Jump to content

ZaPierogi

Beta Tester
 • Content Сount

  46
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  10059

About ZaPierogi

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

163 profile views
 1. ZaPierogi

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Dla piewców reworku. Te wredne niszczyciele wprowadzały trochę ruchu. Dzięki nim okręty musiały ruszyć cztery litery, albo dostawały torpedy. Albo tak przynajmniej powinno być. Od dawna istniała przewaga w uszkodzeniach po stronie CA i BB. Dlatego jeszcze przed reworkiem w klanówkach ledwo co było widać niszczyciele. Jeżeli bitwa okrętów ma się zamienić, jak bitwy klanowe w krążki i pancerniki zaparkowane na ustalonych pozycjach, to sobię daruję. Daczego nawet randomy mają wyglądać bitwy ciężkich czołgów w w mieście - sidescrap w jednym miejscu i obijamy się powoli. Na WoWSie szukamy na treningach miejscówki, gdzie zaparkowany minotaur będzie miał przestrzał w bok stalingrada, który przeciwnik na pewno postawi w tym miejscu. Żadnych niespodzianek, bo każdy wszystko widzi, dzięki nowym samolotom. Jak się ktoś naprawi to carrier jeszcze ruszy z torpedami albo czymś do podpaleń, aby zrobić przewagę. Te 30 węzłów potrzebujecie tylko aby się dostać na miejscówkę a później możecie sobie strzelać przez 20 minut czasem robiąc sidescrapa za wyspą czasem się za nią chowając. Niszczyciele nie zajmują capów? No i dobrze! Bitwy trwają dłużej - więcej expa i damagu się zrobi do statystyk. Na randomie taki klanowicz będzie jeszcze łatwiej, bo zaskoczeń nie ma - wszystko widać, a on zna już wszystkie miejscówki, które klan wypróbował. Spokojnie! Wy też będziecie płakać jak WG wypuści na was Uboty (po nich chyba przyjdą eskortowce, aby te uboty zwalczać) Ale chyba wszystko jeszcze bardziej skostnieje: Nikt się z bloba nie ruszy. I nawet krzyżówek nie będziecie mieli jak zrobić. Pokręciłem się jeszcze chwilę, z marną nadzieją na zmiany. Licznik z boku pokazuje 10059 bitew i 46 post. Wiecej nie będzie. Żegnam wszystkich.
 2. ZaPierogi

  Hey, can you fix your game? Thx

  I paid more and I keep uninstalled because sky cancer.
 3. ZaPierogi

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Oglądałem wczoraj 30 minut twitcha Notsera . Sprawdzałem, czy warto instalować z powrotem WoWSa - nie, nie, potrójne nie. Nawet na IV zabijał wszystko jak leci, od niszczycieli poczynając. Wziął Desa - zrobił coś koło 10 k latały nad nim samoloty więc praktycznie cała bitwa za wyspą. Samoloty go ubiły, zestrzelił 4 niższego tieru, mimo iż miał wsparcie przeciwlotnicze pancerników z plutonu. BTW lotniska nauczyły się jakiejś nowej sztuczki z "F"- zdaje się że wciskają w czasie animacji zrzutu bomb albo torped, bomby lecą a ty wracasz na lotnisko. Carriersy mają teraz źle? I tak wszystko świecą, robią na luzie kilkadziesiąt k damagu. Nawet na 4 tierze, jak się nauczysz grać możesz spokojnie robić 40 k średniego. A do tego dochodzi spot i dmg ze spota. Na wysokich tierach notser robił po spokojnie 90 k w tym bardzo dużo na niszczycielach, co jest punktowane bardziej. Nie dziękuje. Gra zrobiła się nudna i durna. Lotniska zamieniły się w niszczyciele (spotowanie, oportunistyczne ataki), niszczyciele wyginęły. Dedeki i tak czołgały się na dnie średnich zadawanych obrażeń w każdym tierze (a miały zwalczać pancerniki, które mają najwięcej hapów ), gdy lotnisko przejęło ich rolę narzeka, iż robi tak ze dwa razy więcej średniego niż deska. A przeważnie ginie na końcu, a nie na początku bitwy Steel division zainstalowany- ktoś ma ochotę uczyć sie z noobem?
 4. ZaPierogi

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Patrzę w szklaną kulę:po wypuszczeniu bardzo przegiętych brytyjskich premek lotniskowych. Za jakis czas (pół roku? raczej za rok tak aby ludzi złapać po wykupieniu rocznej premki w promocji) wyjdzie kolejny rebalans gry; wprowadzą uboty! Niszczyciele zejdą do przypisanej im roli - ochrony konwoju baranów zbitych w kupkę (z powodu lotnisk) przed atakami podwodniaków. Ja zawsze mówiłem, że jeżeli wprowadzą podwodniaków to ja się wypisuję, gdyż tego nie da się zbalansować, a jest nudne. Nastąpiło to szybciej, gdyż udało im się załatwić grę lotniskami.
 5. ZaPierogi

  Biuletyn deweloperów 0.8.1

  https://wows-numbers.com/pl/ships/ Ustawiamy dowolny tier, porządkujemy wg. ilości zadanych uszkodzeń."No od razu widać że te niszczyciele za dużo dimedżu robiły". Już zmieniliście waszą grę w stada baranów zbijające się w kupę przed lotniskowcami (a jeszcze nie wyszły nowe OP lotniskowe premki). Broń RNGesusie, aby mając nawet durne lotnisko po swojej stronie, które nie potrafi upolować dedeka używając RPF, aby stado baranów pokarała niegodna shima. Ale w zasadzie róbta co chceta, ja już się wypisałem z tej szopki.
 6. ZaPierogi

  New AA mechanics explained

  Manouvering means show broadside to enemy ships, if You reinforce AA planes disengage and find other target, they'll be back in 40 secs. Long range arty shooting at predicted movement of the plane if planes not moving straight course and changing speed AA hit nothing. If continious DPS starts making planes red and yellow "F" key and 0 losses for a carrier. BTW through all that time You are spotted for enemy. Like I said: how many planes You will shot depends only from a carrier player.
 7. ZaPierogi

  New AA mechanics explained

  Shortly speaking: if carrier player wont make mistakes, he will attacks You and get minimal loses. Nothing depends on You. You are just a target for a sadist, You cant defend against, nor You can punch back. Love it!
 8. ZaPierogi

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  I żadne hotfixy w stylu: zmniejszymy obrażenia rakiet dla niszczycieli albo zwiekszymy rozrzut rakiet (stawiam na to drugie; RNGesus na kapliczkę w siedzibie WG) nie załatwia sprawy. Zamiast 3/4 albo 100% HP w trzech atakach jedną eskadrą, stracę tylko połowę. Jeżeli lotnisko się na mnie zatnie, to jestem jednocześnie świecony przez ponad pół minuty, a za góra pół minuty przylatuje następna eskadra. Gra stała się nudna i durna. Na hotfixa, w postaci powrotu do poprzedniej wersji, nie ma szans. Pracowali nad bublem przez dwa lata, nie przyznają się do porażki w tydzień. BTW podczas odinstalowania gry WG pyta się dlaczego rezygnujesz. Krótka instrukcja: zaznaczasz "Nie podobają mi się ostatnie zmiany w grze", w drugim pytaniu "grałem dłużej niż przez rok". I to jest jedyny działający hotfix problemu.
 9. ZaPierogi

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  488 k na europejskim. https://wows-numbers.com/pl/player/518674482,kytis/ Kiedy stuknie 500 k? Kiedy 600 k? Które lotnisko dawniej robiło 500 k? W najbardziej przyjaznych dla nich czasach?
 10. ZaPierogi

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Radek- aż tak bardzo podoba Ci się gra w której strzelasz do ludzi, którzy nie mogą Ci w żaden sposób oddać, a obronić się też nie mogą? Wszystko zależy od Ciebie- nie od tego gościa, do którego celujesz. On jest tylko tarczą. Teraz lotniska atakują nawet krążowniki przeciwlotnicze z pełnym buildem AA na samym początku bitwy, dawniej mogły liczyć na znaczne uszczuplenie eskadry i zniszczoną grę. Jak trafiły na kompetentnego (nawet gorszego) przeciwnika w powierzu to miał uwagę odwróconą na długi czas manewrami. Trochę przytępią flat decki ale nie wystarczająco. WG liczy, iż lotniska będą nowym power creepem. Wypuszczą nowe linie, wszyscy się rzucą na nowe OP lotniska. Ale reszta graczy będzie jeszcze bardziej mordowana przez koksów, niż kiedykolwiek, przed którymi nie mogą zrobić absolutnie nic (poza puszczeniem dymka i liczeniem że niewidzialne torpedy puszczone w dymek nie trafią) Jak mówiłem - to kamień nagrobny tej gry. Za 6 miesięcy będą się ratowali botami, aby uzupełnić składy jak w WoWP.
 11. ZaPierogi

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Nowe lotniska wyszły tydzień temu. Niektórzy już się nauczyli nimi grać: https://wows-numbers.com/pl/player/523408857,B4rt3kl3w123/?type=solo Ostatnie wyniki: ponad 90 % wygranych solo, 250 k średniego, 425 k maksymalnego. Legit.
 12. ZaPierogi

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  -Zwiększenie szansy na pożar- I tak jest duża - jeden pożar z pojedynczego ataku rakietami to normalne zjawisko (mam podać statystyki dla poszczególnych okrętów?), 2 zdarzają się często. -AA nie zależy od RNG - chmurki strzelają w przewidywalny ruch samolotu - jeżeli leci po prostej to trafią, jeżeli porusza się po łuku zmieniając prędkość to nie trafią ( trafienie z ciężkich pelotek zależy tylko czy lotniskowiec nauczył się już grać). Trafienia z lekkich nabijają się stopniowo; dawniej jak eskadra traciła 50% HP to traciła połowę samolotów, teraz jak eskadra traci 80% hapów to znaczy że ma samoloty na żółto i czerwono naciska F i nie traci nic. Dzięki czemu dobry Shokaku może atakować zbite w kupie okręty wyższego tieru nie tracąc niemal samolotów(Jak pisałem po kilkunastu minutach ataków Shokaku spalił moją Alzację i towarzyszące mi okręty, moje moduły perki, podwójne myśliwce zestrzeliły 2 samoloty - atakował od tyłu, gdyż nie odwrócę się bokiem do ścigających nas 6 przeciwników. i na pewno gdy samoloty robiły się żółto-czerwone wciskał F i wracał bez strat). Twoje zestrzelnia nie zależą od Ciebie w żaden sposób - tylko i wyłącznie od tego czy lotnik zrobi błąd. - Minigierka- pomysł fajny, ale niepraktyczny - mam manewrować do okrętów przeciwnika, ustawiać się do nich odpowiednio, pilnować pozycji w stosunku do wyspy, celować a gdy lotnisko się na mnie zatnie, to co pół minuty toczyć jednocześnie minigierkę... - Dodanie celownika dla torped- torpedowanie spoza zasięgu AA będzie już maksymalnie uproszczone, w ciągu tygodnia będą na europejskim wyniki grubo powyżej 500 k na lotniskach. Ludzie dopiero uczą się nimi grać. 600 k jest całkiem realne. -Zabranie spota dla teamu to absolutna konieczność. I nie dam się sprowadzić do poziomu wiadomych osobników aby mnie następnie pokonali doświadczeniem.
 13. ZaPierogi

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Gratulacje Dr Sick, odpowiedź na poziomie patcha.
 14. ZaPierogi

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Niedługo dojdziesz i do tego. BTW Czy to nie Ty komuś wypominałeś rerolla? Ale "bzdurne peany bez najmniejszej merytorycznej wartości" pozostaną jak najbardziej właściwym komentarzem. Ceterum censeo Carthaginem esse delendam jest nudne. Trzymaj się Minotaura jest tak prymitywną odpowiedzią na prawdziwe problemy, że nawet nie chcę udowadniać że AA Minotaura działa tylko i wyłącznie na samoloty, które poruszają się po prostej. Nawet jak się schowam za Minotaura czy Desa lotniskowiec i tak wykona na mnie atak i trafi. I nic na to nie poradzę, choćbym się ukrywał za tym Minotaurem z Gearingiem na rozbiciu. O ile lotniskowiec nauczył się już trudnej sztuki skręcania samolotami podczas ataku.
 15. ZaPierogi

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Dropsiu niedługo będziesz miał więcej bzdurnych peanów na cześć patcha w tym teamcie niż bitew w grze.
×