Jump to content
PSA: Ranked battles HP restoration for aircrafts issue Read more... ×

klosiu_1

Players
 • Content Сount

  921
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  4886

About klosiu_1

 • Rank
  Officer Cadet
 • Insignia

Recent Profile Visitors

452 profile views
 1. klosiu_1

  15 SEZON - Rankedy

  Trzeba się zgodzić z łobuzem, już poniżej 10 ranka Shiratsuyu robi się wyraźnie mniej skuteczny. DDki nie zostają w dymie który stawiają, więc ciężko wyrobić przewagę na starcie, na czym się bazowało powyżej dziesiątki. A inne okręty mają się na baczności i ciężko o skuteczne torpedowanie. Co do Błyskawicy, to na 6 bitew jakie grałem wygrałem 5. Z flagą bardzo szybka, więc ciężko ją utrafić nawet takiemu Bellfastowi czy Fiji, często nawet wyradarowanie przypłacałem stratą 2-3k hp, co jest do zaakceptowania przy zdaje się 17k puli hp z perkiem. Mam ją zrobioną dość nietypowo chyba, więcej hp, camo i dodatkowy zasięg, bo z tym perkiem można jeszcze coś porobić jak team da dupy i zostanie się samemu na BBki. Wadą Błyskawicy są oczywiście torpedy - mało i ze słabym zasięgiem, choć też w większości bitew zaliczam te 2-3 trafienia.
 2. klosiu_1

  15 SEZON - Rankedy

  O to to. Dlatego odinstalowałem w cholerę xvm w wocie i na pewno nie będę go instalował w wows. Ten mod powoduje tylko to że jest się wkierwionym już przed bitwą, a nie dopiero po.
 3. klosiu_1

  15 SEZON - Rankedy

  Ja tak do końca w tym roku nie ogarniam za co się ten cholerny exp dostaje. Kiedyś sprawa była prosta, wjechało się na capy, obiło ddki i było się pierwszym. W tej chwili za samo spotowanie torped chyba się dostaje bardzo dużo, wczoraj miałem taką se bitwę błyskawicą, z 50k dmg i dwa capy, a byłem z expem lata świetlne przed teamem. Ale wyspotowałem sporo torped, samolotów i okrętów. Z kolei w bitwach gdzie jestem pewien że w zeszłym sezonie byłbym pierwszy z expem, jestem drugi czy nawet trzeci ze znaczną stratą. Na pewno nie można tego expa przekładać prosto na zadany dmg, bo szczególnie na ddku to ma wpływ marginalny. No to czekam na wysyp płacz wątków ukrzywdzonych przez spisek WG i seryjny wątek o oszustwach MM .
 4. klosiu_1

  15 SEZON - Rankedy

  Dwie bitwy, dwie gwiazdki do przodu. Aż by się chciało pograć więcej, ale zostaję w zgodzie z zasadą "dwie gwiazdki dziennie", bo sprawdza się jak na razie znakomicie .
 5. klosiu_1

  15 SEZON - Rankedy

  Dziś w parę bitew, 3 gwiazdki do przodu i 9 rank. Nie gram więcej, nie ma co kusić losu. Zaczynam się bać, jak na razie mam 65% wr, to się kiedyś musi odbić, pewnie dojdę do 2 ranka i zacznę spadać do 10 . Epicentrum faktycznie jest mocno z dupy. Wygrywa team który ma Shiratsuyu, przegrywa ten który nie ma. Przy takim zadymiactwie jakie teraz jest ten tryb nie ma żadnego sensu. Choć muszę powiedzieć że poniżej 10 tieru nie ma jak na razie takich głupoli jak powyżej, i jak się widzi belfasta czy atlantę, to trzeba się mieć DDkiem na baczności.
 6. klosiu_1

  15 SEZON - Rankedy

  Ja dziś spoczko. 4 wygrane, dwie przegrane, standardowe dwie gwiazdki do przodu i 10 ranga moja. Nawet sobie błyskawicą raz zagrałem i wsadziłem 3 torpedy w pancerniki . W tej bitwie były dwa Belfasty; po każdej stronie jeden i oba były kompletnymi idiotami - stały w miejscu aż je zarąbali puszczając na zmianę radar i dym. Boty już doszły do 9 ranka?
 7. klosiu_1

  15 SEZON - Rankedy

  Piotr_T -> No właśnie. A normalnym dedekiem mógłbyś jeszcze zatopić jeden a może i dwa BBki jakby się udało. Generalnie mało mnie obchodzi czym grasz, do bezmyślnych graczy mających w dupie innych jestem przyzwyczajony. Zauważam tylko, że działasz na szkodę własnego teamu grając tym okrętem. Nie mówię żeby takich raportować, bo i słabym okrętem da się zagrać dobrze. Ale można lepiej. Ale jak komuś nie zależy na zwycięstwie to co zrobić. Nie powinien wchodzić do rankedów przy odrobinie przyzwoitości, ale przyzwoitości nie da się wyegzekwować. PanNickt -> Zależy do czego ten dedek. Do czyszczenia capów zdecydowanie Shiryatsuyu. Jeśli coś jest lepsze od salwy 16 torped Shiry, to jest to tylko salwa 32 torped z dwóch Shiryatsuyu ;). Generalnie mój faworyt, bo i w takiej sytuacji w jakiej Piotr_T był już bezradny, możnaby coś próbować kerować. Brak dobrych dział nie jest tu jakimś wielkim problemem (o ile oczywiście team wspiera), bo kilometr przewagi spota nad innymi DD to bardzo dużo. Do walki z dedekami albo Leningrad albo Błyska, Mahan jak dla mnie zupełnie odpada bo jest po prostu za wolny. Kijów na szarym końcu przez tragiczne camo. Jedyne do czego się nadaje to zajęcie pustego capa, na który popłynął jeden niszczyciel wroga. Niemców nie mam, więc nie wiem.
 8. klosiu_1

  15 SEZON - Rankedy

  Ja bym zapytał dlaczego przegraliście? Może dlatego, że mieliście DDki nie nadające do niczego sensownego? Co ty niby mogłeś tym Kijowem robić poza podpalaniem tych BBków z 14km? Nie rozumiesz że tym okrętem obniżasz szanse całej drużyny na wygraną, i nie ma znaczenia że zrobiłeś nim top exp?
 9. klosiu_1

  15 SEZON - Rankedy

  Co niemożliwe, to twój pierwszy sezon rankingówek? Dwa ostatnie sezony przez pierwsze dwadzieścia dni miałem wr w okolicach 40% i dochodziłem maksymalnie do 12 ranka, bo tam jest przystanek. Dlatego w tym sezonie założyłem sobie spokojny bezstresowy progres 2 gwiazdki dziennie i po prostu nie gram więcej ranków, chyba że jest jakaś seria bez porażek. Z tego co widziałem im więcej i szybciej chcesz zgarnąć na początku, tym gorsze teamy ci losuje ;). I tutaj indywidualne umiejętności nie mają większego znaczenia (no nie wiem chyba że jesteś jakimś mistrzem), bo jak ci trzy boty zginą na początku nic nie robiąc, to po prostu najczęściej tego nie wyciągniesz.
 10. klosiu_1

  15 SEZON - Rankedy

  Dziś plan przekroczony o 100%, czyli cztery gwiazdki do przodu w 5 bitew. Wczoraj dwie gwiazdki kosztowały mnie 15 bitew lol . Jeszcze jedna gwiazdka dzieli mnie od 10 ranka. Dziś Shiratsuyu spisywał się na medal, 3 bitwy z rzędu wygrane i 60-80k dmg w każdej. A najlepsza była bitwa gdzie w Epicentrum graliśmy na dwie Shiry i waliliśmy salwami. Dywan 32 torped mielił wszystko na swojej drodze . Generalnie Shiratsuyu okazał się znakomitym lekarstwem na posiedzenia w dymie przy capie, raz jak walnąłem salwę to trafiłem 7 torped, zeszło półtora Scarnhorsta. Na razie jakiejś tragedii nie ma, pewnie dlatego że nie gram na siłę, bo plan 2 gwiazdki na dzień to nie jest nic specjalnie wymagającego. Przynajmniej jak do tej pory ;).
 11. klosiu_1

  15 SEZON - Rankedy

  Te belfasty na pewno są zajebiste, ale nawet zajebistym okrętem bot nic nie ugra. A dużo noobków się naoglądało yt i myślą że Belfast będzie im bitwy wygrywał, a oni się tylko wystawią burtą, pierdną i będą szczelać. To nie zmienia faktu że Belfast w dobrych rękach to zdecydowanie najlepszy okręt tych rankedów.
 12. klosiu_1

  15 SEZON - Rankedy

  O mój błeże, założyłem sobie spokojny i bezstresowy grind gwiazdek, po dwie dziennie, na luziku. No więc dziś te dwie cholerne gwiazdki kosztowały mnie 15 bitew i 3h harówy. Wczoraj na shiratsuyu luzik 3/3 wygrane, dziś miałem szczęście do teamów nie rozumiejących że ja sobie mogę wszystko na capie spotować, ale qrva ktoś do tego musi strzelać. Koniec końców wyciągałem te gwiazdki na Fiji z kapitanem bez camo, na błysce, ba nawet na południowym smoku. Shiratsuyu jest świetny jak nasz team ogarnia, ale jak nie ogarnia to dupa zbita. Najbardziej bolesne były epicentery z teamem wędrującym w róg mapy albo chowającym się za wyspy, a ja jak ten debil zostawałem na środku na Błyskawicę albo Leningrada, którym nawet nie miałem jak uciec.
 13. klosiu_1

  15 SEZON - Rankedy

  Jak mieli więcej expa to nie gówno zdziałali, tylko capowali i spotowali, to co DD powinien robić. A ty pewnie siedziałeś z tyłu i puszczałeś torpedki, tak się expa nie robi.
 14. klosiu_1

  15 SEZON - Rankedy

  No wiadomo, że wejście do bitwy nawet w czterech czy pięciu z klanu to żaden grzech. Jak grają normalnie i uczciwie. Ale jak jednego wrzuci do przeciwnego teamu, a ten płynie na yolo się zabić, a później jeszcze podaje na ts pozycje wrogiego teamu reszcie... no to już się kwalifikuje do zgłoszenia, choć nie wiem czy support wowsa takie coś uzna.
 15. klosiu_1

  15 SEZON - Rankedy

  No wiadomo, choć jak ktoś zaraportuje takie ustawki i da replay do supportu to wg banuje. Podejrzewam że jak zobaczysz ewidentną ustawkę i dasz replay to w wows też bany polecą. Ale łatwo to zrobić, o 2-3 w nocy praktycznie jest 80-90% pewności że przy równoczesnym wciśnięciu "bitwa" w Wocie trafi się do tej samej. A w rankedach ktoś już w zeszłym sezonie opisywał takich gagatków na wysokich rankach, nie pamiętam, ale chyba Hultaji Teraz jest prościej, bo w klanie się łatwiej umówić.
×