Jump to content

tanktankkimo

Players
 • Content count

  173
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2020
 • Clan

  [CMMR]

About tanktankkimo

Recent Profile Visitors

326 profile views
 1. kredi hesaplama listesi

  Şöyle bir paylaşım buldum. Tabii eski bir versiyon için ve kesin bir tablo değil ama genel olarak fikir veriyor: https://forum.worldofwarships.com/topic/145708-how-is-base-xp-calculated/?do=findComment&comment=3494671 Mesela BB olarak bir düşmanın tüm canını alırsanız %1.5, DD olarak alırsanız %2.0 çarpanı varmış. Tabii net bilgi değil ama matıklı. Fikir veriyor. Mesela muhrip olarak spot yapmanın ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Verilen hasarın %40'ı direk size yansıyor. Sadece spot yaparak bile iyi deneyim kasılabilir. Bu link de oldukça güzel: https://forum.worldofwarships.asia/topic/11255-game-economy-xp-and-credit-rewards/ Mesela maç bitmeden öncegeminizi onarırsanız maç sonunda daha az tamir masrafı ödersiniz gibi önemli ip uçları veriyor.
 2. Kutumuzda ne var!

  Haklısınız. O kısım şans işte. Bana bir keresinde aynı günde arka arkaya 2 defa süper kutu çıkmıştı:) Ben kendimce hep süper kutu denemeyi tercih ediyorum. Heyecan olsun diye:)
 3. kredi hesaplama listesi

  Haklısınız. Kredi hesaplamaya odaklanarak aradığım için o noktada karışıklık yaşamışım Aslında bir üst seviye gemiye verdiğin damage X şu çarpan ile XP kazanırsın tarzı bir şey olmalıydı. Pardon
 4. kredi hesaplama listesi

  Konu altında yer alsın. XP hesaplama yöntemi şöyleymiş: https://eu.wargaming.net/support/kb/articles/751
 5. Ping Sayacı

  O zaman müşteri hizmetlerini arayın bence. Bu tablo normal bir tablo değil. Dip not: Bir de arka planda sömüren bir şey olmadığından emin olmak için bilgisayarı kapatıp bu testi telefon üzerinden yapmayı deneyin. Bir ara benim de internet kotam dolmuştu. Sonradan farkettim ki arka planda windows güncelleme hizmeti sürekli güncelleme indirip kurmaya çalışıyormuş. Kuramayınca da baştan indiriyormuş. Bunun gibi normalde farketmeyeceğiniz bir hizmet interneti sömürüyor olabilir.
 6. kredi hesaplama listesi

  Selamlar, Kazanılan kredi neye göre hesaplanıyor? Bir listesi var mıdır? Mesela 20 isabetli atış ile 50000 hasar verme ile 10 isabetli atış ile 50000 hasar verme arasında (aynı düşman gemisi olduğunu varsayarsak) bir fark var mıdır? XP için bir liste ve hesaplama belirtilmiş ama kredi için bulamadım.
 7. Ping Sayacı

  Merhaba, normal şartlarda upload downloaddan fazla olmaz. Siz bu testi çalıştırırken veri transferi yapan bir arka plan program vs. olabilir. Görev yöneticisinden network trafiğinizi bir kontrol edin bence. Ping 1000ms de hiç normal değil. Müşteri hizmetlerini aramanızı öneririm.
 8. Kutumuzda ne var!

  Sanırım olayı yanlış anlamışsınız. Şanş seçtiğiniz zaman bazen "süper kutu" veriyor. Yukarıda paylaşılanlar süper kutulardan çıkan şeyler. Eğer süper kutu çıkmazsa o zaman içinde 4 bayrak gibi çok kıytırık şeyler olan bir kutu geliyor. Süper kutu çıkma ihtimali ise 1/50 civarı. Yani değer mi değmez mi ona göre karar vermek lazım. İlk zamanlar çok güzel şeyler çıkıyordu. Bana 500 premium tamir çıkmıştı mesela. Şimdi olsa olsa 50 tane çıkar bir kutudan. Hediyeleri bariz şekilde kırpttılar.
 9. +1. Keşke herkes böyle düşünse.
 10. Şu görevleri ayarlayamadınız gitti!!

  Ben verdiklerine bir şey demiyorum arkadaşım. Sorun bu görevlerin 5'şer gün ile açılmasında. En başından tüm görevleri açsalar, tamamlayan bir üst göreve geçip devam etse en azından belli bir görevi yapan sayısı azalır. Şimdi bir maça giriyorum 5'e 5 toplamda 10 tane muhrip var. Chatten "90k görevi mi" diyorum en az 3'ü evet diyor. 10 tane muhribin olduğu maçta hiç bir muhrip zırhlılara ya da kruvazörlere yanaşamıyor zaten çünkü ilk hatta rakip muhriple karşılaşıyor. Böyle bir durumda rakip muhripler ölsün de ben öyle ilerleyeyim diye oyun başında muhripler cap veya spot yapmak yerine arkada bekliyorlar. Haklılar da, ben iki defa tamaladım 90k görevini ve ikisinde de bizim takım hızla düşmüştü ve bizim alana abanan rakipleri torpidoladım. Baştan gideyim cap yapayım desem ben ilk ölenlerden olacaktım zaten. Şimdi görevi tamamladım. 45k XP kasmam gerekiyor. Gün için de benim yaptığımı şimdi diğer muhripler yapıyor. Spot lazım diye yazıyorum. Adam benim zırhlının arkasından geliyor:) E ne oldu benim oyunum? Sabah aynısını ben de yapmıştım ne oldu benim takımdakilerin oyunu? Aynısını rakip muhripler de yapmıştı, ne oldu rakip oyuncuların oyunu? Görevi yapmaya çalışana da, diğer oyunculara da eziyet. Böyle kısa süreli olarak gelmese, ya da bir kaç maçta tamamlanabilecek düzeyde bir göre olsa, herkesin böyle oyun dinamiklerini bozacak kadar bir araya gelmesi engellenmiş olurdu. Dediğim şey budur.
 11. Şu görevleri ayarlayamadınız gitti!!

  Bakın benim WGdeki güzel arkadaşlarım, Bu oyun 2 yıllık ama tanktan falan daha fazla deneyeminiz var. Şu görevleri bi adam gibi ayarlayın artık. Son 5 günde aıyorsunuz "torpido ile 90k hasar verin" görevini her maç -ben de dahil- aptal saptal hareketler yapan muhrip doluyor etraf. Görevle işi olmayanlara yazık değil mi? Normal oyunun oynanışını bu kadar bozacak şekilde (zor ya da kısa süreli) görevler vermeyin artık. Şu duke of york da sizin olsun, 6. seviye gemilerinizde sizin olsun. 5. görevde 2 yıldız eksiğim kalmışken bırakıyorum sizin yüzünüzden. Daha o iki yıldızı almak için bi ton garip oyun çekeceğim ve hatta kendim de muhrip gibi değil de tek bir göreve odaklanmı muhrip gibi oynayacağım. Sonra ne olacak, yeni yıl görevleri diye yine millet para verip York alsında biz de onlara ek hediye verelim diye uydurulmuş görevlere kasmaya çalışacağım. Son 5 günde binlerce oyuncuya aynı görevi açtığınız için ne görevden zev alınıyor ne normal oyundan!!!
 12. Duke of York

  Bana son görev pek 1-2 gün içinde bitebilirmiş gibi gelmedi. 2 yıldızlardan birisi 75k XP deneyim kasın, diğeri torpido ile bir maçta 90k hasar verin. Hani torpido ile 60-70k dese gidip bir zırhlıya intihar saldırısı yaparım ama 90k için hakkeden işin çok rast gittiği maç lazım. Olmaz demiyorum tabii ama günde 1-2 satini ayırıp 4-8 maç yapan kişiye göre değil. Diğer 75k görevi ise insan işi değil zaten:) Ama ben bunu 3 kere tamamlayarak ilerlemeyi düşünüyorum. Artık pre hesap, kamuflaj, flama ne varsa takıp 2 günde bir kere 75k'yı tamamlarsam, yılbaşı baskını için 3 gün sürem kalır. 3 günde de o tüm görevler bitmez maalesef. Eğer denk gelirde 90k hasar görevinden bir 2 yıldı alabilirsem belki o zaman vakit kalır. Ama şu noktada kuzey burnuna başlanır mı bilmiyorum. Final görevlerinde bile hep 30k - 35k- 40k XP kas var. 10 gün kalmışken biraz zor. Ama günde 4-5 saat ayrılabilecekse belki olur, oyunucuya bağlı tabii ki:)
 13. Bismarck Koleksiyonu

  350TLye 50 tane Bismark kutusu satıyorlar??? Alt tarafı 2 tane kalıcı kamuflaj vermiyor mu bu? Kim neden 50 tane kutu alsın ki?
 14. Pembişlik olayı

  Merhaba, Şimdi oyuna girdim bir baktım ki pembişim?? Oysaki hiç dost gemi vurmadım. Bunun için ticket açmayacağım kuvvetle muhtemel ben öldükten sonra birisi torpidomun üstüne atlamıştır. Ama bunu görebileceğimiz bir yer olsa iyi olmaz mıydı? şu saatte şu oyuncuyu vurduğun için falan gibi. Bir de geçen gün bir düşman muhribiyle çarpışırken bizim muhribin torpidolarına çarpıp battım. Ama düşman torpidosundan kaçmak için dost muhribin hiç tahmin etmeyeceği bir yöne doğru kaçmam gerekiyordu. Yani dost muhribin kesinlikle suçu yoktu. Bu gibi durumlarda "beni vuran pembe olmasın" falan gibi bir buton olmalı.
 15. Update boyutu?

  Merhaba, 6.15 update'inde benim oyun 13GB'lık indirme yaptı. Yani toplan indirdiği dosyayı demiyorum, yükleme yapan starter programı üzerindeki yüklendikçe dolan çubukta 0.........13784MB şeklinde yazıyordu. Hatta şu an oyun dizini içerisindeki update klasörüne bakıyorum 18GB falan :) Bu dosyaların birisini yarıda kestiğimde baştan başlıyor yüklemeye. Oysa kaldığı yerden devam etse hiç sıkıntı değil.
×