Jump to content

Roni_11PL

Beta Tester
 • Content Сount

  55
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  11386
 • Clan

  [GLORY]

1 Follower

About Roni_11PL

 • Rank
  Leading Rate
 • Insignia
  [GLORY]

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Kielce

Recent Profile Visitors

355 profile views
 1. Roni_11PL

  Kondolecje dla Gdańska i mieszkańców.

  Nie potrafiłbym tego lepiej wyrazić. "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem"
 2. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na rodzące się pytania dotyczące wyników wydarzenia "Linie Zaopatrzenia". 1) Ile ropy otrzyma/otrzymał klan za remis w rywalizacji podczas jednego z weekendów? 2) Gdzie można znaleźć informację jaką ostateczną ilość ropy klan uzyskał z tego eventu? Wg moich wyliczeń za zdobyte 334 gwiazdki (dane z proship.ru) , 2 zwycięstwa i 1 remis powinniśmy uzyskać 33*60+2*800+600(remis?)=4180 ropy. Czy ta nagroda za udział została już przekazana - trudno to ocenić ponieważ w kliencie gry nie ma informacji ile przybywa dziennie ropy.
 3. Roni_11PL

  Arms Race - Rankedy

  @Odo_Toothless proponuję abyś sprawdził swojego DM na rankingówkach? Ja w sezonie 9 próbowałem grać różnymi klasami okrętów i ostatecznie przekonałem się, że dla mnie najlepsze są Zao i Hindenburg. Przykładowo grając Zao w tym jak i poprzednim sezonie uzyskałem dotychczas WR 66,7%.
 4. Roni_11PL

  Seattle

  Niestety ale muszę potwierdzić zła opinię o tym okręcie. Porównując do Clevelanda jest przed wszystkim większy, a więc łatwiejszy do trafienia, wolniej rusza z miejsca, ogólnie dużo gorsza manewrowość, katy ostrzału niewystarczające. Cleveland przy nim to okręt OP. Próbowałem już kilka buildów i ciągle jest coś nie tak. Jedyna metoda na udany grind, to granie w dywizjonie z US deską. Nie wierzę że gracze z czołówki serwera robią co bitwę ponad 100 tys. dmg bez wsparcia dywizjonu. Od wielu zaś słyszę, że maja zamiar go przejść lub już przeszli za free exp.
 5. Roni_11PL

  Mechanika Dyscypliny w bitwie

  Nie otrzymuje się statusu TK w przypadku zatopienia okrętu będącego z nami w dywizjonie. Sprawdzone 2-krotnie, choć zatopienia nie były zamierzone.
 6. Roni_11PL

  Mechanika saturacji obrażeń

  @Dark_Havoc Na początek wyrazy podziwu dla ciebie za próby nauczenia kultury wypowiedzi niektórych forumowiczów oraz za objaśnianie mechaniki gry graczom (choć powinno to zrobić WG, aby zakończyć z niektórymi teoriami spiskowymi). Rozumiem również zasady działania saturacji obrażeń, wcześniej oglądałem filmiki opracowane przez @iChaseGaming na ten temat. Jednak ostatnio na samym początku bitwy, strzelając pociskami AP z Yamato na odległośc ~24km w G.Kurfursta ze 100% HP (ustawiony pełna burtą do mnie), zaliczyłem 2 trafienia penetrujące za 0 HP bez uszkodzenia modułów. Czy to jest jakiś znany błąd wyświetlania się wstęg czy może jednak są elementy okrętu gdzie trafienie pociskiem AP może być zaliczone za 0 HP?
 7. Roni_11PL

  Losowania misji na francuskie pancerniki

  Również nie wylosowałem żadnej misji na francuskie BB-ki z 12 kontenerów. Zaś w ostatnich 6-ciu kontenerach były jedynie same duplikaty do kolekcji. Dopiero po zakupie 5 kontenerów ze sklepu wpadła w czwartym misja na Bretagne.
 8. Roni_11PL

  Losowania misji na francuskie pancerniki

  Wątpię, aby miało to znaczenie. Wczoraj graliśmy w 3-kę w dywizjonie . Wygraliśmy 5 bitew na randomach i tylko jeden był w "czepku urodzony" - dostał w kontenerach misję na 2 francuskie BB: Bretagne i Lyon. Co ciekawe w ostatnich miesiącu ten sam gracz miał przynajmniej z 5 SK i dostał miedzy innymi okręt premium: De Grasse. Ja w tym okresie żadnego, a graliśmy podobne ilości bitew. Jego szczęście, a może perfidny "mechanizm losowy" zaszyty w grze?
 9. Roni_11PL

  Rozszerzone komendy w grze

  Możesz też użyć klawisza funkcyjnego F3, gdy masz celownik ustawiony na okręt przeciwnika lub oznaczenie capa. Tym samym klawiszem możesz wydać komendę, aby osłaniać okręt z twojej drużyny. Celownik oczywiście ustawiony na wybrany okręt.
 10. Roni_11PL

  Yamato

  13,5 km z odpowiednim modułem/ulepszeniem oraz perkiem dla kapitana.
 11. Roni_11PL

  HMS Lion Tier IX

  Ja mam fatalne wspomnienia z pierwszych bitew stokowym Lionem, podobna bezradność jak kiedyś gra Amagi na starym kadłubie A (usuniętym już z gry). Dopiero rozegrałem 14 bitew, 71% WR (tylko dzięki grze w dywizjonie) i średni dmg 58k (po prostu wstyd), mam gorszy na nim wynik niż na VI tierowym Bayernie. Mam ten okręt dokładanie od miesiąca i aż mnie odrzuca gdy mam wejść nim do bitwy losowej. Jeśli CQ jest podobny to może szkoda czasu na niego. Aby cos ugrać, przede wszystkim należy przetrwać początek bitwy, co było dotąd wielokrotnie trudne z uwagi, że jakoś w 80% bitew były lotniska, które nie pozwalały wykorzystać dobrego camo okrętu. Po zmianie kadłuba w Lionie na B jest już trochę lepiej w 4 ostatnich bitwach średni dmg "aż" 74k i 100% WR. Zobaczymy co będzie po zmianie dział na 419 mm - powinno być więcej pożarów. Ale porównując ten okręt do KGV, Nelsona czy nawet Monarcha jest nudny a dodatkowo irytujący zarówno dla nas jak i przeciwnika. Nigdy nie wiadomo czy w ogóle pociski wejdą w cel, czy będą 1-2 pożary. Każda bitwa jak rzut kostką. Jednak musze częściowo zmienić swoją opinię o tym okręcie (choć stokowy to kompletna porażka). Po zmianie kadłuba na B oraz dział na 419 mm nagle wszystko wydaję się łatwiejsze, praktycznie co salwa to pożar u przeciwnika. Przy dobrze skątowanym kadłubie odbijamy większość pocisków zmierzających w nasz okręt W końcu strzelając jest sens przełączyć się na pociski AP - zdecydowanie mniej rykoszetów i przyzwoity damage. Wczorajsza bitwa 158k dmg, 10 pożarów, 1 frag. Ale może to tylko specyfika wyjątkowego losowania - World of Battleships ... 21BB-ków w jednej bitwie losowej.
 12. Roni_11PL

  Francuskie pancerniki.

  Wczoraj miałem okazję spotkać w przeciwnej drużynie Richelieu i rzeczywiście mogę potwierdzić recenzję LittleWhiteMouse. To jest po prostu większa Dunkierka tylko na VIII tierze. styl gry identyczny. Stał za wyspą i w większości pływał na wstecznym. Przyglądając się na wiki WG parametrom okrętów tej linii od razu można odgadnąć, że VII tier - Lyon (16 dział x 340 mm, reload 30s, DPM 304k) będzie siał spustoszenie, zaś Alsace na IX tierze (12x380mm, reload 30s) będzie co najmniej dobra. Niestety najsłabiej wyglądają okręty VIII tieru - Richelieu i Gascoine (8x380, tylko 2 wieże, reload 30s, DPM mniejszy od BB-ków VII tieru). Ten drugi to mini France z X tieru (układ wież) i jednocześnie odpowiednik Kii na VIII tierze (lepsze AA od Richelieu, ale nie ma torped). Raczej będzie im trudno konkurować z innymi BB-kami VIII tieru, nie mówiąc o grze przeciw okrętom X tieru.
 13. Roni_11PL

  Yamato

  Nigdy nie nadawał się na brawlera, z uwagi na gorszy obrót dział od innych BB-ków i cytadelę wystającą nad linią wody oraz gorszą manewrowość. Dla potwierdzenia na youtube jest pojedynek Kurfursta z 3 Yamato Ale za to kiedyś rozdawał więcej cytadel w pancerniki szczególnie US (NC, Iowa, Montana), dzięki czemu od początku bitwy trzymał je na dystans, zaś niemieckim zadawał duże uszkodzenia pomimo braku trafień w cytadelę, teraz jest znacznie więcej rykoszetów. Przykładowo w ostatniej bitwie miałem przeciwko sobie 2 Montany i 1 NC na flance. Z 15 km w 4 salwach nie potrafiłem wbić nawet porządnego damagu w NC płynące pełną burtą do mnie (jakieś powtarzające się uszkodzenia po 4096 hp), nie mówiąc już o trafieniu w cytadelę. Montany pływały lekko skątowane (podobna sytuacja jak z NC jakieś śmieszne uszkodzenia), lecz w końcu przy kolejnym ich nawrocie ustrzeliłem cytadelę jednej z Montan. Problemem Yamato jest to, że pojawiły się nowe okręty np. CQ lub Henry IV, które w ciągu 2-3 minut potrafią go spalić, zaś inne okręty np. linia US BB i CA dostały różne buffy, zaś Yamato pozostał jaki był albo dostał jakiegoś nerfa na penetrację pocisków. Jest to jakiś pomysł, ale nadal pozostaje ta fatalna cytadela. Według mnie to powinni zmienić kształt przodu cytadeli pod przednią wieżą (na prostopadłą do burty) - to by dało możliwość "komfortowego" grania nie tylko na dziób, ale też przy skątowanym kadłubie (bez ryzyka otrzymania trafienia w cytadelę).
 14. Roni_11PL

  Yamato

  Ogólnie zgadzam się z powyższymi opiniami, że jest to obecnie najsłabszy BB 10 tieru. Ale ostatnio odkurzyłem moje Yamato, aby zdobyć kontenery do kolekcji HSF i byłem dwa razy 2 w drużynie ze 170k dmg (przegrana, 0 cytadel, 0 fragów) i 133k dmg (wygrana, 5 cytadel, 3 w Kurfursta z 22 km i 2 cytadele w Minotaura, 2 fragi). Zmieniłem styl gry na bardziej pasywny (szczególnie, że w obu bitwach było po 5 niszczycieli). W obu grach zostałem zaraportowany (w pierwszej przez 2 graczy, w drugiej przez 1 gracza). Pytanie brzmi za co? Odpowiedź jest prosta, ponieważ grałem nim jak typową artylerią w WoT-cie. Strzelałem zza wysp używając wszystkich wież i trzymałem się w dużej odległości od przeciwnika > 15 km ). Problem polega na zrozumieniu przez graczy, że obecnie Yamato potrzebujemy grać na dystansie powyżej 15 km i mieć kapitana oraz moduł na maksymalizację kamuflażu (13,5 km). Niczego nie ugramy, jeśli będziemy próbować nim grać jak typowym brawlerem.
 15. Smoku podziękowania za kolejny ciekawy konkurs. Niestety gra brytyjskimi pancernikami nie jest tak ekscytująca jak niemieckimi - jak ktoś z graczy już to pisał na forum, gra nimi jest jak letnia herbata. Udało mi uzyskać więcej cytadel z amunicji HE w wystawione burtą słabo opancerzone krążki niż używając amunicji AP zarówno przeciw CA i BB. Ale to niestety specyfika tej linii okrętów, zaś 20 uzyskanych podpaleń w którejś z bitew wygląda trochę jak żart z krążowników.
×