Jump to content

Silentraz

Moderator
 • Content Сount

  1,303
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5792
 • Clan

  [HOB]

1 Follower

About Silentraz

 • Rank
  Midshipman
 • Birthday 01/09/1994
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location

Recent Profile Visitors

1,235 profile views
 1. Silentraz

  Eksperymentalne rozwiązanie na spadki FPSów

  Możliwe że następujące ustawienie decydowało: "BY TEST MIAŁ JAKIKOLWIEK SENS I RACJE BYTU MUSI ON BYĆ PRZEPROWADZONY NA KLIENCIE BEZ ZAINSTALOWANYCH MODÓW. GRA NIE MOŻE TEŻ CHODZIĆ W TZW. SAFE MODE."
 2. Silentraz

  Nowe okręty za Free XP

  W obu grach obowiązuje zasada, że kapitan/załoga nadaje się tylko do jednego drzewkowego czołgu/okrętu, za to bezkarnie może wizytować dowolną ilość premek (w obu obowiązuje nacja, w WOT obowiązuje także klasa pojazdu) Podam przykład, by porównać: WOT - Dla czołgu E100 brakuje 100k doświadczenia załogi do następnego perka. Więc żeby brak uzupełnić, grasz E100 lub niemieckim ciężarem premium. Inne czołgi się do tego nie nadają. WOWS - Brakuje 100k doświadczenia, aby dowódca Kagero zdobył cennego perka. Aby naexpić, należy: zagrać rzeczonym Kagero zagrać japońskim niszczycielem premium zagrać japońskim okrętem premium innej klasy (choć np. dla pancernika okaże się, że kamuflaż i przeładunek torped niewiele daje, za to brakuje perków na ognioodporność) zagrać dowolnym okrętem mającym 19-punktowego kapitana To ostatnie właśnie wyróżnia WOWSa względem pozostałych gier WG.
 3. Silentraz

  Nowe okręty za Free XP

  Przyspieszone szkolenie w WOT to było zamiana expa czołgu na dodatkowy exp załogi, dające łącznie 16-50% szybsze szkolenie załogi (zależnie od liczby załogantów) W WOWS tego mechanizmu nie ma, zatem nadwyżkowy exp odkłada się w chorych ilościach. Dla przykładu po ponad 5,5 tys. bitew mam 11 milionów bezużytecznego expa, który mogę tylko i wyłącznie przetopić za dublony na wolny. Musiałbym 9-krotnie kupić dowolną ilosć dublonów na łączną kwotę okolo 5500 zł A gdyby to miało przyspieszać tak jak w WOT, zamiast 11 milonów bezużytecznego expa, miałbym około 2-5,5 milionów elitarnego. (11 jak się uprzeć, że kapitan jest tylko jeden) Za to WOWS ma z innej strony korzystne zasady. W WOT by przyspieszyć daną załogę, trzeba grać jednym jedynym czołgiem lub premką, która pasuje nacją i klasą. W WOWS wystarczy zagrać dowolnym okrętem (wystarczy mieć jedynie 19-punktowca)
 4. Silentraz

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Najbliższy właściwy sezon będzie na pewno bez lotni. Tutaj pojawiły się testowo.
 5. Silentraz

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Odnośnie powiązanego z reworkiem buffa wytrzymałości dział przeciwlotniczych: Misje polegające na uszkadzaniu modułów mają odczuwalnie gorszy progres względem innych, nawet przy grze dedykowanymi okrętami. Kiedyś dwie salwy pancernikiem niszczyły tyle, co teraz jest ciężkie do osiągnięcia w ciągu bitwy. Czy oby na pewno misje zostały dostosowane do nowej wytrzymałości AA? Bo na moje oko progi powinny być 2-3krotnie niższe. Tudzież ktoś postanowił wystawić cierpliwość graczy na próbę.
 6. Silentraz

  Misje bojowe w marcu

  Rework CV odczuwalnie wzmocnił działa przeciwlotnicze, ale misji zapomnieli zbalansować. Pozostaje w tym przypadku robić inne misje (pominąć zarówno moduły jak też zestrzelenia zależne od MM). Schodki się zaczynają, gdy nie masz Duka/Nelsona, bo nimi trzeba zagrać w pierwszym etapie. Mi to zajęło dwie bitwy (pierwsza bitwa 19/20 modułów, choć wcześniej byłaby rozwiązywalna dwoma salwami). Jeśli nastawić się na niszczenie modułów, to najlepiej posługiwać się krążkami z dobrymi HE. Grunt by w to samo miejsce trafić wiele razy, bo pojedynczy strzał już może nie starczyć by zniszczyć działo przeciwlotnicze - trzeba je dobijać. Jeśli nie masz krążków, to w drugiej kolejności pancerniki na HE - tu pozostaje się ograniczać do coopów, choć można próbować z wygłupami na randomach. Jest także parę pancerników dedykowanych na HE. Coopy trwają krócej, ale za to łatwiej zbliżyć się do bota, a na burtach można spokojnie zaliczyć co najmniej kilkanaście modułów.
 7. Silentraz

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Kto nie ma klanu, niech szuka - na dość prostych warunkach można zarobić pudło i camo.
 8. Silentraz

  Kolejny pad serwera

  Zamykam
 9. Silentraz

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Teraz już wiesz
 10. Silentraz

  Pomoc

  Jeśli porównać załogi (WOT) i kapitanów (WOWS), to: Miejsca w rezerwie (odpowiednik koszar) nie stanowią zapory tak jak w WOT. Ostatnio często zdobywa się kapitanów z własnym miejscem. Nie ma parodii z dodatkowymi radiooperatorami i brakującymi ładowniczymi. W WOT nie ma maksymalnej ilości expa załogi, choć przy pewnej (niezwykle wysokiej) ilości expa pozostają same nieużytki lub nawet brak dostępnych perków. W WOWS natomiast jest granica (osiągalna po kilkuset bitwach), po której kapitan osiąga maksimum swoich możliwości i zdobywa on Elitarne doświadczenie Elitarne doświadczenie można w skali 1:1 wprowadzić na dowolnego kapitana, o ile ilość wystarczy do zdobycia pełnego punktu. Zdobywa się je głównie na kapitanach z 19 punktami (zarówno po długim grindzie, jak i w niektórych eventach). Drugim źródłem są niektóre misje. Dochodzi jeszcze mało opłacalna konwersja wolne-elitarne (1:1, bezpłatnie) W WOT załoga ma 80-92% skuteczności po przesiadce z czołgu na czołg, choć perki działają jak należy. W WOWS natomiast kapitan nie jest okaleczony przy takiej przesiadce. Za to perki działają w połowie lub wcale. Jednakże w WOT bez złota trzeba jeździć okaleczoną załogą (jedyna opcja to przesiąść się na drugi czołg nie rozdysponowując perka). W WOWS za 200k kredytów i maksymalnie125k elitarnego expa można całkowicie uniknąć okaleczonego kapitana W WOT można przyspieszyć szkolenie załogi na czołgach elitarnych i premium (skuteczna premia 17-50%). W WOWS nie ma takiej możliwości (exp bezużyteczny gromadzi się w milionach) W WOT musisz mieć czołg premium tej samej klasy i nacji, na którą wyszkolona jest załoga, aby expić i grać bez kar. W WOWS wystarczy że okręt premium jest tej samej nacji. Z drugiej strony szkolenie kapitana pancernika na niszczycielu i w drugą stronę jest kiepskim pomysłem z uwagi na ograniczoną ilość perków (np. kapitan pancernika na niszczycielu nie będzie miał perka kamuflażu) W WOT są częste misje i rezerwy na załogę. W WOWS nie ma co liczyć na misje poświęcone załodze, za to liczne i dość dobre sygnały i kamuflaże wyrównują stratę.
 11. Silentraz

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Może chodziło o detonację z torpedy "samolotowej"', choć zwykła pomyłka tematu nie jest wykluczona. Co do detonacji - technicznie możliwa w wykonaniu samolotu, wystarczy że okręt po utracie HP ma mniej niż 75%, wtedy następuje. W przypadku torpedy to proste - trafienie w okolice wieży daje jakieś szanse lub powoduje uszkodzenia. Z bomb chyba nawet filmik widziałem, za to rakiety nie wiem czy przypadkiem na cięższych celach nie mają możliwości się dokopać do magazynu.
 12. Silentraz

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  http://wiki.wargaming.net/en/Ship:Consumables Źródło anglojęzyczne, ale nacje i klasy nie są kłopotliwe w tłumaczeniu. Listy okrętów z przyspieszaczami są dość krótkie, ale prędzej czy później będziesz miał te okręty (lub wyjdą nowe), więc nie warto ich sprzedawać. Do torped jeszcze Irian doszedł
 13. Silentraz

  Launcher przestaje widziec grę na dysku.

  Próbowałeś ręcznie dokopać się do poprzedniej lokalizacji? Jeśli gra aktualna, to wystarczy ją uruchomić bezpośrednio (bez Launchera lub WGC). A między updatami mogą się naprawić poprzednie błędy.
 14. Silentraz

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  1. Było parę okazji, a z dostępnych za darmo to choćby: (podaję tu zarówno okazje do misji na okręty jak też okręty bezpośrednio) Owieczkin Święta 2018 Czarny piątek (sam z darmowego dostałem 8 premium, a z płatnych choć podarowanych - kolejne dwie) Event na amerykańskie okręty jakiś był Niedawny chiński nowy rok 2. Jak wylosowałeś 3 to sporo, choć kwestia ile kupiłeś. A jeśli nie kupiłeś żadnego, to wyślij mi na priv 6 liczb od 1 do 49. Pewnie podobnie jak w poprzednich eventach większość graczy wyjdzie bez okrętów, a nieco bardziej szczęśliwi dostaną kredyty za Edinburga lub Duka (który był na święta 2017) 3. 50 florenów na standardzie, 100 na premium 1 smok/camo na standardzie, 9 na premium Premium ma większe szanse na misję dającą okręt (ale nie podali o ile) Oba dają po 1 elemencie kolekcji
 15. Silentraz

  Kontenery - Dyskusja

  Któryś z patchnotów wycofał kotwice z kontenera TYL, ale w starszych typach "więcej" są nadal dostępne (na slocie 2 lub 3). "Więcej zasobów" z definicji ich nie posiada. Jeszcze przed tym patchem trafiałem jakąś kotwicę co parę miesięcy, ale od czasu tej łatki (nie pamiętam numeru) żadnych kotwic. A jak teraz wyleciało miejsce w porcie to jest ono z typu "więcej", a jeśli z TYL/zasoby, to mamy ninja-patchnota.
×