Jump to content

Silentraz

Players
 • Content count

  680
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  3739
 • Clan

  [HOB]

About Silentraz

 • Rank
  Officer Cadet
 • Birthday 01/09/1994
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

608 profile views
 1. Pytania do WG - wątek zbiorczy vol. 4

  Jakiś plan powrotu do tygodniowych 5-etapowych misji?
 2. Po wpisaniu w Google "triple strike" udało się wyjaśnić. Zniszczenia są w czasie (pozostałym do końca bitwy) 8:46, 8:42, 8:37. Przyznany został tylko jeden dublet, mimo że wszystkie 3 fragi wystąpiły w 10 sekund. Medal dubletu ktoś musiał zaprogramować. Wychodzi na to, że po drugim ubiciu licznik się zeruje, i pewnie dopiero czwarty frag daje szansę na kolejny dublet. W zasadzie szkoda, że nie zrobili tripletu (a nawet większych, choć niemal niewykonalnych) z dodatkową nagrodą. Zawsze takie medale by się bardziej wyróżniały. Podsumowując, wydajemiś wyjaśniony - liczba dubletów może być równa najwyżej połowie zniszczeń (wyłączamy teamkill pomniejszający licznik)
 3. Jesteś pewien, że 3 fragi mogą dać dwa dublety? Widziałem sporo powtórek, czasu nie mierzyłem, ale nie widziałem by któryś spełniał taki warunek. Przy okazji - czas nie jest liczbą całkowitą. Zamiast 18, 27 sekund powinieneś się posługiwać pojęciami "<20", "<30".
 4. World of Memes

 5. World of Memes

 6. Dyskusja ogólna

  Brakuje tematu do dodatkowych kar za złe zachowanie, to wypowiem się tutaj. Choć w sumie to raczej testom nie podlega - zabawnie by one wyglądały. Ale należy wziąć pod uwagę, że czasem do coopów zostaną zesłani niewinni gracze. O ile za teamkill praktycznie zawsze się wylatuje zasłużenie, to mogą wystąpić okoliczności w postaci wielokrotnych awarii serwera lub błędów związanych z nową wersją. Tu należy porównać, czy gracz się wybitnie wyróżnia pod tym kątem, czy w wyniku jakichś usterek jest to częsty niezależny od graczy problem. Kretyński system karmy mam nadzieję nie będzie miał wpływu w tym systemie, wpierw trzeba go udoskonalić (jakikolwiek pomysł przedstawiony na forum się sprawdzi lepiej niż obecny). A jeśli mimo wszystko ktoś zostanie zesłany na coopy, to wypadałoby je nieco wzbogacić. Coopy staną się także atrakcyjniejsze dla innych graczy. Obecnie coop wygląda tak, że na początku odpadają najmniej ostrożni (boty potrafią zaskoczyć torpedami i porządnie cytadelują), potem gracze przeważają nad botami, a na koniec trwa gonitwa za ostatnim. Nudy i marny exp. Ale jakby przerobić tryb z "gwałtu na botach" na właściwą kooperację, to już by było ciekawiej. -Ogólnie chodzi o to, by coopy były trudniejsze i ciut ciekawsze. I tak nikt nie bierze statystyk i osiągnięć z nich na poważnie -Mnożnik expa może pozostać ten sam. Częściej będzie się przegrywać, ale zostanie to skompensowane większą pulą expa do zdobycia -Na jednego gracza przypadać będą dwa okręty. Tak więc przeciwko drużynie 8 graczy zagra 16 botów (można też zmniejszyć ilość graczy do np. 6) -Proporcje 1:1 zachowane przy lotniskowcach -Proporcje 1:1 zachowane, gdy zamiast gracza pojawi się bot. -I może mniej przeciwników na niższych tierach (1-4) -Dodatkowy przeciwnik mógłby być niższego tieru (np. odpowiedzią na Fuso będą Fuso i Kongo) -Można także zachować ilości okrętów, ale przeciwnik otrzymałby kilka wyższych tierów (np. jako odpowiedź dla gracza 50%<WR )
 7. Problem z sondą hydroakustyczną GRAF SPEE

  Temat skończył się wypowiedzią: OK, so, Radar was on cooldown it was Hyrdo i had running (my mistake) however im still confused because the rest of what i said is still what happened
 8. Problem z sondą hydroakustyczną GRAF SPEE

  500 metrów i nie widać przeciwnika? To chyba celownik był ustawiony bardzo blisko lub w przeszkodę. Na razie mamy parę prób udowodnienia, że mechanika gry nie działa jak należy (co dziwne, zawiodły dwie mechaniki równocześnie), ale prócz wydajemisia nie ma żadnych dowodów. Należy uznać sytuację za niebyłą, że w rzeczywistości przeciwnicy byli po prostu poza zasięgiem spota z 2 kilometrów a także sondy. Włącz powtórki, a jeśli jesteś na to za leniwy to w chwili zdarzenia zrób skrina. Jeśli sytuacja się powtórzy i zamieścisz konkretne dowody, to nie dostaniesz opier nie otrzymasz konstruktywnej krytyki, nikt się nie będzie nabijać, na Discordzie zawołają Drwala w sprawie tego błędu, a Drwal poleci nadać wpis do odpowiedniego działu.
 9. Pytania do WG - wątek zbiorczy vol. 4

  Które okręty premium są wykluczone z superkontenerów? Czy najnowsze (np. Roma) są możliwe do zdobycia w ten sposób? Jaki czas po wprowadzeniu zasilają one pulę możliwych zdobyczy?
 10. Zbędny proces w tle (200 RAM i trochę innych dóbr żre), zamiast 3 ikonek na pulpicie mam 4. Bajery typu aktualizacje podczas gry dotyczą tylko graczy ze świetnym łączem i dyskiem, w praktyce na słabszym sprzęcie net odmawia posłuszeństwa, a jak zeżre 100% dysku to nic nie daje się robić - więc te decyzje i tak trzeba podjąć w dogodnym dla gracza czasie. Niby daje się to odznaczyć, ale sporo z tym klikania, a starczy o czymś zapomnieć i komputer zupełnie niepotrzebnie się grzeje. Pojawiało się również wiele skarg w różnych okresach na to, że któraś gra zupełnie odmówiła posłuszeństwa z powodu WGC. A instalacja tego badziewia jest bardzo trudna do odwrócenia. Pewnie chcecie narzucić WGC dla statków, jak to zrobiliście z samolotami. Ale nie widzę w tym żadnych korzyści, a sporo zagrożeń. Odradzam więc wprowadzanie programu jako obowiązkowego do odpalenia statków. Jak będzie brakować opinii, polecam zajrzeć na forum WOTa i WOWP (a chyba statki też miały o tym tematy). Opinie tam zamieszczone są nadal aktualne.
 11. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  W statkach miałem raczej 4-cyfrową liczbę bitew jak dostałem 70% zniżki na miesiąc premium. A w samolotach to niewielka aktywność (ok. 3 bitwy na tydzień) i dostałem e-maila z informacją o zniżkach: dwa pakiety z 70% zniżki i trzy z 50% zniżki. Z tym że kiedyś o ile robiłem drobne zakupy po pełnej cenie, to po jakimś czasie się wstrzymałem. Potem miesiąc ze zniżką - kupiłem. Potem w ogóle nie płaciłem do czasu kolejnej zniżki 70%. Tak jakby wyczuli, że hajsy mam, ale za niepełny produkt nie jestem gotów dać pełnej ceny, że lepiej zarobić ułamek ceny i dać to premium niż nic nie zarobić.
 12. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Sprawdź czy nie ma przypadkiem w sklepie ofert z obniżką 70%. Niedawno taką dostałem w WOWP, w statkach też kiedyś była, więc może to o to chodzi. A to 10% to mogło inną drogą. Jeśli jednak to błąd i sprawa trafi do supportu, to spodziewaj się "Jest nam bardzo przykro, ale nie jesteśmy w stanie zamienić oferty na prawidłową. Ale za to możesz skorzystać z tej zniżki 10% "
 13. Samoloty

  Walka między samolotami to loteria, ale jeśli eskadra niszczy 1 samolot, to coś jest nie tak - trzeba bardziej pomóc szczęściu przez perki i wyposażenie (to z resztą jest obligatoryjne na każdej łódce pow. 5 tieru). Poza tym sporo w lotniskach zależy od MM - czy lotnisko będzie najwyższym, średnim czy najniższym tierem, ile okrętów ma mocne AA, i czy przypadkiem nie postanowią one zrobić lemming traina (w tym przypadku AA się sumuje). Oczywiście najważniejszy jest przeciwnik w lotnisku - jego lotnisko (CV CV nierówne), umiejętności (od nieznajomości alta po wysoką podzielność uwagi), czy ma więcej myśliwców, czy może nawet z nich zrezygnuje, czy dobrze rozpoznaje strefy no-fly (są orły co lecą w linii prostej niezależnie od drogi, czy też biją pierwszy lepszy cel, nawet jeśli to dywizjon Des Moinów). Jak bardzo ogarnia, to twoja drużyna zaczyna grę bez niszczarki (storpedowana lub wyświecona). Co do brakujących perków - polecam teraz na kosmitach zbierać elitarny exp i wtopić je w kapitana. Dodatkowy myśliwiec i bombowiec w eskadrze zrobią różnicę, a potem można robić perki na np. camo lub większy zasięg AA. Należy też pamiętać, że CV to bardzo wymagająca klasa (w przeciwieństwie do arty z WOTa). Wybitnie słaby gracz zbliża bitwy do poziomu takiego, że bitwy są 11 vs 12, a wrogie lotnisko robi co chce. Łatwo sprowadzić WR nawet do poziomu 25%. Polecam więcej literatury, filmów i obserwacji z pola bitwy typowych błędów i dobrych decyzji innych kapitanów lotnisk.
 14. Atrakcyjność następnych linii

  Następne może być przeładowanie torped dla wszechstronnych pancerników.
 15. Deathmatch - co by było gdyby?

  ...z dział baterii pomocniczej. Wargaming nadal zapewnia, że nie było żadnego nerfa.
×