Jump to content

Medved_X

Beta Tester
 • Content Сount

  19
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  12683
 • Clan

  [KG_CZ]

About Medved_X

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

246 profile views
 1. Nezmínil jsem certifikáty, uložená hesla, šifrování a další nepodstatný blbiny :-)
 2. S ohledem na to, jak se chovají samotný WIndows 10 je nějaký WGC drobná nesnáz. Člověk udělá čistou instalaci Win, doinstaluje ovladače, ty pak Win zmršej hned po prvním Windows Update. K tomu nějaká ta tiskárna, balík s peklem pro kancelář, lapač virů ad Adobe, ukecat Edge, že fakt chci Firefox nebo Chrome, Visual Studio pro masochisty, vyházet z Win blbosti. Nahrát Steam, GOG, WGC (další dle potřeby), pak další Windows update a zjistit, proč mi nejdou zvuky, tisky, proč grafika kostičkuje. Pak nějakej ten antivirák, protože ten co je ve Windows nedávno někdo pomluvil, zjistit, proč mi půl klientů nejde, protože je firewall nepoznal. K tomu padesátkrát potvrdit smluvní podmínky, některý snad i v klingonštině. A jo, koukám, že už mám WGC nahraný, bezva, jenom mám nějakej mrtvej počítač, protože se to spouští všechno po startu a Billova parta mi sice všechny démony pustila, ale ještě předtím, než mě připojila na internet. Uvařit kafe a pak postupně všem těm blbinám nastavit, že je budu spouštět sám. No, mezitím se objeví párkrát nějakej ten pokec o GDPR a dvacet novejch oznámení WIndows 10, že nově zobrazují maximálně dvacet oznámení. Kafe vystydlo, ale nevadí, je hluboká noc a je čas dát si pauzu. Tak zase zítra...
 3. Medved_X

  Otázky a odpovědi

  Nazdar obludy :-) Je fajn zjistit, že to padá všude. Hospody zavřený, lodě internovaný v přístavech, přišel čas vyhlásit válku pavoukům a prozkoumat sklep, jestli tam není nějaký švestkový poklad. S lahvinkou antiviru v ruce pak můžeme sledovat napínavé videjko, jak by fungovala hra, kdyby šla spustit. Hezký večer všem :-)
 4. Medved_X

  V Viribus Unitis

  Musím se té lodi omluvit. Není snadné s ní hrát, ale pokud se neocitne v naprosto beznadějném postavení (spojenci utekli, nepřítel vás popraví nebo nepřátelé utekli, není na koho střílet), tak vás podrží. Výdrž malá, ale pokud to není do boku, tak dostává relativně nízké poškození. A děla, to je prostě paráda. Ne každá salva sedne, ale když to padne, tak je jedno, na co střílíte. Nekompromisně drtí vše od DD až po bitevky. Na HE zapomeňte, to je nouzovka jenom pro případ, kdy nablízko střílíte do naúhlované bitevky. Herní styl je podobný jako u Grafa Spee, akorát nemáte torpéda a místo toho máte hromadu děl. Ve vyšších tierech už to ale moc nefunguje. Sedmičkové bitevky mají prakticky imunitu proti všemu, co jim můžete udělat, jediná šance je dostat se jim na bok. Díky manévrovatelnosti se to dá hrát jako mírně chromý křižník. Ledacos utočíte, ale rychlost je mizerná. Nepočítejte s tím, že moc lodí potopíte. Většina těch slabších před vámi uteče a nechá se zabít od někoho jiného. Celkově musím říct, že jsem nadšený. Očekával jsem loď do sbírky a ono se s ní dá i dobře hrát. Tentokrát díky, WG.
 5. Medved_X

  V Viribus Unitis

  V sedmičkách je to naprostá beznaděj, ale pokud se hrají nižší tiery a je trochu lepší MM, tak se i něco zahrát dá. Chce to malou mapu a vstřícnýho nepřítele.
 6. Medved_X

  V Viribus Unitis

  Pořídil jsem jako sběratelský kousek. Herně je to nejslabší bitevka na T5, zapadla by spíš do T4 a ani tam by asi nijak nečněla. Má velmi málo HP, je velmi pomalá a má nejslabší děla s relativně malým dostřelem (16 km). AA jsou spíše symbolická, sekundárky jsou na tom o něco lépe, ale pouze na krátkou vzdálenost. Výhodou je o trochu rychlejší kormidlo, malý poloměr otáčení a výborný spot. Byl by to dobrý zabiják křižníků, pokud by vás tedy ty křižníky nechaly. Do naúhlované bitevky se neprosadí ani AP ani HE. Pokud chcete dávat poškození, musíte nablízko, pomoci si sekundárkami. Dělové veže se točí rychle, takže se můžete kočkovat zblízka, manévrovat a udržíte zaměřený cíl. Od AP z bitevek dostáváte slušné poškození, ale citadela žádná nepadla. Loď ochotně hoří a je oblíbeným cílem všech tříd lodí. Na druhou stranu, křižníky a torpédoborce dostávají od Škodováckých 305mm děl slušné poškození a děla jsou docela přesná. Jako součást týmu odvede slušnou práci, ale pro případnou nakládačku si musí nepřítel dojít. Pár her určitě ještě udělám, ale opravdu to zatím vypadá jako sběratelský kousek do přístavu. Trochu se možná hodí porovnání s Mikasou, ta taky v bitvě moc velkou paseku nenadělá, ale každý tu nádhernou loď máme v přístavu a občas vyrazíme do boje hledat carské lodě uTsushimi.
 7. Medved_X

  0.8.8 - Vizuální a zvuková zdokonalení

  Po dlouhé době mi WG udělal radost. Zvuk děl, to je prostě paráda. A ty odměny taky nejsou špatné, i když, o ně snad ani nejde. Dneska tahle hra předvádí všechno, co je na ní skvělé, tak jenom doufám, že to vydrží.
 8. Medved_X

  0.8.7 - Vylepšení Matchmakeru

  Tak zatím to asi není úplně přesné, ale je těžké najezdit dost bitev, aby bylo na statistiku. Zatím to vypadá, že nový MM dohlíží, aby bitev T+2 bylo přesně těch 40% a k tomu přidává kupu chovanců nějakého ústavu. Střihl jsem si hromadu her v T5 a za posledních 20 bylo přesně 8 v T7. Fakt, nekecali. Horší je, že s T5 jsem z těch osmi "sedmičkových" bitev prohrál šest a byl jsem u toho dvakrát první, jednou druhý a jednou třetí. Tomu říkám motivace k hraní, když nejméně v 25% klání člověk vyfasuje tým, který neomylně prohraje a dá jeho nejslabší lodi vyniknout. Nevím jak vy, ale já bych ocenil trochu lepší spoluhráče a nějaké to horší umístění v žebříčku by mě netrápilo. WR mi od nasazení 0.8.7 klesl přesně na 50%, takže se zdá, že je vlastně úplně jedno, jak hrajete, protože lidem s vysokým WR dáme jelita, která ho potopí a lidem s nízkým WR přidáme pár hrdinů, aby je vytáhli. Ve výsledku WR reprezentuje velice strmou Gaussovu křivku, kde skoro všichni mají 50% a nemusí pro to dělat nic jiného, než hrát a hrát. Díky, přesně tohle jsme potřebovali, abychom se naučili pokoře.
 9. Medved_X

  Ponorky

  Lidi (já tedy rozhodně) začali hrát tuhle hru, protože měla ducha námořních bitev. Pak se to ale nějak zvrtlo, asi marketing nebo co, a do hry se dostaly perly jako DD, které potápí křižníky, neviditelné bitevní lodě rychlejší než DD, radary, co vidí skrz skály a zábavné letadlovky, které kazí hru neletadlovkám. Pak to WG začalo vyvažovat a u toho do nás marketing valí odměny za další hráče lačné arkád, spoustu soutěží o spotřebák, ve kterém se už nikdo nevyzná a ve výsledku se nám nějak vytratil duch hry. Už to nejsou námořní boje (no, zatím ještě jo), ale klikačka s náladovým RNG. Nechci shazovat ponorky předem, ale moje zkušenost mi říká, že vyladění "za provozu" bude pro spoustu hráčů stresující. Netvrdím tady, že hrát za ponorky bude jednoduché, nakonec, dobře zahrát letadlovku také není snadné, ale problém je, že to hraje každý a špatně zahraná letadllovka vlastnímu týmu zkazí den. U ponorek to bude nejspíš obdobné a já nemám tolik času, abych strávil dvacet minut v bitvě se čtyřmi hráči experimentálních plavidel mršících hru dvaceti kapitánům klasických lodí. Zahrát by si měli všichni a to tenhle rozšířený koncept strašně komplikuje. Možná jsem za vykopávku, ale her, kde je herní model dokonale zamotaný je dvanáct do tuctu (vesmírné střílečky, střílečky a šermovačky s kouzly i bez nich). Nerozumím tomu, proč si WG dal takovou práci s fyzikálním a herním modelem, aby nakonec hru složitě konvertoval na tuctovou arkádu. Ale třeba (konečně) překvapí a bude se nám to líbit.
×