Jump to content

Mardok_316_sqn

Players
 • Content Сount

  31
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  4532
 • Clan

  [LOTS_]

About Mardok_316_sqn

 • Rank
  Able Seaman
 • Birthday 08/03/1981
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

185 profile views
 1. Mardok_316_sqn

  Obrona przeciwlotnicza

  O ile Atlanta może mieć przerąbane, jeśli jej nikt nie zadymi lub się nie schowa to Flint jeszcze ujdzie dzięki dymowi ale: 1. Jeśli jest deska w pobliżu (tak 4-5 km), która wypatrzy torpedy. Wtedy jest win-win bo on ma osłonę a Ty masz cele do ostrzelania. 2. Flint płynie w grupie jeszcze 2-3 okrętów wtedy takie AA zespołu zniechęca CVkę - z tego co jak grałem Flintem to po pierwszym ataku CV jakoś rejon gdzie jestem jest pusty od wrogich samolotów. Jedynie CV się mną interesuje jak jestem na ogryzku, wtedy atakują mnie rakietami, torpedy jeszcze jestem w stanie wyminąć.
 2. Mardok_316_sqn

  Kupowanie Premek-Terapia Uzależniowa zbiorcza ;-)

  To ja też popłaczę. Miałem wystarczająco stali by wziąć Flinta lub dobić jeden poziom w rakedach i mieć Blacka. Jako że przyszedł rework CV to wybrałem Flinta by sobie z AA. na początku bylo fajnie być wsparciem i przednio sie bawiłem ale teraz bardzo mało mam przeciw sobie CVek i robię za przerośniętą deskę z cytadelą (a jak wrogi team mnie zobaczy to mam przecudownego focusa 4-6 okrętów) Niemniej polecam jeśli ktoś doczłapie się ze stalą bo CVki nieco się boją podlatywać a emocje z unikami przed pociskami zapewnione. PS. Reakcja Kamikaze nagle wpadającego na Flinta? - bezcenna :)
 3. Mardok_316_sqn

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Teraz Kidd jest w ofercie specjalnej. Wygenerowany został popyt na DD z silną AA wiec teraz promo zeby "hajs się zgadzał".
 4. Mardok_316_sqn

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  W takim razie sugeruję by WG już pracowało nad T XI - Gearing w wersji FRAM, Niszczyciele typu Kotlin, Charles F Ausburne, Hamburg, Type 42 a na T XII - Arleigh Burke (rakiety SM-2/3, Harpoon powinny pomóc)
 5. Mardok_316_sqn

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Nie wiem jak Mahan, Ale Benson od razu miał nalot i się schował w dymie. Jak doszedłem na 4 km do niego to lotnia odpuściła po stratach. Rozochocony Benek zaczął więc strzelać do Gneisenau z 9-11 km i zaraz skupił na sobie ogień Cleve i Edynburga (ten się schował w dymie). Jak do niego lotnia wysłała eskadrę to zwiał pod mój parasol. Lubię grać deskami ale jakoś boję się wyjść nimi z portu:) nawet mając Kidd'a
 6. Mardok_316_sqn

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Dziś nie było źle AA na Flincie (znów siedziałem za 1wszą linią i wspierałem Bensona) i AA u czerwonego Clevelanda dawały radę znów. Widziałem jak Cleve ściągnął prawie cała eskadrę z Ryujo. DD mają bardzo ciężko bo nic nie mogą tylko w dym i liczyć że w pobliżu będzie ktoś z silną AA. No dobra ale to nie miarodajne bo nie wszyscy mogą mieć Flinta. Cały czas pływały grupki ale zarówno zielone jak i czerwone lotnie miały możliwość atakowania kogoś kto się nieco oddzieli.
 7. Mardok_316_sqn

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Ja mam pomysł skoro z nerfili torpedowce z HAKU to niech dadzą opcję Kamikaze dla IJN CV (nawet niech bedzie od T 6). warunek: muszą lecieć prosto w ostatnim podejsciu (czyli łatwe do zestrzelenia ale jak trafi....to DMG - pokaźny (no chyba ze trafi w UK CV)
 8. Mardok_316_sqn

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Dorzucę swoje 3 grosze, choć po patchu jakoś moje okręty (głównie Flint) nie miały okazji (no i urlopowałem się). Za to tuż po wyjściu patcha grałem tylko Flintem (wziąłem go zamiast Blacka za stal) i widziałem całkiem ciekawą rzecz. (i nie chodzi o katapulty na Nimitzie :) ) Od razu piszę, że trzymałem się około 4 km od swoich okrętów (czy to DD czy BB) Mianowicie moje 127ki powodowały dużo wybuchów i na początku nic nie spadało aż nagle widzę 5 zestrzeleń. No dobra RNG ale rzeczywiście można by uznać to za nieco realistyczne, taka ściana ognia Flint + kolejne 2-3 okręty mogła zestrzelić nieco samolotów z eskadry. Przeciw lotniom z T VI rzeczywiście udawało się nawet 68 samolotów ubić (musiały pomidory grać) ale też spotkałem się z ogarniętymi. np. Shokaku atakujący mnie raz od rufy i wciskający zaraz "F" licząc że skręcę (gdyż byłem pod ostrzałem BB) wtedy to max 10-15 w bitwie zestrzeleń ale zawsze starałem się pomóc podchodząc na jakieś 4-5 km od kolegi Czytając wszystkie komentarze ja bym sprowadził to wszytko do: (I WIEM AMERYKI NIE ODKRYŁEM) 1. Jeśli teraz gramy z lotniami (nieważne jaka zupka) to gra schodzi do stworzenia 2 zespołów na stronę gdzie każdy gracz/okręt będzie się wspierał (może to i zbyt utopijne podejscie) i DD najwyżej może sobie popływać tylko jako pierwsza linia OPL a w przypadku Asashio/Shima do walnięcia na oślep wiązki torped żeby ewentualnie takie zgrupowanie nieco rozproszyć. Dodatkowo takie zgrupowania okrętów będą nawalać do siebie z dział BB i niektórych krążków 2. Lotnia to teraz taki zdalnie sterowany pocisk/dron - Jest operator/gracz - odpala eskadrę i sobie kieruje. jak nie wyjdzie odpala kolejny. 3. Dla mnie jeden wielki minus tego jest brak możliwości ataku całej eskadry - jak dla mnie głupie rozwiązanie, że atakuje się 3 potem nawrót znów 3 atakują, kolejny nawrót. Brak jakiegokolwiek wsparcia myśliwców nawet (CAP) które przetrzebią przeciwnika zanim wejdzie w obszar OPL. 4. Może i stary system miał wady (grałem CV od T4 do TV6) ale rzeczywiście grając CV to planowało sie ataki (np młotem w kowadło) mozna było latać nad swoimi i oczyszczać niebo. Kapitan CV miał rolę: ustawić kurs okrętu, wysłać samoloty w powietrze i kierować je tam gdzie uznał to za potrzebne (lub z pomocą), wydać rozkaz ataku a rezultaty to już RNG (czysta losowość) i kontrakcja przeciwnika (uniki, dymy, itp). poprzedni system podsumowałym bym tak: Chcesz sobie postrzelać? Usiądź za sterem DD, CA/CL, BB. Więcej strategii, planowania dawał CV. Moze sobie potestuję granie na CV ale chyba jeszcze nie jestem gotowy poza tym chce sprawdzić ten hotfix moim Flintem/Clevem/Kiddem
 9. Mardok_316_sqn

  Flint — American premium Tier VII

  Dzięki Wlasnie, Black - dobry na ranki - ale co potem, jak trafi się random z CV to będzie i tak ciężko bo będą chcieli ubić. Owszem radar+ dym i mozna trochę powalczyć nawet z Kitakaze przez chwilę Mam Fleta, Jutlanda i lubię je Flint - mozna trafić na CV z 6T i 8T więc szansa jest. jest dym, plotka lub sonar/radar i torpedy na 9.2 km (akurat mam 15 perkowego kapitana na Kidd robionego pod AA. Chyba jednak zostanę masochistą i wybiorę Flinta :) - przynajmniej kapitanów na CL (Seattle, Worcester) i DD bede doszkalał. No i mogę nieco wesprzeć team z AA
 10. Mardok_316_sqn

  Flint — American premium Tier VII

  Panowie, Zostało mi 300 stali do Blacka (mam jeszcze kupon do wykorzystania) i teraz pytanie: Wbijać jeszcze jedną rangę w rakedach (muszę wbić 7kę a jestem na 9**) czy kupować Flinta. Lubię zarówno krązki jaki i dd (mam Kidda) i w świetle reworku CV zaczynam się zastanawiać czy Black czy Flint? Pozdrawiam
 11. Mardok_316_sqn

  Arms Race - Rankedy

  Mi MM pozwolił wygrywać (już na 6tce). W jednej bitwie dostałem (ja Leanderem - spot 10km - kapt. 7 perkowy - nie stać mnie na przerzucenie 13 perkowego), Perth - 8 z czymś i 2x Fuso i PEF vs Graf Spee, De Grasse, 2xPEF i Fuso. Nie mówię ze się cieszę ale MM był raczej niesprawiedliwy - mieć 2 krążki które przebijają spotem? Ja spotowałem to Perth walił z dymu z HE, potem Perth spotował to ja waliłem. Generalnie Leander mi pasuje - płynę 4-5 km za deskami i walę we wrogie DD - czasem ginę ale nikt mi nie napisał jeszcze "idiot CL", sell your ship itp. :)
 12. Mardok_316_sqn

  Cossack VIII premium

  Z 5-ciu km da się uciec Woosterowi - nawet jak włączył radar :) (ale to musi grać ameba). Mi się udało tracąc 3000 HP (grałem Lightningiem). Wooster przycampił i był ustawiony do mnie dziobem (działa ustawione na burtę). Więc zanim obrócił się do mnie to ja mu posłałem torpedy (przyjął 1 w papę), postrzelałem kręcac tyłkiem (wpadł pożar) i puściłem dymek cały czas strzelając. W odpowiedzi walił w kosmos z AP.... No dobra ale to był przypadek z 1 na 1000 - ALE BYŁ
 13. Mardok_316_sqn

  Cossack VIII premium

  ja powiem tak - to bestia.... spot 5.5 wiec jak nawet Shima podejdzie to salwa lub dwie, odejscie, dymek i tak dalej. Akizuki tak sklepałem, Harugumo prawie sie udalo. Generalnie te krótkie dymki + sonar + torpedy co 60s na 10 km i pojedynczy drop.
 14. Mardok_316_sqn

  Zatopiony przez swojego (spotkanie znajomych z forum)

  Spotkany dzis w bitwie @zdzislawdyrma na Jutlandzie. Plus oczywiście poszedł Dzięki za uratowanie naszego CAPa. Ja sobie Alabamą popłynąłem bokiem wraz z Gneisenau planszy bijąc do Clevelanda (zatopiony), Nelsona i Lyona (też zdjęty). Miło było zdjąć Clevelanda z 11km na salwie:)). Dodatkowo wrogi CV postanowił zaatakować mnie i Gneisenau wiec 33 samoloty strącone.
 15. Mardok_316_sqn

  Arms Race - Rankedy

  Mam i ja. 20 bitew z WR 80% 12 zatopionych przeciwników sr dmg 31 176 tylko Bouge - było wesoło. teamy przeważnie spoko ale czasem można było popatrzeć z góry na "warzywa" Ogólnie Bouge z perkiem na dodatkowy samolot jest super - czyścił niebo aż miło. Grałem głównie spotując/bombardując wrogie deski a potem pozostałych. dziś miałem na przeciwko tego samego gracza kilka razy (też bouge). Przy trzeciej bitwie nasze drużyny nieco zbaraniały czytając czata. 2:1 dla mnie w wygranych bitwach 2:1 dla mnie w "wyczyszczeniu" z wrogich myśliwców
×