Jump to content

TheSargon

Beta Tester
 • Content Сount

  99
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  389

About TheSargon

 • Rank
  Leading Rate
 • Insignia
 1. TheSargon

  Gra na T10 bez konta premium - dyskusja

  Coś w stylu żeby nie kombinować z tanim goldem bo baniki polecą, nie pamiętam czy to bylo forum wota czy wows.
 2. TheSargon

  Gra na T10 bez konta premium - dyskusja

  Nie chodzi o to żeby coś mieli robić dla biedniejszych regionów europy. To że gracze z biedniejszych krajów powinni płacić mniej to oczywista oczywistość, myślisz dlaczego gracze Wota kupowali ten gold na allegro? Żeby oszukać WG czy dlatego bo jest za drogi? Parę tygodni temu czytałem post Falathiego na ten temat, to przysięgam, że jak go kiedyś spotkam, to mu w gębę napluję. Jeśli pracownicy WG mają takie podejście do graczy, to ocal nas panie.
 3. TheSargon

  Gra na T10 bez konta premium - dyskusja

  Mamy od czegoś CC'ków, mamy Polskich pracowników WG niech więc się zbiorą i pogadają z sekcją finansów czy Ceo który zajmuje sie WoWs. Ale to nie tylko Polski tylko wszystkich krajów postkomunistycznych. W Bułgarii np Minimalna płaca wynosi ok 184 euro, w Rumunii 216 euro, a w Niemczech 1473 euro np u nas pewnie koło 340 euro w UK 1400 euro. Więc jaka jest szansa, że np Niemiec zarabiający 1400 euro może wydać np 10 euro na jakiś przedmiot w grze, a jaka szansa że Rumun czy Bułgar wyda 10 euro. Pracownicy i CC z całej postkomuny powinni się jakoś zorganizować i coś ustalić. Ruscy np zawsze mieli tańszy gold o 30-40% i czołgi, więc myślę że jest to możliwe.
 4. TheSargon

  Furutaka needs turret rotation speed buff.

  Same, its so garbage that i bought this ship and cant play it anymore.
 5. So a lot of people are stating that Colorado class is downgrade to New Mexico. Fixing that is simple. Make Colorado class a premium Battleship,(tier 6 i think?) Introduce South Dakota class Battleship to the game, as a tier 8 American BB And move North Carolina to tier 7 as American BB South Dakota is smaller than North Carolina, but better armored with the same Armament(better AAA? im not sure) https://en.wikipedia.org/wiki/North_Carolina-class_battleship https://en.wikipedia.org/wiki/South_Dakota-class_battleship_(1939) What do you think captains?
 6. TheSargon

  Colorado guns way too useless.

  As i said in another thread, move NC to tier 7 and SD to tier 8. Not much thinking involved
 7. TheSargon

  colorado - just why ?>

  [edited]
 8. TheSargon

  colorado - just why ?>

  Replace it with South Dakota class battleship https://en.wikipedia.org/wiki/South_Dakota-class_battleship_(1939)
 9. TheSargon

  useless Kawachi

  The most annoying thing in Kawachi is low range. It needs fix
 10. TheSargon

  Colorado guns way too useless.

  Just replace Colorado with South Dakota class, better AAA better guns faster https://en.wikipedia.org/wiki/South_Dakota-class_battleship_(1939)
 11. TheSargon

  CHANGE SERVER EU TO NA

  That's pathetic. This feature is on Warthunder for years, you can play on your account with friends on NA.
 12. TheSargon

  Stop comparing WOT to WOWS

  As i said CV(in this game) shouldn't be a class that can destroy other ships by themselves. As a class that takes no risks or skill involved should be reduced to supporting role( the planes should not make so much damage like now). The damage should be reduced by a half i think, and frustration should be gone.
 13. TheSargon

  Okręty premium

  Straszliwa okazja, już wyjmuję kasę z portfela.
×