Jump to content

AbrahaM_fighter

Beta Tester
 • Content count

  1,054
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  1606
 • Clan

  [ORKAN]

About AbrahaM_fighter

Profile Information

 • Gender
  Male

2 Followers

 1. Tier VII Z -39 Premium

  siadłem do statystyk, wynik: opis z gatunku TL,DR; Okręt dla tych, którym pasuje "Gaede" / Z-23 na w konfiguracji z działami 150mm. Tylko: z zauważalnie lepszym kamo niż drzewkowy Maass, (możliwość zbicia wykrywalności do 6.1km), z torpedami o zasięgu 8,5km i prędkości 65 węzłów (jak drugie na Maass i pierwsze na Z-23), z pulą HP porównywalną do Z-23. Prędkość minimalnie niższa (36 węzłów) niż Maass / Z-23 (37 węzłów), Promień skrętu pomijalnie różniący się (30m na korzyść Z-39 w stosunku do Z-23 i 30m w plecy w stosunku do Maass), przestawienie steru dużo lepsze na Z-39 (4,5s... i 5,8 dla Maass oraz 6,3s dla Z-23). Tak wiec jak komuś odpowiada "Gad" / Z-23 na 150mm, to z Z-39 powinien móc się zaprzyjaźnić. Ale jeśli komuś działa 150mm nie pasowały, to powinien się mocno zastanowić czy ta premka będzie dla niego...
 2. SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Musisz napisać do suportu. Ale jest jeden dość istotny szczegół. Odzyskać sprzedany okręt możesz tylko raz. Więc o ile nie sprzedałeś okrętu który został wycofany, albo bardzo drogiego, to zastanów się czy rzeczywiście chcesz z tej możliwości skorzystać. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://eu.wargaming.net/support/pl/products/wows/articles/93/
 3. Przecieki i inne wieści z lubianych przez WG serwerów

  Oczywiście pamiętasz, że Vigilance/Czujność modyfikuje zasięg hydro? Były wątpliwości w tej materii i za pośrednictwem @WG_Lumberjack uzyskaliśmy (bezpośrednio od developerów) potwierdzenie, że tak jest. Wpis to dokumentujący jest tu: A to oznacza, że niemieckie hydro będzie jeszcze dodatkowo trochę lepiej zboostowane przez Vigilance/Czujność u tego kapitana. Czyli zamiast standardowego: zasięg wykrycia torped x 1,25 będzie to zboostowane: zasięg wykrycia torped x 1,35.
 4. Tymczasowe rozwiązanie kwestii CV

  Są cztery: Czwarte rozwiązanie polega na wprowadzeniu wyłomu w regułach wargamingu, w postaci MM uwzględniającego skill graczy na CVkach. Podstawową jego zaletą jest brak konieczności tykania nawet jednym bitem balansu gry.
 5. Admiral Makarov Tier VI PREMIUM

  ... gdzie nieco oznacza 200 metrów różnicy, z radzieckim (krótszym) hydro, z nadal niemieckimi torpedami o zasięgu 6km i prędkości 64 węzły i z utrzymaną niemiecką amunicją HE penetrującą 38mm pancerza (reguła 1/4 kalibru pocisku), ale słabym dmg (1700) oraz słabo penetrującymi AP, choć o przyzwoitej mocy (3900). AA jest "niby" takie samo (ocena w skali WG różni się o jeden punkt), ale "niby" robi różnice: Makarov AA DPS: 32.4dps / 92.0 dps / 12.0dps dla zasięgu 4.0km / 3.5km / 2.0km Nurnberg AA DPS: 32.4dps / 60.0dps / 88.8dps dla zasięgu 4.0km / 3.5km / 2.0km Co z tego wynika? ano, że o ile na 4km moc AA jest taka sama, o tyle na zasięgu 3.5km Makarov ma o 1/3 silniejsze AA, tracąc za to na mocy na zasięgu 2.0km. A to też oznacza, że Makarov będzie bardziej zdolny do umiarkowanej samoobrony (zanim samoloty będą "zbyt blisko") przed CVkami. Silniejsze AA Nurnberg'a na 2km jest przydatne, jak umarłemu kadzidło. Ilustracja różnic rozmieszczeniu / typach / ilości w spoilerze: Jak ktoś ma ochotę poczytać dość dokładną i moim zdaniem niezłą recke, to polecam odwiedzić: http://shipcomrade.com/news/364/mouse-in-the-nurnberg.html tamże wymienne są dokładnie wszystkie różnice, omówiony okręt dokładniej. TL:DR, mutacja Nürnberga na kadłubie C, nie można napisać że 100% klon, bo jednak różnice są. W stanie od wprowadzenia (0.6.15) do momentu gdy to piszę (0.7.4), nic nadzwyczajnego.
 6. Asashio VIII premium

  Do tego obrazka, który stanowi ilustrację tego, co pisałem o braku możliwości reakcji (bez hydro), polecam jeszcze dodać to: I cytaty: #1: "Asashio has the best flooding chance in the game currently. Even with maximized TDS, most battleships are very likely to take flooding critical hits. Even Kagero's torpedoes don't compare." #2: "Großer Kurfürst, Friedrich der Große, Lion, Iowa, Missouri, Kii, Nagato, Ashitaka, Dunkerque, Tirpitz, Bismarck, Monarch, Gneisenau, Scharnhorst, King George V, Duke of York, Mutsu, Warspite, Queen Elizabeth, North Carolina, Nelson, Bayern, Lyon, Hood, and Normandie have zero chance of preventing Asashio from flooding them. The absolute minimum torpedo defense system a battleship requires (before upgrades) to prevent flooding is a 28% reduction. Less than that and your TDS is trash." #3: "Asashio has some great torpedoes. They're so good in fact they outright negate most defenses battleships can take to mitigate them. Unless your battleship has a minimum of 28% base torpedo protection, Damage Control Modification 1 does nothing to increase your chances to mitigate flooding. Target Acquisition Modification 1 and Vigilance will not give enough warning to help avoid Asashio's torpedoes. Only Hydroacoustic Search does.
 7. Asashio VIII premium

  Sytuacyjny zgoda. Mogą być bitwy, gdzie co najwyżej porobimy za mobilny punkt spotujący gdyż moduł+kapitan+camo zbija wykrywalność do 5.4km. Na pewno będzie wymagał myślenia a nie takich kwiatków jak opisał @Leonarnik ale jak MM pobłogosławi, a kapitan nie będzie upośledzony intelektualnie, to może mieć żniwa, przeważyć szalę na korzyść zespołu. Co do Kagero i torped... Torped z Kagero (1.6/1.7 zasięgu wykrywalności) może nie zauważyć tylko ktoś to cały czas siedzi "w lornetce" i nie zwraca uwagi na markery. Torpedy DWT z Asashio są wykrywane z 0.9km (klasyczne 0.8km DWT u Hsienyang dla torped 8km z 61 węzłów, 0.7km dla torped 9.2km z 55 węzłów) co powoduje, iż większość graczy na BB nie zdąży powiedzieć "co u diaska" po tym jak usłyszą biip-biip-biip alarmu torpedowego i zarobią dziury w burcie. Dziury, gdyż torpedy Asashio mają najwyższy w grze modyfikator szansy na zalanie. Z wyliczeń które widziałem wynikało, że każdy BB, z ochroną p-ciw torpedową poniżej 27%, dostanie gwarantowane zalanie. Podzielam zdanie, że skrócenie zasięgu torped jest "must have", gdyż kompensujemy w ten sposób ciut gorszą wykrywalność zwiększeniem ich prędkości
 8. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Proszę bardzo. Oczywiście ten pocieszny filmik ze spoilera niżej widziałeś? :P
 9. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Z kronikarskiego obowiązku zwracam uwagę na reckę Abruzzi: http://shipcomrade.com/news/390/repair-party-could-not-fix-duke-of-york-either.html tak, by ktoś nie był zaskoczony jego parametrami, tudzież walorami użytkowymi. Bo jak sadzę każdy pamięta że Makarov to przejęty w ramach reparacji wojennych Nurnberg, praktycznie będący rosyjską modyfikacją kadłuba C, z utrzymanymi niemieckimi torpedami, niemieckimi HE (dobra penetracja, ale słaby DMG) i nieco przerobionym AA. Recka z zestawieniem różnic do przeczytania tu: http://shipcomrade.com/news/364/mouse-in-the-nurnberg.html
 10. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  I to jest dokładna ilustracja problemu. Co więcej, gdybyś nie sprzedał Emdena, to byś zmusił algorytm do przydzielenia innej premki, której nie masz. Gdy można było ostatnio kupić świąteczne "prezenty", to w ich opisie (albo opisie zasad tego już nie pamiętam), jasno o tym stwierdzono. TL;DR: lol-shipy należy trzymać w porcie, żeby zablokować możliwość ponownego ich otrzymania.
 11. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Nynyny. To tak nie działa. Rejestracja na twitch to jedno, bo musisz mieć konto by uaktywnić "Twitch Prime"; Aktywowanie Twitch Prime to drugie, bo to z kolei jest potrzebne by skorzystać z "Łupów"; Powiązanie konta WG z kontem Twitch to trzecie, bo jest wymagane do tego byś otrzymał bezpośrednio "na konto" przydział "Łupu"; Zaś uzyskanie Texas'a (za pomocą kliknięcia w "Łupy Prime" a następnie wybrania "skorzystaj z oferty" przy ofercie dla WoWs), to czwarte.
 12. 9 sezon rankingówek :)

  Przypuszczam, iż jednym z czynników popularności Alabamy (wśród premek) może być wybitna ochrona p-ciw torpedowa z wynikiem 50%, lepszą ma tylko Gascogne (w.g shipcomrade) z 67%, dalej w kolejności skuteczności po nich mamy Amagi z 43%, Rysia z 35%, Kii z 27%, Tirpitz'a z 24%, Monarch'a i 2-smarka z 22% i na końcu NC z arcybiednym 19%(!!)
 13. SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Oczywiście wiesz/pamiętasz, że te 65 000 uszkodzeń możesz zrobić też w trybie kooperacyjnym oraz scenariuszu? Skorzystaj z tego faktu, powinieneś dać radę dzięki temu zrobić wymagany limit.
 14. 2018 - Year of the CV

  Problem z CV i balansem CV <> reszta okrętów (w tym ich AA) wynika z tego, że skutki dysproporcji w umiejętnościach kapitanów CV'ek WG chciało (co gorsza wygląda że chce nada) balansować mechaniką gry. Co widać po całej historii zmian, od najstarszych począwszy, aż do ostatnich. Skutki zaś są i były odwrotne od zamierzonych. Średnim graczom odechciało się grać CV, zostały "unikumy" (które dadzą sobie radę w prawie każdych obecnych warunkach) i "nooby" (które nie wiedzą że są kiepskie lub mają fakt bycia kiepskimi w... nosie). Co prowadzi do sytuacji opisanej przez @Zlociutk1 Lekarstwo (bez totalnego reworku CV) jest banalne: wystarczyłoby zrobić wyjątek dla CV i wprowadzić dla CV matchmaking uwzględniający umiejętności.
×