tanktankkimo

Players
 • Content count

  128
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  1575

About tanktankkimo

Recent Profile Visitors

206 profile views
 1. Merhaba, o an oyunu oymak isteyen kişilerin seçtiği gemilere göre bazı zamanlar atandığınız tierın yüksek olması normaldir. 100 kişi t8, 100 kişi t9, 500 kişi t10 olarak oyuna giriyorsa t10 ağırlıklı görmeniz normaldir. MM'in bu konuda yapabileceği bir şey yok maalesef. Ha dersiniz ki 6vs6 muhrip mi olur, karşıya neden fazladan zırhlı vermiş vs. haklısınız derim. 2. "heralde" dediğiniz şey doğru. Normal olarak WG bu oyunu üst tierlerda oynamak isteyenlerin pre hesap almasını istiyor. Bunlarda kredi sorunu olmasaydı herkes sürekli t10 takılırdı o zamanda 1. maddedekine benzer "neden hep t10'lar çıkıyor"u daha çok derdiniz. Tank oyununda da durum bu şekildedir. Yani genel şirket politikası bu yönde ve haliyle de değişmeyecektir.
 2. 4. seviye Japon muhribi ISOKAZE. Takım berbat gelse bile tek başına takılıp düşman gemilerini batırabiliyorsun. Çoğu zaman muhrip olmama rağmen haritadaki bir kanadı kendim geri püskürtüyorum:) 30 sn'de bir topridoyu yinen geri dönüyorÜstelik ilginçtir iyi de kredi getiriyor 4. seviye bir muhribe göre. Klan savaşlarında oynadığım kadarıyla da 10. seviye Japon muhribi Shimakaze de benzer oynanışa sahip ve gayet zevkli. Ama rastgele oyunlarda bir sürü radar varken aynı zevki veremeyebilir, bilemiyorum.
 3. clan base

  +1 güzel fikir. Ancak performans sıkıntısı yaratmaması için gerekli önlemler alınmalı. Ben limanda bir şeyle uğraşırken klandan bir oyuncu online oldu diye onun gemisini getirmeye çalışırken "yükleniyor" ikonu ile görüntüyü kesmemeli, ya da anlık takılmamalı. (Şu an gemiler arası geçiş yaptığımızdaki gibi bir saniye de olsa takılma yapmamalı).
 4. Sanırım herkeste geçerli olmuyor. Linkteki yorumlarda da kimisi işe yaramadı yazmış. "Yeni başlayanlar için" gibi bir ifade gördüm ama ben yeni başlayan olmamama rağmen bende işe yaradı. Belki belli bir savaş sayısının altı olması gerekiyordur. İsterseniz kodu burada paylaşın başkları da denesin belki birinin işine yarar.
 5. Teşekkürler. Bende 20k serbest deneyim çıktı. Son 150 kutu.
 6. Merhaba, Elbette başka ülkelerden de katılan arkadaşlar var ancak Türkçe forumda açılan bir oylamayı UTC +3 üzerinden açmak daha doğru olmaz mıydı? Şaşırıp yanlış oylayan arkadaşlar olabilir her ne kadar UTC +1 diye belirtmiş olsanız da. Bir de verilen oyları değiştirme imkanı yok sanıyorum değil mi? Teşekkürler.
 7. O da bir taktik sonuçta. Trollük olsun diye bile girmiş olsalar sonuçta savaşı aldığınız sğrece çok sıkıntı yok. 7 Zırhlı ile girilebilseydi o zaman sıkıntı olurdu :D
 8. Tamam liramız maalesef değer olarak alt sıralarda ama konu bu değil. Bir çok oyun firması her ülke için ayrı satış fiyatları belirleyebiliyor. Neden WG de yapmasın. Ek olarak bugün bir PES2018 bir çok takıma telif hakkı vs. öderken satış fiyatı 170TL (hatta bir çok yerde 120-130TL). Ve oyunu aldığınızda bir yıl boyunca doya doya istediğiniz gibi oynuyorsunuz. Dünyanın en popüler oyunlarından biri. Birde bu wows oyununun bir yıllık pre hesap ücretine bakın. Üstelik pre hesap size oyunu full açmıyor, yine kredi hesabu yapmalı, gemi için XP kasmalısınız vs. vs. Böyle bir olay satır aralarında geçmemeli. Bana limandayken popup çıkartıp saçma sapan indirim fırsat(!)ları sunuyorsa böyle önemli gelişmeleri de bildirebilir. Nasıl ki her oyuncu bu foruma girmiyorsa oyunun sitesine de girmek durumunda değil. 3GB update yaptılar, oyun istemcisine bu indirimin kalan süresi diye bir şey koyamamışlar mı yani?
 9. Böylw durumlarda MM'in diğer DD oyuncularını bekletmesi lazım. 5'şer tane pata pata takımlara atayacağına 2 hadi 3 tanesini bir takıma koysun diğerleri için başka takım oluşmasını beklesin. Böylece bekleme süresi artınca DD'ye yüklenen kişi sayısı da azalır. Tabii yine görevleri belirlerken aslında bu gibi yılmalara da dikkat etmeleri lazım.
 10. 3 GB update mi olur? Oyunu cadılar bayramı diye baştan mı yazdınız ne yaptınız? Oyun oynayacak bir saat zamanım var onda da update olsun diye bekliyorum. Biraz lokmalık yapın rica ederim.
 11. Selamlar, Görevlerdeki "Base XP" dediği preimum hesabın getirdiği +%50'nin de hariç olduğu XP midir? Yoksa premium hesabı olanlar dahaavantajlı mıdır?
 12. Selamlar, 60-80 alıyorsanız ekran kartınız eski kalmıştır diyemeyiz. Bir başka program ile çakışma yaşamış olabilir. Sürücülerini güncellediniz mi? Verdiği grafik hatası nedir? Ona göre bakmak lazım. Bir de bir çok sistemde normal kullanımda onboard (OB) ekran kartını kullanıyor. Oyun gibi güç gerektiren uygulamalarda harici kartı (HK) kullanıyor. Zaman zaman bir sebepten o oyun için HK'ye geçmemeye başlayabiliyor. OB'de yeterli güç sağlayamadığından sıkıntı çıkarabiliyor. (ki burumda genelde FSP düşüyor o yüzden sizin sorunun bu olduğunu sanmıyorum). HK uygulamalarında genelde "şu uygulama için HK kullan" şeklinde ayarlamalar olabiliyor.
 13. Kim "bu konu hakkında KESİN bilgim var" diyebilir ki? developper'ı mı çağıralım? Normal bir kurulum da bu kalsör oluşuyor. Sen de niye oluşmamış bilmiyorum. Neden bu kadar alındığını da anlamıyorum. Sana "vardır ama sen bulmayı becerememişsindir" demedik ki:) Normal bir kurulumda geldiği için illaki vardır dedim. Yoksa pekiala kendin manuel silmiş olabilirsin, boş klasörleri silen sözüm ona PC hızlandırıcı bir program silmiş olabilir vesaire vesaire... Bilgisayar bilginin ne kadar olduğunu bilemeyeceğim için oyun klasörünün dizinini örnek olarak verdim. Yine de yok diyorsan YOKtur ne yapalım:) Neyse konu cici maç sonuçları çok dağıtmayalım:)
 14. Yahu neden tersten anlıyorsunuz? Yardımcı olmaya çalışıyorum. Oyun kurulurken bu klasör de mutlaka oluşur. Bulamamış ya da yanlış dizine bakmış olabilirsiniz diye detay verdim. Oyun içinde ayarlara girip replay'leri kaydet seçeneğini kontrol edebilirsiniz. En azından sonraki maçlarınız kayıt altında olur.
 15. Klasör illa ki vardır. Mesela bende şu şekilde: C:\Games\World_of_Warships\replays