Jump to content

Silentraz

Moderator
 • Content Сount

  1,691
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  7121
 • Clan

  [HOB]

4 Followers

About Silentraz

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location

Recent Profile Visitors

2,254 profile views
 1. Silentraz

  Kolekcja King of the Sea X

  Miej tylko na uwadze o dniach premki za każdą subkolekcję. Wymieniając natychmiast decydujesz kiedy otrzymasz dzień premki, ale uzupełniając na chybił trafił możesz utracić tą kontrolę.
 2. Silentraz

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Jest w paczce Aslaina. Usuwa wszystkie, przeważnie zbędne znaczniki. Nie ma co przeklikiwać, bo w zasadzie bez powodu status może się ponownie zresetować.
 3. Przynajmniej się rozwija... w WOT testują reklamy pop-up. Niedługo może się okazać, że przed zalogowaniem trzeba będzie odklikać każdą ofertę ze sklepu premium.
 4. Silentraz

  brak zglaszania botow w bitwie WoWs

  Jedna kwestia nie została wyjaśniona. Otóż można jak najbardziej reportować, ale do tego potrzeba listy graczy, którą aktywuje się w opcjach. Ewentualnie można czekać na raport z bitwy (choć obowiązuje kilka minut limitu czasu). Skarg (i pochwał które prawie nic nie dają) jest 7 na dzień. Ilość się zwiększy nieco jeśli otrzymywać będziesz pochwały a unikać otrzymywania skarg.
 5. Silentraz

  Znowu in chomiki zdechły?

  Ja nawet prócz dnia WOWS dostałem dzień premki ogólnej (ale taką miałem). Problem nie jest aż tak drastyczny by rekompensować wszystkim stracony czas, ale na tyle dużo czasu zeszło, że zdecydowali się oddać dzień tym co mieli premkę. A tak się złożyło, że premkę miał każdy kto kliknął. Komunikat ciężko było przegapić (był podbijany nawet w porcie), więc dnia nie dostały tylko osoby, które zechciały aktywować premkę później.
 6. Silentraz

  kredyty za bitwę to jakiś żart?

  Może i wynik jest zależny od teamu, ale zarobki nie zależą od wygranej. Żeby zarabiać, trzeba zadawać obrażenia (za 20k HP niszczyciela i za 100k pancernika dostaniesz tyle samo). Do tego spot (Des ma fajny radar), walki o capa już nie będę wymagać. A żeby robić powyższe - trzeba przeżyć. Wyznacz na minimapie kontury wysp - to są miejsca gdzie Des powinien się znajdować. Wykorzystaj jego atut w postaci toru lotu, przyklej się do wyspy i nie daj zdewastować. Zapomnij o tylnej wieży, masz tylko dwie z przodu.
 7. Bo już przetestowali na WOWP i WOT i póki co nie pojawiły się powody do przełożenia. Nawet zaryzykowali i druga w kolejności była większa gra (https://worldoftanks.eu/pl/news/general-news/wgc-migration-october/). Wprowadzenie zmiany do WOWS było tylko kwestią czasu. Wady względem launchera oczywiście są: Żre trochę zasobów nawet będąc w tle. Można wyminąć odpalając grę bezpośrednio (ale wtedy niepotrzebnie włącza się grę jeśli nie dokonano aktualki) lub wyłączać launcher po uruchomieniu. Przedstawione na obrazku zera oczywiście wynikają z zaokrągleń, ale momentami może poprosić o ciut więcej. Obciąża łącze domyślnie zaznaczoną opcją - nie należy zapomnieć o odznaczeniu: Instalacje trwają zdecydowanie dłużej niż na poprzednim launcherze (chyba że się skopał w ostatnim czasie). Nawet na dysku SSD. Czasem wywala jakiś dziwny błąd. Czasem wystarczy nieco poczekać lub zrestartować komputer, czasem dłuższa przerwa. Ogólnie trzeba uzbroić się w cierpliwość lub lepszy komputer, ale nie jest aż tak źle jak było na początku.
 8. Silentraz

  Jak to działa: System wykrywania 2.0

  Skopiowany z WOT? To skąd by były takie różnice?: brak drzew i krzaków (trudno by na wodzie rosły, te na wyspach nie robią różnicy) dym radar i hydro samoloty camo po strzale zależy od zasięgu zamiast kamuflażu
 9. Silentraz

  kredyty za bitwę to jakiś żart?

  Masz 18 tysięcy bitew, a założenia podałem dla raczej przeciętnych graczy. 59% wygranych też nie wzięło się znikąd. Masz też pewnie zapasy flag na tańsze utrzymanie i rozbudowaną bazę klanową. Zapas kamuflaży daje dodatkowe 20k oszczędności, materiały eksploatacyjne też mogą być WOWS (w przeciwieństwie do WOTa, którego niektórzy znają) ma dość otwartą skalę przy zarabianiu i przy tym nie można za dużo wydać na bitwę. Bardzo dobry gracz zarobi w niemal każdej bitwie bez konta premium i też częściej zrobi wyciąg - przez co raz na parę milionów zarobi przyzwoite sumy.
 10. Silentraz

  kredyty za bitwę to jakiś żart?

  Nawet wybitni gracze by nie opanowali Des Moinesa w tak małej liczbie bitew (pod kątem profilu). Ta gra ma sporo elementów do opanowania które należy wyćwiczyć - najlepiej na średnich tierach. A są to dobór amunicji, celowanie z poprawką, kątowanie, czytanie minimapy i wiele więcej... Treningi na wysokich tierach spowodują, że non stop będziesz dostarczycielem pierwszych krwi i dewastujących uderzeń - a tym samym za wiele się nie nauczysz. Przy tym podejrzewam że problemy z kredytami były już wcześniej i nawet nie masz wyposażenia na okręcie (lepszy kamuflaż itp.) Ekonomia na 10 jest zbudowana tak, aby bez konta premium tracić a z kontem premium wyjść na zero. Z tym że przy słabszej grze (następstwo niewielkiego doświadczenia) będziesz tracić także w tym drugim przypadku. Jednakże jedyną zaporą są kredyty. Aby ją przeskoczyć wystarczy kupić okręt premium 7-8 poziomu, którym co jakiś czas będziesz grać. Jeśli z czasem nazbierasz węgla to polecam kupić w zbrojowni za węgiel coś z 9 poziomu - tam zarobki są na najwyższym poziomie w grze. Dobra bitwa oznacza ponad milion kredytów do przodu.
 11. Silentraz

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Jeśli zachowają odstęp 4-tygodniowy to wychodzi 8 kwietnia i trochę z 9 (ale nie rano, bo serwery wyłączą wcześniej). Z tym że może to się nieco opóźnić - w obecnej sytuacji pewnie paru pracowników robi na home office co może nawet przy pełnych chęciach obniżyć wydajność.
 12. Silentraz

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Na przyszłość polecam najpierw sprawdzić a potem wrzucać. Kod daje 14 dni premki do WOTa. Jak komuś wlazła misja osobista to musiała być przy okazji innego kodu.
 13. Silentraz

  Kontenery - Dyskusja

  No to wychodzą ninja-patchnoty, tak jak to było z 7 i 14 dniami premki. Ciekawe co jeszcze wrzucili i z jaką szansą. Przy obecnej inflacji pasowałoby 250k wolnego expa, ale także 90 dni premki by się mogło pojawić. Jeszcze może więcej węgla... Edit - z tego co się dowiedziałem to SK z 5000 dublonów są od bardzo dawna, z tym że mają strasznie niską szansę. Jedna osoba potwierdza otrzymanie z urodzin WOWSa, druga nie ma powodów by kłamać.
 14. Silentraz

  Kontenery - Dyskusja

  Nagranie, screenshot lub chociaż szkic? Może też nick okaże się cenną wskazówką. Dotychczas w różnych ilościach występowały: dublony (1000, rzadko 2500) dni premki (7, 14 lub 30) smocze sygnały (25, 50 lub 100) wolny exp (50k, rzadziej 100k) Większych ilości dotychczas nie namierzono. Dublony mogą wpaść jeszcze jako wyrównanie za okręt przy komplecie, ale takiego za równe 5k chyba nie ma (w zbrojowni są, ale cena obejmuje 300 dublonów za miejsce w porcie) Jedyne wyjaśnienia to: bardzo niska szansa na jeszcze większe ilości (tak niska że po raz pierwszy o tym słyszę). Może to też być następstwo ninja-patchnotu, jak to się kiedyś działo z dorzuceniem 7 i 14 dni premki do puli. opcja otwarcia wielu kontenerów dała wynik zbiorczy- mogło być 5 SK z 1000db, dwa z 2500 db (nawet otwierając 1000 na raz ciężko o takie zdarzenie). Inne typy (np. Crimson) mogły dorzucić kolejne ilości.
 15. WOWS nie daje ogłoszeń w sprawie liczby zbanowanych, ale pewnie regularnie lub w ramach zbiorowych akcji wystawiają warny i stosowne blokady. Z racji mniejszej popularności gry (choćby w związku z tym że WOWS jest trudniejszy od WOTa) nie widzimy też skarg na forum - w WOT po każdej fali jest po kilka zażaleń w polskiej tylko sekcji. Ilości przy WOT mogą wskazywać na metodę typowania podejrzanych graczy a dopiero potem ich sprawdzania, a nie sprawdzania wszystkich. Inaczej pierwsza fala by miała pięcio-, a nawet sześciocyfrową liczbę graczy a kolejne to by było tylko niedobitki, ryzykanci i ci, którzy dopiero co się zdecydowali oszukiwać. W WOWS pewnie jest tak samo, tylko liczba kontroli mniejsza stosownie do populacji. Różnice to tylko brak ogłoszeń i dodatkowe ostrzeżenie (przy tym bez kary).
×