tanktankkimo

Players
 • Content count

  100
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  1361

About tanktankkimo

Recent Profile Visitors

106 profile views
 1. Ha kırıldı dediği o mu? Etkisiz kaldı falan deselermiş bari. Ben de mermi çarpıp kırılıp parçalanıyor ama patlamıyor gibi düşünmüştüm :) Etkisiz kalsa da en azından mürettabatı şöyle bir sallıyordur:)
 2. Ben de patlayıcı mermi de mermi kırılması olayını anlamıyorum. Gerçek hayatta da böyledir belki bilemiyorum ama bu mermi dokunduğu zaman patlamıyor mu zaten? Gemiye yan tarafıyla mı çarpıyor? Nasıl oluyorda patlamadan kırılıyor?
 3. Hiç görev mörev bakmamak lazım aslında. Stres atayım derken strese giriyor insan.Terelelli
 4. Yani biri beni öldürmüşse hemen report etmeliyim demek ki:) Pembe olduğunu biliyorum ama özünde çok da bir anlamı yok. en çok 10-15 maç etliye sütlüye karışmayıp yırtacak.
 5. Merhaba, Benim takımımdan elemanın biri bilerek ve isteyerek oyun sonunda gelip beni torpilleyerek öldürdü. Oyun sonunu beklemeden çıkıp başka maç yaptım. Sonra o maç bitince sonuç ekranına girip REPORT etmek istedim. Ama edemedim. Sadece oyun içindeyken mi raporlayabiliyoruz? Adamın yanına kaldı...
 6. Böyle basit bir görevi bu gece sonraki maçlarımda da bir türlü tamamlayamadım. Demek ki nasip değilmiş.
 7. oldu mu?
 8. Sunucuyu belli bir süre dış iletişime kapatıp, içine ilgili yazılım güncellemerini yükleyip sonra geri açıyorlar. O süre içerisinde de siz ulaşamıyorsunuz. Bun da anlaşılmayacak ne var?
 9. Selamlar, Ekran kartın gayet de yeterli. "Geforce experience" isimli programı indir. Onun içerisinde oyunun olduğu dizini göster (bazen kendi buluyor zaten). Sonra "optimize" et de. Böylece oyunu yüksek FSP ile oynayabilrisin. Diğer bahsettiğin geminin zıplayıp torpido önünde belirmesi durumu paket kaybı ile ilgili gibi duruyor. 100ms ping Türkiye için çok anormal değil ama sende genel bir sorun var gibi duruyor. Cep telefonunla hotspot tanımlamayı biliyor musun? Biliyorsan bilgisayarını cep üzerinden internete bağlayıp bir oyun oynamayı deneyebilir misin? (en fazla 10mb veri kullanır korkma, tabii arkaplanda internete bağlanan başka bir uygulaman yoksa). Eğer yine yüksek ping sorunun devam ediyorsa bilgisayar ayarların ile ilgili bir sorun var demektir. (Bu arada herhangi bir sebeple VPN benzeri bir yazılım kurulu mu? Ya da firewall tarzı bir program?) Eğer yüksek ping almıyorsan o zaman direk var olan internet hattın ile ilgili sorunun var demektir. İnternet sağlayıcının müşteri hizmetleriyle konuşmalısın.
 10. Bir soru daha o zaman. Notebook ile mi oynuyorsunuz yoksa normal masa üstü bilgisayar mı? Özellikle notebooklarda hem anakart ekran kartı hem de harici ekran kartı aktif oluyor. Normal masaüstü uygulamalar için anakartınkini kullanıyor ama oyun gibi yorucu işlemler için harici kartı kullanıyor. Bazen harici karta geçiş yapamıyabiliyor. O zaman harici kartın uygulamaları ile ounu harici kart ile çalıştırmasını sağlayabiliyorsun. Mesela ben format attıktan sonra hep anakart ekran kartı ile çalışıyor. Sonra nvidea'ın uygulamasıyla geforce kartım ile açmasını sağlıyorum ve acayip hızlanıyor, rahatlıyor. İstersen bilgisayarının donanım listesini gönder bir de öye bakalım.
 11. Selamlar, Öncelikle grafik değerlerini en düşük seviyeye getirin. Arka planda çalışan anitivirüs gibi, internet tarayıcısı gibi diğer programları kapatın. Mümknüse restart ettikten sonra antivirüsü de kapatıp oyuna öyle girin. İnternet için yapılabilecek çok bir şey yok. kablosuz bağlantınız varsa bilgisayarı modeme kablo ile bağlamayı deneyebilirsiniz. yine de çok çok büyük bir fayda sağlamayacaktır. Neyseki çok çok hızlı araçlar olmadığı için oyunda çok büyük sıkıntı değil. Bir geminin konumunu 150ms geç görüyor bile olsanız attığınızda vurursunuz. Yakın savaşta biraz sıkıntı olabilir belki ama oyunu oynanmaz yapmaz.
 12. 1631 XP nasıl 11012 XP'ye çıktı yaw?? Nasıl bir bayrak nasıl bir boya var öyle?
 13. 200 kişi için elbette bir şey yapmazlar. Şaka gibi ama üzücü bir tablo oldu. S.A yazıp altına da "kaç kişi A.S. yazar" deseydim daha çok katılımcı toplardım:) Zaten 200 kişi ile istememiz kabahatmiş. Adamların vaktini çalmışız, raporlarda boşa satır doldurmuşuz. Yazık oldu.
 14. Merhaba, Forumdan yazmak yerine hemen ticket açın. Hesabınızı bir kaç gün önceki haline geri çevirebiliyorlar diye biliyorum. Ama üzerinden çok zaman geçirmemeniz lazım. https://eu.wargaming.net/support/tickets
 15. Selamlar, Nedir son durumumuz?