
 15. Pawszu

  Gra nie działa :< help !

  U mnie od ostatniego patcha pojawił się ten problem już dwa razy (wcześniej nigdy nie było). Gram sobie i gra się zawiesiła przy efektach wizualnych razem z tym komunikatem. Może graficzne ustawienia zmienię i pozbędę się problemu.
×