Jump to content

B4rt3kl3w123

Players
 • Content Сount

  15
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  9374
 • Clan

  [QTANG]

About B4rt3kl3w123

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

352 profile views
 1. B4rt3kl3w123

  [TF16] .Task Force 16.

  Panowie, Podczas ostatnich dni trochę się wydarzyło. Niestety podjąłem decyzję, że nie wracam do klanu. Zmęczyłem się pod różnymi względami. Dziękuję wam za wspaniały rok. Dla mnie jesteście najlepszą z polskich społeczności i będę zawsze trzymał za was kciuki. Zawsze będę tu chętnie wracał pogadać i mam nadzieję, że jeszcze razem pogramy randomki.
 2. B4rt3kl3w123

  Korona Bałtyku - Polski Turniej WoWs

  Panowie! Muszę przyznać, że jestem zaskoczony! W turnieju wzięło udział 48 klanów co przełożyło się na ponad 250 osób biorących udział! Nie spodziewałem się takiej mobilizacji polskiej społeczności i chęci udziału;) W moim odczuciu ten turniej pokazał jak świetną społecznością jesteśmy. Przez 1,5 miesiąca zdecydowana większość klanów sumiennie, i mam nadzieję dobrze się bawiąc, rozgrywała swoje mecze. Atmosfera była genialna i bardzo Wam za to dziękuję! Widać było, że dobra zabawa i zdrowa rywalizacja mimo wszystko przodowały. Nie obyło się bez problemów, ale mam nadzieję, że wyciągnęliśmy z nich wnioski i każdy się czegoś nauczył. Bardzo dziękuję @WG_Lumberjack za wspieranie tego pomysłu i wspaniałą reklamę oraz wsparcie nagrodami. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy od samego początku starali się pomóc, aby ten turniej miał rację bytu. Począwszy od osób, które pomogły z opracowywaniem formatu i regulaminu oraz oprawy graficznej i dodawały nam motywacji jak @blacman_pl , @skoczek9m , @FantasticUpdateWG, @Radeckij, @Greyshark , @piterski74, @Cristoffs , @Marshal00, aż po osoby, które pomogły przy funkcjonowaniu tego turnieju i spraw technicznych tak jak: @TheKostek , @squalus77 , @ORP_Macierewicz , @PunishedSnakePL , @Dark_Havoc . Poza tym, nie byłoby to tak miłe do oglądania i ciekawe wydarzenie bez naszych wspaniałych streamerów: @Evil_SeeQu , @lobuzjeden , @MageT91 Streamy cieszyły się sporą oglądalnością. Nawet w dni powszednie potrafiło oglądać ponad 80 osób. Dodatkowo do pomocy zgłosiły się osoby, którym spodobał się sam pomysł i chciały w tym uczestniczyć: @zdefiony , @Boyler . Niezwykle pomocne okazały się także wasze komentarze na forum oraz rady, które mi podsyłaliście. Mam nadzieję, że będziemy miło wspominać te chwile i chociaż trochę przyczyniliśmy się do integracji naszej społeczności. Wielkie gratulacje dla klanu LOBUZ @Viandinea ! Dziękuję wszystkim za udział i mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy jak dopracujemy wszystkie szczegóły i następnym razem będzie jeszcze lepiej!
 3. B4rt3kl3w123

  [TF16] .Task Force 16.

  .
 4. B4rt3kl3w123

  Korona Bałtyku - Polski Turniej WoWs

  @DobieDog Widzisz, nikt nigdy nie powiedział, że w fazie grupowej będziemy wam sprawdzać wszystkie mecze, bo jest nas najzwyczajniej za mało. Po to jest w regulaminie zgłaszanie błędów, żeby weryfikować to później i macie dbać o to sami. Wasze 3 restarty były po 30+ minutowym opóźnieniu. To opóźnienie wyniknęło tylko i wyłącznie z waszej winy, ponieważ żaden z was nie pokwapił się by przeczytać to: https://www.dropbox.com/s/yejq83dzb3g5mt8/Jak stworzyc pokoj.docx?dl=0 Snake pisał o walkowerze na BITWĘ. Wystarczyłoby przeczytać ten okropny regulamin, żeby to wiedzieć i nie dopowiadać sobie innych znaczeń. Podpowiem, że chodzi o punkt 7.4 Może przypomnę wam, że w ostatniej kolejce daliście klanowi Mad Max regulaminowe 15 minut i domagaliście się walkowera, ponieważ skoro wy się zebraliście i jesteście gotowi to nie będziecie marnować waszego cennego czasu. Skoro już się wycofaliście to serdecznie dziękuję za udział. Jeśli chodzi o restart bitwy to nie jest to powtórka meczu. Mylicie pojęcia, ponieważ w piłce nożnej i żużlu mecze mogą być przełożone i rozegrane w innym terminie, a nie ma czegos takiego jak ponowne uruchomienie. Ponowne uruchomienia mają być tą samą bitwą pod względem okrętów. Gracze mogą się zmienić. Jedyną podobną rzeczą jest pojedynczy bieg w żużlu, bo jak ktoś spadnie z motoru odbywa się w takim samym składzie (z nim lub bez niego)... Mieliśmy też sytuację przełożenia całego meczu i był to po prostu normalny mecz jak w piłce nożnej. (Chyba ARES2 vs Grom)
 5. B4rt3kl3w123

  Korona Bałtyku - Polski Turniej WoWs

  W ramach wyjaśnienia: Nikt nie mówi o naszej nieomylności. O każdej zmianie informujemy, nie działa ona wstecz. Nie modyfikujemy zasad w regulaminie, jedynie doprecyzowaliśmy pewne kwestie. Wiele rzeczy tutaj zostało zrobionych właśnie dzięki waszym poradom. Nikt nie kwestionuje tego i serdecznie wam za to dziękuję.
 6. B4rt3kl3w123

  Korona Bałtyku - Polski Turniej WoWs

  Wczorajsza sytuacja to był restart. Jak sama nazwa wskazuje, ma to być powtórzona bitwa ze względu na jakąś usterkę lub błąd, ale skoro jest to PONOWNE URUCHOMIENIE to znaczy, że nie możecie po zobaczeniu składu przeciwnika zmieniać swojego, bo przez to uzyskujecie przewagę. Nie był to pierwszy restart tej bitwy i klan PUSH_ miał pełne prawo w końcu nam to zgłosić. Klan PMW miał mieć przegraną tylko tę jedną bitwę, ale wyszedł z pokoju nie rozgrywając drugiej bitwy przez nieznajomość regulaminu, bo myśleli, że chodzi o walkower na cały mecz. Punkt został dopisany na przyszłość, nie na jego podstawie została zapisana przegrana. Jak widać klan PMW nie zrozumiał tego co pisałem z nimi na discordzie i przyszli spróbować tutaj. Jak sami napisali zobaczyli okręty przeciwnika i „nagle zmienili zdanie” co do tego czym grać... Pomijam już fakt, że jako założyciel pokoju przez 30+ minut nie potrafili go dobrze ustawić.
 7. B4rt3kl3w123

  USS Kidd DD-661

  @lobuzjeden Prawdę powiedziawszy mało nim grałem, ale w dywizjonie z lotniskowcem zarabia całkiem ładnie. Bez samolotów jest dużo gorzej. Nie jestem w stanie napisać dokładnie, bo nie pamietam nawet jakich flag używałem. Szacunkowo to bez samolotów ok. 300-400, a z samolotami nawet 800+. Oczywiście piszę o ok. 1500+ bazowego pd;) Z okrętów do zarabiania poleciłbym jeszcze Massachusettes, ale do niego trzeba mieć kapitana 18pkt pod dodatkową.
 8. B4rt3kl3w123

  USS Salem

  Kompletnie nie rozumiem dlaczego Salem jest przyrównywany do Des Moines pod względem rozgrywki. Przecież to tak jakby grać Hindenburgiem z nastawieniem na torpedowanie... Salem jest okrętem, który ma słaby radar. Nie ma najmniejszego sensu nastawianie się na radarowanie. Jest to okręt, który ma świetny DPM. Tylko i wyłącznie stojąc przy wyspie najczęściej nie jesteśmy w stanie go w pełni wykorzystać. Uważam, że żeby w pełni wykorzystać jego naprawkę i DPM trzeba być w ruchu. Mam na nim nadzorcę i zwykle zużywałem 3 lub 4 naprawki. Otrzymane obrażenia wahały się od 100k do prawie 200k. Średnio było to ok. 110k. Dodatkowo średnie potencjalne DMG generowane przy pływaniu to: 1 450 000. Cytadele i torpedy, które oberwę to w 95% mój błąd. Zdarza się, że dostanie się cytadele od dziobu lub rufy, ale nie jest to takie częste. Ten okręt ma niesamowity potencjał, pushowanie nim dawało mi nie raz i nie dwa sporo zabawy.
 9. B4rt3kl3w123

  Korona Bałtyku - Polski Turniej WoWs

  Regulamin to całość, a nie klocki z których możemy korzystać jak chcemy. Zgodnie z twoją logiką mógłbyś wziąć 7 okrętów pomimo zapisu o graniu bitew w składach 5 osobowych, bo dopuszczamy MAKSYMALNIE: 2dd, 3ca, 2bb. Zapis o Leanderze i Farragucie kategorycznie zabrania wzięcia DRUGIEGO okrętu z możliwym generatorem dymu. Natomiast zapis o maksymalnej ilości niszczycieli wcale nie uprawnia do wzięcia ich niezależnie od sytuacji.
 10. B4rt3kl3w123

  Polska Liga Klanów WOWS

  Dzień dobry, Zgodnie z obietnicą umieszczam regulamin ligi: https://docs.google.com/document/d/1FII53wjnBkQ4TcNVQ4D0whX630iBUVV_aPecI5LzPjg/edit?usp=sharing Zdajemy sobie sprawę, że przedstawiony regulamin może nie zdobyć uznania wszystkich. Mamy świadomość, że niektóre osoby częściowo zaangażowane w jego tworzenie mogą poczuć się dotknięte, iż zawarte w nim postanowienia w niektórych aspektach odbiegają od wstępnego pomysłu na owe rozgrywki. Opinie bardziej doświadczonych graczy z tego wątku i osobiste rozmowy z częścią osób mających duże doświadczenie w trybach zorganizowanych skłoniło nas do takiej definicji rozgrywek i uważamy, że liga składająca się z dwóch faz: grupowej i Play-off daje szansę rozegrać ją w rozsądnym okresie (1-1,5 miesiąca) i wpasować się w organizowane przez firmę Wargaming rozgrywki (Bitwy klanowe i bitwy rankingowe). Chcielibyśmy zaznaczyć, że jest to sezon pilotażowy - po którym chcielibyśmy zebrać opinie graczy i przedyskutować ewentualny kolejny sezon w aspekcie dalszych poprawek i udoskonalania pomysłu. Ponieważ na naszej polskie scenie do tej pory w temacie takich rozgrywek istnieje pewna stagnacja staramy się stworzyć format mający w naszej ocenie największe szanse na sprawne funkcjonowanie i możliwe szybkie jego rozegranie, aby nie zdążył znudzić uczestniczących w nim osób. Na pewno nie jest to idealny projekt w 100% ale od czegoś trzeba zacząć. Chcemy podkreślić, że wielomiesięczna liga w naszym odczuciu miała bardzo niskie szanse utrzymania przyzwoitej frekwencji do końca jej trwania. Planowany kalendarz: Zakończenie zbierania zapisów - 7.10.18 Start fazy grupowej - 13.10 Przewidywany czas trwania fazy grupowej (zależy od ilości klanów) - 5-6 tygodni Przewidywany czas trwania fazy play-off - 1 weekend. Z pozdrowieniami, TF16
 11. B4rt3kl3w123

  Polska Liga Klanów WOWS

  W związku ze szczątkowymi, durnymi i niedopowiedzianymi informacjami, które były tu udostępniane, sądzę że pewne sprawy powinienem sprostować. @Dropsiq i @lapserdak_ macie w 100% rację. To co do tej pory zostało zaprezentowane nie nadaje się nawet na "Diadem Przedszkolanki". Ligę chcemy zmieścić w okresie 1,5 miesiąca, ma ona być podzielona na równorzędne grupy i potem rozegramy rundę finałową. To co zostało wrzucone to nawet nie jest 1/10 regulaminu, a połowa informacji i tak jest błędna, piszę go od paru dni z pomocą stylistyczną, której udzielili mi: @Greyshark, @piterski74 i @blacman_pl. Nie chcę wrzucać nieskończonego regulaminu, zostało w nim dopracować drobne szczegóły (Tak, dopisałem brak lotniskowców.) i stylistykę, ale jeśli będziecie chcieli to pokażę wam jak to wygląda. Format jest inny niż miało LoTs i tym podobne, rozumiem wasze obawy, ale chcemy zrobić coś prostego na początek i jednocześnie urozmaiconego. Ograniczyliśmy dym i wielkość map, żeby jak najbardziej przyspieszyć bitwy. Starałem się szukać pomysłów u paru osób, ale nie chcę nikogo wymieniać, ponieważ zaraz zaczniecie także od nich domagać się odpowiedzi, dlaczego tak, a nie inaczej. Zdaję sobie sprawę z tego, że inne turnieje miały problemy z walkowerami i spodziewam się, że tutaj też się zdarzą, ale właśnie z tego powodu staramy się jak najbardziej skrócić czas potrzebny na rozegranie tych bitew. O nagrodach damy znać wkrótce, na ten moment nie chcę rzucać słów na wiatr. Pracuję także równolegle nad pomysłem na przyszły sezon (wariant optymistyczny) albo na turniej, zdradzę na razie tylko tyle, że format ma się opierać o system punktowy zamiast tier okrętów. W razie wszelkich pytań, możecie do mnie pisać w PM na forum lub discordzie, na tym wątku wrzucę dopiero skończone informacje.
 12. B4rt3kl3w123

  Polska Liga Klanów WOWS

  Panowie... Mamy gotowy konspekt. Plan jest, aby zrobić to na tierze VI, mecze rozgrywane 5vs5. Dopuszczone okręty drzewkowe bez okrętów premium oraz lotniskowców. Ograniczenia co do drużyny: -maksymalnie 2 okręty danej klasy w drużynie (2 pancerniki, 2 krążowniki, 2 niszczyciele) -poszczególne okręty nie mogą się powtarzać Jest także wiele rzeczy niezbyt zależnych od nas, na które trzeba czasu. Formularz, który wrzucił Cristoffs ma nam tylko i wyłącznie pokazać ile klanów jest w ogóle chętnych do gry. To nie jest cyrograf podpisywany krwią i nie rozumiem, dlaczego, zaczęliście od razu tragizować, że to upadnie Mapy będą podobne do map z sezonu rankingówek na tierze VI, ale jeszcze będziemy to testować. Gramy w trybie dominacji lub epicentrum. Planujemy także wyznaczyć dni tygodnia na rozegranie spotkań dalej kolejki (np. pn-pt), jeśli klany się nie dogadają w tym czasie będą musiały być na ostatecznym terminie i rozegrać mecz.(przykładowo piątek 20:00). Nie jesteśmy w stanie jeszcze podać wam dokładnych dat i chodzi tylko i wyłącznie o wyrażenie chęci udziału. Skoro już znacie konspekt oraz pomysł to prosiłbym zainteresowanych o wypełnienie formularza.
 13. B4rt3kl3w123

  Asashio VIII premium

  Nie ma sensu przyspieszać torped na Asashio, możesz nimi trafić wyłącznie pancerniki oraz lotniskowce. Są to okręty najczęściej słabo manewrujące, więc przyspieszenie torped zmniejszy ich czas na zareagowanie o jakieś setne sekundy (?) co praktycznie nie wpłynie na ilość trafień, jedynie trochę szybciej dolecą, ale to jednocześnie pomaga jak i przeszkadza. Natomiast spójrz też na to, że najczęściej masz od 3-6 okrętów, które możesz trafić torpedą. Przykładowo, jeśli popłyniesz na flankę gdzie jest jeden pancernik i zabijesz go razem z teamem w ciągu 2 minut to skracając torpedy musisz marnować czas na płynięcie dodatkowych 4 kilometrów na drugą flankę. Te dodatkowe 4 kilometry sprawiają także "bonusy", w postaci trafień w lotniskowce i wojowników obrzeży mapy.
 14. B4rt3kl3w123

  USS Salem

 15. B4rt3kl3w123

  USS Salem

  @PanNickt Mają takie same bonusy :)
×