Jump to content

Barwena

Players
 • Content Сount

  439
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  13935
 • Clan

  [B-EYE]

About Barwena

 • Rank
  Warrant Officer
 • Insignia
  [B-EYE]

Recent Profile Visitors

1,149 profile views
 1. Racja chyba żadna inna gra nie ma tak oderwanych od graczy decydentów. WG tworzy ją dla siebie. Głupie pomysły, szkodliwe dla rozgrywki zmiany, okręty a często cale klasy zbyt słabe lub za mocne względem innych niszczą przyjemność z grania. Skopany balans który WG konsekwentnie jeszcze bardziej rozwala powoduje że coraz bardziej odechciewa się w to grać bo nie ma już funu jaki kiedyś jeszcze był. Rozpaczliwe próby przyciagnecia nowych graczy i dodawanie w nieskończoność nowych okrętów nie pomogą gdy coraz więcej starych graczy ma dosyć tej coraz bardziej wątpliwej rozrywki. Nie jest problem brak różnorodności okretów gdyż jest ona tak ogromna że już trudno cokolwiek sensownego wymyślić. Problemem jest to że WG nie słucha i nie potrafi słuchać graczy. W swoim głupim samouwielbieniu i mniemaniu że ma monopol na rację zapomnialo że ta gra nie jest dla devsow i ich często chorych wizji ale dla graczy.
 2. To jedna ze zmian o którą nikt nie prosił. Moze WG łaskawie by się zajęło przegięciem jakim są lotniskowce i ich rakietowe samoloty wobec DDków. Sprawa lezy od początku reworku a na rankingówkach gdy jest lotnia to po prostu DDkiem grać się nie da. To jest po porostu rzeźnia konsekwentnie olewana przez WGming.
 3. Barwena

  Europejskie niszczyciele: Wczesny dostęp

  Radarowa zupa (4-5 radarowców na stronę) i DDki do walki o strefy kluczowe. Życzę powodzenia i dożycia do drugiej minuty bitwy.
 4. Barwena

  Yashima

  Jeśli to coś będzie robiło mniej overpenów niż Yamato i o 1/3 DMG wiecej z pojedynczego pocisku to w ostateczności można by o tym pomyśleć. Ale do tego musieli by zmienić mechanikę gry na co się nie zanosi. Ale na razie wyglada na to ze Yashima to będzie kolejny Yahagi czyli crap.
 5. Barwena

  Yashima

  E tam pewnie ci sami co optymalizowali Smoleńska. Chociaż biorąc pod uwagę to jakim arcymistrzem overpenetracji jest Yamato to możliwe że szykuje się nr 1 na liście o nazwie Jak wywalić stal w błoto.
 6. Barwena

  Azuma

  Proponuję przenieść te dywagacje do działu off topu. Myślę ze ktokolwiek przegląda ten temat chętnie poczytałby o tym jak sie Azuma gra i w czym ten okręt jest dobry lub kiepski w bitwie. I przede wszystkim na tej podstawie rozważy czy warto kupować za pieczołowicie uzbierane free xp lub kasę w sklepie. Gdyby różnica miedzy Yoshino i Azumą była tylko w ilości "sreberek" jakie zarabia to żadna by to była różnica.
 7. Barwena

  Azuma

  Wbrew pozorom sprawa nie jest oczywista bo kazdy z tych okretów ma swoje zalety i wady. Jeżeli lubisz grac na dystans i palić wroga to Azuma jest tutaj zdecydowanie lepsza. Jeśli lubisz grac na bliższe odległości to lepsza jest Alaska. Azuma ma ta fajna cechę ze zmusza do nieustannego zmiany kierunku i prędkości i manewrowej gry zatem torpedy DDa ci nie straszne a wzmocnioną aa można się odgonić od większości samolotów. Alaska jest bardziej uniwersalna ale na dystansie ponad 15km Azuma jest celniejsza. Jak nauczysz się grac na Azumie to na Yoshino poczujesz się jak w domu.
 8. Barwena

  Aktualna sytuacja w stateczkach

  Tutaj absolutnym rekordem jest Yahagi. Okręt do niczego w który wchodzi wszystko, odbywa katastrofalnie cytadele od wszystkiego przez dziób rufę i pod każdym kątem a w przeciwieństwie do solidnie przy nim opancerzonego np Hawkinsa naprawki nie ma. Doładowanie silnika to szczyt bezużyteczności na okręcie który z niczym większym niż niszczyciel nie jest w stanie wygrać pojedynków artyleryjskich. Nie ma tez ani dział ani sensownej AA a torpedy maja taki spot ze niemal każdy pancernik bez problemu je wymija. Kto do balansował ten okręt?
 9. Barwena

  Aktualizacja 0.9.1.1

  Scenariusz Raptor Stateczki awiacja i arsenał wpływają na wyspę przy której jest Raptor i tam zostają aż wróg łaskawie je zatopi skutek 1 gwiazdka przepada Operacja Raptor stateczek awiacja zatrzymuje się w połowie drogi do Raptora i nie chce się z tamtąd ruszyć - skutek brak samolotów na lotniskowcu. Scenariusz Narai Prowadzący okręt desantowy i często statek nr 3 lub 5 zamiast płynąć do swojego punktu docelowego wykonują samobójczą szarże w kierunku wrogich pancerników. Skutek przynajmniej jedna a często 2 gwiazdki mniej. Ponadto prowadzący okręt desantowy często wpływa na wyspy z których do końca bitwy nie potrafi się wygramolić. Podsumowując w chwili gdy operacja Narai i Raptor były wprowadzane oraz wiele miesięcy po tym wszystko działało poprawnie. Teraz od kilku miesięcy bug na bugu bugiem pogania.
 10. Barwena

  Aktualna sytuacja w stateczkach

  Pamiętam te czasy w ten sposób na tX karało się głupotę drużyny przeciwnej. Po kolejnej takiej przygodzie co niektórzy mądrzeli że nie warto kisić się w dymie. Teraz już takiej szkoły nie maja bo żaden DD na bliżej niż 12 km nie podejdzie mając radarowe okręty z przodu z prawej lewej i jeszcze samoloty nad głową. Niszczyciele torpedowe muszą uciekać przed samolotami krazownikami a nawet antyleryjskimi niszczycielami które w nowej linii dodatkowo też maja mieć radar. Za to gra pancernikami i krążownikami stałą się do bólu statyczna i idiotoodporna. Aby zdobić DMG wystarczy stanąć sobie grupą 15 km od capu albo za wyspa i plumkać do wroga.
 11. Barwena

  Aktualna sytuacja w stateczkach

  Sama prawda widać autor myśli podobnie jak ja. DDki (w obecnej mecie to skrót od Dostajesz w Dupę) sa klasa która w ciągu ponad 4 lat jak gram w tą grę najbardziej ucierpiały względem innych klas szczególnie lotniskowców i krążowników tak że są niemal niegrywalne. Na niższych tierach lotniskowce i rakietowe samoloty które w dwóch nalotach potrafi skasować całkowicie niszczyciel a ten nie ma jak sie przed tym obronić, na wyższych dodatkowo epidemia po 4-5 i więcej radarów na stronę. Wejscie DDkiem na capa to samobójstwo bo albo lotnisko rozwali albo pochowane za wyspami krążowniki wyradarują i rozwalą. Zostaje wiec; trzymanie się własnych okrętów strzelanie torped z 16 km i szansa zrobienia czegoś sensownego w bitwie niemal równa zeru. To ze gra staje się coraz bardziej statyczna i nudna w której tarła (łatwiejsza obrona przed lotniskowcami) i kampienie za wyspami oraz trzymanie sie niszczycieli z dala od capów to niestety standard wynika pełzającej likwidacja niszczycieli w tej grze i aberracji dla rozgrywki jakimi są lotniskowce.
 12. W rzeczywistości to jest zaledwie pomiędzy 2,5 a 3,5w.
 13. Barwena

  [X] Smoleńsk

  Mozna też pływać na Yoshino albo Azumie i mieć wyczesane na Smoleńska. Z dystansu rozpierniczać zanim zbliży się na tyle aby zrobić jakakolwiek szkodę. Jesli nerfić Smoleńska to powinno się tez znerfić rakietowe samoloty gdyż zjadają DDka w 2-3 ataki rakietami.
 14. Barwena

  Powrót Floty Mgły: Ostatnia okazja!

  Proponuję szybkie wybory Miss Arpeegio of Blue Steel. Moją kandydatką jest Takao. A Waszą? Posze wpisywać.
 15. Chiński pancernik jest, a czy czasem obok niego nie było gdzieś mongolskiego lotniskowca?
×