Jump to content

z4kY

Players
 • Content Сount

  27
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2395

About z4kY

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia
 1. z4kY

  Zao

  Nemám tuto loď, takže nemůžu hodnotit objektivně, ale na druhé straně ji nemám rád. Je z mého pohledu [edited], co nemá citadelu. Za poslední dobu jsem ji s Bismarckem potkal mnohokrát a většinou je scénař stejný, z plné salvy dostane 4 overpeny. A to dnes i na 7 km do boku. On mi z jeho pozice naloží mnohem větší dardu a k tomu přidá i oheň. Jako chápu, že je to hra, ale ať mi nikdo netvrdí, že by 380 mm granát prošel dvěmi pancéřovanými boky lodi a kdo ví čím vším v ní ještě uvnitř a granát by to "nepoznal" a proletěl by skraz. Tak je je vysvětlován princip overpenu.
 2. z4kY

  Gneisenau

  Jak jsem psal, AA mi taky přijdou silné (s AFT). Můj rekord bylo za hru 39 letadel z Hiryu, pacholek šel celou hru jen po mě. Sice mě nakonec utopil, ale přijde mi, že se AA prala obstojně. Když však útočí T8 CV nebo Ranger se strike deckem, je to samozřejmě úměrně těžší. Jinak souhlasím s TimTaylorCz, že občas (spíš často) ta podpora týmu je k nasrání. Maarshajeve docela mi kazíš iluze s těmi sekundárkami na Bismarcku. Toho ještě nemám, ale právě kvůli těm sekundárkám se na něj těším. Když proti němu hraji, tak mám pocit, že mě ty sekundárky silně trefují už od toho jejich maximálního dostřelu. Možná to bere prd, ale má to dvě výhody. První jsou ohýnky a druhým je psychologický efekt. Vytváří to dojem silného focusu, jak to všude kolem lítá a vydává to pravidelný zvuk vybuchujících granátů. Často to pak nervy neunesou, mozek špatně vyhodnotí a snadno vznikají chyby. To mám osvědčené právě už na tomhle Gneissovi, který má 7,2 km dosah.
 3. z4kY

  Gneisenau

  Také si myslím, že Gneis je mimořádně dobrá loď. Je odolná - že by ho párala nějaká 8mička, pokud jsem naúhlovaný, to si teda rozhodně nemyslím. Velmi jsem si ji oblíbil, páč mě baví ten agresivní styl. Je to loď do blízkých soubojů, odolný čumák, velká rychlost a zrychlení (mám modul) pomohou se rychle přiblížit do mely, kde kromě obratnosti hraje vše ve prospěch lodi. Odolnost, velmi účinné sekundárky (7,2 km dosah + ruční míření) a torpéda pak předčí kde co. S tímto stylem hry nepociťuji nepřesná děla, naopak je výhodou, že se nabíjejí rychle. Obratnost se dá kompenzovat opět chytrou hrou, základ je co nejčastěji plout čumákem. To je i recept proti torpédům, čelně vás trefí jedno nebo dvě a to se dá ustát. Základem jsou rychlé opravy a rychlejší heal. Nepřátelské bitevky jsou často překvapené, jak jsem se tak rychle dostal k nim, že buďto zapomenou na to, že má Gneis torpéda nebo se jim chtěji tak vehementně vyhnout, že ukazují citadely. Torpédoborce s trouchou předvídavosti nejsou problém, případné odvážlivce začnou rychle masírovat sekundárky, takže to nejčastěji vzdají. Sekundárky solidně nandávají i křižníkům, kteří chtěji gneis torpit a tak ukazují boky, opět hlavní děla a sekundárky jsou na blízko nekompromisní. Samozřejmě alespoň nějaká podpora týmu je nutná. Když to podcením, velká rychlost mi pomůže se dostat z průseru a trochu se opravit. Sumasumárum myslím, že je to skvělá a zábavná loď. Třešničkou je obstojná AA ochrana. Gneissenau jsme původně bral pouze jako prostředek k Bismarckovi, avšak po 40 hrách s WR 68 % si ji určitě nechám.
 4. z4kY

  North Carolina

  Tato loď mě baví a stojí za to. Po tom, co ji upravili, se s ní už dá slušně hrát. Není problém se trefit přes 20 km na bitevku alespoň dvěma granáty na salvu. Na kratší vzdálenost to již padá taky podstatně lépe než dříve Já se tedy soce snažím cílit spíše na bitevky než na agilní křižníky, to se pak dá trefit snáž, ale každopadáně děla už netrolí tak jako dřív. Za posledních cca dvacet byl můj dmg 70-80k HP+. Za poslední dva dny dokonce 3x přes 150k HP. To je mnohem lepší než dříve. Myslím, že kdo ji zahodil, tak by ji měl opět zkusit. Jediný problém vidím v MM. Ve hrách strejného tieru není problém slušně zahrát, ale když se tam plaví desítkové Shimakaze či Zaa tak nejen že ta hra je nudná, ale většinou i v celku rychlá. Carolina totiž nemá moc HP a když pak dvě torpéda vezmou téměř polovinu HP lodi, potom se přidá nějaký požár, tak to je pak těžký.
 5. z4kY

  Bogue

  Nemám rád jedince s nastaveným fighter setupem, obzvláště mi to vadilo za Indyho, když proti stálo Ryujo s 3 letkami stíhačů. Sám hraju za Rangera se strike deckem. Nicméně k Bogue jsem se vrátil, nejsem na to pyšný, ale hraju ho zásadně s fighter deckem. Sice tím ostatním kazím hru, žádný DMG neudělám, ale co z toho mám? Snadno získanou medaili Clear Sky, která přináší 10 vlajek na zlepšení AA. A to se vyplatí u BB. I díky tomu má moje North Carolina hodncoení AA obrany 100 bodů. To je pak mlýnek na letadla.
 6. z4kY

  Ranger

  Tak po 11 bitvách s Rangerem musím říct, že mě to skutečně začalo s tím letadlovakmi bavit. Skutečně nerozumím tomu, proč někdo není ochoten obětovat ty stíhače. Mít 3 letky DB, což je 18 letadel, je už skutečně nářez. Útočím s nima najednou, ať mám menší poměrné ztráty při průletu AA obranou, a při útoku na nějakou bitevku ji spolehlivě 3x zapálím. Pokud nemá nabité opravy, tak to mu panečku pěkně rychle letí dolů. Navíc na velký cíl (BB, CV) se dá trefit s manuálním dropem poměrně snadno a přesně. Jeden povedený nálet, jaký se mi povedl na nepřátelského Rangera, znamenal 12 zásahů bombami. Sežralo mu to přes 30k DMG. Plus hromadu ohně, ale to hned uhasil. Dodělala ho moje letka TB. Tu nyní beru spíše jako bonusový útok, páteří útoku se teď staly ty bombardéry. Ideálně je vybírat si cíle, které nemají plné hp a je u nich šance, že použily opravy. Průměrně tak nasbírám jen na ohni kolem 30k DMG. A to doufám, že se ještě zlepším, stále občas ty nálety zvrtávám. Hromada letadel v zásobě je konečně velmi příjemná. Když jsem si to nepohlídal a v prvních minutách hry jsem přišel o všechny letky pod palbou baráže jedné letky z Indy (hrozná blbost, že 6 letadel sestřelí 24 letadel za méně než 2 sekundy), stále jsem mohl nasadit plné letky a ještě bylo jednou tolik v záloze. Ještě se vrátím k těm stíhačům, se kterýma podle mě nemá cenu hrát. Japonci stejně mají stíhače vždy, dokonce 2 letky, takže pokud chtěji na vás zaútočit, stejně se jejich TB a DB neubráníte, páč vaše stíhače zaměstnají vlastními stíhači, zatímco oni útok nerušeně provedou. Je nutno se držet u vlastních křižníků a manévrovat. Takže místo nich vzít 2 útočné letky je mnohem mnohem lepší nápad. Konečně odpadly frustrující chvíle, kdy proti mému Indmu (1-1-1) stálo Ryujo se 3 letkami stíhačů. To je pak o nervy, tady už tři stíhače nebere nikdo.
 7. z4kY

  protilietadlova obrana ( AA)

  Tirpitze sice nemám, ale přesto si troufnu tvrdit, že zrovna s ním žádné letadla-bijecké terno nezažiješ Američani jsou na tom o dost lépe. Jak jsem psal výše, NC je excelentní. Ještě splašit ten prapor za čisté nebe a bude hodnocení na 100. Třeba oprášit Bogue s fighter deckem.
 8. z4kY

  protilietadlova obrana ( AA)

  AA obrana funguje na principu tří aur, tedy tří kružnic o různých poloměrech kolem lodi s různými DMG pro letadla. Viz odkaz od S4h3La. Je nesmysl se na ta letadla otáčet bokem, kde by sice v reálu bylo nejvíce AA kanónů a děl, ale hra to neozohledňuje. Proto když vidíš přílétat torpédové bombardéry, snaž se k nim vždy natáčet čelem. Pokud se na ně vytočíš čelem, dostaneš zásah maximálně dvěma torpédy, častěji spíše jen jedním. Může se stát, že shoz bude špatně načasovaný a dotyčný buďto shodí torpéda příliš brzy a ty se nestihnou aktivovat nebo si to dotyčný rozmyslí, nálet bude chtít zopakovat, tím zvýší čas pobytu jeho letadel v tvé AA auře a pravděpodobně ho to bude nějaké to letadlo stát. V případě nutnosti se vytoč zadkem, ale po zásahu ti vypadne řízení nebo pohon. Nikdy ale neukazuj bok, páč můžeš nafasaovat zásah i 4-5 torpédy a to už je vážně cítit. U střemhlavých bombardérů je postup opačný, natáčej se bokem, ať jsi menší cíl. Pomocí altu vybírej preferované cíle, torpédové bombardéry jsou nebezpečnější, proto jim uděluj prioritu. Doporučuju odehrát nějaké bitvy i za letadlovku, pak snadno pochopíš, jak se máš natáčet. Mám Carolínu, na které mám posílenou AA za 500k (myslím?) + skilly na kapitánovi za 1 a 4 body. NC AA rating je 99. AA obrana začíná střílet už ve vzdálenosti přes 7 km. Mým rekordem je 48 sestřelených letadel (od Shokaku) v jedné bitvě. Je to vyloženě mlýnek na letadla. T6-7 cv se k lodi nepřiblíží, musely by útočit dvě a koordinovaně. S Lexingtonem a Shokaku obyvkle taky problém nemám, letadla padají jak švestky. Od T9 už je to pochopitelně horší, páč těch letek mají více a dost letadel v zásobě. Někdo by to možná označil za plýtvání skilly na kapitánovi, ale mi to vyhovuje, když mám od letadel většinou klid a líbí se mi to trollení cv-čkařů, no
 9. z4kY

  Pensacola

  Nakonec jsem si ji docela oblíbil. Nutno ale změnit styl hry, nebýt v předu a spíše se schovat za nějakého většího BB bráchu a střílet spoza něj. Většina oponentů bude střílet do bráchy, páč ho bude považovat za nebezpečnější a snáze zasahnutelný cíl a vy máte klid. A díky přítomnosti bráchy můžete využít i AA, páč na vás samotné cv snad nikdy nezaútočí. Ale přišla mi nutnost si dát skill kapitána na viditelnost příchozí palby a vylešiít rychlost otáčení kormidla. Díky tomu se dá docela příchozí palbě uhýbat, páč tady opravdu každý zásah velmi bolí a ten skill mi asi hodněkrát pomohl déle vydržet. Děla jsou fantastická, jakmile japonský křižník ukáže bok, hned tam má citadelu a většinou né jen jednu. APčka dost berou i bitevkám, na salvu tam často spadne 3-5k DMG, což není zlé. Dokonce jsem nasadil citadelu i Amagi. Vím, že má slabší pancíř, ale nebylo to na zrovna nějakou krátkou vzdálenost, tak to je taký dobrý výkon.
 10. z4kY

  Pensacola

  Tato loďka dostává citadelu i do zadku. Není to haluz, stalo se mi to mnohokrát, že pluji kolmo od nepřítele pryč a fásnu mínus skoro polovinu HP. Jsem s tou lodí opravdu ustrašený, bojím se bitevek, bojím se křižníků. Na nonění ddéček je docela fajn, ale musí jich MM do hry naházet více než 2, páč jinak šance na potkání není velká. Často jsem prostě dělal jen eskortu kvůli AA, ty má dobré. Divídím se, že někdo dokáže prohlásit, že je lepší než Clev. Ano, ten sice s těmi stratosférickými děly taky není úplně ideální, ale prostě větší počet děl a mnohem větší kadence mi přijde více, než sice přesná děla, ale která jsou pomalá jak ve střelbě tak otáčení. Když jsem hrál s Clevem, tak jsem souboje 1v1 proti Pensacole či japonským křižníkům vyhledával. Ty jeho 152 mm s přehledem stačila na ucitadelování soupeře. Teďka když hraju s Penasocolou, jsem naprostý posera, protože každý zásah tvrdě bolí.
 11. z4kY

  North Carolina

  Je to pravda no, hrál jsem háhodnou bitvu a netrefil tirpitz dvěma salvama na 15 km. To je pak skutečně k smíchu. Mimochodem, je Iowa nějaké výraznější zlepšení? Vím, že to patří do jiného vlákna, ale jen tak obecně.
 12. z4kY

  North Carolina

  Jasně, že to není pravidlem a nepotápím 3 lodě každou bitvu. Ale chtěl jsem jen říct, že ta loď není úplný šrot a že se s ní dá i zahrát. Něco jiného je, když protivníkem nanejvýše může být jiná NC, Amagi či Tirpitz, než když tam naskáčou desítky, což už se u tohoto tieru stává běžně.
 13. z4kY

  North Carolina

  Tak jsem tuto loďku vytáhl na RB a ejhle, ono to je najednou o něčem jiném. Zkrátí se vzdálenost palby, ostatní spoluhráči jsou ochotni spolupracovat a ono to najednou šlo. Jedna hra, potopil jsem Mogami, protivníkovu Carolínu a dokonce i letadlovku. A k tomu ze 2/3 poškodil Myoko a taky celkem zatopil Coloradu. Rozdal 5 citadel, z toho 2 bitevkám. Fakt povedená bitva. K tomu ta exkluzivní AAčka, která z oblahy metou letadla jako holuby borkovnice. Hiryu si naprosto vylámala zuby, skoro 5 letek torpédových bombardérů se mu nevrátilo. Samozřejmostí je ruční nastavování priority střelby na ně. Když na mě zaútočil všemi čtyřmi letkami, tak při troše manévrování si musel torpédovými letadly znova nalětět a mezitím mu zcela zmizla jedna letka a z druhé už pak stačil shodit jen 2 torpéda. Pak sice ještě popadá 8 bomb, ale ty nejsou takové zlo. Přikládám screeny z toho matche, ale nevím jak se nahrávají přímo zde, tak jsem to hodil na screenshots. http://screenshot.cz/ELCIW/ http://screenshot.cz/XB34A/ K tomu takový postřeh. Už z doba admirála Nelsona je taktická výhoda, když loď položí příčku na T. Tady ta hra tohle moudro absolutně popírá. Do téhle pozice jsem se dostal s druhou Carolínou, já byl k ní čumákem a ona ke mě bokem, vzdálenost cca 6-8 km. Naprosto jsem ho zdecimoval a to měl asi o 15k HP více. Padla jedna citadela a v dalších dvou salvách šel dolů. Co z toho, že já pálil jen 6 děly, zatímco on 9. Jako z jedné strany chápu, že při úhlu 90° ten granát projde skrz snáze než čelně, ale přecejen proč se tedy skutečné lodě o tenhle manévr snažily?
 14. z4kY

  North Carolina

  Máš s tím vylepšení pravdu, dal taky jsem tedy zvolil AA ochranu. Já nevím, dneska jsem s tou Carolínou pokračoval a je to děs a bída. Celkem 9 her a pouze jedna výhra, je to utrpení. Když už se podaří trefit, tak to nic nevezme. Chápu, že to je jen hra, ale ať mi nikdo nepovídá, že by ve skutečnost zásah 406 mm granátem nerozcupoval křižník, kór když jsou ty zásahy tři a celkem i do prostřed lodi. Tady se jen odře nátěr za 3x1300 hp, je to tristní. Jako bonbónek jsem se dnes dostal do desítkové bitvy. Všude samé torpédo, naprosto bez šance. Tu neměli ani vedlejší Yamato i Montana, co byli se mnou v týmu. Naprosto jsem ztratil zájem šplhat na vyšší tiery. Na odreagovanou jsem si vzal Mexico a ze stratu mě potopilo jedním náletem Zuiho, TB mi dal detonaci. Asi to je signál k tomu, že bych měl po věčerech dělat něco produktivnějšího, než hrát lodě. Nebo alespoň prozatím. Nechci být neloajální na tomto fóru ke hře, ale jsem opravdu zvědavý, jak s těmi loďmi naloží časem kokurence. Je to zajímavý a neokoukaný žánr, ale v pojetí WG mě pomalu přestává bavit
 15. z4kY

  North Carolina

  Zdarec, konečně jsem se dobelhal k této lodi a říkal jsem si, že po Coloradu přijde dobrá loďka, co už má solidní rychlost a potenciál. Ale opět zklamání, nepřesnost děl je neskutečná. S Coloradem jsem měl přesnost 29 %, s Carolinou po 6 bitvách nějakých mizerných 18 %. A to střílím třeba i na nějakých 17 km, to už jsem s Coloradem trefoval docela pravidelně. Když mi v té vzálenosti pluje loď natočená bokem, tak pravidelně mi celá salva jde před něj nebo za něj (čili z jeho pravoboku nebo levoboku). Když si vezmu Mexico, tenhle problém nemám, tak rukama to snad nebude. A ve finále když trefím bok Clevelandu na 12 km 4 APčkama, tak mu vezmu jen 4,5 tisíce DMG, tak co to sakra je? Vím, že jsem podobně kňoural i u Colorada ve stocku, tak snad se to s vylepšením vyspraví i u Carolíny. Protože kdo pak má platit ty opravy, když nejde nastřílet slušný dmg Jinak má smysl u této lodi si vzít vylepšní na sekundární děla? Nikdy jsem tohle vylepšení neměl, tak jestli pak nějak výrazněji vzroste obrana především před dd nebo to jsou vyhozené prachy. Nebo raději investovat do AA. Díky za případné reakce
×