Jump to content

Machabe

Players
 • Content Сount

  147
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  8474
 • Clan

  [BROS]

About Machabe

 • Rank
  Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

938 profile views
 1. Wprowadzają premkowego ARP Yamato I czemu mnie to nie dziwi?
 2. Machabe

  [VII] Florida

  Po kilku bitwach na nim na celność nie narzekam. Pod tym względem mam raczej pozytywne wrażenia. Uważam natomiast, że brakuje mu siły ognia i ma miękkie burty. Kilka razy dostałem mocne dewasrty za ok 40-50% HP niekoniecznie od okrętów znanych z siły ognia jak no Odin czy francuski Lyon 7 tieru. Muszę jeszcze nad nim popracować ale na ten moment gram na dziób i zasięg (z modułem coś ponad 21 km) i ze spoterem. Naparzam burzakami a w BB wyższych tierów i dobrze opancerzone walę z AP raczej po nadbudówkach niż próbuję wbijać cytadele. W N.Caroline ustawioną idealnie bokiem celując tuż nad linię wody z 8km salwa 8 AP zadała może z 6k dmg, więc jestem raczej zniechęcony do próbowania wbijania cytadel w BBeczki.
 3. Machabe

  [VIII] Bayard

  IMO jeden z najgorszych okrętów w grze. Nie ma absolutnie żadnych mocnych stron. Kompletny papier. Każde splunięcie w jego kieunku bardzo boli. Działa słabe o małym zasięgu i nieciekawej paraboli. Gdyby miał sensowny dym to jeszcze możnaby coś na nim regularnie ugrywać. Bez dymu i bez naprawki jest bezużyteczny.
 4. Machabe

  [VIII] Amalfi

  Jak byś się chociaż trochę ogarnął to dyskusja miałaby sens. Makarony mają dym i to dla niego wziąłem nadzorcę. Poza tym mają amunicję PPO (SAP) więc przykładowo nie ma sensu brać eksperta w wyburzaniu. Generalnie makarony mają z deka inaczej budowanych kapitanów w porównaniu z innymi krążkami. Ale nawet nie o to tu chodzi tylko o idiotów testerów i wcale nie mądrzejszych, którzy to zaklepali. NIE MA MOŻLIWOŚCI żeby wykorzystać wszystkie konsumable, bo cooldown jest o wiele za długi, a skoro tak to po co jest ich aż 5?
 5. Machabe

  [VIII] Amalfi

  Balans był robiony chyba przez kogoś inteligentnego inaczej. Z Nadzorcą mamy 5 samolotów zwiadowczych, ale cooldown wynosi aż 4 minuty przez co maksymalnie jesteśmy w stanie wykorzystać 3.
 6. Machabe

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Thx. Czyli na luzie można go sprzedać. Pytanie czy z punktu widzenia Janusza Biznesu wskazane jest zresetować linię skoro na ten moment nie ma planów resetowania innych linii?
 7. Machabe

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Jakieś źródło tej informacji? Mam Moskwę.
 8. Machabe

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  O co chodzi ze sprzedażą Moskwy? Dadzą za free później czy zabiorą tak czy inaczej bez rekompensaty?
 9. Machabe

  Sklep premium: Admiral Makarov

  Czy już osiągnęliśmy sytuację gdy nic nie znacząca Flota Radziecka ma najwięcej okrętów w grze? Albo przynajmniej okrętów premiun?
 10. Machabe

  Aktualizacja 0.9.4: Krążowniki ZSRR

  Cóż...mógłbym powiedzieć, że użyłem słowa "moc" a nie moc, a także fakt, że tendencyjnie i bez zrozumienia czepiłeś się ilości bitew i do jednego wora wrzuciłeś okręty drzewkowe i okręty specjalne, do których dostęp jest mocno ograniczony z racji mozliwości zdobycia jedynie za stal, jasno pokazuje, że jesteś albo trollem mającym na celu prowokowanie rozmówców i tym sposobem coś sobie rekompemsującym albo tzw inteligentnym inaczej, który jeszcze się nie nauczył, że statystyki to wielkie kłamstwo i trzeba umieć je czytać. Wzorem wielu innych nie zamierzam się z Tobą tarzać w błocie, w którym z taką lubością i regularnością lubisz się babrać. Z mojej strony to tyle. ;)
 11. Machabe

  Aktualizacja 0.9.4: Krążowniki ZSRR

  Owszem, Grozowoj od zawsze był przeciętny, ale Chabarowski przez bardzo długi czas był masakratorem na 10 tierach. Moskwa była zawsze gorsza od DM ale też nigdy nie była ułomkiem. Dobre zagrana była ciężkim przeciwnikiem. To był i nadal jest całkiem mocny okręt tylko wymagał odpowiedniego stylu gry. Kremlin...nawet nie ma co komentować. Po wprowadzeniu był mocno OP, a po nerfach nadal jest najlepszym BBkiem. Stalingrad był masakratorem po wprowadzeniu. Smoleńsk dobrze zagrany jest cholernym wrzodem na zadku. Obydwa nowe krążowniki na testach wyglądały na OP. Co jest metą na CW nie wiem bo nie uczestniczę, natomiast na randomach Venezii nie widać za często a nawet jak się pojawia to maksymalnie po jednej w drużynie. Dla mnie wyznacznikiem "mocy" okrętu jest jednak częstotliwość występowania na randomie a nie na klanówkach. WoWs faktycznie nie jest grą historyczną ani grą o drugiej wojnie światowej ale jeden fakt jest niepodważalny. Większość okrętów. Średnie i wysokie tiery są okrętami walczącymi, budowanymi lub projektowanymi w czasie WW II. WG w róznej maści reklamach WOWs używa zwrotów typu "usiądź za sterami dumy Japońskie marynarki wojennej , potężnym Yamato" nawiązują to znanych historycznych okrętów. A w grze się okazuje że metą nie jest potężne Yamato ale nikomu nieznany jeszcze potężniejszy Kremlin. Coś jest chyba nie tak skoro w reklamach mówią historycznych okrętach a w grze te historyczne okręty są w większości tłem dla wykwitów wyobraźni twórców Ten dysonans jest mocno wkurzający dla wielu graczy.
 12. Machabe

  Aktualizacja 0.9.4: Krążowniki ZSRR

  Jak sądzę tu nie chodzi o samą papierowość rosyjskiej linii ale głównie o takie mocne i nachalne promowanie lub jak kto woli windowanie w górę "rosyjskiej morskiej myśli technicznej". Każdy kto choć trochę pogrzebie w temacie szybko odkryje, że cały top rosyjskiej linii jest papierowy, cały top rosyjskiej linii jest średnio 10 albo więcej lat młodszy od odpowiedników z innych krajów to dodatkowo wszystkie okręty rosyjskie 10 tieru są co najmniej bardzo mocne a nawet OP. I to wszystko w sytuacji gdy tak naprawdę podczas WW II radziecka marynarka wśród ciężkich okrętów tzn od CA w górę nic nie znaczyła i nie liczyła się kompletnie. Tak wiem, że to jest gra i wiem, że rosyjski serwer jest serwerem docelowym dla WG, ale mimo wszystko regularne stosowanie tych samych zagrywek za każdym razem działa na nerwy. Mieliśmy w ostatnich miesiącach wprowadzone włoskie krążowniki i brytyjskie krążowniki....i jakoś WG zdołało je zrobić...przeciętnymi i jako tako zbalansowanymi. A teraz wprowadza rosyjskie krążowniki i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będą obrzydliwie OP. Coś takiego działa ludziom na nerwy.
 13. Próbowałem zerknąć w przeglądarce ale nie wyrzuca nic ciekawego. W angielskiej pisowni V.I Lenin można przetłumaczyć jako Vladimir Ilyich Lenin. 22 kwietnia jest 150 rocznica jego urodzin, więc niewykluczone, że to będzie taka okolicznościowa premka. Pytanie tylko czy będzie w sklepie czy to tylko jakaś nagroda lub podarunek dla serwera rosyjskiego.
 14. Podejrzewam, że to coś podobnego do Graf Spee i HSF Graf Spee. Technicznie ten sam okręt z inną skórką.
 15. Machabe

  Maraton historyczny

  Powinniśmy oczekiwać dodania USS New Jersey do gry? Za mało premek mamy?
×