Jump to content

nopanicman

Players
 • Content Сount

  17
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  432

About nopanicman

 • Rank
  Able Seaman
 • Birthday 02/01/1997
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. nopanicman

  Avcı uçakları hakkında soru

  Teşekkürler.
 2. nopanicman

  Avcı uçakları hakkında soru

  Ben langley (1 avcı 1 torpido uçağı var geminin) kullanıyorum, karşı tarafın uçak gemisi de langley kullanıcısı. Avcılarımın geliştirmesi var (curtiss ts-1'den curtiss f6c-1'e yükseltilmiş vaziyette). Oyun yeni başladı ve karşı uçak gemisi, avcısı ve torpidocusuyla haritanın ortasından benim olduğum konuma gelmekte. Ben torpido uçaklarımı filomun gidişatına göre haritanın başka bir yerine gönderiyorum, avcımı savunma amaçlı tutuyorum. Haritanın ortasında 4. seviye bir kruvazörümüzden başka gemi yok. Kruvazör ateşini arkama alıp üstün duruma geçmek için düşman uçaklarının gelmesini bekliyorum biraz da çekiliyorum avcılarımla. Ve olay gerçekleşiyor. Karşı tarafın kruvazörü avcılarımı pas geçiyor ve benim uçak gemime doğru yoluna devam ediyor. Avcılarıma, karşı tarafın avcılarına kruvazörümün menziline girince saldırma emri veriyorum. Savaşmaya başlıyorlar. Ve sonuç: düşman avcıları benim kruvazörümün ateşi altında avcı filoma karşı 2 avcısı kalarak kazanıyor. Torpido uçakları 30 bin hasar bırakıp gidiyorlar. Sonraki salvoda da avcılarımı kendininkilerle oyalayıp torpidosunu atıyor ve batıyorum. Avcı filoları birbirine karşı nasıl üstünlük sağlar?
 3. Muhripler hakkında tüyo ve önerilerinizi bekliyorum. Bir muhrip ne yapmalı? Savaş alanının ortasına dalıp görüş mü sağlamalı? İlk önceliği karşı muhriplerle uğraşmak mı olmalı? Savaştan uzak kalıp karşı takımın uçak gemilerini mi batırmalı? Ya siz ya ben diyerek karşı takımın zırhlılarıyla ve kruvazörleriyle ölümüne mücadeleye mi girmeli? Bir muhripten beklenen tam olarak nedir? Yukarıda saydıklarımın hepsini yapabiliyorum, yaptım. Ama hangisi daha doğru? Ya da hangisi hangi durumda daha doğru olur? +Muhrip kaptan geliştirmelerinizi paylaşır mısınız?
 4. Şimdi karşıya aynı seviyede gemi gelmezse oynamayalım mı o oyunu?
 5. Kardeş sorma ya, kapalı açık betada böyle değildi oyun. O zamanlar gözümüzü boyadılar sanırım. İleri seviyelerde yeni şeyler almak istediğimde fakirlikten premium şart olursa oyunu bırakacağım. Gemileri de tek başıma batırdım herhangi bir çalma falan yok üstelik
 6. Oyun ortasına kadar ne yaptığımı fark etmedim
 7. nopanicman

  Yubari Ve Arkansas Beta

  Oyun oyuncular tarafından erişilebilir (paralı parasız) hale geldiğinden beri oynuyorum ama forumla hiç alakam olmamıştı :d. Hiçbir etiketim yok. Etiketler otomatik mi geliyor yoksa bizim ayarlama şansımız var mı? Sanırım Arkansas'a elveda diyeceğim
 8. nopanicman

  Yubari Ve Arkansas Beta

  Dostum yazdıklarından hiçbir şey anlamadım . Ben Yubari ve Arkansas ile ne yapmam gerektiğini soruyorum. Satayım mı kalsınlar mı sence? Bir işe yaradıkları yok şu an. Not: Birisi alpha sürümüne girmek için tarafımca alındı, diğeri de betadan çıkarken oyun tarafından hediye edildi. İkisi de Premium gemi.
 9. nopanicman

  Yubari Ve Arkansas Beta

  Arkansas seviye 4 zırhlı, Yubari seviye 4 kruvazör. Aynı anda Japon Muhripleri ve kruvazörleriyle birlikte Amerikan Kruvazör ve Zırhlılarını (uçak gemisi için) ilerletiyorum. Sizce yukarıdaki bu iki gemiyi ne yapmalıyım? 4 tane boş yuvam var.
 10. nopanicman

  Bir Bilene Sor !

  2 farklı gemiye ateş etme amacında değildim . Zırhlılarda dönerken öndeki bataryalarımla önümdeki gemiye ateş ederken arka bataryalarımın döndükten sonra hazır olmasını istiyorum mesela.
 11. nopanicman

  Königsberg'e giden yol

  5km torpido menzili
 12. nopanicman

  Bir Bilene Sor !

  Bataryalar ctrl-x ile belirli bir noktaya kitlenebiliyorlar. Peki farklı batarlayalar farklı noktalara kitlenebiliyorlar mı?
 13. nopanicman

  Bir Bilene Sor !

  Muhriplerde yaygın olarak hangi çeşit top mermisi kullanıyor? Ben zırhlı ve kruvazörlere yansınlar da acı çeksinler diye yüksek patlayıcı atıyorum hep, zırh delici mi atmam gerekir kruvazörlere? Ve de aynı seviyede bir başka muhripe hangisiyle ateş etmeliyim? ekleme: Filo olarak girdiğin arkadaşıma yakın bir yerde oyuna başlamam mümkün mü?
 14. nopanicman

  Zırhlı ateşi hakkında soru

  Yardımlarınız için teşekkürler . Son hızla devam ediyorum zırhlılara.
 15. nopanicman

  Zırhlı ateşi hakkında soru

  Alphada japon zırhlılarına giriş yapmak istemiştim ama o zamanlar oynanışı çok yavaş geldiği için vazgeçmiştim. South Corolina'dan başladım bu sefer. Bir sorunum var. Ana bataryalarımla yaptığım atışlar çoğu zaman abuk subuk yerlere gitmekte. Hedefe yaptığım atışlardan biri arkasına biri önüne bile düşebiliyor. Zırhlıların hantallığı yüzünden hedefe çok yaklaşmak istemiyorum. Ancak uzun mesafede kruvazörü bırakın başka bir zırhlıyı bile vuramıyorum. Bazı elemanlar (üst seviye başka gemi sınıflarıyla oynarken fark ettim) 15-16 km'den kruvazörleri hatta muhripleri bile rahatlıkla vurabiliyorlar. Sıkıntım nişan almak değil, atışlarımın nişan aldığım yerden çok uzaklara gitmesi. Tabi ki nokta atışı beklemiyorum ama bu durum yüzünden zırhlı oynama isteğim köreliyor. İlerideki zırhlı gemilerde de aynı sorun var mı? Bu sorunu çözmek için yapabileceğim bir şey var mı?
×