Jump to content

Barwena

Players
 • Content Сount

  228
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  9919
 • Clan

  [B-EYE]

About Barwena

 • Rank
  Chief Petty Officer
 • Insignia
  [B-EYE]

Recent Profile Visitors

456 profile views
 1. czesc, to raczej juz pozamiatane mamy ze zgłoszeniem:Smile_coin:

 2. o tak będzie ciekawie tylko żeby czasu na granie starczyło.
 3. Jeśli już masz i kupisz w sklepie za gwineje to dostaniesz rekompensatę w dublonach. Swoją drogą okręcik doskonały na scenariusz dynamo można nim nafarmic masę xp , ale do czegokolwiek innego po prostu bieda z nędzą.
 4. Barwena

  HMS Lightning [VIII]

  Kol Radecjij. Zdecydowanie offtopic dyskusja. Tematowi polskiej linii to mamy inny topic dokładnie jej poświęcony i wałkowany do bólu. Tutaj miało być o brytyjskim niszczycielu TVIII Lighting a nie marzeniom o polskiej linii okretów w WoWs.
 5. Barwena

  PTS 0.7.10 - Rankingowy sprint

  Raczej dobrze zbalansowany w przeciwieństwie do braku balansu na VIII i X. Zaledwie jeden tier wyżej VI już nie raz były rankingówki i były to najlepsze sezony w jakich uczestniczyłem a brałem udział w niemal wszystkich. A no po to aby każdy kto ma dostatecznie dużo umiejętności i cierpliwości by zdobyć I rangę czuł się doceniony za swoje wysiłki niezależnie czy ma 1000 bitew czy 20000. A co jedno drugiemu przeszkadza? Nie widzę sprzeczności. Doświadczeni gracze maja swoje ligi wilków morskich, tajfuny, KoTS itd... Mniej doświadczeni, albo tacy co X nie maja lub nie lubią na nich grać tez powinni mieć możliwość zdobycia cennych nagród a nie być olewani przez WG paroma szmatkami i żałosną ilością węgla.
 6. Barwena

  PTS 0.7.10 - Rankingowy sprint

  Lepsze nagrody to byłby to tez ukłon w kierunku mniej doświadczonych graczy. Z pewnością docenia postawę WG że mogą w tej rywalizacji wygrać porządne nagrody a nie być traktowani jak żółtodzioby które można zbyć byle czym. W mojej opinii WG na lepszych nagrodach może tylko zyskać a na sknerstwie tylko stracić.
 7. Barwena

  PTS 0.7.10 - Rankingowy sprint

  O jaka to dobrze ze tutaj zaglądasz :-). A czy dało by rade przekazać wyżej ze te nagrody w tym sprincie bitew rankingowych to raczej zniechęcają niż zachęcają do gry i dlatego przydało by się dać lepsze. I jest to nie tylko moja opinia ale wielu komentujących por artykułem https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/ranked-sprint/ których komentarze WG w ramach przenoszenia dyskusji na forum po prostu usunęło? Ja chętnie bym w to pograł zwłaszcza ze T5 to jeden z najlepszych tierów na rankingówki. Ale dajcie proszę lepsze nagrody (np stal) bo na razie proponujecie biedę z nędzą. 5000 sztuk węgla to marna nagroda. Tyle się ma w ciągu 2-3 dni z samych kontenerów i misji codziennych.
 8. Barwena

  PTS 0.7.10 - Rankingowy sprint

  P. Crysantos Zaglądasz tu czasem?
 9. Barwena

  PTS 0.7.10 - Rankingowy sprint

  Drogie WG. Pomysł fajny i względu format i trier. Proszę dajcie jakieś normalne nagrody godne bitew rankingowych czyli stal, bo te 5000 j węgla to gorzej niż biednie. 1000 jednostek stali zamiast tego węgla było by wspaniale ale nawet 500 było by już dobrze.
 10. Barwena

  Polska Liga Klanów WOWS

  Przeczytałem cały topik. Autorom gratuluje aktywności ale osobiście nie wróże temu pomysłowi długiego żywota. Bo tak jak opisano powyżej atrakcyjne nagrody (premka T8 nie konicznie jest atrakcyjna nagrodą zwłaszcza ze jest wielu graczy którzy maja wszystkie interesujące ich premki) mogą przyciągnąć i utrzymać uczestników i ich klany. Aby to wypaliło musi się czymś wyróżniać i to nie tylko szyldem Nasze Polskie Klany, bo na bitwach klanowych tez się je spotyka i to w każdym dniu rozgrywek. I tak jak juz wyzej napisano w tym temacie b prawdopodobne jest że po pierwszej rundzie zostanie kilka klanów a po kolejnych nawet one mogą mieć problem z zebraniem składu. Po prostu pomysł ma już solidna konkurencje jakościową bo z unikalnymi i konkretnymi nagrodami jak choćby stal (jakich ta liga prawdopodobnie nigdy nie będzie miała) jak i ilościową wszystkie eventy jakimi WG nam urozmaica rozgrywkę. Jest wiec spóźniony co najmniej o rok. A przez ten czas sytuacja się zmieniła diametralnie. Kiedyś gd yzaczynałem swoja przygodę z WOWs były tylko bitwy losowe i kooperacyjne raz na pól roku jakiś ewent a przez to dużo miejsca i przede wszystkim czasu na tego typu rozgrywki. Potem doszły raz na pól roku rankingówki. Teraz są dodatkowo bitwy, klanowe, scenariusze na których wydajnie się zbiera XP okrętów i dowódców i ciągle jakieś eventy z konkretnymi nagrodami. Ponadto jeszcze codzienne misje na węgiel. W ciągu roku WG dużo zrobiło aby zapełnić nam grającym czas nowymi wyzwaniami. Do tego stopnia ze obecnie odpalając WOWs muszę obierać strategie jak wykonać poszczególne zadania które mnie interesują przy najmniejszej liczbie bitew i czasowo jak najszybciej. Wiec wybieram okręty i typy bitew w których wykonuję zawsze więcej niż jeden typ zadań które chce wykonać. I pomimo że często gram po 5-6 h dziennie to nie na wszystko wystarcza mi czasu. WOWs to nie całe życie już teraz czasowo trudno to wszystko ogarnąć, a tutaj propozycja jakiejś ligi o przysłowiową czapkę gruszek. Komu po za wąską grupą entuzjastów będzie się chciało w to grać? Ile takich osób będzie w klanie? Wiec realnie na to patrząc przyszłość tego pomysłu jest raczej wątpliwa, chociaż zawsze spróbować można.
 11. Barwena

  Cossack VIII premium

  Kupiłem bo mi się w dublonach i tak zwróci i stwierdzam ze okręcik jednak nie do końca taki zły jak dane wskazują. Do misji Dynamo nadaje się całkiem nieźle. Ale tak jak w przypadku Błyskawicy tutaj wiele zależy od reszty teamu a ściślej od amerykańskich niszczycieli. Gdy maja dobra aa i potrafią jej użyć to Cossack jest kosiarką na łódki torpedowe nawet lepsza niż Błyskawica. Gdy jednak wrogie myśliwce wytłuką wszystkie sojusznicze samoloty a wrogie bombowce latają bezkarnie to jest przerąbane gdyż ten okręt nawet przed atakiem 2 bombowców się nie obroni. Pelotka troszeczkę lepsza niż wynikało by z danych technicznych i czasami coś strąca. Trajektoria pocisków z dział trochę bardziej przyjemna niż US DD ale szybkie przeładowanie + liczba luf robi swoje. Okręt zwrotny.
 12. Barwena

  HMS Acasta [V]

  Dla mnie straszne badziewie, ani torped (żałosne 6 km zasięgu) a dział tez cienko cienko. Nawet na kooperacyjnych jest do niczego. Kiedyś psioczyłem na znerfionego Minekaze ale w porównaniu z tym to bardzo fajny niszczyciel.
 13. Barwena

  Kontenery Royal Navy

  Z trzeciej trumny (zwykła za zadanie do dyrektywy 1) wypadła misja na Acasta, już zrobiona. Ale ten DD o rety, to będzie tylko stał w porcie nawet ten dziadowski Gallant juz jest lepszy.
 14. Barwena

  0.7.9 - Royal Navy

  Rzadko kiedy mam ochotę pochwalić WG. I to nie z powodu mojego malkontenctwa ale po prostu rzadko kiedy robią coś co jest fajne i działa. Ale teraz tak się stało. Muzyczka w porcie podczas misji RN (wtedy gdy robi sie dyrektywy) jest SUPER. Taka jaka lubię, nastrojowa klimatyczna, spokój, dynamika i fajnie płynie dla niej samej fajnie przy kompie ze słuchawkami na uszach posiedzieć. Można skądś ściągnąć ten soundtrack?
 15. Barwena

  Cossack VIII premium

  Z tego co widzę po specyfikacji kolejny okręcik z długiej już listy listy z zredukowana niemal do zera aa, i to na T 8 gdzie gdzie lotniska spotyka się często. Zaczynam się zastanawiać do czego to ma być? Losowe? DD na T8 przy obecnej radarowej zupie to czysta frustracja i nawet zerowy spot mu nie pomoże. Do tego frustracja gdy stale nad głowa wisi jeden wrogi myśliwiec pól wrogiego teamu ostrzeliwuje bezkarnie i nawet porządnie ostrzelać tego myśliwca nie można. Z tą zerowa aa to scenariuszy typu dunkierka tez słabo się nadaje bo tam aa jest istotna i tutaj nasza Błyskawica pod każdym względem jest lepsza. Do kooperacyjnych? Na tym tierze lepsze okręty i za free jak choćby Akizuki. Wygląda na kolejny okręt do niczego. W sumie przypomnienie czegoś w stylu kampania na Duke of York czyli premka którą możesz mieć za darmo ale nie będziesz miał dobrego okrętu.
×