Jump to content

batonik26

Players
 • Content Сount

  497
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  10771
 • Clan

  [-FZO-]

About batonik26

 • Rank
  Warrant Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

482 profile views
 1. batonik26

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Punktów badawczych nie dostaje się za sam reset (te 10k to ekstra dodatek na zachętę), a dopiero po pierwszym zwycięstwie każdym z okrętów, przy czym za każdy tylko jeden raz. W czasie pierwszego grindu w danym trzymiesięcznym sezonie punkty za zwycięstwa są naliczane podwójnie.
 2. batonik26

  Alsace, tier IX

  Avakol - kiedy Ty nie zadałeś sensownych pytań, tylko odstawiłeś Cierpienia Młodego Wertera - z czym tu dyskutować? Jakbyś miał problem (ale inny, niż ból siedzenia...), to chętnie bym Ci pomógł. Jak chcesz czegoś konkretnego, o konkretnym okręcie, to jest odpowiedni dział. A skoro prosisz o pierdolety na fujarce, to masz... Dzięki za współczucie i inne miłe słowa - nie podlizuj się drągalu, bo mi się spodoba :-)
 3. batonik26

  Alsace, tier IX

  Tyle pytań, tyle tąpliwości! Jak żyć? Jak sobie k...a radzić w tej dżungli? A potem będzie o brytyjskich pancernikach: który tier, do której dziury w ciele mu pasuje, jakie plany na najbliższy rok i na koniec pierdyliard wątpliwości i ważkich problemów.
 4. batonik26

  Możliwy fix zbyt głośnych dźwięków

  Na każdym okręcie otrzymywane obrażenia są zbyt głośne - nieważne niszczyciel, krążownik czy pancernik.
 5. batonik26

  Problem z dźwiękiem

  Jeszcze jedno - otrzymane trafienia są bardzo głośne, a strzałów własnych w ogóle nie słychać. Jeśli pogłośnić swoje strzały, to już w ogóle przesadzony hałas. Czy można wrócić do poprzednich dźwięków, które działały poprawnie?
 6. batonik26

  Problem z dźwiękiem

  W nowej aktualizacji (0.8.8) zauważyłem błąd z dźwiękiem - przy tych samych ustawieniach strzały z pancerników są przesadnie głośne, a tych z niszczycieli nie słychać w ogóle. Nie pomaga włączenie kompensacji dźwięków czy szerokiego zakresu dynamicznego, sprawdzałem kilka różnych ustawień i to samo. Ciężko się tak gra - albo jest za głośno, albo za cicho - można coś z tym zrobić?
 7. batonik26

  "Wilcze echa" - film

  Firkines - masz rację, było trochę absurdów (na kalkulatorze i na słuch obliczyli, że pocisk balistyczny nie ma głowicy jądrowej... :-), ale ogólnie film zrobiony w holywoodzkim stylu i całkiem przyjemny. Podobało mi się promowanie dumy narodowej - Francuzi to potrafią. Dzięki za polecenie - na pewno obejrzę "Biuro szpiegów".
 8. Dokładnie - i to jest powód, że nie patrzy się na pojedynczą salwę, tylko na ogólny DMG, a ten nie jest przesadnie wysoki na Venezi. Okręt zapowiada się dobrze, ale będzie trudny i chyba nie dla mało doświadczonych graczy. Na dodatek prawie na pewno będą jakieś zmiany w pociskach SAP - na Paolo Emilio są zbyt potężne i trzeba się liczyć z nerfem.
 9. Venezia to normalny okręt drzewkowy (238 XP/ 19,9 miliona kredytów). I nie taki znowu super - zobacz, ile nim robią uszkodzeń ogółem na bitwę (nie tylko na salwę). Ma swoje ograniczenia z braku pożarów.
 10. batonik26

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Odpowiadam: nie, nie będzie 22. Przed redystrybucją też nie będzie :-)
 11. batonik26

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Hehe - gość jest mocny. W podstawówce pewnie miał piątkę z matematyki - liczy jak natchniony :-)
 12. Nie, bo na klanówkach w grę wchodzi skill i zgranie drużyny, a cyklon w tym przeszkadza - wprowadza zbyt duży element losowy. Rozumiem na randomach, gdzie każdy gra jak umie, ale klanówki NIE potrzebują elementu losowego, psującego planowanie.
 13. batonik26

  Okręty podwodne

  Jak długo okręty podwodne będą w osobnym (specjalnie wybieralnym) trybie, tak długo cała ta dyskusja jest bezprzedmiotowa. Zagra nimi ten, kto będzie chciał, reszta zapomni o OP. Dopóki WG nas nie zmusza do grania w ten sposób, to wszystko jest koko i nie ma co naciągać gumki w rajtuzach :-)
 14. Kombinowanie to takie określenie - chodzi o to, że ludzie zamiast grać, zrobią pojedyncze bitwy, a całość linii za fri ekspa. W tym sensie zamiast realizować pomysł WG, "zakombinują". Nie będzie grania na niższych tierach. Z kolei "gorsi" to ci, którzy nie będą mogli robić nagród - zawsze jakieś rozgoryczenie powstaje.
 15. Znowu zmiana - w poprzedniej wersji Biura Badawczego (tydzień temu) 250k fri ekspa kosztowało 10k punktów badawczych, a dzisiaj już 12,5k - na dodatek teraz nazywają to korzystną wymianą. To jest zły pomysł, żeby co tydzień aż tak zmieniać zasady - kiedyś WG tak robiło i odstręczało graczy. Nadal uważam, że 5 gałązek do regrindu to za dużo, a cały ten pomysł z pewnością (!) nie zachęci starych graczy do powrotu na niższe tiery - raczej zachęci do kombinowania. Zatrzymanie graczy można osiągnąć poprzez więcej misji na premki, więcej zadań dla niższych tierów i więcej zadań rozłożonych w czasie, ale dostępnych dla każdego. Gra jest już w tej fazie rozwoju, że nie przyciąga zawartością, tylko zabiegami o graczy. Warto zauważyć, że tu nie idzie o to, żeby "zdjąć" starym graczom nadmiarowe zapasy, tylko o to, żeby ludzie grali, przez co jest z kim konkurować na serwerze i jest sens kupować konto premium (w tym jest stały i regularny zarobek na grze). Tymczasem Biuro Badawcze, które część ludzi zachęci do kombinowania, a innej części pokaże, że są gorsi, nie spełnia tego zadania.
×