Jump to content

Barwena

Players
 • Content Сount

  456
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  14554
 • Clan

  [B-EYE]

About Barwena

 • Rank
  Warrant Officer
 • Insignia
  [B-EYE]

Recent Profile Visitors

1,376 profile views
 1. Barwena

  Agir,tier IX

  Nie zawsze tak jest. Spalenie kitrającego się za wyspa ruskiego czy amerykańskiego krążownika z radarem a przez to otwarcie capa dla sojuszniczego niszczyciela to jeden z przykładów, wiec nie uogólniaj.
 2. No to szykuje się Świnka Peppa jako dowódca specjalny. Ciekawe jakie będzie mieć talenty?
 3. Barwena

  Odin (Tier: VIII) Premium

  Niby pancernik ale pociski przeciwpancerne pancernikom prawie nic nie robią. Albo nie penetrują lub się odbijają. Nadają się tylko wobec krążowników pod warunkiem że ustawione są burta do kierunku ich lotu. Jak nie podpali się pancernika to APkami można mu co najwyżej farbę odrapać. Wiec cienko to wygląda. Można co prawda próbować podejść w zasięg dodatkowej i później torped (co niekiedy się udaje) ale ogólnie okręt chimeryczny.
 4. Barwena

  Wasza ostatnia szansa na zdobycie Z-35

  6 km zasięgu torped na t8? To ma być żart? Jeśli tak to z perspektywy tego kto ma grać tym DD zdecydowanie mało śmieszny. Do czego innego ten DD ma być oprócz bycia free killem dla CV każdego krążownika z radarem i większości artyleryjskich DD?
 5. Barwena

  Agir,tier IX

  Kwestia jak lubisz grać. Jeśli na daleko to Azuma będzie najlepsza. Jeśli bliżej to lepszy będzie Agir. Okręty niby na papierze trochę podobne ale to dwa różne style gry. Azuma bardziej pasuje do mojego stylu gry i jest fajna wprawką przed Yoshino.
 6. Kolejny kamo w stylu "kura ma masce (dziobie)"
 7. Barwena

  Dwunasty sprint rankingowy

  Jeśli już DD to Harekaze bo jest bardziej uniwersalny niż Kagero. Kagero padnie w konfrontacji na działa każdym innym DDkiem a lotnisko to go rozjedzie prawie bez strat.
 8. To nie jest SCAM ale typowe dla WG polowanie na jelenia z kasą i sprzedaż złudzeń.
 9. I właśnie to jest kluczowe. W przypadku takiej loterii WG powinna podawać prawdopodobieństwo wylosowania okretu tak aby nie było niedomówień. Bo jeśli wynosi ono mniej niż 0,5% to już można je zakwalifikować jako skrajnie małe. Więc każdy mógłby zdecydować czy się w to bawić.
 10. Barwena

  Agir,tier IX

  Moje pierwsze wrażenia. Na dystansie taka dosyć mocno wybrakowana Azuma, gorsze HE (mniejszy dmg/pocisk) zasięg i brak spotera. Gorsza też celność i bardziej kłodowata manewrowość. Okręt w miarę dobry na około 13-15 km. Na 10 km AP ki zadają pancernikom zaskakująco duże uszkodzenia. W takich warunkach 15 tys wpakowane w burtę Kurfursta to nic wielkiego. Jak się jest ustawionym dziobem lub pod kątem to potrafi całkiem sporo AP odbić w czym pozytywnie różni się od Azumy. Na blisko są torpedy o b przyjemnych kątach zrzutu, bat na stojące przy wyspach Stalingrady i Moskwy których pociski AP gdy jest do nich dziobem ustawionym niewiele szkody robią Agirowi. Dodatkowa jest ale robienie tego krążownika pod dodatkową raczej mija się z celem bo każdy pancernik niemiecki 8-9 tieru bardziej się do tego nadaje. Pelotka przeciwko lotniskowcom T8 daje rade ale z T10 może być problem. Ogólnie dosyć przyjemny w grze okręt ale wymaga aby podejść bliżej niż Azuma. Stąd też jak się dostanie spota trudniej jest nim uciec.
 11. Barwena

  Tygodniowe misje bojowe: Bitwa o Midway

  Ruskie lotniskowce pewnie już niedługo będą z rakietowymi samolotami i atomowymi bombami. Jedna taka bombka i pól drużyny przeciwnej idzie do portu ale OP oczywiście nie będą . Później wejdą mongolskie pancerniki i etiopskie lotniskowce bo trzeba zachęcić nowe nacje do gry w WOWSa. WG z każdą kolejną linia przełamuje kolejne bariery absurdu. Choćby niemieckie lotniskowce. Cale drzewo chociaż ani jeden nigdy nie wszedł do służby a niemal wszystkie nawet nie opuściły kartek papieru na których je narysowano.
 12. Ciekawe czy te Amagi maja wypadać z kontenera czy tylko w sklepie/zbrojowni za duble lub kasiorę. Jeśli miałbym gwarancje ze chociaż okręt mi wpadnie to może rozważyłbym zakup tego pakietu, ale jeśli w najlepszym razie to ma być kolejne oczojebne kamo to niech szukają jelenia gdzie indziej.
 13. Barwena

  Matchmaking: podstawy tworzenia drużyn

  Teoretycznie git gitara. MM w takiej formie byłby super gdyby grały sobie identycznie zaprogramowane boty z drużyny A vs drużyna B. Ale tak nie jest. Nie różnica 1 czy 2 tierów czyni okręt potężny czy słaby względem innego okrętu tej samej klasy ale klasa gracza który nim dowodzi. A tutaj wszystko leży. Drużyny graczy o bardzo wysokich umiejętnościach wpadają naprzeciwko drużynom w zdecydowanej wiekszosci składających się z graczy mających mgliste pojecie o tym do czego służy dowodzony przez nich okręt i jak go skutecznie użyć w bitwie. Taka sytuacja dotyczy to wszystkich tierów z T10 włącznie. Stąd rzeźnie typu 12:0, 12:1 i bitwy kończące się po 8-9 minutach. Czy WG tego nie dostrzega ze rzeczywistość jest inna niż ich prosta matematyka? Czy nie chce widzieć tego kolejnego czynnika o ogromnym znaczeniu dla zbalansowania drużyn względem siebie? Jak można mówić o MM gdy nie ogarnia on całości problemu jakim jest zbalansowany dobór okrętów i graczy względem siebie? Podsumowując mecz drużyny 11 zawodowych piłkarzy najwyższej ligi przeciwko 11 podwórkowym chłopakom grającym czasami w piłkę po pracy to byłby właśnie MM na poziomie WoWsa.
 14. He he uważasz ze nie potrafię grać niszczycielami? Zapewniam cię że potrafię, ale często po prostu nie daje rady nic zrobić gdy co chwilę ktoś z przeciwnego teamu odpala radar. I tu jest problem bo za dużo tych radarów.
 15. A no w tym że od cholery jest już radarowej zupy i więcej tego nie trzeba.
×