viberpol

Players
 • Content count

  112
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  10395

About viberpol

 • Rank
  Leading Rate
 • Birthday
 • Portal profile viberpol

Recent Profile Visitors

66 profile views
 1. No i bardzo dobrze. Forum jest po to, aby poznawać prywatne opinie i móc wyrobić sobie swoją. Ja uważam, że gra się teoretycznie słabszymi jednostkami właśnie po to, żeby mieć wtedy większą frajdę z pokonania teoretycznie mocniejszego przeciwnika. Nie może być tak, że każdy CV musi być koniecznie równie dobry jak inne. Bo niby czemu? A nawet jak grasz Sho przeciwko Sho, to RNGesus wciska swoje łapki i wynik zależy w dużej części od innych graczy. Z piasku bata nie ukręcisz. A nie rozumiem tylko narzekań, że "Kupiłem za ciężką kasę, a przegrywam. Jak to?". Mam alergię na takie roszczeniowe P2W. Każdy taki wkład jest wartościowy. Również Twoja recka się komuś przyda. Nieprzydatne są niemerytoryczne uwagi różnych takich, że jest "do bani" :) Tak więc głowa do góry, dystans i analityczne podejście... tylko to Cię może uratować w tym zwierzyńcu... ;)
 2. No i każdy lotniskowiec uderzeniowy, a już na pewno Enterprise, czy Shokaku, zjadłby takiego Grafa z niedoświadczonymi pilotami, eksperymentalnymi samolotami i obsługą nie pozwalającą na wzbicie się w powietrze odpowiednio dużego zgrupowania... na śniadanko in real life IMHO. Czego tu się było spodziewać... ;) Skąd w ogóle założenie, że on powinien mieć potencjał równy Enterprise? Powinien mieć szansę, ale czy powinien być równie dobry jak Big E?
 3. I tu się mogę w takim razie zgodzić, że to spora zmiana... I w tym momencie łączę się w bólu z tymi, co liczyli na OP CV ;) Tylko czy oni naprawdę kupowali kota w worku, czy w momencie zakupu wiedzieli, że będzie miał tylko nurkowce? No właśnie... Swoją drogą, moja naturalna skłonność do trzymania się mocniej lub bardziej realiów historycznych, utrzymuje, że ta zmiana była bardziej historyczna. O ile łatwo sobie wyobrazić zmodyfikowanie stukasów do roli skutecznych bombowców pokładowych nie nastręczało problemów, to wyprodukowanie sensownych torpedowców... Na T4 go ze zmniejszonymi dywizjonami i 42 samolotami i po płaczu... ;)
 4. RNG ma swój udział w zrzucie wszystkich bomb... Jedne mogą eksplodować, inne nie, jedne przebijają pancerz, inne rykoszetują, albo je znosi... jak to w życiu... Nie wiem czemu uważasz to za bzdurę? Ile w Twojej opinii spadają bomby zrzucane z lotu nurkowego, a ile z płytkiego kąta w ramach tzw. glide bombing... Taka sama specyfika, jak każda inna w tej grze IMHO. Masz prawo do swojej opinii, że ultra debilny, tak jak ja mam do swojej. Tu zawsze będą się ścierać oczekiwania płacących od planów WG. I to mi jakoś nie pasuje, że narzeka i zniechęca, ale sam nastukał niezły wynik. To czemu inni nie mogą? Istotniejszy komentarz to chyba to jak "inny" był ten okręt omawiany przez CC w stosunku do tego sprzedawanego? Tego nie wiem. Mógłbyś mi wyjaśnić, proszę? Czy tych unikalnych cech nie da się potraktować po prostu jako specyfikę unikalnego okrętu?
 5. Poczekajcie... ale "crap" bo co? On tak narzeka w tym video na Cebulina a przy tym naskrobał jednak całkiem przystojny demydż i był drugi w tabelce. Bo ja tak szczerze mówiąc nie rozumiem co zarzuca się tej jednostce? Że skuteczność tych ich bombowców jest różna, jak różny jest łaskawy RNGesus? Toż to wiadomo było od początku jak towar był sprzedawany, że ma mieć same sztukasy. Ship jak ship, ma pewną specyfikę gry. To ludzie myśleli że dostają maszynkę P2W do wygrywania bitew i dlatego tak narzekają? Trochę nie ogarniam... Dla mnie okręt był nieporozumieniem z samego założenia tj. gdy oni w WG prawie dwa razy powiększyli mu hangar vs rzeczywistość. Chyba że hitlerowcy pod koniec wojny opracowali teorię miniaturyzacji swoich stukasów... On miał zabierać zaledwie 40 samolotów, a nie 72, jak w tym wydumanym scenariuszu. W realu on by nie miał szans z takim Shokaku na tym tierze. Tak tak wiem... Zgoda, że to arcade a nie symulacja, ale jakieś podstawowe założenia względem zachowania realiów historycznych powinny być, bo dzieci będą zdobywać wiedzę na podstawie takich bzdur od WOWs. Jako taki, w ogóle powinien ze swoimi 42 jednostkami i dwupłatowcami torpedowymi trafić na tier 4. A jak tworzą wydumane potworki, to trzeba było zrobić Strassera o większej pojemności hangaru.
 6. No ale jak chcesz to osiągnąć? Nie ma innego sposobu, jak spokojna sugestia i bliskie wsparcie. Padnie taki DDk na odległym CAPie sam, możesz mu spokojnie sprzedać swoje complimenty. Ale czasami zdarzy się człek rozgarnięty i taki duet z Twoim Leanderem naprawdę potrafi od początku ułożyć grę. W sesji ludzie się powtarzają, spróbuj pogadać i wyjaśnić co i jak... na 4 czy 5 kierowców DDków powtarzających się w sesji, znajdziesz takich, z którymi da się nawiązać dobrą współpracę. A potem będziecie się pozdrawiać radośnie, śmiejąc się z grindu rankowego... Jako że sam gram głównie DDkami, mam alergię na toksycznych admirałów, którzy od samego początku wyją, że DDk powinien robić to, a nie tamto i jeszcze nie dymi, bo jest zajęty...
 7. No to jeszcze z setka gier z R5 do R1 i jesteś w domu! ;) No i właśnie o tym mówię... 3 - 4 minuty i wszystko już wiadomo. Szybkie i skuteczne rozwiązanie. Po co czekać i marnować 20 minut, uskuteczniając jakieś chochole tańce, skoro można wszystko rozstrzygnąć jednym zdecydowanym rajdem blisko wspierających się jednostek. Zagrasz trzy czy cztery ranki doczłapując się do R1, to nie będziesz pisać "nie widziałem jeszcze czegoś takiego"... Panowie, kończcie ten sezon, bo trzeba godzinami czekać na bitwę w Lidze wilków morskich! :D
 8. Dokładnie tak. Ter_ion wie, co mówi.
 9. No właśnie. On najpierw wyłączył z gry wrogi niszczyciel. Sam. A jaka różnica, czy zrobi to (on lub z pomocą zespołu) w 2 minucie (i przetrwać, nawet z ogryzkiem HP), czy w 18? Kolosalna. Próbujesz zrozumieć dlaczego Twój niszczyciel pędzi na złamanie karku na CAPa, to właśnie próbuję Ci wyjaśnić, bo widzę że grasz głównie Leanderem. Więc może nie narzekaj na DDki z gorącą głową, tylko je wesprzyj we wczesnej fazie? Ze swoim dymem na Leanderze masz duże szanse wyjść z tego cało, ubić wrogi DD i walnie przyczynić się do sukcesu zespołu.
 10. Może on liczy na pomoc drużyny? ;) Bo jak to jest, że jego mogą rozstrzelać, ale wrogi DDk przy tym nie wyparuje? To znaczy, że "nasi" w tym czasie strzelają w co innego, albo kiepsko celują. Albo są za daleko i w nic nie mogą trafić.
 11. A dla mnie nie ma nic bardziej żenującego, jak team, który czeka na nie wiadomo co, gdy przeciwnik zajmuje CAPy i bitwa kończy się na punkty w 10 minucie z całą flotą kampiącą za skałkami... Czekasz z konfrontacją na CAPie? To wtedy czasami kończy się tak, że przeciwnik wjeżdża ostro i z przytupem, i nic już się nie da zrobić, bo nie wymusisz od cykorów zsynchronizowanego pusha. Wtedy BBki płaczą i narzekają na DD że whatdafuck, czemu mi nie zająłeś capa co bym mógł dłużej postrzelać. A inni z kolei narzekają na DDki, jak te przynajmniej podejmują próbę konfrontacji i wywalczenia przewagi na początku. I uznają to za plagę... Tak więc to bywa różnie... Punkt widzenia zależy od punktu kampienia. Moim zdaniem najlepsze efekty daje jednak warstwowe (DD + 3 km, CA, + 5 km BB) podejście, bliskie wsparcie ostrożne i WCZESNE wejście na CAP, przed zadymionymi krążkami, które mogą z zaskoczenia i niewidki otworzyć ogień i szybko rozstrzelać wrogi DD, zanim wróg zdejmie całe HP z naszego. Mo ale to tylko pod warunkiem, że w tym samym czasie nie koncentrują się na ekscytujących cytadelach z 20 km, które nie mają żadnego znaczenia dla losów starcia. Toż nawet ze zwykłym Farragutem dostajesz rozbicie AA tylko na wyższym kadłubie kosztem jednego działa... Trochę pokory do różnorodności zwierzyńca WG... ;)
 12. Hej JarslavPL. R1 mam i ja. ;) (Jak widać po screenie, czasami warto zejść wcześniej jak się człowiek poświęci dla dobrego teamu... ;) Ale ratio fatalne... Trzeba chyba coś zadziałać w Lidze Wilków Morskich, żeby to zmienić... ;) Jak rozumiem to w godzinach 18 - 24? Ktoś się pojawia już, że idzie zebrać team? Dla upartych grindowców, co nie odpuszczą: Na początku byłem mocnym fanem Gaede i ten DDk dawał radę do R5, szczególnie na tych mapach w większej skali, gdzie dało się podjechać blisko dymku, żeby nie nadziać się na ripostę mighty Fuso (który potrafi i z 12 km przyłożyć tak wielkim polem ostrzału, że się gwiazdki zaświecą... ;) ) i wykorzystać hydro do wczesnego ostrzegania. Potem jednak pojawia się sporo lepszych graczy, którzy nie płyną już jak po sznurku i ciągle zmieniają prędkość i kurs. I wtedy ujawnia się spora wada Gaede czyli torpedy ze słabym ładunkiem wybuchowym i jego mułowatość bez flagi. (No ileż można miec tych Speed triali?) Trzeba było próbować innych rozwiązań. Pokładałem spore nadzieje w Leanderze, ale wyszła masakra... Skupienie salwy takiego Fuso z bliska, tak od 8-9 km, strzelających nawet w dym, mocno zniechęca do tego Brytyjczyka. Nie jestem fanem BBków, ani ciężkich okrętów, wolę więcej akcji, ale wypróbowałem nawet Grafa i mam na nim 70% WR w R7 (w porównaniu z 33% Leandera) więc wniosek się nasuwa ten sam... Teraz i tu BBki rządzą. Chcąc nie chcąc przesiadłem się na Hatsu i trzeba było znosić kiepską siłę ognia na korzyść lepszej widzialności i... potężnych torped. One są wolne, zgoda. Jest ich mało, zgoda. Ale mają kopa jak dwie niemieckie i szybki reload, prawie co minutę z hakiem... Z odległości 6-7 km dobrze da się je wpasować nawet w zwijający się w skrętach BBk. Popróbujcie z perkiem na reload torped... Widzisz, to naprawdę zależy... Ja tam jestem zwolennikiem mądrego podziału. Nawet jak taki Warspite pójdzie bliżej drugiego CAPa. DD go zadymi na istotny czas, a sam przy spotowaniu nie zginie, to daje spora przewagę przy resecie drugiego CAPa. Gorzej oczywiście jak dopadnie go Anshan z Farragutem, to wtedy i flanka odsłonięta i w teamie jedna (a za chwilę i druga, bo samotny BBk padnie wcześniej czy później) duszyczka mniej... Ale wiele już takich bitew widziałem, że wszyscy krzyczą ALL B albo ALL A, a to własnie mądry split i cross torpy robią niezłe zamieszanie u przeciwnika, jeśli on został złapany z opuszczonymi spodniami, czyli z odsłoniętą flanką, bo wszystkie wrogie DD poszły w jedną stronę. ALL B sprawdza się tylko z CV w teamie. Wszystko z głową...
 13. Tak, ale tylko na kadłubie C, czyli kosztem jednej rurki...
 14. A ile się człowiek nasłuchał najpierw, że się szmelc na ranki zabiera... Faktem jest, że, wszystko zależało od zespołu. Wyspotowany lub samotny Mutsuki zawsze dostawał bęcki od szybkostrzelnych i szybszych Amerykańców. Moim zdaniem w tym sezonie te 700 czy 500 m przewagi Hatsu/Shino to za mało. Gaede do grania dla ostrożnych, doświadczonych, którzy umieją wykorzystać krótkie hydro, Farragut dla teamowców i RuskiAnshan dla rewolwerowców z gorącą krwią... Howgh.
 15. Tak się przyglądam, przyglądam i co widzę... Nurnberg ma również niesamowite hydro... na tych mapach ten zasięg, to prawie jak radar. Działa 150 mm, a przeładowanie szybsze niż Gaede... Wymaksowany Nurnberg z hydro może być sporym wsparciem w grze. Aż żałuję, że nie posiadam...