Jump to content

Taticek54

Players
 • Content Сount

  19
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  1293

About Taticek54

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Taticek54

  Nováčci & Tipy, triky, návody

  nevím , proč se rozčiluješ? o žáný střelecký počítač nejde - všechno musíš odhadnout a v hlavě spočítat ... a prakticky : Kdy jsi naposled použil dvojklik? já třeba nikdy, takže najedeš na škále např. na 12 dílků, klikneš myší a počkáš až se rozsvítí zelená, že máš zaměřeno a mezitím můžeš dalkohledem krožit po okolí. Pak se vrátíš na cíl a vypálíš (dvojklik). Díváš se kam letí sřely , uděláš opravu, a opakuješ. Je to vlastně obdoba ctrl-X , jenom ve spojitosti s pohybem lodi. Není to úplná blbost a vůbec - proč se o tom vlastně bavíme, když si to stejně neumíš představit? V každém případě ŽÁDNÝ AUTOMAT !!! Na to jsem už alergický! Krásně ruční nastavení předsazení a kontrola cíle.Ahoj!
 2. Taticek54

  Nováčci & Tipy, triky, návody

  děkuji ti - mám radost, žes pochopil, že je to mé zbožné přání střílet tímhle způsobem: tedy žádná automatika, ale solidní systém zaměrování, řekl bych vysoká škola střelby. Ale jak správně píšeš, tady se toho nedočkáme... ještě jednou dík.
 3. Taticek54

  Nováčci & Tipy, triky, návody

  ajajajaj! Vidím, že skutečně NIKDO nepochopil POINTU mého příspěvku: tak tedy 100+1 x : Jestli má někdo ponětí o práci ostřelovače, tak tedy - 1. zamířím na střed terče, Odhaduji vdálenost cíle na 800 m - "upravuji mířídla" na tuto vzdálenost, podle praporků zjištuji vítr zleva o síle asi 3m/s - na danou vzdálenost upravuji náměr o tzv."3dílky" doleva, Cíl se pohybuje konst.rychlostí 4km/hod doprava (krok) - upravím "4dílky doprava" , protože jsem před hodinou provedl zkušební výstřel , různé jiné podmínky působí, že kulka dopadá 3cm vlevo - pridávám ještě jeden dílek doprava ... stále ti to připadá jako jednoduchý automat na míření ?! Jedná se mi o to pouze že celou dobu vidím, že průsečík kříže je tam, kde jej chci mít a nakonec uvidím dírku ve středu terče. Pokud jsem špatně počítal nebo odhadoval, UVIDÍM (!) dírku jinde než ve středu terče,provedu dodatečnou KOREKCI a vystřelím podruhé, potřetí ... mám na to zhruba 30sec. podle typu lodě.. UŽ mě chápete? Myslím si, že by to bylo spíš složitější , ale reálnější, protože lodě střílejí skutečně systémem OSTŘELOVÁNí a ne systémem BROKOVNICE na holuby, kde musím "mířit okamžitě" 1/2m vlevo, vpravo,nahoru, dolů - podle toho , kam holub letí.Obsluha děl ani cíl nevidí - jen poslouchá mířiče (řízení střelby) a posunuje hlaveň doprava, doleva ... podle pokynů. Takže na vyčerpávající závěr - cktěl jsem změnit SYSTEM střelby z BROKOVNICE na OSTŘELOVAČE. UŽ(!) si rozumíme? My jako kapitání suplujeme funkci "řízení střelby", kteří sledují cíl a říkají kolik dílků daným směrem se mají hlavně posunout. V ŽÁDNÉM případě by to nebylo jednodušší a vyřadilo by to ty děti, které o střelbě na vyšší úrovni nemají ponětí. Mělo by to být jako další volba zaměřovače "pro náročné". Já bych to preferoval. Děkuji za všechny příspěvky (i ty trochu urážlivější - bylo to z nedorozumění). Příjemné hraní všem! AHOJte! Omlovám se, ale napadlo mě jednoduché vysvětlení - při zamíření na cíl se začnou pohybovat věže a na zaměřovači jsou vidět jejích polohy - v mém případě bych vypálil z děl v okamžiku, kdy jsou značky polohy děl na dejme tomu 10dílcích - jenom musím nějakým způsobem zajistit, aby na těch 10dílků najela všechna děla. Já mám v zaměřovači střed lodě a kanony pálí na 10 dílků . Jasné? Střely dopadají 2 dílky za lod, dám příkaz k palbě na 12 dílků atd. Bylo by to vlastně naprosto stejné jako doteď, jenom stále sleduji siluetu lodě v záměrném kříži a vidím ji i dopady. (snad už pochopí i ty decka .)
 4. Taticek54

  Nováčci & Tipy, triky, návody

  myslím,žes nepochopil o čem píšu : jedná se mi o to, že pokud zaměřuješ na rychle se pohybující cíl a chceš mít jakés takés rozlišení, tak ti cíl zmizí z očí a zaměřuješ na nějakou čárku na škále zaměrovače, pak musíš opustit náměr a podívat se , kam dopadají střely, vzpomenout si, kolik těch čárek bylo a upravit +/- a znovu vystřelit do vln... správně bys přece měl sledovat cíl a podle dopadu upravovat korekci ... ... si myslím . ...používám statický zaměřovač ( Lupiko: není žádný předměr - střely dopadají tam, kam míříš ) - možná bych měl zkusit ten dynamický, jestli to není o něčem jiném. Děkuji.
 5. Taticek54

  Nováčci & Tipy, triky, návody

  ahoj , v tom s tebou souhlasím - je to chyba v systému zaměřování : ty se díváš a zaměřuješ ne "cíl" , ale "místo, kam dopadnou střely". To je zásadní chyba - měl bych zaměřovat místo na lodi, kam chci zasáhnou a opravy by měly provádět hlavně děl. Tedy srozumitelně : chci zasáhnout loď uprostřed , zamířím zaměřovač na dané místo a obsluze děl přikážu opravu 7dílků(přesněji dejme tomu15stupňů úhlových) vpravo na křižník bokem v rychlosti 30kts ,mířící doprava. Lodička změní směr a diktuji opravu - 3 dílky pravo atd. Myslím že takhle funguje míření u ostřelovačů!... Je to prostě nesprávně naprogramovaný zaměřovač systémově. Tím pádem mám cíl neustále na očích a vidím dopady střel a koriguji a koriguji... Ale toto je spíše předmět připomínky pro programátory! Myslím ale, že by za to bylo mnoho hráčů velmi vděčných. Ale nevím, jestli je to u WG proveditelné...
 6. Taticek54

  Vlhká zpovědnice

  ahoj! Myslím,žes trefil hřebíček na hlavičku.Ten MM+2 mě šokoval asi příliš. Jak říkáš- buď si zvyknout nebo toho nechat , ale opravdu nejlepší asi bude hrát si se svejma vrstevníkama a být v pohodě, že? Kdo říká, že mám rejdit v X.kách? Dělej to, na co máš a pak tě to bude i víc bavit. Děkuju!
 7. Taticek54

  Vlhká zpovědnice

  Děkuji věem, kteří mi napsali, ale jak jsi jediný z nich správně poznal, byla ta situace opravdu "absurdná" ! Prostě vám teď ani neumím popsat, co se tam dělo, protože to bylo tak neuvěřitelné a tak rychlé ... Hlavně se jedná o ten šok, který jsem tímto obdržel a musel jsem se prostě fakt pouze vyplakat. Určitě jsem dělal všechno možné, abych se té palbě vyhnul, ale prostě to nešlo! Ti DDčkáři byli prostě fenomenální a pěkně jednoho po druhém nás spálili. Snad mě překvapila ta účinnost jejich děl - nedalo se dělat vůbec nic, můžete mi věřit - i těm dalším dvěma, ale fakt o nic nejde. Jen jsem si posteskl, že to je stejné jako ve WoT, kde V. tier nasazený proti VII. má šanci se akorát utopit - ve WoWs to nejde... Ještě jednou děkuji a nic ve zlém !
 8. Taticek54

  Vlhká zpovědnice

  Ahojte! dneska jsem zažil oživlou noční můru všech kapitánů BB! Dvě DD se rozhodly zaparkovat v kouřové cloně a pouze pomocí kanonů (!) sunkly 2 (téměř 3!) BB! Po bitvě jsem zjistil, že moje palba naslepo podle jejich trasírek získala 1270 HP , naproti oni získali tak 120k. Slyšel jsem o hrdinství DD při japonském útoku na Guadalcanalu, ale toto snad nemusel WoWS tak realisticky implementovat do hry! My 3 BB jsme jenom neskutečně uhýbali před soustavnou palbou těch (údajně 5" děl) a koukali jak jeden za druhým zahaleni ohněm za sporadických výstřelů našich superděl do mraku kouře, klesáme ke dnu. Toto už je snad trochu přehnané. Musím sice uznat, že naše BB byly V.,V. a VI. tier a ony DD byly VII. !! Tento zjevný nepoměr by se měl řešit!, protože i tenkrát v tichomoří byly hlavní zbraní DD torpeda a v našem případě nebylo vystřeleno ani jedno (vzdálenost kolem 8 km!) . To vlastně znamená, že BB je proti DD bezbraná, pokud "náhodou" netrefí rejdující nebo schované DD. Chtělo by to upravit sekundární kanony na vzdálenost alespoň 9km, ať tak nevyskakujou - pokud si pamatuju, byly v sec.výzbroji US BB vynikající 127mm kanony, ktteré by měly najíždějící DD spolehlivě zničit! Vím, že realita v této hře dost výrazně pokulhává, ale takový nářez při takovém nepoměru reálných sil by se neměl vyskytovat, to snad musí každý uznat, že je to deprimující a bere to chuť do hry. Nepřeji ten zážitek nikomu!
 9. Taticek54

  Vlhká zpovědnice

  Děkuji a vážím si toho; Quěták : ano , tvá připomínka o učení sedí, pokud není těch učitelů "Příliš mnoho!" Mar_run: za tvou radu děkuji a snažím se jí řídit (v "normální" situci se mi to daří ). Důležité v mém příspěvku je totiž to slovo : MNOHO ! Děkuji všem za radu,útěchu a pobavení ! Přeji všem : Příjemnou hru a úspěchy v jakékoli formě ... jěště P.S. "... se dá dostat za +/- 40 bitev... víš, Já hraju danou loď, dokud ji neovládám alespoň "dobře", takže mi to nováčkovství trochu trvá .
 10. Taticek54

  Vlhká zpovědnice

  ahoj, nechci ti určovat, jaké tiery máš hrát. Samozřejmě je to tvoje věc a opět otázkou svědomí, protože nebereš ohled na toho blbečka začátečníka, kterému trvá 2x déle každá akce, kterou ty provádíš reflexivně, takže se nemůže nic naučit, protože, než se rozkouká , krmí rybičky! Je to bezohlednost! Při své zkušenosti určitě víš, zkušenost je podstatná část úspěšné hry. A nám nováčkům upíráš možnost tuhle zkušenost získat ! Už mi rozumíš? A ještě: Promiň, kdybys byl se svými přáteli tak v počtu 2 až 3 na jednu hru, tak ani nemknu, ale dnes jsem napočítal 14 ! X.v jedné hře... a,a,a,a ... vo tom to je ! ... pak by bylo ovšem už krajní řešení - hrej si jakýkoli tier , ale změnit MM na zohlednění zkušeností - a pak už to nebude o ničem...
 11. Taticek54

  Vlhká zpovědnice

  Ahoj! původně jsem se přišel vybrečet z toho, že dneska nedám jedinou pořádnou hru z toho důvodu, že se "nějak nedaří". Ejhle, jaké bylo moje překvapení, když po 5.naprosto zmršené hře (hrozná taktika, OP Oktjabry atd.) nutno podotknout hrál jsem IV.Tier! ORION a mám cca 500bitev , dal jsem si práci a podíval jsem se na profily svých "spoluhráčů" !!! Z 60% to byli hráči s dosaženým X. Tierem s min. 6k bitev! Přečetl jsem skoo celé toto vlákno a už chápu vaše plačky. Je to fakt ostuda, že pokud si chtějí "X." pořádně zahrát,tak musí hezky dolů až na IV.tier ... Je mi vás desátníků upřímně líto! Navíc, když ani ta předváděčka "správné hry" nestála za moc a neustále jsem si musel říkat jací saláti to dneska hrají !?. Teď už fakt chápu vaše problémy na těch vyšších tierech (a hodnostech! zlatem to tam jen jiskřilo ! ). Ale vadí mi to, že svoje mindráky léčí na nebohých začátečnících. Snad proto,že boti se fakt neskutečně trefují a mají z nich tím pádem strach... No - já bych se styděl hrát s hráčema s tak obrovským rozdílem zkušeností (pokud bych nebyl zamindrákovanej!). Nechci, aby WG upravoval MM podle zkušeností atak, ale apeluju na prostou lidskou slušnost!
 12. Prosím, staňte se členy pohodového klanu , kteří dovedou uznat svou chybu a pomoci ostatním ty chyby nedělat ...
 13. ahojte lidi, omlovám se za nevhodný příspěvek!
 14. Taticek54

  Teamkiller

  Děkuji všem za i vtipné odpovědi. Dneska už vím, že být růžovka není žádný problém - je to hned - stačí se otřít... a těch pár aktivních nemoudrých si taky nemusím moc všímat . děkuji!
 15. Taticek54

  Teamkiller

  ahoj! jak se zbavim fialového zabarvení ? MUSEL jsem killnout svůj CA, protože jel za mnou a neustále po mne střílel torpeda ! Když se mi jednomu už nepodařilo uniknout, otočil jsem k němu bok a jednou salvou ( měl už jenom pár kil HP, pže mu taky spoluhráči nic nedarovali ) jsem ho poslal ke dnu. O nic by nešlo, kdybych v každé hře nemusel vysvětlovat, že jsem chránil svůj team, protože najednou mě všichni chtějí jako teamkillera reportovat! Poradí někdo ? : Prosím managera fora, aby smazal duplicitní dotaz. Děkuji ! :
×