Jump to content

Silentraz

Moderator
 • Content Сount

  1,872
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  8060
 • Clan

  [HOB]

3 Followers

About Silentraz

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location

Recent Profile Visitors

2,953 profile views
 1. Silentraz

  Da się zdobyć statek Battleship Missouri ?

  Tu już miałem na myśli trzaskanie świątecznych pudeł. Przy wariancie z kupnem wszystkich dostępnych premek dorzuciłem " to i tak pewnie trafisz na inny"
 2. Silentraz

  Da się zdobyć statek Battleship Missouri ?

  Pewnie będzie dostępny dopiero na grudniowe święta, i to oczywiście z bardzo niską szansą na wylosowanie. Na dzień dzisiejszy, z jeszcze niższą szansą także znajduje się w puli dropów z superkontenera. Jedyna możliwość zwiększenia szansy (absurdalnie droga!) to wykupienie innych dostępnych okrętów. Jak już superkontener postanowi wypluć jakiś okręt (a uprzedzam że dzieje się to rzadziej niż raz na rok przy dobrej aktywności) to i tak pewnie trafisz na inny. Na wspomniane wyżej święta także działa ta metoda. Można nawet doprowadzić do tego, że Missouri będzie jedynym niezdobytym okrętem - i drop jakiegokolwiek okrętu podmieni go właśnie na Miśka.
 3. Silentraz

  Okręty podwodne - dyskusja, opinie, feedback.

  Były zapowiedzi, że testy odbędą się na rankingówkach (oczywiście nie wiadomo których). Wszystko wskazuje na to, że puszczenie podwodniaków jest już postanowione, a teraz trwają prace nad mechaniką itp - na pewno muszą zacząć od przeprojektowania co najmniej kilku map z myślą o okrętach podwodnych. Nie muszą wszystkich, bo na rankingówkach i tak będzie ograniczona pula map. Może się okazać, że jeden drobny błąd może przesunąć cały projekt o kilka tygodni. Poza tym trzeba też pracować nad bieżącymi aktualizacjami. A podwodne jak będą to będą.
 4. Silentraz

  czarna lista

  Za dużo kryteriów by się pojawiło wraz z rozrastaniem się czarnej listy. 24 graczy, z których część ma od kilku do kilkuset ignorowanych graczy może nadać sprzeczne warunki i wydłużyć czas oczekiwania na bitwę. Rozwiązanie też by można wykorzystać jako metodę modulowania poziomu trudności, poprzez wykluczenie bardzo słabych lub dobrych graczy, aby gra była na wyższym poziomie lub nie stanowiła większego wyzwania. Czarna lista ma domyślnie służyć ignorowaniu wypowiedzi danego gracza, choć znalazła też zastosowanie jako znacznik niezależny od modów. Ostrzeżenie musi wystarczyć, nie ma co kombinować z losowością w ustalaniu składów drużyn (w stronę większej dysproporcji)
 5. Silentraz

  Aktualizacja 0.10.4 - Dyskusja ogólna

  Osiągnięcia już nic nie dają prócz bycia ozdobą. Zamiast flag za poszczególne osiągnięcia (a dało się farmić choćby eksperta w zwarciu, drednota, zwiastun czy detonacje) są teraz misje, po których wypełnieniu trzeba czekać na kolejne. Oczywiste jest, że przy tego typu zmianach będzie mniej flag, ale za to przerzucenie się na kontenery zwiększy nieco przychód węgla i innych dóbr. Przy tym chyba nie będzie to wyjątek i 1-2% tych kontenerów może podmieniać na superkontenery, które mają w puli setkę flag. Pozostaje też opcja zbrojowni, do której pewnie chcą sprowadzić graczy.
 6. Zabieg celowy moim zdaniem. Skoro poświęciłeś 2-5 minut na uruchomienie gry i jej wczytanie, to może zajrzysz przy okazji.
 7. Silentraz

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Może opcje z modpacka Aslaina rozwiążą problem. Oczywiście w innych (choćby Modstation) też może być.
 8. Silentraz

  brak filmiku z gry na wowsreplays

  Bazowy exp sądzę że ma zasadniczy próg ok. 3 tysięcy. Na YT widzę, że przechodzi kilka powtórek dziennie. A sądząc po tym, że zdobyłeś drugie miejsce w drużynie, już Benson by się prędzej załapał. Same medale: wsparcie jest naturalne dla lotnisk, które w jednej salwie potrafią zdjąć 20% HP. Duży kaliber - tu wystarczy niski poziom okrętów - pula HP niewielka. A ekspert od walki w zwarciu na tym lotnisku nie robi wrażenia.
 9. Silentraz

  Buły z Ap

  Wszystko z jednej salwy, ale jak odtworzyć w zwolnionym tempie, to ubytki są po kolei: 3150, rośnie to do 6300, a dalej tyle ile zostało (mod pokazuje 12600). Wszystko to wielokrotności nadpenetracji wynoszącej 1575
 10. Silentraz

  Buły z Ap

  Wszystko bije za 1/10. O ile były to na pewno AP. Jak jest wyjątek (najlepiej z punktu widzenia pancernika), to chętnie bym go zobaczył. Powtórka też by sporo podpowiedziała.
 11. Silentraz

  Bitwy morskie

  Odpowiedź z Discorda
 12. Silentraz

  Kamuflaż nie działa?

  Z tego co wiem to 5.4 jest najmniejszą możliwą wartością, i tu dochodzi pytanie - czy na pewno masz pomalowany okręt. Bo to by wyjaśniało skąd masz 5,6 - inne perki i wyposażenie robią większa różnicę. Inne metody wykrycia (w tym przez niszczyciele) to hydro i radar (choć tu pojawia się ikonka). Kolejne mechaniki to samolot (jak nie wyłączyłeś dział przeciwlotniczych to nawet z kilku kilometrów) i wykrycie po strzale (równe zasięgowi dział)
 13. Silentraz

  Rekompensata?

  W takiej sytuacji nie ma szans - dublony wydane, okręt pewnie od tego czasu ograny (jedna bitwa wyklucza możliwość rekompensaty). Próbę bym robił tylko gdyby w chwili kupna był także dostępny za węgiel - wtedy zgłosiłbym pomyłkę i być może by się ulitowali i podmienili wydaną walutę.
 14. Na pewno można dokupić żetony za dublony (600 żetonów w każdym), i w zasadzie od ok. 4 tygodni jest to jedyna opcja dorobienia punktów. Cała oferta została przemyślana tak, by bez zakupów nie dało się zdobyć wszystkich zestawów.
 15. Silentraz

  Premium Wargaming

  Prosto z forum WOWP dostałem informację, że nadal można wymienić złoto na konto premium WG (do trzech gier równocześnie). W zakładce "serwis zaopatrzenia". Zatem jest niemal pewne jest że po zainstalowaniu WOWP będzie można wymienić złoto na konto premium - ale wyłącznie "słabsze" do wszystkich gier.
×