Jump to content

Machabe

Players
 • Content Сount

  76
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  4847
 • Clan

  [BROS]

About Machabe

 • Rank
  Leading Rate
 • Insignia

Recent Profile Visitors

213 profile views
 1. Machabe

  Kontenery „Prezenty” od Mikołaja 2018-2019

  Kupiłem 10 megakontenerów i oprócz kamo i szmatek trafiłem 2k golda, 12500 węgla i Le Terrible oraz Roma. :)
 2. Machabe

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Gdzie w tym paczu jest najlepsza meta na zdobywanie free expa w dużych ilościach? Któraś z operacji może?
 3. Machabe

  Kontenery Royal Navy

  U mnie podobnie. Jestem na etapie 3 dyrektywy...jeszcze nie zrobiona do końca i Acastę już mam + misje na Icarusa i Jervisa. Aż jestem ciekaw czy Lightning też wpadnie.
 4. Machabe

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Z tym się spierał nie będę. Będą nadal stopniowo tracić płatników. Jak długo będzie się im udawało znajdować nowych pokaże czas.
 5. Machabe

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Owszem. Ale można połączyć jedno z drugim czyż nie? W końcu jedno drugiego nie wyklucza.
 6. Machabe

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Z tym się zgodzę. Tak czy inaczej nagroda powinna być stopniowana. Rzecz w tym, ze jeżeli ma być realną zachętą do zwiększonych wydatków dla innych graczy musi być zauważalna dla każdego gracza. Na flagi raczej nikt nie patrzy. Jak się o tym przeczyta albo ktoś powie to się wie, ale zdecydowana większość graczy oglądając powtórkę albo obserwując bitwę po zatopieniu swojego okrętu nie zwraca uwagi na flagi. Jest ich mnóstwo i dodatkowe się zgubią w tłumie. Okręt z kolei będzie zauważalny dla każdego, a poza tym nagroda "zrówna się" z nagrodami za ileś tam 1 w rankedach czy clan wars. W progi wnikał nie będę . To już jest kwestia "balansu".
 7. Machabe

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Owszem. Z tym żeby znizka odniosła zamierzony skutek musiałaby być znaczna i permanentna a nie na jednorazowy zakup. Nie sądzę żeby nawet permanentna znizka 5% czy 10% na wszystko w sklepie premium co kiedykolwiek w nim będzie satysfakcjonowała kogoś kto wydał kupę kasy i ma w porcie prawie wszystkie okręty premium dostępne w grze. Zresztą rodzaj nagrody i tak by pewnie zależał od progu wejścia i ilości graczy którzy by się łapali na taką "nagrodę". Poza tym myślę, że z punktu widzenia WG unikalny okręt i tak byłby najlepszą opcją. Poprawiłby wizerunek WG w oczach płacących graczy, jednocześnie robiłby za "reklamę" i zachęcałby do większego płacenia kasy przez innych graczy. Balans takiego okrętu byłby jednak dość trudny. Musiałby być na tyle dobry żeby w miarę często go gracze widywali w bitwach i jednocześnie niezbyt OP żeby nie zniechęcił niepłacących do gry.
 8. Machabe

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Wystarczy żeby nie była OP. Ludzie naparzają w rankedy żeby mieć Flinty czy Black'i. Naparzają w klanówki żeby mieć Stalingrady. Może część z nich by więcej inwestowała żeby mieć inny "unikalny" okręt. Z Pay to Win nie ma to nic wspólnego.
 9. Machabe

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  I tu jest trafnie to przedstawione. Nie ważne ile zarabiasz i czy kasa przelana do WG to znaczny % budżetu gracza czy pomijalny promil. Gracze ich utrzymujący nie dostają od WG nic co by ich przekonało że firmie na nich zależy. Więc z czasem płacą mniej by w końcu przestać płacić. Firma nie dba o "inwestorów" to inwestorzy odchodzą. Za poświęcony czas na rankedy czy klanówki dają nagrody. Jak mówią "czas to pieniądz", ale za poświęcone na tytuł pieniądze nagród nie przyznają.
 10. Machabe

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Nie do końca adekwatne porównanie. Linie lotnicze nie liczą klientów tylko ilość przewiezionych pasażerów, więc ktoś kto leciał ich liniami 50x w roku widnieje jako 50 przewiezionych pasażerów a nie jako jeden klient. Do tego chyba istnieją różnej maści badania poziomu zadowolenia klienta i rankingi przewoźników pod kątem zadowolenia pasażerów. A to już może mieć znaczny wpływ na dochód firmy. Żadna strona zajmująca się grami nie pyta/nie bada poziomu zadowolenia graczy. Wychodzą z założenia, ze grasz tzn się podoba i co najwyżej analizują ilość aktywnych kont albo przychód tytułu. Poza tym żeby lecieć samolotem trzeba zapłacić. Żeby grać w gry WG nie trzeba płacić. A jednego możemy być pewni. WG nie ujawni jaki % graczy płaci ani ile średnio gracze płacą. A na pewno mają w swojej bazie danych ładnie graczy posegregowanych w zależności od tego ile wpłacili i za co.
 11. Machabe

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Bo stary sprawdzony klient jest na wagę złota. Dopóki jest zadowolony to zostanie i będzie zostawiał pieniądze tutaj a nie u konkurencji. Skoro WG tak nie postępuje tzn, że zyski znacznie przekraczają ich koszty działalności i nie zależy ima na tym żeby ryzykować teraźniejszymi zyskami w celu budowy długofalowego zadowolenia klienta. Przyznam, ze nie rozumiem tego, bo pozwalałoby to znacznie obniżać negatywny wpływ power creepu. Gracze którzy najbardziej go odczuwają (kupujący okręty premium) dostaliby coś w rodzaju rekompensaty czyli zniżki na nową zawartość premium lub nawet dostęp do unikalnej oferty. IMO to trochę dziwne, ze WG stosuje politykę marketingową, która w dłuższej perspektywie zniechęca płacących klientów, bo zamiast czuć się doceniani czują się jak frajerzy. `
 12. Machabe

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Nie zgadzam się z tym. Gracz który gra kilka miesięcy czy nawet dłużej nie inwestując, nie jest nowym klientem. To ktoś, kto albo ma ograniczone środki finansowe albo restrykcyjną politykę finansową i na pierwsze z brzegu drobne przyjemności kasy nie wydaje. Nowe konto to w teorii nowy klient. Gdyby zniżki dostawali ci co wydają więcej w długim terminie by im się bardziej opłaciło. Jeżeli by to zrobili z głową i "systemowo" to aktywni gracze i ci co sa na bieżąco by dokładnie wiedzieli, że Twoje zniżki zależą od tego ile wydasz na grę. Ale żeby z tego ciągnąć profity zniżki musiałyby obowiązywać cały czas a nie okazjonalnie i na każdy produkt w sklepie premium. WG buduje pewien elitaryzm dla dobrych i zaangażowanych graczy. Nagrody za osiągnięcia w bitwach klanowych czy w rankedach. Wystarczy żeby taki elitaryzm wprowadzili za "inwestowanie" w ich produkcję i pewne treści były dostępne tylko dla tych, którzy sporo kupują w sklepie premium. I efekt będzie. Musieliby się tylko pilnować żeby te treści nie były zbytnio OP.
 13. Machabe

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Gdzie się nie obejrzysz to masz jakieś karty i żniżki lojalnościowe. Im więcej kupujesz tym masz taniej albo dostajesz jakieś pkt które zamieniasz na fanty. WG postępuje odwrotnie. Skoro płacisz tzn że lubisz albo masz bakcyla kolekcjonerskiego i kupisz tak czy inaczej. Znizki dostali ci co mało płacą do kasy WG. Czy to jest dobra polityka i czy nie odwróci się przeciwko WG pokaże czas. Ja sporo kasy utopiłem i grama promocji nie dostałem. Teraz planuję ograniczyć w związku z tym lekko wydatki na produkty WG i ewentualnie kupię tylko to co ma opinię mocnego na swoich tierach.
 14. Machabe

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Dzięki. :) Trzeba chyba wyciągnąć kilka groszy z kabzy.
 15. Machabe

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Mnie interesuje kwestia T-61. Nie znerfili go przypadkiem przed wrzuceniem do sklepu? Nadal wygląda na jeden z najmocniejszych niszczycieli 6 tieru?
×