Jump to content

rebus2014

Players
 • Content Сount

  35
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  4209

About rebus2014

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. rebus2014

  Čára ponoru: co bude dál?

  Elevace 70 stupňů u bitevní lodi je nesmysl. Těžké námořní dělo není minomet. Například britská 381 mm námořní děla na prvoválečných bitevních lodích třídy R a třídy Queen Elizabeth měla nízký dostřel kvůli malé elevaci. Britové zkrátka v dané době neuměli udělat věže s větší elevací. Mírně se to vylepšilo během modernizace. Navíc námořní dělo je konstruováno na přímou palbu na pohyblivý manévrující cíl, takže vyšší elevace pro námořní souboj nedává smysl. Dvouúčelová děla se používala například na křižnících a torpédoborcích, ale i tak se větší elevace užívala pouze proti letadlům.
 2. rebus2014

  Čára ponoru: co bude dál?

  Co se týče ponorek, jsem velmi skeptický. Podle mne se nedají rozumně vyvážit. Buď budou OP a rozbijí hru, nebo budou extrémně nudné na hraní a budou spíše na trolení, tedy extrémně otravné pro ostatní hráče. Přidat do hry je musel podobný "inteligent" jaký dal do WoT EBRy a výsledek bude podobný. Výsledkem bude pouze větší či menší úbytek hráčů. Mimochodem chápu, že je to arkáda, ale ať mi někdo ukáže příklad, kdy se ponorky uplatnily přímo během dělového souboje hladinových plavidel... vždyť je to pitomost. A jako kdysi nadšený hráč ponorkových simulátorů Aces of the Deep a série Silent hunter musím říci, že ten paskvil, který podle test serveru bude zařazovat do hry WG je prostě ... (nedá se slušně vyslovit). Holandsko spustilo na vodu i křižník De Zeeven Provencian (trup ukořistilo Německo po obsazení Holandska) po skončení války dostavěn jako De Ruyter, tak jsem zvědav, jestli se objeví ve hře a v jaké podobě :)
 3. Na druhou stranu je fakt, že "dedáj" udělal z Romy hratelnou BB. Nijak nepochybuji, že je Ostrostřelec věc, která tuto hru neměla nikdy potkat, ale až ho WG (jsem optimista) příští rok odebere nebo změní, žádal bych úpravu přesnosti děl Romy. Kombinace nízkého dostřelu a velké nepřesnosti je smrtelná a nezábavná. Nebylo nijak výjimečné netrefit na 13 km do broadsidu z 9 granátů 1. A často následoval fokus od 4 a více lodí a ta jedna salva mne stála polovinu HP než jsem zhasnul... Chápu, že je těžké hru vyvážit, ale některé nápady WG jsou jasně disbalanční. "Dedáj" je asi nejlepší příklad (jakkoliv pomohl mé oblíbené BB Roma).
 4. A fakt chcete ve třetí fází plnění 2 úkolů s loděmi, které ani nemohu mít ? To musela vymyslet velká myslivna, pane rado :) P.S. teprve po splnění třetí fáze mohou padnout 3 kotlíky, kde eventuálně může být jedna z těch lodí.
 5. Roma dává pravidelně overpen do križníků otočených bokem - včera Atago z 16 zásahů vše overpen. Naopak dokáže potrápit i desítkové bitevní lodě. A hodně jí prospěl "dedáj" dříve to byly děsné hrábě :)
 6. Po prvním náhledu se obávám, že hratelnost/zábavnost utrpí. Dost se obávám o křižníky jako je Atago nebo Bayard, které nevynikají dostřelem. Dosud byly zábavné. Pokud se ale bude více kempit a hrát na distanc, tak v takové metě se neuplatní. Po spotnutí dostanou takový fokus, že pokud nepůjdou rovnou do přístavu, tak se zbylými HP si už moc nezahrají. Hůř na tom bude třeba Bayard, který nemá heal. A uvidíme, jak bude hratelná Massa...
 7. rebus2014

  Aktualizace schopností velitele

  Nechápu, co zvažují u Flinta. Pořídil jsem si ho za ocel v akci před dvěma lety. Už tehdy byl slabší průměr. Jednak vyžaduje kapitána s 15.body. I s dostřelem 13,3 km je obtížný na hraní (stačí aby enemy team měl 2 ruské radary a hráče, kteří vědí co s nimi). S dostřelem 11 km se dostane pod hranici hratelnosti. Je velký a nemá obratnost a rychlost DD. Už dlouho jsem ho v bitvě nepotkal a chápu proč.
 8. rebus2014

  Aktualizace schopností velitele

  Zatím, co jsem viděl a vyposlechl od několika streamerů ( konkrétně 2 ) , tak se mi změny zdají spíše krokem zpět v hratelnosti. Navíc některé vlastnosti jsou spíše vhodné pro romulanské Dravé ptáky ze Star Treku... Ale uvidíme.
 9. rebus2014

  Aktualizace schopností velitele

  Když Massa tímto zřejmě dost nerfnou, koneckonců to byla loď vhodná pouze na secondary build, mohly by jí dát hlavní děla Alabamy...
 10. rebus2014

  Čára ponoru: co bude dál?

  Pokud se týče ponorek, jsem stále skeptický, že by nějak dokázaly přispět k lepší hratelnosti. Koukal jsem na BL4CKa, který je testoval. Stejně jako jemu mi ten gameplay připadl nudný, takže doufám, že je nikdo hrát nebude (ale bojím se, co za změny v konceptu WG vymyslí. U těch italských BB nevím, koukal jsem na stream Houmera, který se vyjádřil k italské desítce nelichotivě. A koukal jsem , jak má vypadat, no monstrum podivné. Ale uvidíme. Bohužel stále nic o tom, že by WG opravil zjevný nesmysl, kdy radary vidí za ostrov ...
 11. Taky jsem to nevěděl. Právě jsem si zoufal, že bez letadlovky a Hizena kampaň na Strasbourga nemůžu dodělat... To mi odlehlo, protože peníze bych ua něj nedal...
 12. WG jste hlupáci. Kecy jak se hra vyvíjí od vývojářů, to miluju. To vy ovlivňujete vývoj hry. A děláte jednu minelu za druhou. Radary, revork letadlovek, OP nesmysly, ponorky a teď některým hráčům naprosto ... jejich oblíbené loďky. Nejste vy příbuzní Babiše?
 13. Odporné. Sakra, je ve hře někde tlačítko na potlačení nehistorických kamufláží, jako je v tancích???
×