Jump to content

Silentraz

Players
 • Content count

  785
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  4233
 • Clan

  [HOB]

About Silentraz

 • Rank
  Officer Cadet
 • Birthday 01/09/1994
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location

Recent Profile Visitors

715 profile views
 1. Generalne dyskusja

  1. Pragnę ponowić modlitwy i prośby o skrócenie lub możliwość usunięcia animacji kontenerów. Ofiarę złożyłem dwa dni temu na rzecz świątyni na Cyprze. 2. Kontenery z węglem będą na stałe? Szansa na SK jest jednakowa jak przy kontenerach typu "więcej" ? 3. Ponawiam prośbę o skalowanie interfejsu, zwłaszcza dla mniejszych rozdzielczości. 4. W związku z ustawieniem domyślnej waluty materiałów na kredyty jest w planach opcja nagłej zmiany z powrotem na dublony?
 2. 999 Containers

  @MrConway, if you are here - send feedback to possibility for shorter or skipped container animations. It is very irritating and unnecessary.
 3. 999 Containers

  Clicking very fast into "open container" button may open many containers per click - one animation, other will be displayed at notifications. Works with mouse with predefinied key - macro for 70 clicks in 1, in a result opened 2-5. It is possible to help with touchpad and many mouses.
 4. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Niebawem będzie stałe camo dla Des Moinesa, Worcestera i Salema. Gra tymi okrętami będzie się opłacała, bo bez premki idzie wyjść na plus, a i expa można mnóstwo nadoić. Takie tam tylko wskazówki...
 5. GO NAVY! Rekiny vs. Orły

  Tłumacze w formie, ale angielscy też tym razem narozrabiali. 2450 punktów może być zamienne z 1250 - może przy tym drugim wariancie pozostaną bo w ogłoszeniu pojawiał się więcej razy. Co do płatnych kontenerów, możliwe że będą one dostępne w konkursach, losowaniach, a może nawet w postaci ogólnego kodu (jak to było z kontenerem Wolność) - więc zawsze dodatkowe po 10 żetonów może zmienić plany, i wydatki najlepiej odłożyć na sam koniec.
 6. BŁĘDY W TŁUMACZENIU - GRA, PORTAL, FORUM

  Nie "po 12 z każdego z", tylko "12". Do tego nie wspomniano o możliwości zdobycia 24 w przypadku szczęścia. Razem 10 minut na karnym jeżyku dla tłumacza.
 7. BŁĘDY W TŁUMACZENIU - GRA, PORTAL, FORUM

  Na e-maile dotarły takowe bzdury. Kolejne 5 minut na karnym jeżyku dla tłumacza
 8. GO NAVY! Rekiny vs. Orły

  Z tego co wywnioskowałem z opisu na PT, drużynę wybiera się bez ograniczeń, a ewentualne różnice w liczebności zostaną pokryte poprzez współczynnik zależny od liczby graczy. Z tego wychodzi, że będzie dość wyrównana rywalizacja, ale szczęściu będzie można pomóc. Forumowicze - co najmniej polscy, ale może nawet z całego EU powinni się zgadać i dołączyć solidarnie do jednej drużyny. Jak można zauważyć, średnia skuteczność forumowicza jest lepsza od przeciętnego gracza. Bo w tej drugiej grupie jest cała rzesza bardzo małych dzieci, analfabetów i wszelkiej maści kalectwa. A jak ktoś chociaż zajrzy na forum, to czytać umie, i przeważnie też myśleć. Bardzo duży plus za promowanie ogarniętych graczy - poprzez punkty za medale i misje, które zdolny gracz częściej wykona. Sprawę komplikuje niestety to, że umiejętność porównywania liczb występuje już u liczniejszej grupy graczy, stąd zmiany stron mogą być ciężkie, i w rezultacie całość może sprowadzić się do 50% na sukces z niewielkim wpływem samego gracza.
 9. Kontenery - Dyskusja

  Niektóre zawartości występują w 2 lub 3 różnych ilościach. Smoczych flag może być 25, 50 lub 100, choć większe ilości wylatują odczuwalnie rzadziej (np. w badaniu prowadzonym w styczniu na 188 SK było 21 x 25, 13 x 50 i nikt nie zdobył 100 smoczych flag) Podobnie w proporcjach 1/2/4 występuje czas premium (w przybliżeniu) i niegdyś kredyty (było 5, 10 i 20 mln) Inne zawartości również mogą zaskoczyć większą ilością (np.. 2500 db zamiast 1000, 100k wolnego expa zamiast 50), choć zdecydowanie częściej przyznają mniejszą ilość. Również w jakości może być różnica - tu okręty z różnych tierów, czy kamuflaże (czasem czyste 100% PD, czasem 100% PD + 100% PD u dowódcy, a także specyficzne - na załogę lub kredyty). Modyfikacje i sygnały (w sztywnej ilości 100 sztuk) również w różnym stopniu spełniają oczekiwania.
 10. BŁĘDY W TŁUMACZENIU - GRA, PORTAL, FORUM

  https://worldofwarships.eu/pl/news/common/july-missions-2018/
 11. Błędy

  A jak masz problem z klawiaturą, powodujący wielokrotne naciskanie tej samej litery, to polecam krócej trzymać.
 12. Błędy

  Podtrzymany błąd, że lista dostępnych materiałów eksploatacyjnych (3 i więcej) jest wyższa od ekranu. Bez obracania nie da się wybrać 4. materiału, a wybór trzeciego jest utrudniony.
 13. Rozgrywać dobre bitwy to owszem - dobry wymóg. Ale konieczność wygrywania to kiepski pomysł. O ile dwóch pierwszych misji nie da się zawalić, a trzecią idzie wygrać, to wykonanie 4-6 zależy w dużym stopniu od szczęścia. Niekiedy braknie czasu w ciągu dnia i po prostu trzeba z takiej misji zrezygnować. Gdyby te wygrane dało się odhaczyć w pierwszej i drugiej bitwie, to wtedy by miało to jakiś sens. A teraz? Dwie pierwsze misje praktycznie nie różnią się od "rozegraj bitwę" i tym samym zaliczenie dnia opóźnia się o dwie bitwy. Dla ogarniętych graczy idzie zamknąć temat w ok. 10 bitew - choć tu liczba może sporo pójść w górę, i niekiedy wymogi są większe niż na zdobycie 3. kontenera. Nie wiem jak ze słabszymi graczami, gdzie naruszenie granicy 1000 bXP stanowi problem. Choć tu celowo lub omyłkowo nie trzeba mieć tego w jednej bitwie - więc wystarczy zrobić dwa razy tyle bitew co dobry gracz. Co nie zmienia faktu, że taki słaby gracz przez 3-4 godziny dziennie musiałby irytować innych swoją obecnością - aby mieć wincyj węgla i dorwać się do Salema. Duży minus za brak możliwości wypełniania misji podczas bitew klanowych. Jeśli chodzi o moją wizję misji: Wariant 1 - sześć misji, z których każda wymaga osiągnięć wartych kolejno 1, 2, 4, 6, 8, 10 bitew. Na przykład [wygrać bitwę] [ zdobyć 300 baretek] [wygrać bitwę z TOP3] [zniszczyć 4 okręty] [wygrać 3 bitwy] [zadać 500.000 uszkodzeń] Wariant 2 - Podobne do obecnych, ale misja rozbita na mniej etapów. Na zaliczenie 1. serii potrzebne 2 zwycięstwa, na drugą natomiast zdobywanie bazowego expa zliczanego do 1 puli (łącznie na zaliczenie dnia np. 2 zwycięstwa, a następnie 4k bXP; opcjonalnie podbić warunkiem bycia w TOP5 kosztem warunku wygranej) Nagrody: Sporo węgla, ale ciężko się obecnie wypowiedzieć o tym surowcu. Wyrwanie 300 jednostek za drugą serię wymaga sporo czasu. Jest to równocześnie ilość na tyle mała, że decyzję o rezygnacji z misji można podjąć tak łatwo, jak z 2/3 dziennego kontenera. Nagrody pośrednie (1 za udział, 3 za prostsze misje i 6 za złożone) - niektóre udane, inne nie za bardzo. Wartość rzędu 20-25k jest w porządku, zwłaszcza po przemnożeniu przez ilość misji, ale niektóre dni są biedne - kamuflaże typu 1 i 2. Kredyty (przyznane bezpośrednio i pośrednio) też są marną pociechą dla ustawionych finansowo graczy. Można było także zrezygnować z takie rozdrobnienia, i na przykład za zaliczenie dnia oferować 3-5 lepszych zamiast 10 słabszych dropów (pula wzbogacona o kontenery, smocze flagi i specjalne kamuflaże)
 14. Kontenery - Dyskusja

  To ledwie 35-50% szans na SK. Równie dobrze możesz pisać skargi do mennicy, ponieważ jedynie połowa rzutów monetą daje oczekiwany wynik.
 15. GO NAVY! Rekiny vs. Orły

  Trochę tych Indianapolisów dojdzie z maratonu, więc wybór rekinów może mieć sens.
×