Jump to content

Quetak

Players
 • Content Сount

  1,981
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  17579
 • Clan

  [IDDQD]

5 Followers

About Quetak

 • Rank
  Sub Lieutenant
 • Birthday 08/28/1985
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Jičín - Cidlina river
 • Interests
  Games, Football, Cars, Dogs

Recent Profile Visitors

1,378 profile views
 1. Quetak

  So where do real man play at? ☆ (tier)

  for me its TX, 1/3 of my games is there. Strongest ships, always toptier, you can punish/be punished instantly. Ship lines have all their (dis)advantages maxed. Since last MM change Im enjoying frequent full TX battles.
 2. Quetak

  Kleber opinios

  As torpboat its very situational, you can torp only stationary or pushig ships since you have only 1km stealth torp window. There are much better options to pick as torp DD. As gunboat I can play Khaba instead which I think is better at this role thanks to heal + 50mm armor and ability to hit even DDs at max range with his fast shells. reduction in air detectability would be helpful, 3,9km for DD that hasnt any counter tool is too much. I will try play it today as Khaba for first half of game and later traverse to more sneaky gameplay. I thought all ships are same Thats why I created this thread, to gather opinions and ideas how to play this ship right since I failed to find it myself. Or at least I think so(6 games isnt too much). I can make work most of ships and have no problems to swith from one to another, just need to find what is best use of given ship. For most ships its obvious how to play them right, this one is quite different. Even Friesland without torps was much easier to make it work. But there must be way, even with Khaba which has most of these negativities Im able to win(carry) lots of games just by burning ships and forcing them to retreat. But Khaba is better for that playstyle thats for sure.
 3. Quetak

  IX Mogador

  nazývat 1900xp jako carry když skoro celý tým má 1k+ xp je dost optimistický :) Co tam vidím je farmení bitevek na dálku a doklepávání skoro mrtvejch lodí. Přesně tenhle playstyle umí rusáci a umí ho líp podle mě. Možná to ale bude možnost jak ty bageťáky hrát, na začátku jako rusáci farmit bitevky na dálku, v pozdější fázi hry jít blíž a víc torpit, a když budou zbývat HPčka tak i něco přestřílet.
 4. Quetak

  Kleber opinios

  Hi, yesterday I tried Kleber first time for 6 battles and I cant find purpose of such DD. There are few situations where it can shine, but most of them are in late game or thanks to misplay of enemy. My biggest problem with ship is its realy bad concealment 7km and any defensive tool available. Its not ship for capping. There are better gunboats, better torpboats. Kleber has nothing what can affect early game, and its time where most games are decided. When its only DD at flank it has no tool to win cap game - except sucide yolo with lots of luck. Maybe in division with spotting DD or with radar cruiser there is chance. For playing solo in randoms this ship has nothing why choose it over other T10 DDs. I usualy can recognize succesful playstyle of ship quite fast but not for this one. I think that this ship needs concealment buff (when it was WIP it has 6,3km, not sure why they nerfed it to 7km). Every DD has very easy counterplay(smoke) against Kleber so having 0,8-1,6km(haragumo-kagero) concealement advantage isnt needed. With such big spot window when Kleber tries to close distance it gets lots of damage form enemy DD's teammates and when finally spots DD it just smokes up and Kleber remains on open water with 20s gunbloom spot range. Only thing I found it can do well is kiting and torping ships or doing yolo runs around corners. Its AP are good but again, you need situations for it which are usualy in late game when game is already decided. What are your opinions if you played it? What is your playstayle to have impact on game result(win)? I can do damage, can do some kills, but overal without feeling that I can carry game like with any other DDs.
 5. Quetak

  X Kléber

  tři plusy: rychlost, rychlý torpéda, dobrý AP milion mínusů: žádný smoke, strašný spot (od letadel na 3,9km...) 7km, krátký torpéda vzhledem ke spotu - 8km, malý dpm bez reload boosteru, žádný heal, žádná baráž/slabá protiletadlová, neobratný, velký, žádný hydro, pomalý otáčení děl, žádný armor a všechno ostatní na co jsem zapomněl. Dneska jsem mu dal šanci na 6 her. Pokud s ním něco neudělají (např. výrazný buff spotu) tak už na něj nesáhnu. V divizi s dalším DD, který by spotovalo by to možná nějak šlo. Ale pořád nevidím důvod proč si vybrat tuhle loď místo jiných T10 DDček. Když budu chtít střílet a podporovat DD před sebou jsou tu mnohem lepší volby. Khaba sice taky nemá v gunbuildu smoke, nemá použitelný torpéda, ale jeho 50mm armor + heal dělá svoje. Haragumo má smoke, slušný torpéda s delším reloadem, použitelný spot, ale k tomu hlavně brutální dpm 100% času. Na capování může Kleber zapomenout, jedině rush do enemy DDčka, jenže i se svojí rychlostí než ho naspotuje tak dostane od nepřátel hroznou sodu a nepřítel si potom hodí jen smoke. Na střílení z dálky na Khabarovsk nemá. Jediný co se dá nějak obstojně dělat je jezdit v 1km okně a pouštět torpéda...což jde jen do pushujících lodí nebo když se jede bok po boku a navíc je to možný až pozdější fázi hry kdy už je hra většinou rozhodnutá nebo když je na flanku kde jsem DDčko dole. Že si jednou za 2min pustím na pár vteřin reload booster na děla to nezachrání. Přehrát skoro jakýkoliv DD je jen o blbosti druhý strany. Za mě nejslabší T10 DDčko bez velkýho vlivu na průběh hry. Nafarmit nějaký damage dokáže, ale ne ve chvíli kdy je to potřeba. Na low tierech se mi FR DDčka docela líbily, ale na T10 kde jsou lodě přesný, skoro v každym týmu radary + letadlovky + skoro všechny DDčka 1km+ výhoda ve spotu....prostě ne, hrozná loď. To radši DDčko bez torpéd (Friesland) než tuhle bagetu bez ničeho. Nepamatuju, že bych z nějaký lodě byl takhle zklamanej a to, že je to vrchol stromu to jen umocňuje. Koukám, že když byl Kleber ve WIP tak měl spot 6,3km......to by byla trochu jiná hra a chápu, že ho označovali jako zábavnou loď, 7km je prostě moc na T10.
 6. Quetak

  Otázky a odpovědi

  jako jsem určitě pro nějaký výukový tutoriál. Ale moc si nedělám iluze, že to výrazně pomůže. Hodně prvoků baví být prvokem. Dlouho jsem hrál s tímhle týpkem divize, hlavně v začátcích: Snažil jsem se mu radit co dělat líp, ale bylo to jako házet hrách na zeď a ještě pak byl uraženej...dospělej chlap 50+. Prostě mu to bylo jedno :) Nejlepší hláška vždycky byla když mu řikám: "Jedou na tebe torpéda". A on na to: "To už stejně nemá cenu." Přitom kdyby začal točit tak chytil třeba jen jedno místo tří a přežil by. A to hrajou ještě víc ignorantský lidi, to je mi jasný. Důležitý je jen aby hráč chtěl, pak tu prostředky jsou - youtube. Když nechce, nepomůže nic.
 7. Quetak

  Noob protekce ???

  řekl bych, že to bude neobvyklý dost. To leda aktivně torpit vlastní hráče.
 8. Quetak

  Otázky a odpovědi

  tak to funguje odjakživa. Když třeba vyjde nějaká nová loď tak dostat se s ní na fialové PR je hodně těžký (nevím jestli je to top 1% nebo kolik). Je to tím, že většinou se k novým lodím dostanou první lepší hráči a nastaví tu laťku vysoko. S tím jak se k ní dostává víc a víc lidí tak ty požadavky na fialový PR klesají -> všem co tu loď hráli do tý doby PR stoupá protože už na fialový PR není potřeba mít 150k dmg, ale jen 110k. A celkový PR je jen průměr všech hraných lodí. Jednou za čas se to na wow-stats přepočítává a stoupne to všem hráčům, ne jen těm co mají málo - viz. moje PR na obrázku. Je to ale daný jen tím, že ty lodě hraje víc a víc různých lidí. Tím že naprostá většina hráčů je v PR zelená a níž tak tím zvětšují pool ze kterýho se to počítá, natahují ho a průměr/požadavky nastřílený dmge/killů,WR s lodí jde dolů a PR dosavadních hráčů roste. Taky se ale může stát opak. Když vezmu jako příklad Atlantu před IFHE tak s ní nastřílet 100k byl těžký úkol, protože to bylo víceméně přes ohně. Dneska s IFHE je 100k celkem napohodu. Proto když jí dneska hraješ tak jde hrát na PR kolem 4k docela snadno. Ale je to jen tím, že ta laťka průměru tý lodě je nastavená za dlouhou dobu hraní a valná část her, ze kterých se to počítá, je pořád před IFHE takže už třeba 40k dmg bylo fialových. Hráčům, kteří hráli Atlantu před IFHE a od přidání IFHE na ní nesáhli, bude PR s Atlantou naopak klesat, protože průměr Atlanty jde rapidně nahoru. Postupem času jí hrát stabilně na 4k PR už nepujde, ale to ještě potrvá, je to hodně stará loď co má nahráno miliony her. Měřit obecnou kvalitu hráčů podle toho jak neaktivním stoupá PR nejde. Má na to vliv hrozně moc věcí - např. i nynější úprava MM - zahrát s T10 pořádně je těžší ve full T10 hře, kterých je teď mraky, než když byl člověk jediná desítka v týmu. Sice je v těch full T10 hrách k dispozici víc dmge na rozdání, ale toho využije jen malý procento hráčů, naopak většina hráčů bude mnohem snadnějc potrestaná za chyby - je rozdíl když na tebe střílí Bismarck nebo Yamato. (PR neaktivním hráčů u T10 lodí bude pomalu stoupat)
 9. když si koupíš všechny, který nechceš, tak pak dostaneš jako dárek právě tu poslední, kterou chceš Já mam jistotu, že dostanu West Virginia...mohl bych jí koupit s 25% slevou za dublony a pak dostat zpátky plnou cenu v dublonech
 10. Quetak

  Statistika obsahu kontejnerů

  otevřel jsem jich 26 a z těch zajímavých věcí akorát: 2x15k uhlí 1000 dublonů jinak jen signály+kamufláže (150x gamescon, asi 400 signálů na zapalování + nějaký ty dračí) Pak mi to večer nedalo a obětoval jsem 80k freeXP abych měl Hakuryu....a tam to přišlo, loď Ještě tam mám tři lajny na dojetí + koupím smolensk a další dva SC z nařízení, tak ještě 7 šancí bude.
 11. Quetak

  Noob protekce ???

  podle mě je to zhruba takhle: 1/3 her nejde prohrát ikdyž nezahraješ nic a jdeš hned ke dnu. 1/3 her nejde vyhrát ikdyž zahraješ jako bůh protože máš tým plnej rajčat, nebo naopak soupeř má v týmu jednu dvě divize z top hráčů a v poslední 1/3 her je to na hráči jestli vyhraje nebo prohraje, když dost potahá vyhraje, když ne tak má smůlu proto se solo winrate pohybuje v 99,9% mezi 33% a 66%. Tahat bitvy solo nad 70% jde dlouhodobě možná pár hráčům, třeba top letadlovkář to dokáže(El2aZeR třeba). Naopak mít winrate pod 33% snad nejde, protože někdy to tým potahá a já nemusím nic. Nějaký skládání týmů podle schopností hráče je podle mě blbost. Kolikrát jsem měl v týmu divize nebo hráče z top klanů a to je pak spíš na škodu, protože všechny rajčata vyžerou oni, ale vyhraje se, to jo. Zase ale lepší než je mít proti sobě. Sundejte si alobalový čepice a jestli chcete víc vyhrávat tak radši koukněte na výukový videa, pochopte všechny mechaniky hry na 100%, naučte se číst mapu/bitvu, poučte se z každý chyby co uděláte atd. O ničem jiným to není.
 12. já dorazim tak v 18:00. Myslím, že je to rychlejší solo, najet yolo, zabít co jde, chcípnout a další hra, ten zbytek to pak musí vyhrát. Ale klidně to pak zkusit můžem.
 13. po dlouhý době se fakt těším z práce domu ke kompu
 14. Quetak

  4th WoWs anniversary discussion!

  you can buy them in armory for credits, as many as you need.
 15. já už jsem před Yuyangem podruhý, chybí mi asi 150k xp, by mě zajímalo jestli když bych ho dneska freeXpnul tak jestli ty kontíky dostanu rovnou dva a pak třetí když ho stihnu dojet po třetí @YabbaCoe - jak je to? bych to viděl tak, že se ty týmy na začátku domluví kde bude sraz.
×