Jump to content

ZaPierogi

Beta Tester
 • Content Сount

  16
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  9506
 • Clan

  [TF16]

About ZaPierogi

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia
 1. ZaPierogi

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Misja na von Jutlanda w moim przypadku jest zbugowana - nie ma postępu. Od kilku dni utnkąłem na 8 cytadelach na pasku postępu, mimo iz wbiłem ich znacznie więcej. Raz zaliczyło ten etap, ale free expa nie dostałem. pokazał się pasek z ostatniej misji - nawet miałem go częściowo wypełniony. przy następnym logowaniu wróciło do 3 etapu. i tak od kilku dni.
 2. ZaPierogi

  Rekrutacja do klanu JEDI KNIGHTS

  Punkt 2. Gdy widzisz własnego belfasta w dymie, przechodząc za nim rzuć mu torpedy. Kupa śmiechu. Gdy Belfast się oburza wtedy cały pluton JEDI go zatapia. Powinniście pisać JEDI różową czcionką.
 3. ZaPierogi

  Superko(n)tenery z kalendarza z kotem

  50 x restless fire moduł na radar - przyda się
 4. ZaPierogi

  SZAMBO

  A widzisz mainstreamowe media to teraz prawacka propaganda. Zresztą ten "mainstream" wg "dziennikarzy niepokornych" to też przeważnie chadecko- liberalna centro-prawica. Ale ściągnąłeś z jakiegoś serwisu z memami. Nie jest to dla mnie żaden argument dla politycznej dyskus​ji ani tym bardziej źródło informacji. Widzisz gdy czytam prawackie artykuły, tłumaczące iż Blackhawk jest szybszy od Caracala (dając prędkość maks w przypadku Caracala zaś prędkość dopuszczalną dla Blackhawka), gdy słysze w TVP jak to Brazylia kupiła caracale za 3 mld, gdy Polska miała zapłacić 13, gdy czytam dyrdymały, iż Amerykanie w Afganistanie stwierdzili, iż nie opłaca się używać dużych maszyn, gdyż niesie to ryzyko dużych jednorazowych strat (akurat czytałem prawdziwe raporty dla Pentagonu twierdzące coś przeciwnego - mniejsze śmigłowce miały problemy nawiększych wysokościach - duże były znacznie efektywniejsze ) to mnie pusty śmiech ogarnia. A gdy jednocześnie czytam, że MON, w celu wzmocnienia naszej obronnośc, kupuje, bez przetargu, salonki od Boeinga za 3 mld zł. to już faktycznie, po kiego wojsku takie wydumane Caracale. Khem, jeżeli ktoś zaczyna na kolegów z zespołu wyzywać per "stupid negros", gdy nie podoba mu się jak grają to raczej nie jest członkiem Human Rights Watch. Ja tam mam przełożenie ze swojej pracy, gdzie większość kolegów psioczy na Żydów, chociaż nigdy żadnego nie spotkali, albo na Arabów, chociaż najczęściej chodzą na obiad na wspomnianego kebaba. To nie rozchodzi się o solidarność z Niemcami, to właśnie oni są solidarni z Włochami i Grecją, gdzie ci imigranci lądują. A czy te samoloty muszą należeć do lotnictwa morskiego? Zintegrowanie F-16 do przenoszenia np. Harpoonów jest bardzo łatwe (przykład Singapuru, Płd. Korei), trochę więcej problemów mogło by sprawić zintegrowanie z innymi typami rakiet, ale też jest możliwe - zrobiła tak Norwegia i Izrael. A kto wrzeszczał o "polskim antysemityźmie"? Jest antysemityzm licznych grup nacjonalistycznych. Tolerowany przez poprzedni centroprawicowy rząd, obecny wręcz się do nich przymila. Koło mojej pracy połowy bloków ma wymalowane "buddyjskie symbole", na każdym meczu wyzywa się wrogich kiboli od "Żydów". We Francji zakazane jest wywieranie emocjonalnego nacisku, zarówno w kwestii dokonania aborcji jak i namawiania do jej zachowania. Publiczna dyskusja ma być merytoryczna a nie emocjonalna. Durne reklamy fundamentalistów religijnych (zobacz jak uroczy może być chłopiec z zespołem Downa "mamusiu naprawiłem rower") są więc słusznie zakazane. Tak samo wyrok może dostać ksiądz, który namawia swoją nieletnią kochankę do aborcji.
 5. ZaPierogi

  SZAMBO

  Widzisz, gdyby to było w jednych mediach, takich mniej kolorowych, nie cytowanych po cytatach przy durnych tłumaczeniach... Np. prokurator w sprawie "bekonu" w angielskim brukowcu użył terminu "hate crime", co się tłumaczy na "przestępstwo z nienawiści". Nasz brukowiec aby było sensacyjniej i absurdalniej przetłumaczył na "zbrodnię nienawiści". Ty, Radku, powiązałeś sobie takie wybrane artykuły z tabloidów (źle przetłumaczone, zredagowane, bez korekty) aby utworzyć jakąś domniemaną "wykładnię polityczną". "The Mirror" to brukowiec, który nawoływał do Brexitu strasząc barbarzyńskimi Polakami, tak samo jak "Fakt" I "Wprost" straszą uchodźcami. Na neofaszystowskich stronach, typu krwie i honory, straszenie islamistami to większość treści. Bardziej się boję tych radykalnych nacjonalistów (których widzę wszędzie bardzo dużo), od tych wyimaginowanych islamistów, którzy mają nam kraść kobiety. Jedyny Arab w okolicy sprzedaje kebaby. Panią, która u niego pracuje, nie jestem zaineteresowany w najmniejszym stopniu. A jakie chcesz lotnictwo morskie? Maszyny bojowe z prawdziwego zdarzenia utrzymują praktycznie tylko państwa posiadające lotniskowce oraz Chiny. Cała reszta ma tylko maszyny patrolowe i śmigłowce (głównie stacjonujące na okrętach i poszukiwawczo-ratunkowe). Niektóre z państw nawet z tego rezygnują - np. Holandia ma mieć wspólne dla wszystkich rodzajów wojsk dowództwo śmigłowców. Mamy wydzielać jakieś morskie eskadry F-35?
 6. ZaPierogi

  "Rankingowy sprint"

  Kolega już nie poprawi rezultatu w ilości bitew. Ma pierwszą rangę! Teraz go inni będą wyprzedzali. Swoją drogą - w bitwie miałeś jeszcze numer 6 na liście.
 7. ZaPierogi

  "Rankingowy sprint"

  Przeglądając statystyki; ludzie mają mnóstwo samozaparcia. Lider w kategorii "najwięcej rozegranych bitew" rozegrał już ponad 1000 bitew w tym sezonie. Gratulacje! http://wows-numbers.com/pl/season/id,6/?order=battles__desc#leaderboard Gdy zastanawiacie się, dlaczego macie takich pomidorów w drużynie, pomyślcie iż niektórzy z tych pomidorów rozgrywają setki bitew. Musicie na nich trafiać; często wiele razy na tego samego pomidora. Zwłaszcza na tierach 5-10. Pomidory często spadają do gwarantowanego 12 miejsca, ale prawem statystyki często odbiją się wyżej.
 8. http://dreadnoughtproject.org W tym część z planów francuskich okrętów, które kiedyś wisiały na francuskiej stronie ministerstwa obrony: http://dreadnoughtproject.org/French%20Warship%20Plans/
 9. ZaPierogi

  "Rankingowy sprint"

  Ja potrafię zrozumieć, iż gracze grają słabo ( sugerowałbym wam zrobienie klanu szkoleniowego -ale to nie moja sprawa). Jednak kolega Seth nie dość, że gra bardzo źle, to jeszcze robi wiochę na czacie. Wyzywanie ludzi za to, że mają radary, grają lotniskowcami... torpedy, HE też mu pewnie nie pasują i są "gay". BaBies wersja wulgarna. Każdemu klanowi dostanie się za posiadanie takiego... członka.
 10. ZaPierogi

  nazwy graczy

  Bo telewizję mamy. Miałbym przez całe życie patrzyć na tą wargę i ślinotok? To już wolę losowo elekcyjne zaburzenia genetyczne i umysłowe, niż to samo potęgujące się w każdym pokoleniu.
 11. ZaPierogi

  "Rankingowy sprint"

  Zapamiętałem sobie typka spotkanego na rankedach. Bitwa już wygrana, ale gdzieś jeszcze został Nagato klanu ToNieOnych. Płynął jak król cieśniną (linia 10) na mapie Fault Line. Zaczął go napastować lotniskowiec, na co nasz dzielny rodak mógł odpowiedzieć tylko na czacie. I odpowiadał - kwieciście, malowniczo. Tłumacząc z angielskiego rynsztokowego na polski- zarzucał lotniskowcowi, iż ten nie potrafi grać, dlatego wybrał ten typ okrętu. Wiocha pełną gębą. Na szczęście nick nie wskazywał na Polskę.
 12. ZaPierogi

  Disliked Guide #4: Atlanta

  I have no problem at all with Atlantas driving my Błyskawica. I love fighting them at distance, hardly ever took any damage in return. Not even using stealth shooting - just manouvering at the range of 9-10 km. It's an easy frag for Blyska
 13. ZaPierogi

  Dunkerque

  Ale na Błyskawicę czy rosyjskie niszczyciele nie narzekasz, iż lepiej się z nich celuje i masz później problem z amerykańskimi? Grasz jednego dnia różnymi typami okrętów o rozmaitych charakterystykach dział. Normalne. Tutaj będzie pancernik z działami, z których będzie dużo łatwiej trafić we wrogi okręt z kilkunastu kilometrów, dając mu równocześnie mniej czasu na wykonanie uniku. Jak dla mnie duży plus, który warto podkreślić.
 14. ZaPierogi

  Dunkerque

  Dunkierka ma jedną cechę, która mi się bardzo podoba- bardzo szybkie pociski AP - 870 m/s -tylko Izumo ma równie szybkie- płaska trajektoria i mniejsza poprawka znacznie ułatwi celowanie. Tak bardzo męczyłem się z North Caroliną z jej 700 m/s - nie jestem typem, który wylicza sobie dokładnie ile przedziałek odliczyć na maksymalnym zasięgu. Kongos ma 775 i jakoś daje radę, ale działa Dunkierki pomimo trochę większego rozrzutu będą bardzo smaczne.
 15. ZaPierogi

  Morse Code in Port

  Ктулху зовет, звук супер, играй в корабли Cthulhu calling, the sound is good (super),play warships
×