Jump to content

MirZnamir

Players
 • Content Сount

  17
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  541

About MirZnamir

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia
 1. MirZnamir

  Okręt z papieru - Zgłoszenia do konkursu

  Bardzo fajny model okrętu podwodnego Świetne malowanie ze śladami eksploatacji. Dodatkowo dobrze uwypuklone nitowanie i podział blach kadłuba
 2. MirZnamir

  Okręt z papieru - Zgłoszenia do konkursu

  Ale jaja! Ale jaja! Jak to mawia Edzio listonosz ze "Świata według Kiepskich"
 3. MirZnamir

  Okręt z papieru - Zgłoszenia do konkursu

  Wow. Super! Szczególnie kolorystyka modelu jest bardzo fajna. No i jest nawet papierowy łańcuch kotwiczny
 4. MirZnamir

  Okręt z papieru - Zgłoszenia do konkursu

  Nick: MirZnamir Skoro zgodnie z regulaminem można umieszczać nowe prace, które anulują stare, to postanowiłem zrobić coś lepszego niż mój poprzedni "wyrób okrętopodobny". Wziąłem się solidnie do roboty i oto efekt. Tym razem jest to model najsłynniejszego okrętu z czasów wojny secesyjnej czyli "USS Monitor". Jako, że nie dysponuję żadnymi planami tej jednostki, to wszystko jest tu zrobione "na oko" jeno na podstawie obrazków z czeluści globalnej sieci. Ostatnie zdjęcie modelu z obiektami porównawczymi, czyli Kazikowymi 12 groszami, co by każdy mógł ocenić sobie jakiej mniej więcej wielkości jest modelik.
 5. MirZnamir

  Okręt z papieru - Zgłoszenia do konkursu

  Nick: MirZnamir Oto fotki mojego okrętu nawiązującego wyglądem do dawnych torpedowców.
 6. MirZnamir

  Bitwy historyczne

  Raczej marnie widzę ewentualną historyczność takich bitew z udziałem lotniskowców z jednego powodu. Typy maszyn jakie bazują na lotniskowcach w grze kompletnie nie odpowiadają temu jak to wyglądało podczas wojny na Pacyfiku. Gdyby w tej kwestii w grze starano się odzwierciedlić historyczne realia, to np. na większości typów japońskich lotniskowców powinny stacjonować samoloty Zero, Kate i Val. Tymczasem w grze niby mamy okręt w wersji np. z 1942 roku, a na pokładzie jakieś dwupłatowe graty. Już nie mówiąc o kwestii tego, że przynajmniej na niskich poziomach starcie myśliwce amerykańskie kontra japońskie kończy się zwykle masakrą japońskich maszyn. Dodatkowo jak ktoś słusznie zauważył w grze brakuje wielu zasłużonych lotniskowców zarówno US NAVY jak i Cesarskiej Marynarki Wojennej Japonii. Ponadto, być może jestem gapa, ale przeglądając jakie maszyny są do dyspozycji na lotniskowcach USA, to jakoś nie zauważyłem tam Buffalo i Hellcata. A na koniec liczba samolotów w eskadrach też chyba nie jest w porządku. Czy np. amerykanie nie latali myśliwcami w kluczach czterosamolotowych? I co z kwestią lepszego wyszkolenia pilotów japońskich na początku wojny i przewagi technicznej myśliwców Zero nad Buffalo i Wildcat? A sprawa ataków kamikaze u schyłku konfliktu? Tego też gra wcale nie odzwierciedla. Moim zdaniem za dużo w WOWS przeinaczeń i uproszczeń, aby próby odwzorowania historycznych batalii z udziałem "pływających lotnisk" miały w grze jakiekolwiek szanse powodzenia.
 7. MirZnamir

  Halloween Trophy Submissions

  Bo kto powiedział, że wiedźmy latają tylko na miotłach ? http://wstaw.org/m/2015/10/29/mir_Hall_trof.JPG
 8. Przykład akcji kiedy myśliwce zatopiły okręt: podczas bitwy o wyspę Wake amerykańskie myśliwce F4F Wildcat zatopiły japoński niszczyciel bombami. Ogólnie rzecz biorąc większość myśliwców z czasów II wojny światowej mogła być dodatkowo uzbrojona w bomby lub rakiety niekierowane (albo w jedne i drugie). Niestety w grze WOWS taka opcja nie występuje (choć jak na ironię istnieje w siostrznej grze WOWP). Z kolei ogień z działek i kaemów mógł spowodować pewne szkody na słabo opancerzonych jednostkach takich jak niszczyciele, a nawet zniszczyć mniejsze jednostki w rodzaju kutrów torpedowych. Oczywiście jeżeli do WOWS została by wprowadzona możliwość dozbrajania myśliwców w bomby lub rakiety, to automatycznie powinno to skutkować obniżeniem skuteczności tak skonfigurowanej eskadry myśliwskiej w walce z wrogimi samolotami.
 9. MirZnamir

  Polska gałązka w World of Warships

  Po co od razu drzewo technologiczne? Czy WG nie mogłoby po prostu wypuszczać premek dla nacji, które i tak drzewek na 99% mieć nie będą? Skoro jest już w planach drzewko brytyjskie, to z okazji jego pojawienia się nie widzę przeszkód dla wypuszczenia ORP "Piorun", który był przecież brytyjskim niszczycielem typu N pod polską banderą.
 10. MirZnamir

  Pancerniki. Chłopcy do bicia

  Odnośnie pancerników przyszła mi na myśl pewna kwestia związana z amunicją przeciwpancerną. Otóż pocisk przeciwpancerny trafiając w nieopancerzony cel przebija go na wylot nie czyniąc zadnej szkody. Ale zastanówmy się? Co jeśli otwór wylotowy (albo nawet i wlotowy) wypada pod linią wodną? W rzeczywistym świecie oczywiście przez taką dziurę zaraz wlewa się woda. A w grze nic. Pociski przeciwpancerne nie potrafią spowodować zalania, mogą to zrobić tylko torpedy. Przez takie uproszczenie mechaniki gry ogień pancerników nie jest tak groźny jak był w rzeczywistości.
 11. MirZnamir

  Pytania do deweloperów – GamesCom 2015

  1. Dlaczego na większości lotniskowców w grze bazują przestarzałe samoloty? 2. Dlaczego artyleria średniego kalibru na pancernikach jest tak słaba? 3. Czy do gry będą wprowadzone okręty podwodne i kutry torpedowe? 4. Dlaczego gracz nie ma możliwości swobodnego wyboru składu grupy lotniczej na swoim lotniskowcu? 5. Dlaczego dolna wartość uszkodzeń zadawanych przez pociski z dział artylerii głównej pancerników jest tak żałośnie niska jak na armaty o tak potężnym kalibrze?
 12. MirZnamir

  Co mi się nie podoba w Wows

  Zamiast naginać prawdę historyczną i zmniejszać prędkości lotniskowców lepiej było by wprowadzić do gry wskaźnik kierunku wiatru i konieczność płynięcia lotniskowca pod wiatr w momencie wypuszczania i przyjmowania samolotów. To mocno utrudniło by życie kapitanom lotniskowców, a już na pewno zapobiegło sytuacjom, gdy "pływające lotnisko" ucieka sobie na maksymalnej prędkości w dowolnym kierunku i jednocześnie bez problemu wypuszcza eskadry na ścigający je okręt przeciwnika.
 13. MirZnamir

  Idioci z torpedami

  Najgorsze są przywyczajenia niektórych graczy wyniesione z WOT-a. Tam zdarza się sporo takich co na początku bitwy zaraz po załadowaniu pierwszego pocisku od razu walą z działa na wiwat często przy okazji trafiając, a nawet niszcząc sojusznicze czołgi. A tutaj tacy kolesie na poczatku rozgrywki odpalają torpedy ot tak po prostu na pałę.
 14. MirZnamir

  Idioci z torpedami

  Problem wynika głównie z tego, że ci gracze, którzy odpalają torpedy "z drugiej linii" po prostu nie zadali sobie trudu sprawdzenia ile wynosi zasięg torped na ich okrętach, więc odpalają je jak tylko wróg pojawi się na horyzoncie. I oczywiście nie mają najmniejszych szans na trafienie okrętów przeciwnika, za to w sojusznicze jednostki mogą trafić jak najbardziej.
×