Jump to content

SkaranieBoskie

Players
 • Content Сount

  114
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  3133
 • Clan

  [-WIR-]

About SkaranieBoskie

Recent Profile Visitors

175 profile views
 1. SkaranieBoskie

  MM na VIII tierze

  Nie potrafię teraz znaleźć oficjalnego newsa ale na 99% jestem pewien, że zmiana MM dla tieru 8 miała wejść z patchem 8.0.
 2. SkaranieBoskie

  Ashitaka, pancernik premium VII poziomu

  Cześć. Od wczoraj jestem posiadaczem tego okrętu. Rozegrałem co prawda dopiero 23 bitwy lecz mam już kilka spostrzeżeń. 1. Okręt z racji tieru 7 jest bardzo przyjemnie losowany. W sumie to miałem ze 3 bitwy na 9 tierze. 2. Działa 410 mm mają solidny wygar ale są bardzo rozrzutne. Mam w porcie Gascogne, która "na papierze" ma dużo większy rozrzut (299 m vs 227 m Ashitaki) ale moim zdaniem są tak samo niecelne. Ashitaka potrafi obramować innego BB na dystansie 13-15 km. 3. Z racji dział budzi respekt i zasadniczo można nią cisnąć flankę ale przy wsparciu ogarniętych DD lub ewentualnie CA. 4. Działa to kat na CA, w BB wchodzi różnie ale też zadowalająco. Działa robią bardzo mało overpenów - co osobiście po raz pierwszy widzę. W sumie to prawie wcale nie robią. 5. Miałem okazję pojedynkować się z Amagi. Z jego dział na dystansie 10-13 km wchodziło wszystko pod każdym kątem, z Ashitaki niekoniecznie - wystarczyło, że się skątował i w sumie tylko nadbudówki brały DMG. 6. Z przełożeniem steru jest całkiem zwrotna ale to primary target dla CV i DD - trzeba być czujnym. 7 . Zrobiona pod full AA nadal jest bezbronna. 8. Dodatkowa ma mały zasięg więc też się nie sprawdza. 9. Jedyne sensowne użycie perków kapitańskich (według mnie) to gaszenie i odporność na podpalenia. Jeśli macie dopracowane perki kapitańskie, moduły i taktyki to z chęcią je poznam ;)
 3. Nie żebym się przywalał do twórców gry i ich księgowych: według Słownika języka polskiego (PWN): prezent «to, co się komuś darowuje, zwykle z jakiejś okazji» a nie sprzedaje piksele z wątpliwej jakości zawartością za ciężki pieniądz.
 4. SkaranieBoskie

  Kitakaze niszczyciel IX tieru

  To ja mam wybitny niefart - może dlatego, że gram solo i tylko randomy. Może ze dwa razy miałem faktyczne wsparcie na capie. W 99% przypadków w czasie walki o capa wali do mnie kilka okrętów nieprzyjaciela a nasi, którym wyświeciłem BB walą do BB-ka. Efekt? minus 80% HP lub szybki zgon. Dlatego nie czyszczę capów i może dlatego nie wykorzystuję okrętu jak należy.
 5. SkaranieBoskie

  Kitakaze niszczyciel IX tieru

  Tak ale.... zmiany w MM na korzyść tieru 8 już zostały zapowiedziane i to coś w okolicy patcha 8.0
 6. SkaranieBoskie

  Kitakaze niszczyciel IX tieru

  Cześć. Okręt jest ok ale tylnej części ciała w porównaniu do Akizuki nie urywa - co najwyżej łatwiej w nią obrywa ze względu na tier. Zyskujemy: 1 sekundę w szybkości przestawienia steru, prawie 2x większy DMG na salwę torped, 3 węzły do prędkości. Tracimy: +1 tier wyżej (od patcha 8.0) będzie to bardziej odczuwalne, DMG zadawane przez nasze działa - z racji lepiej opancerzonych celów na tierze 9 i 10. W pojedynczych bitwach może to być mało odczuwalne ale przy 10 czy iluś tam już widać różnicę. Co z tego, że spamujemy BB jak obrażenia wchodzą na poziomie 200-300 za sztukę. Są tu gracze, którzy zrobią jedna na 10 albo 50 rewelacyjną bitwę, wstawiają screena i piszą, że okręt jest świetny i jest op. Ja poproszę o takie screeny z kolejnych 10 bitew. Jak napisał kolega w jednej z powyższych wypowiedzi, okręt niby lepszy od Akizuki ale jednak... Je też tak uważam: jest lepszy ale na pewno nie da się nim grać jak poprzednikiem. No i przeciwnicy są z trochę innej ligi.
 7. SkaranieBoskie

  SK za każdy 10T

  To już grubo
 8. SkaranieBoskie

  SK za każdy 10T

 9. SkaranieBoskie

  SK za każdy 10T

  Z pierwszego SK 1500 stali Z drugiego 50x Uroboros (free exp 777%) Z trzeciego 100x Zulu (+20 do kredytów) Szału nie ma ale to dopiero pierwszy dzień
 10. SkaranieBoskie

  SK za każdy 10T

  Z pierwszego SK 1500 stali
 11. SkaranieBoskie

  SK za każdy 10T

  Że tak spytam, po co Ci za 2 tygodnie 5 czy 6 T10 jak się event skończy?
 12. SkaranieBoskie

  SK za każdy 10T

  Cześć. ja dla pewności zrozumienia przekazu: Jak mam jedną sztukę T10 to dostaję 1 SK za bitwę. Jak mam 2 sztuki T10 to dostaję 2 SK za bitwę każdą z tych T10? Pytam, bo swego czasu przy jednym z eventów pomyliło im (WG) się "od" z "do" i wyszła z tego kupa: "przepraszamy za pomyłkę..." i tyle.
 13. SkaranieBoskie

  USS Texas (V)

  1. Okręt całkiem przyjemny ale bez wpływu na losy bitwy. 2. Artyleria dosyć celna i bije mocno. To duża zaleta. 3. AA nawet wymaksowana skilami kapitana i modyfikacją (ulepszeniem) pod AA jest słaba. Mając nad sobą eskadrę bombowców i torpedowców + pół eskadry myśliwców z tieru 5 zestrzeliły się" tylko 4 samoloty. Mizeria. 4. Artyleria dodatkowa praktycznie nie istnieje więc pod koniec bitwy DD pływają obok Texasa bezkarnie na zasięgu 5 km, nawet się nie kryjąc. 5. Zasadniczo potrafi ugryźć ale największą frajdę daje CA i DD z drużyny przeciwnej, będąc nośnikiem całkiem sporej puli HP - w odpowiedniej konfiguracji ponad 80k. Żeby było jasne - pociski OB masakrują ten okręt, w przeciwieństwie do PP, które ładnie od niego rykoszetują. Ciekawy jako okręt kolekcjonerski i dla graczy, którzy dopiero zaczynają zabawę.
 14. SkaranieBoskie

  HMS Edinburgh Tier VIII

  Dla grindujących tą linię: TO BZDURA! W cytadele można łatwo oberwać pływając na każdym krążowniku, to raz. Na tym okręcie zagrałem tylko 12 bitew (kupiłem Neptuna za free expa bo mi spieszno do 10) ale powiem jedno: na 2449 bitew różnymi okrętami zdobyłem tylko 18 razy osiągniecie Drednot. 6 albo 7 z nich jest z Edinburga.
 15. SkaranieBoskie

  Dyskusja o reworku CV

  Narzekacie na nowy tryb, że ciężko będzie robić uniki ale sami powiedzcie sobie szczerze: jakie uniki możecie robić obecnie jak ktoś ma opanowane zrzucanie rybek z Altem? Zrzut przy burcie i 5 sekund dla BB na reakcję? A jak takie lotnisko ma dwie eskadry z rybkami?
×