Jump to content

Silentraz

Moderator
 • Content Сount

  1,493
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  6325
 • Clan

  [HOB]

1 Follower

About Silentraz

 • Rank
  Midshipman
 • Birthday 01/09/1994
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location

Recent Profile Visitors

1,650 profile views
 1. Na omyłkową sprzedaż legendarek są przygotowani. Nawet jest to rozwiązane na korzyść gracza, choć ilość i częstość przywróceń mogą być kłopotliwe. https://eu.wargaming.net/support/pl/products/wows/article/22943/
 2. WG chce dwóch rzeczy - hajsów i aktywnej gry (nawet ponad chęci). Hajsy z pewnością dostali - nie brakuje kolekcjonerów i takich, co wszystko chcą mieć natychmiast, nawet za wielokrotność ceny. A aktywna gra? Co prawda gracz zapycha serwery, ale prędzej wypstryka się z sygnałów i kamuflaży. A nawet jak nie dokupi wymienionych, to zawsze pozostaje najtańsza metoda przyspieszenia postępów - konto premium. W końcu kiepskim pomysłem jest używać smoczych flag i lepszych kamuflaży bez konta premium - marnuje się potencjał zasobów, których jest ograniczona ilość. A cena - parędziesiąt ojrocentów za dobę za zachodnią granicą nie stanowi żadnej przeszkody.
 3. Silentraz

  Plywanie po lini

  Jakiś czas temu przedstawicielstwo WG nie widziało w tym problemu, więc trzeba jeszcze poczekać aż zmienią zdanie (co się zdarza w wielu kwestiach, we wszystkich grach WG). Wówczas jak dobrze pamiętam - wspomniałem że mechanika daje przewagę (ciężej dobrać poprawkę, choć to można wyćwiczyć) i zaproponowałem by zadawało obrażenia jak przy taranowaniu sojusznika podczas bycia różowym
 4. Chyba jakieś NDA na to założyli, bo w poprzednie miesiące też nie przedstawiali procedur.
 5. Silentraz

  bazowe PD

  Konto premium przyspiesza część misji, ale nie wszystkie. Tam, gdzie WG chce przytrzymać gracza lub oczekuje od niego wykonania trudniejszego zadania, zasady są jednakowe dla wszystkich. Są to nie tylko zadania na bazowy exp, ale także polegające na wykonywaniu konkretnych czynności. Biorąc pod uwagę mieszanie misji i ich limit czasowy, konto premium nie daje wprost 50-65% szybszych postępów, ale przynosi sporą ulgę.Dochodzi do tego pełne wykorzystanie potencjału specjalnych sygnałów, które by się głupio wydało podczas braku konta premium.
 6. Regrind zupełnie nie zmienia statystyk okrętów, więc nie widzę żadnych powodów aby zerować statystyki. Jeśli klan by przyjmował na podstawie statystyk okrętu po resecie - poważnie bym się zastanowił nad wstąpieniem do takiego. Przy odpowiednio dobrej grze ciężko o klan, do którego by się nie dostało ze względu na przeszłość. Oczywiście zadanie utrudnia niedbałe prowadzenie statystyk przez WG - głównie brak statystyk dopasowanych do czasu i zatajanie średniego bazowego expa.
 7. Kapitanowie to pikuś. Zakładając latanie między tierami 6 a 10 (bo niższe są dość tanie w wolnym expie i nie dają żadnej waluty), wydasz 200k kredek i 125k elitarnego na każdy tier. Podczas badań zdobędziesz kilka razy tyle.
 8. @J_jW Statystyki giną lub się oddzielają tylko przy drastycznych zmianach w okręcie. Jeszcze nie ma 100% pewności, ale okręty po resecie będą identyczne, więc nie widzę najmniejszego powodu by resetować osiągnięcia i statystyki. Co do kapitanów - też chętnie bym się kilku 3- i 10-punktowców dawanych z byle okazji pozbył. Nawet uzyskując 5% ich doświadczenia w postaci elitarnej. Ale WG tego nie zrobi. Gracze by dostali "bezpodstawnie" dodatkowy elitarny exp (co zniechęca do ewentualnych zakupów), a prawie każdy ma standardowego kapitana wyszkolonego lepiej niż ten, którego właśnie dostał. A do tego nawet jak 0,001% graczy zdecyduje się dokupić miejsca w rezerwie, to WG ma z tego profit. A z pewnością są tacy co dokupią zamiast zwalniać 3 - punktowych kapitanów (a nawet słabiej lub w ogóle nie wyszkolonych). Do tego WG zwykło dawać kapitanów bez miejsc w rezerwie.
 9. Silentraz

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Jeśli nagroda wydaje się być podejrzanie wysoka (a premka IX tieru za pomniejszą kolekcję taką jest), warto sprawdzić informację w wielu źródłach, od biedy zapytać (inni gracze, forum, support). Nie ma wtedy rozczarowań. Nie przypominam też sobie kolekcji z okrętem w ramach nagrody.
 10. Z tym że ilość resetów jest limitowana, a CV dają trochę mniej zasobu.
 11. Silentraz

  Neustrashimy - Tier IX

  Nawet jak było testowane, to Excelki zadecydowały o ostatecznym kształcie tego niszczyciela. Dobre camo, wygodne w użyciu działa i torpedy, wyborna naprawka... ale czas przeładunku i ilość dział to zdecydowany minus. Co do rozczarowania zakupem - dostałeś dość kosztowne przypomnienie. Pierwsza bitwa kasuje możliwość zwrotu, może najwyżej treningówki można rozegrać.
 12. Ale nie w każdej bitwie są lotniskowce. Do tego samoloty od jakiegoś czasu spotują tylko jedną część mapy (po trosze mogą drugą jak się puści myśliwce)
 13. Zbliżenie WR do 50% u każdego gracza jest chyba marzeniem WG. Rzadziej wygrywasz - mniej zarabiasz. Przy tym słabsi gracze przez więcej "ustawionych" bitew będą mieli WR bliższe 50%. Na samych DD (czy klasie odpowiedzialnej za zadanie) tylko mogą pojawić się rozbieżności, jeśli ktoś opanuje walkę z OP szybciej od innych lub zupełnie zignoruje zadanie.
 14. Silentraz

  Dzika fala

  Tu pewnie "wydarzenie" było sprawą kluczową. Tego typu wydarzenia mogą bez problemu przekroczyć granicę patcha, w przeciwieństwie do standardowych misji. Raz tylko sobie przypominam (chyba 13 lipca 2018), że dali ponowną możliwość wypełnienia dziennej misji - wówczas z przyczyn technicznych była niedostępna. Ale w tym roku już się nie popisali. Z założenia event pozwalał olać pełny dzień (lub dwa razy zrobić niecałe), ale w praktyce jak ktoś sobie wolne, to na problemy z serwerem nie miał już rezerwy. A nie każdy ma elastyczny grafik. Odpuszczenie trzeciego łańcucha to już nie jest większa strata do nadrobienia, a wykluczenie możliwości zrobienia Benhama bez dopłacenia 20 ojro (co najmniej)
 15. Silentraz

  Dev Blog 19.07.2019 Zmiany w okrętach

  Podczas rozbicia CV 8 tieru nie dolatywało do Frieslanda, a 10 tier mógł oddać jeden zrzut. Być może to zachęciło do nerfa.
×