Jump to content

Z0idb3rg

Players
 • Content Сount

  11
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  10359
 • Clan

  [BL4CK]

About Z0idb3rg

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

133 profile views
 1. Z0idb3rg

  Akizuki - competitive play build

  Hi guys, I am thinking of using my Akizuki in team battles or for competitive play with my clan (I understand that team battles and more coordinated team battles are different environments). Anyway, I have couple of questions considering the use of Akizuki and I am very interested in you opinions. What role should Akizuki fulfill? I guess, there might be few of them, but some other ships might be better pick for such role. First, and nowadays mostly used role for Akizuki is AA protection (CV scouting denial) with enemy spotting. This one will be more useful in clan battles, whereas next option seems more suitable for team battles. It is a DD hunter and cap contester, but Benson seems to be better pick. Is there any other possible use? How would you spec Akizuki and captain for the role of your choice? Suggested AA build for clan battles: https://goo.gl/Cyjuwe
 2. Z0idb3rg

  Německé torpédoborce

  Ahoj, já mám Z-52, ale v porovnání s Shimakaze a Khabou je to teda o dost obtížnější herní styl. Jakákoliv chyba, hlavně špatné pozice, tě neskutečně ztrestá. Chytáš klidně 6k AP salvy od CA/BB. Lepší je se moc neukazovat. Jinak mě to docela baví a jsem zvědavý na nové kapitánské skilly a další diverzitu hraní. Spíš to hraju na torpéda a s jejich maximalizací mám reload 69 sekund, což už je docela mazec. Děla jsou super, hlavně AP. Dáváš klidně 4k salvy do Gearingů a Fletcherů. Jen na IJN je lepší HE. Je třeba se s nimi naučit mířit pod komíny, kde je pohon. Problém Z-52 i Z-46 je životnost, jakmile něco poděláš, tak rychle zemřeš. Na druhou stranu hydro je ve správné situaci ultimátní. Tím se dostávám k zásadnímu dilematu, které mám. Je lepší Z-52 nebo Z-46? Mezi nimi jsou vlastně tři výrazné rozdíly. Z-52 má dvě věže vepředu a Z-46 vzadu. Z-52 má německé hydro (ship spott 5,8 km) a Z-46 jen normální (4,8 km). Poslední rozdíl je maskování. U Z-52 je to 6,4 km a u Z-46 5,9 km. Trochu mi u Z-52 vadí, že mě ostatní dD (s výjimkou Khaby) vidí dříve než já je, což je někdy dost nepříjemné. Vidí mě pak i jejich další lodě, mají čas začít utíkat a vyslat torpy než je uvidím já. Na druhou stranu, jakmile tě objeví oni, je to jen 0,6 km k účinnosti hydra. U Z-46 máš luxusní spot a výrazně lepší je jen Kagero a Yugumo. Jinak je to nastejno, tzn. máš proti většině moment překvapení. Pak je, ale třeba ujet asi 1 km do účinnosti hydra. Sám jsem si ještě názor neudělal, ale už jen to, že nemohu říct, že Z-52 je jasně lepší je na zamyšlení. Záměrně neporovnávám s Fletcher a Gearingem, což se nabízí, protože jsem zatím u Bensona. Každopádně Benson je určitě lepší než Z-23. U T9 a T10 to bude asi podobné. Baví mě hrát KM DD, ale myslím, že by je měli trochu posílit. Třeba silnější AP i HE a nechat ty nevýhody co mají dnes. těžko říct.
 3. Z0idb3rg

  5.sezóna Hodnocených bitev na obzoru!

  Vypadá to tak, ale není to joke. Je to docela zábava s Fubuki. Dostřel 12k, zbraně jsou přesné a dávají pěkný damage plus zapalují. Concealment 5,5 km, takže spotnu vše kromě kagera a navíc mám pořát super torpéda. Je to vlastně především o zvolených kapitánských skillech. Samozřejmě se to hraje jinak než Lo Yang nebo Benson.
 4. Z0idb3rg

  5.sezóna Hodnocených bitev na obzoru!

  Bude to určitě zajímavý výběr lodí do bitvy. V přístavu mám na výběr Lo Yang (17 bodový kapitán), Bismarck , Tirpitz , Atago a nebo Fubuki . Asi to vidím na Lo Yang, případně zkusím Fubuki, i když jej mám spíš jako gunboat než torpedoboat DD. Taky určitě Atago. Bismarka uvidím podle toho, jak se bude prosazovat v bitvách. Na T6 zkusím Anshana s kapitánem z Lo Yangu. Ještě u Lo Yangu možná předělám kapitána z Demolion Experta na Survivability Experta.
 5. Z0idb3rg

  Scharnhorst

  Na NA serveru už je v prodeji.
 6. Z0idb3rg

  Khabarovsk

  Souhlasím, ale tady jde o to, že od patche 0.5.9 je možné postavit kapitána s 18 body na třech skillech za 4b. Tzn. větší šance na zapálení (DE) + větší dostřel (AFT) + a ještě jeden skill. Užitečnější mi přijde skill na více HP, ale zajímalo by mě jestli build se silným AA je taky hratelný. Khaba by pak plnil více podpůrnou roli flotily, i když jak píšeš CV na T10 moc nepotkáš.
 7. Z0idb3rg

  Khabarovsk

  Ahoj, s patchem 0.5.9 a se změnou v captain skills se otevírají další možnosti vytrénování kapitána pro Khabu (Situation Awareness ze stromu odpadá, takže budeme mít jeden bod navíc). Doposud jsem hrál build s CE a nebo build se dvěma skilly za 4b (AFT a DE). Teď se dá jít možností se třemi skilly za 4b. Napadly mě dvě varianty: 1. BFT, Last Stand, Superintendent, Demolition Expert, AFT, Survivability Expert Praktiky je to totožné s předchozím buildem se dvěma skilly za 4b, rozdíl je hlavně v HP - Khaba by měl 26 500 HP, což už je opravdu malý křižník. Dává mu to pěkný pool na přežití. 2. Druhý build, který mě napadl, je skoro stejný jako ten předchozí, jen místo Survivability Experta bych dal Manual Fire Control for AA. Manual Fire má význam jen pro pro primární děla, která slouží i jako AA. Základní damage na nich je 49, takže s manuálem by to stouplo na 98, což už nemusí být marné. Zvláště když s AFT je jejich dosah 6,24 km. Ani jeden build jsem zatím netestoval, protože jsem v zahraničí a se služebním kompem. Každopádně ten druhý build by mohl být zajímavý pokud by ve hře bylo víc CV nebo jako efektivní obrana proti fighter plains. Co si o těch možnostech rozdělení skillů myslíte? Případně jaký build byste zvolili vy?
 8. Ahoj, možná už jste viděli, ale pro jistotu sdílím jedno z prvních gameplay videí Scharnhorsta.
 9. Z0idb3rg

  LO YANG

  Já to chápu trochu jinak, možná se mýlím. Tady je anglický popis změny: "Propulsion Modification 2 (-20% to time for reaching full power) the bonus has been increased to -50% to time for reaching full power. Moreover, with this upgrade the engine is automatically boosted by 50% while the ship accelerates from 0 to 6 knots (in both ahead and astern directions)" Jak to chápete? Nejdůležitější je asi výraz "full power". Znamená to nejvyšší výkon - rychlost? Pokud ano, tak by to mělo platit po celou dobu zrychlování. Nasvědčuje tomu i ta druhá věta: "Moreover, with..." To podle mě znamená, že je tam ještě další bonus právě v intervalu rychlostí 0-6 uzlů.
 10. Z0idb3rg

  LO YANG

  Zrovna jsem v zahraničí a nemám tady možnost hrát (až do konce srpna :/). Každopádně patch 0.5.7 vypadá, že přináší zajímavé změny pro DDs. Nejpříjemnější pro Lo Yang se jeví Propulsion Mod, který je teď hrozně silný (+50 % k akceleraci). To do určité míry řeší ztrátu engine boostu. Takže super zpráva. Ty další mody jen zlepšují děla i torpéda najednou. Vypadá to, že pro Lo Yang to jsou samé plusy. Jinak už mám concealment expert a používám jen krátká torpéda. S tím kolizním kurzem máš pravdu a navíc jsem si dělal nějaké výpočty a pokud loď směřuje k tobě pod nějakým rozumným úhlem, tak se dá stealh torpédovat pohodlně i ze 7,5 km. Ten rozdíl v dosahu urazí samotná loď na cestě k torpédům. Jde o to, že torpéda mají rychlost 64 kts a loď dejme tomu 30, tzn. že za stejnou dobu loď urazí skoro poloviční vzdálenost. Pak je to jen o úhlu a podle toho se mění vzdálenost na kterou lze torpédovat. Každopádně Concealment Expert tě dostane na nějakých 5,6 km, což se docela dá. Ještě otázka, používáte demolition expert nebo skill na víc životů? Já zatím používám skill na víc životů, přidá 3200 HP, což je docela dost. Pak si můžu dovolit postavit se i silnějším DD.
 11. Z0idb3rg

  LO YANG

  Ahoj, Lo Yang jsem si koupil teď v té druhé vlně a ze začátku jsem s ním měl trochu problém hrát, protože do té doby jsem hrál ruské torpédoborce a přechod z Khabarovska na Lo Yang je docela tvrdý, hlavně s ohledem na trajektorii střel. Každopádně te%d jsem si na jiný herní styl zvykl a řekl bych, že je to hlavně díky hydru jeden z nejsilnějších DDček. Za určitých okolností se dá rozložit i Gearing, pokud skočí na špek a nedojde mu, že máš hydro (stává se to dost často). Oproti ruským DDs je třeba se dostat opravdu blízko k nepřátelským DD, tam má Lo Yang velkou výhodu (trajektorie střel nevadí). Co se týče torpéd, tak zatím mám ta dlouhá, i když jsem zkoušel ta krátká. Ty kratší jsou smrtící, ale někdy i pro mě. Krátká jsou super proti DD nebo CA a BBs, která rushujou můj kouř a nechápou, že mám hydro. Jinak se bez detekce dají použít jen proti lodím, které směřují ke mě (pak ale skoro vždy trefí a ničí BBs s plným životem). Do concealment experta mi chybí dva body, a pak asi budu používat jen ty krátká. Teď se mi hodí ještě víc ta dlouhá (působí psychologicky při obraně zón). Celkově je Lo Yang super dobrá a zábavná loď, ale je třeba pochopit její silné stránky a podle toho hrát - takže je to primárně lovec DD, pak dorážeč křižníků s málo HP a ničič osamělých BB.
×