Jump to content

Toneldren

Players
 • Content Сount

  79
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2242

About Toneldren

 • Rank
  Leading Rate
 • Insignia

Recent Profile Visitors

204 profile views
 1. Toneldren

  WOWS - staczanie sie na dno ... ale nie morza.

  Dzięki za odpowiedź. Niestety u mnie jakoś nie działa. Otwiera się wieki i... tylko otwiera w nieskończoność niestety. Oj tam, oj tam. Poprawność, czy niepoprawność, ważne że wiesz o który okręt chodzi. Wracając do tematu to tak, boty puszczają torpedy (a przynajmniej tak to wygląda) już w momencie gdy ich okręt eksploduje, czy praktycznie z odległości (u gracza jest blokada spustu) pozwalającej na zdzieranie lakieru gdy okręty płyną burta w burtę (na to mam powtórkę z dzisiaj nawet). Tak tu się zgadzam. Prze-AFK-uje całą bitwę, a później świeci po oczach rangą i mądrzy się jaki to on jest perfektus. Ja się spotkałem z atakiem wścieklizny ze strony rankera (nie wiem AFK, Lucky Luke, czy realny mistrz ale za to zwykły cham) nie będąc nawet winowajcą, tyle że stanąłem w obronie słabszego, mam nawet screeny, ale z racji że jest tam nick delikwenta to zamieszczanie wiąże się z ryzykiem załapania upomnienia. To gdzie Ci mam tę powtórkę posłać ?
 2. Toneldren

  WOWS - staczanie sie na dno ... ale nie morza.

  A czy ja mówiłem o Tobie, nie mówiłem o sobie, że od ostatniej wizyty nie czytałem change-loga. A skoro już o tym to jak odtworzyć te powtórki, bo coś strasznie muli ?
 3. Toneldren

  WOWS - staczanie sie na dno ... ale nie morza.

  Widać kto pomocny, a kto ma lenia;). Dzięki Havoc.
 4. Toneldren

  WOWS - staczanie sie na dno ... ale nie morza.

  Zainstaluj, albo poproś góry aby wprowadzili wbudowaną opcję nagrywania powtórek (to powinno być z automatu w grze PvP) to i film dostaniesz. Z mojej strony do gry WoW-s nie opłaca się instalować modów. Kto wie co komu odwali i za co może wsadzić bana. A czy ja narzekam... Nie podoba mi się RNG więc nie gram PvP (za co płace brakiem dywizjonu bo prawie, albo całkowicie zaden nie przyjmuje graczy trybów PvE czy Operacji), nosz normalnie tym stwierdzeniem Amerykę odkryłeś. Napisałem tylko o co płacz być może. Te wskazane przeze-mnie podpunkty mogły być uzasadnione do płacz tematu, inne... no proszę Cię. Może mam, a może i nie. Ale proszę zwróć uwagę na klasę okrętów kuma w operacji raptor. No tak, ale nie uzasadnia to do lania pomyj w okienku chatu na słabszą (nie rankową) część drużyny (wstawiłbym screeny, ale ktoś zaraz przyleci i przyczepi się do pokazywania ludzi palcem, wiec się wstrzymam), która musi później wyciągać operację aby nie wtopić po całości i czytać lawinę pomyj w okienku chatu. Dodatkowo nie rozumiem jak można nazwać agresywną rozgrywką iście pancernikiem na zwarcie z deską i zjadanie salwy torped... nosz przynajmniej biorąc doświadczenie i skilla danego delikwenta, oczekiwałbym aby szedł dziobem do zminimalizowania trafień, a nie pełną burta do łyknięcia całej salwy i zejście na szczała. Niemniej dzięki za polemikę i bez obrazy za tę przycinkę na wstępie.
 5. Toneldren

  WOWS - staczanie sie na dno ... ale nie morza.

  No wiesz, nikt nie chce czytać kpiarskich odpowiedzi (z czego punkty dziwne wskazał to fakt) pod swoim adresem, no chyba żeś masochista i to lubisz ? Co do tematu, to w WoW-s są tylko dwa, no trzy problemy; 1. Zajefajny i wszechmocny RNG, któremu podlega wszystko i wszyscy, czyniący cuda jak rykoszety pod kątem 90% z dział głównych baterii na burcie (kurs równoległy burta w burtę) papierowej Aoby, czy bomby lecące poza obrys celownika, albo torpedy zmieniające kurs ot tak z ich widzimisię (celownik na podejściu II, a kurs torped jednak V). 2. Niektóre boty potrafiące wystrzelić torpedy już 1-2 sek po eksplozji (zniszczeniu) ich okrętu, lub też wystrzelić je z przyłożenia (ignorując wymaganą odległość do uzbrojenia ładunku) gdzie gracz dostaje "blokadę", a bot jeszcze może (taki pompowany witaminkami;)). 3. Przemądrzali rankerzy na operacjach schodzący ze sceny mniej więcej zaraz po jej rozpoczęciu, gdyż uważają ze herb i gwizdka rankera zapewnia im immunitet lub uber tarcze ze Star-Warsa przed torpedami z deski gdy ci idą pancernikiem na zwarcie... No i jeszcze ich toksyczne odzywki gdy zwróci im się uwagę. Ale to ostatnie można traktować jak szczypta pieprzyku podczas misji.
 6. Toneldren

  Tier 6 HMS Furious

  1. Zgoda. 2. Zgoda. 3. Raczysz żartować. Bez perka od kapcia na pancerz i hp spadają jak muchy. Skupiony zrzut jest dobry na graczy (no w większości), natomiast na boty to on wysiada, bo te z automatu wiedzą do czego służa opcje w (przyspiesz), s (zwolnij), a (lewo), d (prawo), oraz kombinacje tych opcji aby ominąc skupiony zrzut. Torpedy z Brytyjczyka sa nieco wolne i bez perka przyspieszającego trudno cokolwiek trafić (no chyba że kompletnego nie ogara). 4. W większości zgoda. Gwoli uzupełnienia. Pudłowanie wymusza RNG i nic z tym nie idze zrobić. Nawet jak idealnie przycelujesz, a choćby minimetr celownika wyjdzie po za okręt, to większość ładunku (jakieś 7-9) bomb hlupnie w wodę dokładnie na tym skrawku który wyszedł po za okręt. Natomiast jak uda Ci sie włożyć 7-9 bomvb jednocześnie to masz prawie gwarantowane podpalenie, oraz widzisz jak wrogowi topnieje hp (najlepszy efekt na dużych okrętach). Reasumując problemem nie jest ilość, słabość ładunku czy duży celownik, ale WYSOKOŚĆ z jakiej te bomby są zrzucane, co daje mnóstwo miejsca na błedy celowania, oraz czasu celowi na ucieczkę, albo zminimalizowanie strat własnych. 5. Zgoda. Co prawda myśliwce mają wiecej rakiet, ale mają za to również zwiekszony okrąg zrzutu, a wiec i większy rozrzut pocisków. Na przeciwko Hermaesa (którego spaliłem za free exp bo był praktycznie niegrywalny) to faktycznie okręt miodzio. Niemniej i tak wolę Japońca Rjujo, który wybacza błedy przy celowaniu torpedami i pozwala na wsadzanie cytadel nurkami, czego niestety Furious nie daje (po kiego grzyba bombowce przed atakiem jeszcze bardziej się wznoszą i wydłużają czas lotu bomb, dając czas celowi na uciekczkę i niestety zwiększając ryzyko błedu przy celowaniu). Jak już wyżej wspomniałem torpedowce są bardzo zacne na graczy, na boty bywa rożnie, ale jest ogólnie na plus. Co do zachwalanych przez Ciebie myśliwców, to owszem mają więcej rakiet i walą gęściej, ale też mają sporo zwiększony okrąg celowania i naprawdę jak nie przy-celujesz z większej odległości (co jest trudne bo deskę wykrywasz jak jest pod twoją eskadrą) i jak RNG nie pobłogosławi to wychodzi to tak samo jak na wszystkich innych okrętach konkurencji, czyli szału nie ma. Natomiast co do bombowców tak przez Ciebie potępianych to nie jest aż tak tragicznie, da się grać, a im więcej bomb wsadzisz tym szybciej życie wroga spada dosłownie w oczach. Problemem jest niestety RNG, który lubi posyłać bomby nawet po za obrys celownika, oraz ilość kalkulacji i wariacji zmiennych (jak napisałem powyżej bombowce barakuda przez atakiem zwiększają wysokość, a tym samym czas lotu/odległość od zrzutu do celu) potrzebna do poprawnego i udanego zrzutu. Reasumując okręt w mojej opinii przeciętny posiadający wady i zalety co czyni go pozycją ciekawą i dającą możliwości ugrania paru punktów, ale wyciągnięcie bitwy jest na nim bardzo trudne. Niestety szału nie ma.
 7. Toneldren

  Fix Raptor or remove from queue

  From last Thursday, two times for me. Yeah, there is "static squadron" (Kuma, Aoba and one more, Furutaka perhaps) as free target practice for carriers, or a zone where CV can get some points, especially British ones. But its good as it is with current AI and players aircraft carriers disparity (like AI shorter distances between torpedo's, shorter drop zone, and players hating RNG where you target indicator shows attack line like this "II" but your torpedo's goes in the end (enforced by RNG) like this "\/" or "|/" to deliberately miss target). This can be fixed or not, since they are not entirely passive, because they start firing if they detect in they range any "green" marked ships, the only "bug" is that they are "static". For me "passive" battleships are reasonable, because if they will start shooting (well they are starting shooting anyway if they are not destroyed before they reach they destination zone) at less "competent" players then most operations will end as failures (as Narai often does). The same goes for most cruisers who don't drop torpedo's at all. If they do, this operation will end as instant failures too. Fixing both problems will increase difficulty rate tremendously, but i doubt that they (Wargaming devs) will increase rewards too, to attract better players, or encourage them to increase they efforts. So I know of this problems, but its better to leave them as they are (except Raptor route problem). In the end this is only my opinion and my point of view, since developers will do what they want with players consent or without it. For me current state of this operation is acceptable (they need only to fix Raptor route), because as you can see im mostly Operation and PvE player (I love PvP too but in games where RNG is not as omnipotent "god" as it is in WoW-s) and without squadron/guild (most squadrons are PvP oriented), so increasing its difficulty will render this game unplayable for me (WoW-s is not a game where you can play in lone wolf mode under watchful eye of its "deus ex" RNG). Ps: Sorry for my second hand English, and best regards for ya.
 8. Toneldren

  Pensacola

  Jak na swoje moce przerobowe, czyli T-VI jest to okręt dosyć dobry. Ma plusy w postaci dużych obrażeń, świetnej penetracji, dobrego skupienia ognia i przyzwoitej manewrowości, ale... Niestety gdy trzeba wyciągnąć bitwę (np operację) Pnsacola wysiada, a mianowicie z powodu bardzo słabego pancerza (nawet kontowanie niewiele pomaga) oraz zbyt długiego obrotu wież. Reasumując dobry jako okręt wsparcia zza pleców kolegów, ale wysiada w trybie samotny wilk lub rycerz honoru.
 9. Toneldren

  New Mexico (VI)

  Bywa rożnie. Oba okręty mają ogromny rozrzut jak RGN nie pobłogosławi. Teraz mocno go ćwiczę na operacji Raptor i niestety ale wypada blado. Jak nie idę na melee (burta w burtę) to wykręcę góra 70-90k (na melee 170-190k), bo sieje jak szalony albo zalicza rykoszety z 6km pod kątem prostym w Kumę (no kuma jest mocno podkręcona na operacjach wiec nie ma się co dziwić) czy Aobę.
 10. Toneldren

  Fix Raptor or remove from queue

  This bug is still there. Players don't need to block it path. If Raptor goes south, then south-west he will never come in time to evac zone, and we fail.
 11. Toneldren

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  No tego, miałeś misję historyczną. W końcu w realu Yamato zszedł od samolotów, a w grze jakby miał się obronić to byłoby... nierealnie i niezgodne z historią A teraz na poważnie, w dużej mierze podziękuj RNG, to mechanizm bóg-król WoW-sa, gdzie raz przylecisz i zrobisz 4 naloty nie tracąc maszyny, a innym razem cała eskadra wyparuje zanim podlecisz. Nie wiem jak przeciw graczom, ale przeciw botom (zwłaszcza w operacjach) po zrzucie myśliwców stacjonarnych (consumable) możesz ubić 1 góra 2 maszyny z eskadry wroga przy... ogromnym szczęściu. W większości przypadków myśliwce kręcą baczki nad punktem zrzutu i nie mogą "zlokalizować celu". Pozwolę sobie na uzupełnienie: W sumie było 387 maszyn, z czego spadło chyba ze 12. Powodem był atak myśliwców koszący (głównie dzięki rykoszetom - zeznania ocalałego) marynarzy przy działkach PLOT i uniemożliwiający koordynację obrony.
 12. PvP gdzie o zwycięstwie decyduje rzut kością, a nie skill gracza, nie jest żadną zabawą, tylko katorgą.

×