Jump to content

Toneldren

Players
 • Content Сount

  125
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

About Toneldren

 • Rank
  Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

359 profile views
 1. Toneldren

  A może Święta bez WOWSa ?

  Ja tak zrobiłem. Włączyłem WoW-sa dopiero dzień przed sylwestrem. Czy zrobię dyrektywy, wątpię gdyż jak dla mnie są strasznie wyśrubowane, a ze stateczkiem PR to się mogę pożegnać, bo dubsów nie zamierzam za niego płacić. Szczęśliwego Nowego Roku Wszystkim (z wyjątkiem tego kolegi co go to życzenia nudzą, bo jeszcze się obrazi że zanudzam go na śmierć i podkabluje gdzie nie trzeba;)).
 2. Ja otworzyłem około 50 (z potencjalnymi okrętami) z całego roku i... też 0. Moja najlepsza nagroda to 50k wolnego xp i 5x1x dzień premium. No to kolega w czepku urodzony. Gratuluję. Dla niektórych tak, przykładowo dla mnie który szczecią do RNG ma tyle co nic. Dla tych którzy maja... no cóż, niech oni się wypowiedzą. Dla wszystkich Szczęśliwego Nowego Roku (choć niektórych życzenia nudzą).
 3. Najlepiej się ocenia jak nierozumie się tematu, prawda, albo zawsze dostaje się super team i nie ma problemu z RNG. No cóż, masz rację, tacy ludzie też już mnie nudzą.

   

  Świąt nie życzę bo to także Cię nudzi.

 4. Toneldren

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Patrząc po swoich wynikach i efektach... cóż, bez błogosławieństwa RNG czyli szczęścia nawet stając na uszach, dzwonek ugram. Przykład: Plugawy Rabunek - Ja Krako wróg Maverick, ja kątem, on burtą. Wale centralnie prostopadle w jego cytadele i na 6 pocisków trafia jeden (cyfrą 1) reszta zalicza overpeny, lub pudłuje z 2 km. On strzela i na cztery lufy... zalicza cztery cytadele (cyfrą 4) i ze 100% hp-eka zostaje mi może z 15-20% po jednym szczęśliwym strzale. Wygrać wygrałem ten pojedynek (przewaga tieru i hp), ale mój okręt już był wyeliminowany z walki o Rasputina. Przykład 2: Killer Whale - Co z tego że mam 7 zatopień i prawie 200k wykręconego dmg, jak dostaję "dziwnych" ludzi do drużyny, którzy przyszli nie po zwycięstwo a "poszczelać do stateków" i nie płyną do punktu ewakuacji, tylko radośnie plumkają zza wysp, aż czas się skończy... Tak wiec powiedz mi, czy szczęście nie odgrywa tu żadnej roli, bo według mnie odgrywa ogromną, co jest też głównym i w zasadzie jedynym powodem dlaczego tak rzadko grywam na randomach, bo skill owszem liczy się, wiedza o mechanice gry też, ale nie aż tak bardzo jak zwykły uśmiech szczęścia. Przy okazji Wesołych Świąt. Ps: Sorry za późną odpowiedź. Nie maiłem czasu na granie.
 5. Toneldren

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Nie, mają umiejętności, ale też mają dużo szczęścia i uśmiechu ze strony RNG. Oryginalnie miałem napisać dobrzy, a wyszło bardzo dobrzy. Do tego trzeba jeszcze znajomości mechaniki. Sorry za pomyłkę.
 6. Toneldren

  Annoyed about the DoY Arctic Camo!!!

  What the hell ? Its not free perma camo. Its coal sink now. It was free, but DoY was free too in duration of that event. In general you misunderstood the core of my posts. I wrote like this: " I missed DoY due to my work. Now i have almost completed collection for DoY arctic camouflage, but this camo will be useless. Why not make it compatible with KG, which is almost the same ship ? " And in which point this question override or negate this statement; " My point in previous post was this; Why pay premium/rare resource (coal) to complete collection, from which you will get perma camo on premium ship... ship that in general is a bit overpriced." - and you will not buy it if you are not money bag, especially when there are other more valuable ships. I answer, in none. Especially when i wrote this "But still you need coal to finish collection. So why pay (again its not free my friend) for useless item ?" Conclusion; Any player have access to coal store, and to this collection. Even players who don't know what is this collection for, so its a form of trap, and coal sink. So that's why i asked to make it useful. There are two options. KG compatible with this camo, or put DoY to coal shop. Simple. I personally miss 3 items to complete it, but i ask once more, why pay premium resources for useless item, only to be content from finished collecion ?
 7. Toneldren

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Raczysz żartować prawda ? Nie zapominaj o RNG. Moje powtórki nie działają (nie można ich odtwarzać choć gra je zapisuje), gdyż chętnie wstawiłbym jak działa RNG nalotów jeśli Cię nie lubi. Możesz stawać na uszach i perfekcyjnie "nałożyć" celownik uwzględniając zmienne (kierunek, czas upadku bomb, etc), a i tak gdy RNG powie NIET, to bomby spadną poza okręt, nierzadko w miejcie gdzie celownika nie ma i nie było. Przykładowo Brytyjskie Barakudy zrzucają 12 bomb na stojący cel, celownik jest nałożony w 95% na wraży Koenig i... efekt nalotu, trafia 1 bomba, słowem jedna i jedna się odbija, czyli cel obrywa 2 bombami z 12, co daje nami ile skuteczności... 15%, co oczywiście jest liczone jako Twój wynik, a nie rzut RNG mocno negujący (w tym przypadku) Twój skill. Całe 10 bomb spada w te 5% celownika, który jest poza okrętem, co jest i śmieszne i straszne. Tak samo działa obrona P-LOT. Niekiedy kręcisz baczki nad okrętem i spokojnie go świecisz nie tracąc maszyny, czy zrzucasz pełne 3 naloty, a niekiedy tylko Cię zobaczy i już cała eskadra odparuje. Tak wiec aby być przeciętnym w WOWS wystarczy sam skill, ale żeby być (EDYTOWANE) dobrym sam skill to zbyt mało, owszem pomaga, ale sam nie wystarcza. Do tego trzeba jeszcze Lucka w postaci błogosławieństwa RNG, bo bez tego lipa. Przykład z bitwy po zmierzchu. Wraży Maverick (Republika) stoi nieruchomo boczkiem, ładuje salwę z krako w cytadelę i... NIET. Pociski lecą w magiczny sposób wszędzie, tylko nie tam gdzie celuję. Wróg obraca wieżę i... wsadza wszystkie 4 pociski pod moje wieże scorując 3-4 cytadele i zostawiając mnie na 30-35% hp. Tak więc skill, czy luck ?
 8. Toneldren

  Annoyed about the DoY Arctic Camo!!!

  But still you need coal to finish collection. So pay for useless item ? Some ships has more than one, other's has none. I have 4 perma's for Bismarck. My point in previous post was this; Why pay premium/rare resource (coal) to complete collection, from which you will get perma camo on premium ship... ship that in general is a bit overpriced.
 9. Toneldren

  Annoyed about the DoY Arctic Camo!!!

  I missed DoY due to my work. Now i have almost completed collection for DoY arctic camouflage, but this camo will be useless. Why not make it compatible with KG, which is almost the same ship ?
 10. Toneldren

  Gneisenau (Tier VII)

  Jeśli RNG Cię lubi, to coś głównymi ugrasz, ale zwykle masz same overpeny, mimo że praktycznie walisz po linii wody i to w pancerniki. Normalnie nie wiem gdzie te pociski lecą... Kolejna sprawa to słaba celność (zwłaszcza 4 dziobowych), a raczej skupienie pocisków, gdyż nieraz na Narai widzisz rozlatujące się przed okrętem-celem pociski jak morze czerwone przed Mojżeszem. Co do secondarek i torped to masz rację, ale ostatnimi czasy coś wyrzutnie zdychają od byle podmuchu (zwłaszcza od mało kalibrowych dział desek), czy pierdnięcia, więc jest dużo trudniej i taki wynik jak tu, to teraz marzenie; Mnie też bardzo dobrze się grało, co zresztą pokazuje screen powyżej, ale po aktualizacji 0.8.10 mój Gneis nieco niedomaga. Pociski latają dużo słabiej (gorsze skupienie), a wyrzutnie torpedowe zdychają od byle czego. Dodatkowo łapie pożary jak szalony, nawet jak salwa siądzie na pancernej burcie i nie zada żadnego dmg, to i tak podpali to i owo. Niemniej wciąz więcej znosi od Japończyków i jest celniejszy od Amerykanów, co raczej w ostatecznym rozrachunku czyni go dosyć dobrym okrętem.
 11. Moim zdaniem powinno być to rozwiązane nieco inaczej. To gracz, naciśnięciem przycisku powinien przełączać się między dodatkową a główną. Odpowiadając @brzeczyszkiewicz123 to jest normalne opóźnienie dodatkowej, niekiedy po wyznaczeniu celu mija nawet do 4-5 sekund zanim ta się ogarnie i zacznie strzelać. W dodatku na niektórych okrętach dodatkowa ma ślepe strefy, gdzie nie ma zasięgu.
 12. Toneldren

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Aha, czyli jeszcze będę się musiał z nimi pomęczyć.
 13. Toneldren

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Z cyklu czy wiesz że; U WG (no u większości firm obecnie, weźmy Paradox i ich nowy launcher do Stellaris) to jest stan normalny ?
 14. Toneldren

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Ja też tak robiłem i wielu, zwłaszcza Polaków próbowało mnie trollować. Jak nic nie mówiłem to płyń sobie na capa, ale jak się odezwałem to zaraz szarża najbliższych okrętów na capa... czysta złośliwość. Edit: Kolejne pytanie; Kiedy w końcu znikną okręty halloweenowe z portu, zajmują miejsca a nic z nimi nie da się zrobić ?
 15. Toneldren

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  I dlatego właśnie wszyscy myślą że lotnie są turbo-op. Zlikwidujcie to a sytuacja mocno się zmieni.
×