Jump to content

batonik26

Players
 • Content Сount

  386
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  7948
 • Clan

  [KAA]

About batonik26

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

305 profile views
 1. batonik26

  Michail Kutuzov, 8 tier

  Taka sprawa - mam wrażenie, że od niedawna (balans na tierach 8) Kutuzow zaczął lepiej zarabiać. Nie tylko jak strzela do wyższych tierów, ale też na swoich. Macie takie odczucie?
 2. Jak Ci, Drogi Hendryku, ktoś da powiedzmy 3 za i trzy przeciw, to i tak nie będziesz wiedział co i jak. Daj sobie jakąś flagę pośrodku...
 3. batonik26

  Kupowanie Premek-Terapia Uzależniowa zbiorcza ;-)

  Odradzam Ci go. Kiedyś był w miarę dobry, ale teraz się "zużył" - zbyt często gra na T 8, a tam jest na dwie salwy i do portu. De Grasse ładnie wygląda, ale w graniu jest słaby.
 4. Z West Wirginią to nie jest wbrew pozorom balansowanie na ślepo. Pomyślcie, co by było, gdyby wypuścili premkę lepszą, od zwykłych okrętów. Strzał w kolano i odpływ graczy. Żeby uniknąć pay to win, balansują na krawędzi tego, co sensowne.
 5. batonik26

  WG filozofia politykii i sztuka naciągania

  Odo - wychodzi na to, że nie powinniśmy słuchać tego, co WG pisze o swojej grze, tylko padać plackiem przed Twoim stoperem, wyliczeniami "na oko" (a którymi, to już sobie trzeba wybrać) oraz jakimiś źródłami "znanymi i wielokrotnie przez Ciebie cytowanymi" - w domyśle: uświęconymi przez Wyrocznię. Usiłuję Ci pokazać, jak wiele podajesz informacji mylnych, niesprawdzalnych, dziwne powiązanych i robisz z nich ołtarz prawdy, a z siebie Ostateczną Wyrocznię. Z komedii przechodzisz w farsę - wybiorę jednak oficjalne dane od WG.
 6. batonik26

  WG filozofia politykii i sztuka naciągania

  Gdzie ten komentarz, że coś trzeba podzielić na 2,6? A dlaczego nie na 3? Gdzie mam przeczytać coś, co tylko pomyślałeś? Dalej uprawiasz tę komedię - od Kutuzowa przeszło Ci na wszystkie ruskie 152 mm, a nawet na Pensacolę. Raz piszesz takie czasy, a drugi raz inne - bo Ci pewnie inaczej pomierzyło... Serio - dodaj tu jeszcze Orłana - będzie komplet...
 7. batonik26

  WG filozofia politykii i sztuka naciągania

  Przecież wyraźnie napisałem, że podaję dane oficjalne, a nie pomierzone. Sam powiedziałeś, że te pomierzone "na oko" miały błędy nawet do 15%, więc taka ich wartość. Niczego nie mierzyłem - to grzech? Tym bardziej, że Twoje pomiary mogą być inne od moich: bo ręka mi zadrży, bo o sekundę później włączę stoper, bo mam inny czasomierz - ot sens mierzenia "na oko". Na dodatek te zestawienia: najpierw ze Szczorsem, później z działami 203 mm, a teraz z Martelem i na dodatek tabelka pokazująca jakieś niezrozumiałe czasy - co to za komedia? Żaden z nich nie strzela tak, jak Kutuzow, który na dodatek był specjalnie traktowany przez WG (stąd wycofanie). To już lepiej od razu porównaj Kutuzowa z Orłanem i wyciągnij wnioski, jakie Ci pasują... "Na oko" to mam silne odczucie, oparte na licznych grach Kutuzowem, że czas dolotu jest inny, niż był kiedyś.
 8. batonik26

  WG filozofia politykii i sztuka naciągania

  Podaję Ci dane oficjalne - posprawdzanie ręczne daje takie wyniki, jak u Ciebie: 9,5 s, choć powinno być pełne 10 s; na 18 km wychodzi Ci 12,5 s., choć oficjalne dane mówią, że na 19,1 to jest 15,01 s. Bez urazy, ale to właśnie Ty robisz to "na oko". A jeszcze inny przykład - Czapajew pomiędzy 15-17,3 km ma czas lotu 2,7 sekundy - to też pokazuje różnicę w stosunku do Kutuzowa. Poza tym z jakimi działami 203 mm porównałeś Kutuzowa? Te na Zao mają czas lotu na 18,8 wynoszący 11,6 s., a te na Hindzie na dystans powyżej 20 km lecą 14,3 s. - gdzie jest to "praktycznie to samo jak 203 mm"? Psujesz sobie opinię takim wymyślaniem.
 9. batonik26

  WG filozofia politykii i sztuka naciągania

  Odo - racja - na 15 km jest tak samo. Ale to są różne okręty i nie porównywałbym ich. Po drugie zobacz takie coś: czas lotu pocisków K. pomiędzy 5-10 km to 2 sekundy, ale już pomiędzy 15-19 km (czyli krótszy dystans) to różnica pełnych pięciu sekund - to jest ten opór powietrza, którego wcześniej nie było.
 10. batonik26

  WG filozofia politykii i sztuka naciągania

  Odo - czas lotu pocisków na Kutuzowie w opisie jest ten sam, ale to prędkość wylotowa. Sporo grałem na nim i wiem, że kiedyś pociski nie leciały w kosmos jak obecnie. Zmiana miała miejsce gdzieś dwa pacze temu.
 11. batonik26

  WG filozofia politykii i sztuka naciągania

  To może mieć sens, ale na dłuższą metę zniechęca do kolejnych zakupów. Ta niepewność "co będzie dalej?" raczej odbiera im klientów - wiem po sobie. Co do zmian i ich niezauważania - trzeba te okręty oceniać w dłuższej perspektywie. Razjael ma rację - te okręty kiedyś były zupełnie inne. Choć formalnie niczego w nich nie zmieniono, to gra się znacznie gorzej. Przykład z Texasem nie jest najlepszy - on strzela na 19,5 km (dalej, niż Roma), a jest celniejszy - po prostu jeszcze nikt w WG się do niego nie dobrał. Opinie Flamu i reszty słuszne, tylko trzeba znać również ich starsze wypowiedzi, w których przedstawiali te same okręty i pokazywali coś innego. Generalnie idzie o to kręcenie po cichu, mieszanie na boczku - takie typowo ruskie zagrania, kompletnie nie na miejscu w firmie, która skądinąd dobrze buduje swój prestiż.
 12. batonik26

  WG filozofia politykii i sztuka naciągania

  Dodaj Kutuzowa, któremu zwiększyli opory powietrza, wskutek czego pociski lecą inaczej, niż kiedyś. Wydaje mi się, że nasze płacze niewiele dadzą. Jedyne co, to info dla potencjalnych nabywców, żeby dobrze się zastanowili, zanim kupią tu coś droższego...
 13. Ja bym wolał takiego z dobrymi układami z RNGesusem.
 14. batonik26

  Arsenał

  Gdy ktoś pisze "szczelam", to wiadomo od razu, że żartuje (skupia uwagę na formie tekstu, wskazuje niepoprawną wymowę - nota bene tak samo, jak w przypadku "miszcza"), ale gdy ktoś poucza o ortografii i pisze "ortografji", to kompletnie nie wiadomo co robi. Zakładam, że nie jesteś aż tak oczytany, żeby wiedzieć, że to historyczna forma, tylko zwyczajnie robisz byka i się wymądrzasz... O brakach w interpunkcji to i ta nie ma sensu Ci tłumaczyć - prawda "miszczu"?
 15. Moim zdaniem - jak i Flamu - brak im pomysłu na ten okręt, dlatego tak go przeładowali. Teraz jest sprawdzanie i dopiero coś się z tego wykluje. Coraz trudniej zrobić coś unikalnego, więc WG strzela takie gafy. Na razie Daring jest przesadzony i mam nadzieję, że taki nie wejdzie, bo gra innymi niszczycielami straciłaby sens.
×