Tak po asi 50 hrach s touto ozrutou pre mňa dosť veľké sklamanie. Tento príspevok píšem zároveň pre tých ktorí už majú Bismarcka a uvažujú nad Friedrichom aký build si postaviť. Ako veľa ďalších hráčov hrajúcich nemecké BB som ho postavil na sekundárky. NEDOPORUČUJEM !!! Trochu rozpíšem prečo. Sekundárky sú na Friedrichovi efektívne len pri priaznivom MM. NA hrách IX a X tieru ich využijte tak každú siedmu až ôsmu hru . Proste sa na kratšiu vzdialenosť je veľmi obtiažne dostať a ustáť to. Musíte mať šťastie na agresívny a kooperujúci team čo je pri hrách IX a X hrách jav zriedkavý. Hlavne BB hráči (špeciálne Yamato) častokrát kempujú a snipujú vzadu a z 26 km vzdialene a hlavne v teplučku a v bezpečí hrdinne :):) podporujú :) naše krížniky a DD :):)
Som názoru že najlepšia close BB v hre je Bismarck a tam je secundary build jednoznačný. Od IX. tieru začína trápenka. Ak hráči hrajúci Bismarcka očakávajú tú istú efektivitu sekundáriek aj od Friedricha budú dosť nemilo prekvapený.
Výhody lode: množstvo HP , nadpriemerný pancier, hydro, slušna AA, rýchlosť 30uzlov, a samozrejme sekundárky (ak sa na nich dostane :)), Je to pekná loď :)
Nevýhody lode: dela dela a zase raz dela. Extrémne náladové (horšiu už len Izumo). 406 mm sa mi zdajú efektívnejšie aj keď momentálne sa snažím tvrdohlavo hrať s 420 mm. To že nemecké bitevky mávajú najmenej hlavní som si už zvykol. Disperzia na papieri vyzerá slušne ale realita je tragická. Friedrich je špecialista na zásahy za a hlavne za 1350 dmg ( to je ako deja vu Izumo). Najčastejšie dám citadelu keď to nečakám Krížnik na 19 km napr. )
V čistých situáciach na 10 km do boku kedy očakávam citadelu alebo aspoň 15 000 dmg mi to dá 5000. No povedzte dá sa s tým hrať ??? Protihráči si zo mňa musia neskutočne usi..rať. Každý kto s touto BB pravidelne strieľa 100 000 dmag ma môj úprimný obdiv a uznanie
Dálšia nevýhoda : Krátky dostrel. Pozorovacie lietadlo tu hojne využívam
8 diel a k tomu málo penetrujúcch a náladových ako prasa, často využijte len čelné delá takže nie ste hrozbou
Vznetlivá asi je poliata benzínom alebo čo ale to by som jej odpustil
Kormidlo podľa očakávani na tomto monštre nereaguje ale s tým som rátal že to nebude Bismarck.
Snažím sa čítať mapu ako viem špekulujem ale s minimálnym úspechom 40 000 damage je proste u tejto lodi klasika
Čital som príspevky ostatných hráčov a dnes som sa rozhodol k tomu k čom som myslel že je na BB nemysliteľné. Prestaviam ho hlavne na kamufláž a survival a uvidíme čo to spraví Horšie to už asi nebude.
ZÁVER: Na IX a X tieru musíte opustiť hru na sekundárky a preorientovať sa na niečo iné Ak chcete hrať sekundárky ostaŇte verný Bismarcku