Silentraz

Players
 • Content count

  456
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2884

About Silentraz

 • Rank
  Chief Petty Officer
 • Birthday
 • Portal profile Silentraz

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Portal profile Silentraz

Recent Profile Visitors

296 profile views
 1. Misja na japońskie krążki liczy bazowy, czy ogólny exp? Pytam, bo niedawno coś zmajstrowali (misja liczyła ogólny) i może tutaj się uchowało. A poza misją mam średnią wenę do robienia Myoko.
 2. Tak nazywam szkodników z zielonym/niebieskim kolorkiem.
 3. W większości przypadków nic się nie dzieje, ale na małych mapach czasem przytuliłem dywanik torped (bo nawet nie analizowałem składu przeciwnika), czy też popłynąłem w stronę nieprzydatną dla drużyny - i cały dmg przeznaczony dla mnie musiałem zbierać ja - a jakbym poleciał za swoimi to ktoś z sojuszników by część ostrzału przyjął.
 4. To kiedy, jakie i czy będą zmiany w systemie karmy i dlaczego nie? A może uważacie to za najwspanialszy możliwy system?
 5. Opuszczanie gry, nawet na chwilę, jest skandalicznym zachowaniem. Na początku może się okazać, że obrany kurs jest sprzeczny z pomysłem drużyny, podczas może się pojawić zabłąkana formacja rybek, a na koniec można przeoczyć zjebki pisemne pochwały za dobrą grę. A teraz muszę kończyć, bo chyba dopłynąłem do capa.
 6. Najprostszy komunikat to porównanie ilości karmy. Druga postać jest mniej przewidywalna - czasem wyświetla powiadomienie "pochwalono cię" lub "złożono na ciebie skargę", podbite ilością dla 2+, jak też odbywa się bez powiadomienia. Zależy to chyba od momentu złożenia.
 7. Gracze o tych skrinach nie muszą wiedzieć, a część cheaterów nie myśli dwa kroki do przodu. Jest więc wysoce prawdopodobne, że takiej opcji nie zablokują lub nie będą wiedzieć o takiej możliwości. Też brak screenshota na "prośbę" jest podejrzany, więc można się wtedy graczowi przyjrzeć w inny sposób.
 8. Ostatnie podejście z pytaniami było w WOT. Na kilkanaście stron pytań udzielono zero odpowiedzi.
 9. @Falathi, co jakiś czas wysyłasz do WG raporty jakieś czy coś w tym stylu. Ile razy wspomniałeś o niedrobionym systemie karmy i dlaczego ani razu? Ile propozycji w tej sprawie z tego forum przekazałeś i dlaczego żadnej?
 10. Rozwiązaniem by było wyrywkowe robienie screenshotów (by nie łapała przycinka, mogą być one niższej jakości lub obejmować jakiś obszar), a potem tego ręczne sprawdzanie - wystarczy spojrzeć czy wszystko ok i jechać dalej, czyli wydajność dość wysoka. By nie sprawdzać wszystkich jak leci, można ustawić jakiś program wyłapujący tymczasowo lepszych graczy lub po prostu wprowadzić w tej grze podejrzenia o modyfikacje (pod prawym przyciskiem) - wówczas nie ma groźby bana za samo zgłoszenie, ale gracz jest wcześniej w kolejce do kontroli. Wybór graczy to po prostu losowanie, gdzie dotychczas niesprawdzani, podejrzani i uprzednio karani mieliby znacznie większą wagę. Procedury proste - jak coś jest czyste, to gracz traci priorytet w kolejce do kontroli. Jak coś podejrzane, to leci do analizy (bo standardowe mody też dają różnice, wystarczy tylko ocenić czy są one dozwolone). Linie torped, kreski upadku pocisków czy łódki w dymie bezsprzecznie można uznać jako niedozwolone. Pierwsze przewinienie - tydzień, kolejne - po pół roku (szkoda perma dawać, kara dotkliwa, a gracz dotychczas karany będzie sprawdzany częściej) Kontrola wizualna co prawda pozwala na przeoczenia, ale zawsze to jakiś straszak i ciężko go ominąć. A znaczna większość cheatów to po prostu "nakładki". Skrypty jak w WOT - są bardzo nieskuteczne, co widać po niezależnych od siebie liczbach przy falach banów.
 11. To może pora zrobić reset statów (z archiwum) jak w WOWP lub wprowadzić czasowy ranking (jak w WOT), gdzie uwzględnione by były parametry takie jak % zadanego dmg, czy też BAZOWY średni exp? Średnie dmg w profilu to wiadomo - zachęcanie gracza do wyższych tierów, a tym samym by robił badania i miał możliwie mało kredek (i je przetopił lub nabył konto premium). Średni exp - ewidentna zachęta do konta premium i takie niewpływające na przebieg bitwy P2W. Średnie obrażenia - wprowadzone przez kogoś o małym doświadczeniu w grze. Win ratio - można oceniać tylko na okrętach z większym dorobkiem. Bo przy małych ilościach bitew możliwy błąd przekracza kilka zasadniczych granic. Już po paruset bitwach można zauważyć, że obecnie w profilach są widoczne mało wiarygodne wyznaczniki, i jak wspomniano - można je podbijać narażając wygranie bitwy. Osoby zachwycające się średnim dmg na okręcie - ich argumenty są słabe. Jeśli w parze jest niskie win ratio, to przeważnie widać "powód do dumy".
 12. Ostatnio ze spróbujszczęściakontenerów bardzo często leci po 750 wolnego expa. Mam go już ponad 400 tysięcy, więc może to kwestia tego, że gra uznała go za niepotrzebny - dlatego przydziela chętniej. Podobnie przy SK - na przemian z syfiastymi modułami otrzymuję flagi, których mam przyzwoite zapasy. Ale co do tego fri expa, zbieram na Misia, więc takie coś nawet na plus.
 13. Jest oficjalna informacja, że przy sprzedaży też następuje "zniżka". W rezultacie można przez ten budynek nawet ponieść straty. Wystarczy, że gracz będzie sprzedawał dotychczasowe okręty, a nowe mniej chętnie kupował. Ponadto może się to nie kumulować z eventami, tylko po prostu zostanie wybrana większa zniżka. Na skutek tego jak ktoś chce oszczędzać, to po prostu niech czeka na zniżki 15-30%. Ropę lepiej zainwestować w co innego lub po prostu gromadzić. Jak wyjdzie jakiś nowy budynek, będzie już coś uzbierane.
 14. Wczoraj sojuszniczy Neptune (z różowym nickiem) postanowił pobudzić afka w niszczarce. Ta prawdopodobnie padła ofiarą niedorobionych serwerów i przez to się spóźniła. Sumarycznie Neptune stracił ponad 5000 HP przez taranowanie i w wygranej pomimo jego pomocy bitwie uzyskał 250 bazowego doświadczenia. Niszczarka sporo wyżej.
 15. @up, nie ten dział. Ale jeśli o to chodzi, to te premie często się sumują w wyświetlaniu, ale działają jak powinny. Tutaj miałeś 31 bitew z premią 20%, i wyświetliło to jako premię 620%. Przy eventach na np. 50% dowódcy, niczym dziwnym nie jest wyświetlenie 1000% premii - ale w praktyce to 20 bitew z premią 50%. O ile przy sumowaniu flag i kredek wygląda to logicznie, to przy procentach już można się pogubić. Sam element jest mocno zbugowany - nie ma logiki, kiedy to się zrestartuje, i nie da się tego "odznaczyć"