Jump to content

Medved_X

Beta Tester
 • Content Сount

  45
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  23081
 • Clan

  [KG_CZ]

About Medved_X

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia
  [KG_CZ]

Recent Profile Visitors

675 profile views
 1. Vím, že Seydlitz se svými parametry trochu vymyká, ale to Graf Spee také. Neuvažuje se o vydání Seydlitze jako prémiové lodě?
 2. Nalezl jsem veskrze efektivní metodu, jak zlikvidovat ponorku. Stačí k tomu 2 x DD a Shikishima (nebo možná i jiná loď s hromadou HP). Kdo nevěří, ať koukne na screen. Lovená ponorka musí mít odvážného velitele, aby se trvale několik minut motala v blízkosti více nepřátelských lodí. Při zdokumentovaném odlovu ponorky nepřítel zfarmil jedno naše DD a druhé přežilo s pár HP, ale ta bitevka si pak ponorku pěkně podala. Stačilo počkat, až se bude muset vynořit a zásah 510mm municí vyřešil problém s dotěrným malým člunem. Poznámka Lodě lovící ponorku musí být zproštěny běžných bojových úkolů (capování, spotování, střelba na jiné cíle), jinak technika odlovu nefunguje. Na odlov budete potřebovat zhruba tolik munice, kolik ponorka váží. Dopřejte odvážné ponorce čas na nutné vynoření. Nezapomeňte si s kolegy poblahopřát pokaždé, když ponorku objevíte a za'tukejte ponorkářům na nervy hlubinnými náložemi, ať nejsou zklamaní z toho, že je ignorujete. Pokud se vám ponorku nepodaří hned potopit, nezoufejte a zkoušejte to dál, gravitační vlny jsme také hledali dlouho. Komentář k úspěšné akci Nálety moc nefungovaly (asi RNG nebo vadná munice), ale největší problém byl v tom, že se podobnou akci už nikdy nepovedlo zopakovat. Asi nedostatek tréninku a ochoty DD se nechat pokaždé umlátit, když loví subku. Jak známo, úspěšný experiment musí být reprodukovatelný, ale věřím, že nakonec potopíme nějakou ponorku častěji, než vědci naměří nějaké nové zdroje zmíněných gravitačních vln. Přidej se k nám a zabij svého brouka (ee... ponorku) :-)
 3. Medvědi jsou známí lenoši, ale WG ví, jak je vyhnat z brlohu. Celá ta sranda tady je o tom, že jsou dobří hráči a slabší hráči. A taky o tom, že hráči v arkádách nespolupracují (čest výjimkám). Co se stane, když tým dvanácti hráčů dostane dva slabé kusy? Zátěž se rozloží na zbylých deset a mají pořád solidní šanci, že to bude aspoň zábava. Co se stane, když jedna strana má dobrého letadláře a druhá mizerného? To už je sakra fuška něco uhrát, ale ještě se to dá. Jenom už to většinou není moc zábava. Co se stane, když jedna strana dostane dobrého ponorkáře a druhá pitomce (popřípadě ve dvojím provedení)? Tam už má na 90% tým s nemehly zkaženou hru a je to jenom o tom, jak dlouho bude trvat druhé straně, než je vyzobe a zfarmí. V principu mi nevadí letadlovky ani ponorky, ale při současném počtu hráčů jsou ponorky prvkem, který určuje průběh hry. Proč bych měl v klasické lodi sloužit někomu jako bezmocný cíl? Aby si zahrál a já mu po čtvrt hodině pogratuloval ze záchranného člunu? Jakou mám motivaci hrát něco takového? Odpovím za vás, žádnou. Pokud nemám možnost ovlivnit průběh hry, nemá cenu hrát. Spoléhat se na to, že nějakým zázrakem začne skupinka hráčů najednou spolupracovat, když to během předchozích šesti let nedělala, je naivní. WG možná časem upraví vyvážení a hráči najdou techniky, jak proti ponorkám hrát, ale na rovinu, nekupoval jsem si prémium, abych dělal WG pokusného králíka a doufal, že tentokrát bude na druhý straně v ponorce sedět neschopnej blbec. Párkrát to ještě zkusím, ale mám takový dojem, že si najdu jinou ušlechtilou zábavu a že podobně to bude mít i řada dalších lidí. Pokud to tak WG chce mít, jejich volba, ale pak je otázka, proč se tak namáhají s fyzikou hry a grafickými efekty, když mohli nechat hráče jednoduše házet kostkou a k tomu jim udělat soutěž o kontejner společně s aukcí o prémiovou kostku. Jejich cílovou skupinu hráčů by to nijak nepoznamenalo a nemuseli by si dělat těžkou hlavu s lidmi, kterým se herní mechaniky nelíbí. Vy, kdo ještě máte trpělivost tohle hrát nebo vás to i tak baví, hodně štěstí a ať vám to vydrží :-)
 4. Pamatuju tuhle hru od jejích začátků a z dnešní perspektivy mi připadá neuvěřitelné, jak silnou podporu měla od komunity. Měla našlápnuto k tomu, aby nebyla jen technickým skvostem, ale aby se stala i vzácným případem funkční zpětné vazby a získala většinovou podporu komunity. To by se ale nesměla do věci vložit skupinka lidí s věčně hladovou mošničkou. Už pár let tahle hra těží z ohromné práce, kterou odvedli vývojáři, ale snaha rychle hráče vytěžit a neohlížet se přitom moc na takové zbytečnosti jako respekt k lidem, k danému slovu, absence obyčejné slušnosti, ochota nepokrytě lhát a podvádět a rezignovat přitom na zhoršující se technickou stránku hry a neopravené chyby mi napovídá, že zlatá éra končí. Možná, že tahle pokažená mašinka ještě chvilku pojede, ale už nepoveze fandy historie, ani nadšence, ba dokonce ani obyčejné slušné hráče. Naloží si pasažéry, kterým tyhle praktiky nebudou vadit a bude je měnit tak často, jak jen to půjde a pak to zabalí, protože provozovat technologicky a takticky vyzrálý koncept bude prostě nákladnější, než současné hry pro pitomce. Moc bych si přál, abych se v tomhle mýlil. Bohužel, stávající situace kolem odchodu CC a postoj, který k tomu WG zaujal mi mnoho naděje nadává.
 5. Jenom malá poznámka k postihům za opuštění hry/neaktivitu ve hře. Pokud během hraní spadne připojení k internetu, mohl by to klient zalogovat ve chvíli, kdy zobrazí hráči informaci o ztrátě připojení a ukáže tlačítko Připojit. Následně by postih mohl být menší (žádný). Samozřejmě budou existovat jedinci, kteří si poruchu vyrobí vytažením kabelu/vypnutím modemu, ale pokud to budou dělat často, systém by jim to mohl přestat promíjet.
 6. Medved_X

  Diskuze k "Otázkám pro WG"

  S přístavem by se něco udělat mělo, protože nejde jenom o tu zátěž. Při vysoký zátěži taky grafika hezky topí a vytěžuje chlazení (je Vám zima? Staňte se medvědem nebo si chvilku nechte puštěnej přístav a otevřete bednu PC). Úplně by stačilo, kdyby šlo "přebytečný opičky" v přístavu vypnout. Kvůli tomuto tématu jsem dneska aktualizoval lodě na starém notebooku a udělal si srovnání. Vypadá to, že přístav prostě vyrazí z grafiky všechno, co dokáže dát. Screeny asi nemá smysl sem dávat, ale moje počítače se flákaj přesně do chvíle, než se dostanou do přístavu. V bitvě mám občas nějakej FPS drop, ale to vypadá na nějakou drobnou hádanici s ovladačema nVidie při spotnutí nepřítele, jinak to běhá hladce a ani to nevytíží grafiku naplno. Je trochu smutný, že největší trable má hra zrovna v přístavu. Už to tu bylo (rekurze při otvírání kontejnerů, zamrzání nebo dlouhý načítání zbrojnice, browseru, doků, klanu, určitě jsem něco zapomněl). Když už jsme u zbrojnice, občas potřebuju dokupovat vlajky a buď jsem si jako nemehlo nevšiml jak na to a nebo to tam opravdu není. Fakt bych užil dokoupit vlajky přímo ve "vlajkárně" při vystrojování lodi a nemuset kvůli tomu proklikávat zbrojnici. A ne, nechci kupovat vlajky po bitvě po jedný, když mi dojdou :-)
 7. Medved_X

  Otázky pro WG

  Že přístav sežere celý výkon grafiky je tu už dlouho. Pokud se chci dostat lehce pod 100%, musím si za přístav zvolit Oceán. Osobně bych si tipnul, že někeho z WG napadlo, že by se v přístavu daly těžit kryptoměny, ale berte to jako spekulaci.
 8. Medved_X

  Diskuze k "Otázkám pro WG"

  Námořníci, chovejte se dospěle. Věcí, které fungují bezchybně, si nikdo neváží. Uvědomte si, že kráčíte po cestě sebepoznání a že drobné chyby ve hře jsou tu pro váš osobní růst. Alespoň (bože, ono už funguje Ň) já už nějakou dobu z téhle hry rostu. Buďte solidární, sedněte si někde v koutku a meditujte nad hláškou "Pracujeme na tom". Vidíte v tom tu skrytou sílu? Vždyť WG tím pracuje i na vás, nebraňte se tomu, až tím projdete, budou z vás noví lidé. Praví, drsní mořští vlci. A to jste přeci chtěli, ne? :-) přesunuto z otázky pro WG
 9. Možná jsme to vzali za špatný konec. Trochu jsem přemýšlel a položil jsem si otázku: "Proč, medvěde stará, chlupatá hraješ tuhle hru?" Protože to hrajou hezký holky? Asi ne, protože holky jsou tu určitě hezký, alé žádnou jsi ještě neviděl. Protože chceš udělat WG radost a naplnit jim kasičku? Proboha, to ne, tu jim plním i když nechci. Protože máš rád válečný lodě? No jasně, tanků letadel a dalších střílejících nesmyslů je všude hromada, ale lodě? Ty majestátní ocelový monstra, co rozhrnujou stovky tun vody a hřmění jejich děl rozvibruje tělo jako koncert Rammstein? Přesně, to je ono, cítit pod nohama palubu tý strašlivý bestie a jedním rozkazem vrhnout na nepřítele desítky tun rozžhavenýho kovu. No, a teď zpátky na zem (padnout na hubu). Tvoji bestii během chvilky spálí malej trpaslík, kterýho občas ani nezahlídneš a zahlídneš-li, netrefíš ani největším kanónem. Nebo ji rozdrtí pár náletů někoho, kdo stojí s lodí zapíchnutou do ostrova a škodolibě na tebe posílá ty malý otravný věci s velkejma žihadlama. A pak přijde někdo z IDDQD, BL4CK (další doplňte dle obliby) nebo koukneš na pokrokový video a tam se dozvíš, že ocelový bestie se nehrajou jak si myslíš. Ve WG to vymyleli tak, že si stoupneš za kopeček a číháš. Je to vlastně taková hra na myslivce v námořnickym hávu. Nimrodi číhaj na neopatrný monstrum a pak ho vytorpí, spálí a zesměšní. Jak říkám, nehrajeme hru na válečný lodě, my hrajeme úplně obyčejnou střílečku. Ještě počkáme na (určitě ruské) lodě, které plují skrz (pod, nad) ostrovy, umí se teleportovat a mají fakt hustou sádku raket, laserů, destruktorů a šílenejch šimpanzů, co tě během chvíle natrhnou... ee.. pancíř. Pak to bude ta správná cool hra a k tomu kamufláže s fakt ohromnou slevou. Už se nemůžu dočkat.
 10. Možná, že je to karma (nebo jak se říká tomu, když od WG přiletí na potížistu dobré MM a ještěl lepší RNG), ale z 25 her po sobě jsem vyhrál právě jednu, což je skvostný WR 4% (gratulace přijímáme až po medikaci). Od včerejška se to zlepšilo, ale přiložené výsledky (spojler jen pro otrlé jedince) ukazují co se stane, když se k přidělenému MM a RNG ještě přidruží agilní letadláři. Být nejoblíbenější cíl rakoviny téhle hry je jistě přáním všech hráčů. A teď otázka pro někoho z WG. Jakou mám mít po týdnu takovéhoto hraní motivaci, abych u něčeho takového trávil další hodiny času? Proč bych při tam mizerném vyvážení hry a nezvládnutém MM měl do něčeho takového investovat? Jsem zvídavý jedinec se sklony k sebepoškozování, takže si otevřu nějakou vysokooktanovou láhev a budu to na vlastní nebezpečí ještě chvilku zkoumat. Zdravím tímto všechny masochisty hrající lodě :-)
 11. Medved_X

  Diskuze k "Otázkám pro WG"

  Děkuji všem za báječnou zprávu, že Ň je již ve hře a omlouvám se za svou neomluvitelnou neznalost. Trvalo to tak dlouho, že jsem si ho úplně odvykl psát. Dnes vyzkouším a budu se kochat :-)
 12. Medved_X

  Diskuze k "Otázkám pro WG"

  Hezký Ň, to bych si přál do hry :-)
 13. Medved_X

  Diskuze k "Otázkám pro WG"

  Vítej v moderní době. WG není ubohou kvalitou podpory nijak výjimečná. Klasický model technické podpory je poslání automatické odpovědi, že byl vystaven ticket, pak se týden nic neděje a pak ti odpoví na něco jiného, popřípadě tě odkážou na FAQ (tam se tvůj problém zaručeně nevyskytuje), někteří výtečníci ti sdělí, že tvůj problém řeší technická podpora jiného produktu (to si velmi oblíbili u Microsoftu) a nakonec tvůj ticket uzavřou jako vyřešený. A teď mi řekni, na co si vlastně stěžuješ u WG, když ještě ani nezačal využívat celou tu báječnou paletu triků? Žabáku, pokud se technická podpora učila u MS, pak rozhodně nevyužívá svůj potenciál naplno. Pokud ne, měli by o tom určitě uvažovat, minimálně by tu na současný stav všichni "remcající" vzpomínali s láskou. Napadá mne, že možná jde o marketingový záměr. Kdyby náhle začala fungovat technická podpora, představte si to ohromení a nadšené ovace. Když něco funguje hned od začátku, nikdo si toho ani nevšimne. A na závěr bez nadsázky. Pokud dobře nefunguje technická podpora, poškozuje to celý produkt bez ohledu na to, jak je kvalitní. A navzdory svým občasným steskům si myslím, že WG na téhle hře odvedl pořádný kus práce. Je škoda, že ji znehodnocují neuvážené zásahy do vyvážení hry, dlouhodobě neřešené chyby, marketingové výstřelky a špatně fungující technická podpora. Alespoň díky za Žabáka, ten ve své nelehké úloze funguje dobře.
 14. Medved_X

  0.9.10 - Hlášení chyb

  Ano, obsluha strategických zdrojů se programuje obtížně :-D
 15. Medved_X

  0.9.10 - Hlášení chyb

  Zkus si představit, že občas posíláš ty bráchy pro máslo do lednice, ale že jim zapomeneš říct, že maj to máslo občas zase do lednice vracet. I když bude v lednici hodně másla, časem tam dojde, protože ho nikdo nevrací. Tomu se říká memory leak a při programování je to oblíbenej vtip. Čím výkonnější stroj a čím víc paměti, tím lepší je závěrečná show, když paměť (máslo) dojde. Ale to už je zase jiná story :-)
×