AbrahaM_fighter

Beta Tester
 • Content count

  743
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  525

2 Followers

About AbrahaM_fighter

Profile Information

 1. cytuję za World of Warships Development Blog: Miłego wieczoru!
 2. cytuję za World of Warships Development Blog: Miłego dnia!
 3. cytuję za World of Warships Development Blog: Czyli mamy buff HP dla kadłuba B, i "wyrównanie" celności obu kadłubów, co dla kadłuba A oznacza buff, a kadłuba B nerf.
 4. cytuję za World of Warships Development Blog:
 5. Zwracam uwagę, że flamu na tyle szybko wrzuca moduły i kapitana, że złapanie "bazowych" statystyk jest niemożliwe. To w większości wypadków są staty po kapitanie i modułach (np. na niewidkę).
 6. Według znaczków że torpeda "strikes" i tu odpowiednie ikonki (czyli CV, BB, CA.), DWT są już od przynajmniej (być może nawet wcześniej, ale od tego momentu miałem czas zwracać uwagę na dane) T IV, co było widać na "karcie okrętu" podczas streamu. Niestety nie zdążyłem zrobić zrzutu. W spoilerze (jak zwykle) zrzut z specyfikacji tier VI Fushun z DWT.
 7. To, że nagrodą jest F-XP i E-XP, to akurat mogę przeżyć bo XP też jest przydatne, choć też wolałbym kapitana. A nawet wolałbym kapitana za piątą gwiazdkę i XP na czwartej, zamiast jednego dnia premium, ale to nie koncert życzeń, mam świadomość że dzień premium ma zachęcać do kupienia premium.. Mnie zastanawia jakie założenie przyświecało zrobieniu tej operacji z tym poziomem trudności: Czy "ma być, bo ma być" i nie ma "dać za łatwo nagród", (tak to aktualnie wygląda i moim zdaniem z tym solidnie przesadzono), Czy też wprost przeciwnie ma być grana, także po "zrobieniu gwiazdek", ma być atrakcyjna i utrzymywać aktywność na serwerze, Jak już pisałem wcześniej, są operacje które się gra przyjemnie i chętnie bez nagród robi je ponownie, są też takie, które gra się niezbyt chętnie - no ale jak w danej chwili nie ma się ochoty na inny tryb - to nie ma wyjścia, a nawet są takie, które można streścić słowami "zbić gwiazdki i zapomnieć". W tym stopniu trudności nowej operacji, moim zdaniem będziemy mieli praktycznie do czynienia z ostatnim przypadkiem.
 8. Nie było go na I-3? Patrząc na filmik w spoilerze, powinien tam się spawnować... Na innym filmiku CV w ogóle nie widać... może spawnuje się, jeżeli gracze wpłyną w jakaś minimalną odległość od niego? o ile w ogóle. Wrażenia z operacji. Fajna, ale poziom trudności przesadzony jak na "masowego gracza". Zrobienie jej jest możliwe, owszem, ale jest mocno frustrujące. W większości wypadków nie udaje się jej w ogóle ukończyć, jak już, to z reguły są to trzy gwiazdki. Z czwartą bywa różnie, zrobienie 5 sprawia duże problemy nawet mocno zaawansowanym graczom, co widać na filmie wyżej. Jeśli to ma być operacja, w którą ludzie mają grać (dla expa), a nie "zbić gwiazdki i zapomnieć" (tak jak jest to w wypadu "obrony newport" - którą źle się robi z losowymi graczami, czy z drugą operacją hallowen'ową), to się prosi o obniżenie poziomu trudności. btw: drugą operacje hallowen'ową zrobiłem na 4 gwiazdki, nie miałem cierpliwości (mimo fajnych nagród) "kopać się z nią", a z graczami masowymi było to przesadnie uciążliwe...
 9. bah. usiłuję właśnie zrobić na PTS "tygodniówkę". Poziom nieogarnięcia graczy i nie realizowania celów zadania jest przerażający. Jeśli to wejdzie na główny serwer w tej postaci, w jakiej jest na PTS/0.6.14 to będzie równie źle jak z drugą częścią Hallowen. Edycja: po dobrych paru próbach trafiłem na pierwszy w miarę rozgarnięty team, "tygodniówka" zrobiona na 3 gwiazdki. Udało się nie wpuścić wroga do bazy naprawczej, ocalić dwa forty, ocalić 43 samoloty. W żadnym z podejść nie udało się ubić wrogiego CV ani "wyznaczonych" okrętów (te cele się za każdym razem losują inne, raz potrafi być BB + CA, innym razem 2x CA różnego typu itd.). Przewiduje, że bez dywizjonu lub wiadra herbaty z melisy w wypadku grania z tymi_których_skilla_nie_wolno_oceniać nie ma co myśleć o więcej niż trzech gwiazdkach. jak widać w spoilerze, 5 gwiazdek da się zrobić, tyle że... tu zrobił to 4 osobowy dywizjon, i to przez przypadek... ktoś tu w WG chyba przesadził z poziomem trudności... randomowy team z problemami robi 4 gwiazdki, przykład tu: Z pierwszego filmu można wnioskować, że wrogie CV spawnuje się na 1-H, a w takim razie jego ubicie bez CV lub DD, bez narażania teamu może być problematyczne. Co ciekawe, albo nie spawnuje się w ogóle (bug) albo potrafi się "nie ujawnić" i nie wysyłać samolotów, więc... a w drugim wypadku, jeśli tak i jest dodatkowo zmienia pozycję, to szukaj graczu wiatru w polu... rozważania jak to próbować zrobić znalazłem tu:
 10. O to to. Zgadzam się, że taka oferta (poza ekstremalnymi i mało prawdopodobnymi sytuacjami) powinna być dla kupującego bezpieczna.
 11. W takim wypadku nie ma powodu do bana. Tylko skąd ktoś ma wiedzieć, czy gość od którego to coś kupuje korzysta z bonusów za płatności Orange'm a nie korzysta z wykradzionych danych kart płatniczych? Z opisów to nie musi wynikać...* Teoretycznie można minimalizować takie ryzyko (do dość niskiego) mając sprawdzonego wcześniej (lub z polecenia) sprzedawcę, ale... edycja: * znalazłem parę ofert, gdzie jest to przyzwoicie opisane (płatność przez orange), tak jak piszesz, a sprzedawca teoretycznie powinien być ok...
 12. piąąątunio, potem będzie równie fajny szóstek i siódemek...
 13. Zawsze można formować dywizjony ze składem pan-azjata z DWT + coś innego (np. zetki, czy lo-yang) z tradycyjnymi torpedami.
 14. Podchodząc do tematu logicznie, powinny być wykrywalne przez sonar.
 15. To może jeszcze usuniesz "autoaima" dla torped, w ramach poprawy realizmu i wyrównywania szans okrętów które torped nie mają, gdyż wskaźnik można wykorzystać do obserwowania zmian kursu/prędkości? Sugeruję jednak nie popadać w przesadę...