Jump to content

Ter_ion

Players
 • Content count

  2,823
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  8879
 • Clan

  [LOBUZ]

About Ter_ion

 • Rank
  Lieutenant Commander
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

859 profile views
 1. @szatan3434 Zgodnie z Twoim chciejstwem, chcesz by na BB nie było kontry bo on ma duże działa. W tej chwili BB zabija DD, zabija CA. Z innym BB zależy kto komu burtę pokaże lub czy trafi się na zapalniczkę. Jedyną kontrą na BB jest CV. W sumie mniej roboty będzie miało WG jak wywali wszystko poza BB - fajnie będzie nie? Tylko czy chodzi o to, żeby WG miało mniej roboty, czy o to żeby był sens grania każdą klasą? @Zlociutk1 Wiesz doskonale co myślę o Yamce bo nie raz graliśmy razem jak kląłem na piękne salwy w ustawione bokiem cele po 6-8 k, sam zbierając przez dziób za 20k. Tylko jak pisałem wyżej Yama jest słaba na tle konkurencji, bo konkurencja jest za mocna. Osłabić resztę BB i Yama będzie ok (no salwy w ustawione bokiem krązki to trochę paranoja). Twój przykład "gram vs dwóch ogarów". Weź te Zao czy tam HIndena i postrzelaj się z ogarami na Monatna + Conqueror. Czy mnie pamięć nie myśli z jednego z ostatnich wspólnych dywizjonów "@@#%@#%### dostałem z dupy salwę w Hindena za 80% HP" - pamiętasz kto był taki zadowolony? A CV to wiesz - ja bym wyrwał jaja, poćwiartował, przebił kołkiem osinowym dla pewności i zakopał. 5 DD beeee, 5 BB cacy. Salwa za 70-100% HP w DD/CA jest super. focus 2-3 (nie mówiąc o 5) BB dla krążka to sama radość. Ile czasu popływa BB pod focusem 5 krążków, a ile krążek pod focusem 5 BB? Jak często łąpiesz więcej niż 1-3 torpy z DD. Ja na DD mam ostatnio problem wsadzić 2 rybki w BBeczka, a to mu za bardzo nie szkodzi. Po raz kolejny, to nie Yama wymaga buffa, to inne BB wymagają nerfa.
 2. Yamato jest słabe na tle innych BB - zgoda. Tylko, że jest słabe bo inne BB są za mocne. Prawdę mówiąc inne BB powinny dostać nerfa, a nie Yama buffa. Krążek kontrą na BB? Tylko jak jest kilka vs 1. 1 na 1 to krązek wygra może w 30% - jak mu będą siadały pożary, a BB nie będzie w stanie wbić w ciągu 10 minut 2-3 cytek. Solo palenie BBeczka trwa dłuuugo, a dewast z jego może wpaść po każdej salwie. Co do oneshota i pretensj - idąc tym torem to Yamato może mieć pretensje tylko do siebie, ze pokazał burtę. Co prawda wczoraj miałem ciekawą bitwę na OP Belfaście. Zostałem na flance "paląc" Nagato i polując na towarzyszącego mu DD na 1 k HP. Ja byłem full. Postrzelany Nagato pływało sobie sennie 11 km ode mnie waląc do moich BB. Moje imponujące salwy wchodziły po 300-600 dmg (pomimo IFHE). Jak już go podpaliłem, to się od razu gasił. Zanim założyłem mu nowy pożar to miał gotową naprawkę. W końcu dobiłem DD, niestety złapałem 1 rybkę. Nagato zorientował się, że coś do niego strzela. walnął na odlew we mnie . Pierwsza salwa z 4 luf ,mimo manewru i ustawienia się dziobem, weszła za skromne +/- 15k (a mógł zabić). Szedł na zbliżenie na dystansie 9 km. Miał około 4-5 k HP. postawiłem dym i cofając się, ciągle ustawiony dziobem waliłem salwę za salwą, w końcu padł, strzelając na chwile przed zejściem. Oczywiście jego salwa mnie dobiła. Tak więc kilka minut walenia w uszkodzony BB, który nawet nie zwracał na mnie uwagi skończyła się nabiciem 44k dmg i zejściem nas obu, bo łaskawie strzelił do mnie 2 lub 3 razy, a zainteresował się mną jak miał około 10k i wieże obrócone na 2 burtę. Po fakcie jak mnie zatopił zadowolony nazwał mnie noobem i pewnie poszedł plumkać na innym BBeczku. Będąc większość gry poza walką złapał 4 fragi, na zatopienie najlepszego gracza drużyny przeciwnej (mnie - ach ta skromność, przynajmniej w tej bitwie +/- 140k dmg, 3 fragi) potrzebował aż 3 salw, z czego ostatnia i dobijająca mnie była walnięta na chybił trafił w dym). Fakt kontra na BB jak cholera. 1/3 czasu bitwy nie byłem w stanie ubić BB, który zupełnie nie zwracał na mnie uwagi, a jak już zwrócił, to padłem w +/- 2 minuty. @szatan3434 nie rozśmieszaj. To jest gra, gdzie każda z klas powinna miec podobne możliwości walki, choćby z powodu podobne ilości expa potrzebnego do grindu, kosztu okrętu oraz kosztu po bitwie. Nie, BBeczki nie mają być milordami klikającymi sobie na dowolny cel i wymazujący go tym samym z mapy.
 3. PROMOCJE NA GRY NIE ZWIĄZANE Z WOWS

  Nie za darmo, ale +/- 4 zl za HoM&MVI (kilka ofert w okolicy 4 zl)
 4. ORP Błyskawica - niszczyciel

  Fakt, jednak AP robią z d... jesień średniowiecza w obecnej mecie, stąd dodatkowa blacha niewiele zmienia. Moja rozpiskę odniosłem do VII tieru. Z VIII i IX jest zdecydowanie trudniej. Przeciwnicy mają większą ilość HP + (co ważniejsze) moduł na camo. Jadnak niejeden IX tier lub para VIII (Loyang + Z23) połamały sobie zęby na mojej Błyskotce. Doskonałą uwaga co do Kami - przez tą paskudę nienawidzę grać jako top tier na Błyskotce (praktycznie zawsze przeciwnik ma Kami). Dobry dowódca Kami jest cierniem w dupie, jednak jak się zrobi luźniej na mapie to własnie po to mam RPF i czujność żeby tego chwasta wyrywać. Ogólnie V i VI tierowe DD panicznie boją się konfrontacji z innymi DD, a szczególnie z Błyską (w sumie nie powinienem się dziwić, bo można wysolować 2-3 naraz). Stąd już wole grac na wyższe tiery, wtedy przeciwnikowi wydaje się, że ma przewagę i chętniej walczy, zamiast uciekać. Zgadzam się z opinią co do większego dymku - jak już to na RN krązkach, przy czym raczej jak grasz w dywizji i będziesz go użyczał swoim towarzyszom.
 5. ORP Błyskawica - niszczyciel

  @Razjael Kilka razy pytano o IFHE większość wypowiadających się podważała sensy wydawania tych 4 pkt. Lekkie cele obrywają wystarczająco, na cięższe bardziej przyda się pożar. Co do skilli na dowódcy - kilka stron prędzej @SirensRevolution ja tam bardzo chętnie przygarnę buffa, jednak będąc obiektywnym to (o czym pisałem nie raz) nei widze konkurencji w tej chwili dla Błyskotki, może, ale to może dobrze prowadzony Leningrad. Wszystkie inne DD będą zbierać oklep w 8 na 10 spotkań. US ma cień szans, jak złapie Cię na 5 km, a i to do końca nie jest pewne. DE to może od razu otwierać zawory denne RU - poza Leninem prawdę mówiąc nie kojarzę, czyli jakoś nie zaszły mi za skórę. IJN - jego jedyną nadzieją jest, że wpadnę na rybki, Akatsuki może coś pogryźć jednak spotkanie na full HP to gra do 1 bramki. Większość narzeka, że Błyska jest słaba, bo zabrano walenie z niewidki, tylko ta niewidka nigdy nie byłą jej potrzebna. Ot można było nabijać pusty dmg. Jedynym faktycznym "nefrem" jest fakt pojawienia się DDków szybszych niż Błyska oraz FR pływadeł z dopalaczem, przez co straciła atut bycia najszybszą jednostką. Jednak to jest skutem pojawiania się kolejnych linii i ich bonusów, nie bezpośredni nerf. Kolejną słabą strona jest skuteczność AP BBeczków. Błyska aktywna, to Błyska widoczna stąd narażona na liczne salwy od wroga, dlatego dużo bardziej odczuwa ostrzał przeciwnika. Kiedyś mogłem tańczyć z BB przeciwnika. Teraz jedna salwa pozbawia mnie 40-70% HP. Jak trafimy na 2-3 Lyony dysponującymi 16 lufami to jest to jak kiepski żart. Błyska jest bardzo specyficzna, mi osobiście przypasowała z wielu powodów. Przy agresywnej grze da się sporo ugrać, przy okazji nie ginąc co bitwę (mam blisko 70% przeżywalności na niej, a raczej nie siedzę na granicy zasięgu).
 6. Zawsze możesz liczyć, że DD zdejmą tego GZ ... jak w 5 zaatakują to mają cień szansy
 7. Kurde wiem, że kilka dni po fakcie ale teraz dopiero czytam zaległo posty, a tu był temat GZ. Już swego czasu wyraziłem swoje zdanie na ten temat. Jednak po obejrzeniu filmiku i sprawdzeniu jednego orła, którego nick kojarzę, wychodzi, że GZ jest jednak całkowicie niegrywalny i wymaga natychmiastowego buffa. Dorobek na poszczególnych klasach, żebyśmy mieli pojęcie o umiejętnościach gracza. Ostatnie 21 dni GZ vs inne CV No jak żyć? Postuluje o wzmocnienie tego niegrywalnego crapu, w tej chwili trzeba klikać lewą stopą by kręcić głeboko fioletowe wyniki, uważam, że odpalenie WOWsa i wyjście na piwo powinno wystarczyć. Buff ASAP.
 8. ORP Błyskawica - niszczyciel

  Zapytam po co komuś większy dym na DD? Wspomnę tylko, że IMO dym na Błysce jest defensywny, a nie ofensywny. Stąd uważam, że SI jest zbędny, skoro dym jest zbędny to po co tracić pkt na jego buffowanie. No i ponowie pytanie - kto wymyślił większy dym na DD i po co, bo tego naprawdę nie potrafię ogarnąć. Mogę zrozumieć na RN krążkach, od biedy na Kutuzowie, ale DD?
 9. ORP Błyskawica - niszczyciel

  Większy dym? A na cholerę? Adrenalina, ewentualnie jak często walczysz na noże to obrót wież.
 10. Z tego co śledzę akcje stowarzyszenia to wynika, że ludzie trafiają na wyrzucone świnki morskie (dziecko się znudziło prezentem/okazało się, że zwierzak zachorował, a weterynarz kosztuje, lepiej kupię kratę browarów/przyszły wakacje i nie ma kto zaopiekować się kwikaczem, a to komplikuje wyjazd) przy ogródkach działkowych, śmietnikach, w lesie. One są całkowicie bezbronne wobec potencjalnych drapieżników, nie mówiąc o fakcie wyrzucenia ich na mróz. Prócz tego były akcje przejmowania "pseudo hodowli" - jak zwierzaki taplają się we własnych odchodach depcząc ciała innych osobników to tego hodowlą nie można nazwać. Nie wiem jak dokładnie wygląda "przejmowanie" zwierząt w wypadku zaniedbań. Jak pisałem nie jestem związany z tym stowarzyszeniem, nie chce/nie mogą być rzecznikiem. Więcej info pewnie znajdziesz na stronie stowarzyszenia.
 11. Na stoły przeznaczona jest odmiana Cuy. Rasa cubaya dochodzi do 50 cm i wagi 4,5 kg. Żyją krócej niż cavie domowe, caviami byś się za bardzo nie najadł ;) My jemy krowy, świnie i króliki, w Chinach zajadają się psami, w Ameryce Pd świniakami. Co kraj to obyczaj. Jednak pomimo faktu, że nie wyobrażam sobie kuchni bez mięsa, świniaka bym chyba nie tknął.
 12. Mało który zwierzak jest tak przyjacielski i bezbronny jak śwniaki (cavie). Jak "tylko gryzonie" zwykle są pozbawione pomocy jaką mogą uzyskać koty czy psy. Od kilku lat działa stowarzyszenie pomocy tym gryzoniom. Ostatnio trafiło pod ich opiekę całkiem spore stadko. Jak kogoś zainteresowało niech zapozna się nieco bliżej https://pomagam.zrzutka.pl/zd26yg i jak będzie miał ochotę i możliwości pomoże (a może adoptuje prosiaka). Osobiście nie jestem związany z tym stowarzyszeniem, ot jako, że jest tu pewne grupa ludzi postanowiłem podrzucić tu temat.
 13. Oczekiwanie na 9 sezon rankingówek :)

  Żartujesz? Jak w końcu gracze for fun doczlapia do X, dostaną pewna rangę. Będą grali "ostrożnie", zaowocuje to tym, że zauważą ubytek kredytów. Dojdą do wniosku, że grali zbyt agresywnie, bo ktoś im zarysował lakier lub zatopił. W końcu każdy głupi się, że jak padnie, to ma większe koszty Zatem znaczy, że należy grać jeszcze ostrożniej. Co będzie skutkowało w 9/10 bitew przegraną. Jednak ta 1 wygraną będzie utwierdzała w przekonaniu, że logika jest właściwa. Po kilku dniach okaże się, że zostało 20k kredytów i nie ma komu grać w rankedy. A forum zaroi się od ciekawych postów.
×