Jump to content

Rafan_cz

Players
 • Content Сount

  44
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  10475

About Rafan_cz

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

160 profile views
 1. Tak ještě jednou ve špičce hraje na evropském serveru v průměru 25 000 hráčů, někdy je to jen 22 000 jindy 27 000. Když polovinu kvůli tomu že to neumí vytěsníte, tak si ta čísla vydělte dvěma. Oni i ti co to neumí často nesou peníze a o ty by vývojáři přišli. Další aspekt je že po vyloučení slabších hráčů se zvedne úroveň nejen spojenců ale i protivníka. Pak se zřejmě mnoha hráčům stane, že tam kde byl předtím žralokem se poté z něho může stát lovená treska. Ta stará dětská hra se jmenuje chodí pešek okolo a smyslem té hry je, že vždy musí být někdo nejhorší ať je úroveň hráčů jakákoli. Mimochodem chybou této hry se stalo to, že mnoha hráčúm už ani nejde o vítěství týmu, ale o vlastní výsledek. Tito hráči klidně obětují spoluhráče který dostane fokus a do jeho lodi perou 3-4 protivníci a oni z velké dálky sbírají udělená HP (sice pomalu ale bezpečně) ale účinně spojenci nepomohou. Jeto vidět hlavně v hodnocených bitvách kde se musí hrát na vítěství a oni mají ten svůj styl tak zažraný pod kůží že již nejsou schopni hrát agresivně a jít do rizika aby tým vyhrál. Mnoho hráčů tvrdí že bez hraní v divizi by tuto hru už dávno nehráli. Protože prý v divizi se mohou nějak spolehnout na své spoluhráče že je nepodtrhnou ( což jim dávám za pravdu). Pokud zmizí ze hry hráči co chtějí opravdu vyhrát a často naivně jdou dopředu že je tým podrží a zůstanou jen ti taktici co budou čekat až jim někdo spotne protivníka, tak se v té bitvě možná ani nepotkají.
 2. Problém je že si na hráčích co to neumí, hodně těch co to umí vylepšuje svůj profil. Když by se vám povedlo se jich zbavit, tak tahle hra do 1 roku skončí. Počet hrajících hráčů by totiž klesl tak na polovinu. I kdyby neskončila, tak z logiky staré dětské hry by se ze zbytku vygenerovali ti slabší kteří to kazí ostatním. Ono je dobré než člověk něco plácne se zamyslet, jaké by to co navrhuje mělo dopady v delším horizontu. Ostatně můžete hrát jen klanové bitvy, tam snad víte s kým budete hrát, klany si hráče přece vybírají.
 3. Rafan_cz

  Radary

  Nedělejte z vývojářů hlupáky co najednou zjistili, že je radarů hodně a že to budou řešit. Když něco zavádím do hry, musím mít představu co to z hrou udělá. Já ani na okamžik nepochybuji že to věděli. O prachy tu jde až na 1 místě. Sám jezdím s Shimakaze a dostávám kvůli radarům strašný kotel, ale nebulím tu kvůli tomu. Tím že mám 3 bitevní lodě na T10 a Moskvu se na to dívám i z druhé strany. Drtivé většině hráčů radary sice znepříjemňují ve hře život, ale hrají s DD dál Zaznamenávám i 5 DD na každé straně V T10 bitvách. Jak tu někdo napsal že se nikam nehrne dokud nezná pozice lodí s radarem, já považuji za nepoužitelnou taktiku. Kdo jiný než DD má za úkol zjistit pozice nepřátel? Má to dělat BB? Já považuji konfrontaci s loděmi co mají radar za souboj nervů. Jezdím s Shimakaze ač ho mnozí považují za nejhorší DD ve hře včetně ubuleného Houmera., který aspoň neskrývá že je prioritně DD hráč a tak ho chápu. Snažím se využívat malý spot a rychlost Shimakaze tak že najedu do capu a vyprovokovat radar a hned zdrhnout. Problém je že hráči co hrají s lodí co má radar také nejsou hlupáci a vědí, že taková Shimakaze přejede cap za velmi krátkou dobu a tak si počká až zpomalí a pak ten radar zapne. Po pravdě většinou prohrávám. Je to ale jen hra a nedělám z toho drama, i porážka může být zábavná. Tahle hra má nepochybně i chyby v kodu. Určitě se už stalo hráčům, kdy na ně od nikud létají granáty a nikde není vidět smog. Přitom okna mezi dostřelem a spotem při střelbě hlavní baterií byla údajně zrušena. Mám zapnutou grafiku na max a tak nemůže být řeč že se něco nezobrazí. Souhlasím ale s návrhem, aby parsek radaru byl rušen fyzickou překážkou, tedy ostrovem. Čím bliž by byla loď k ostrovu, tím větší výseč by nebyla pokryta radarovým signálem, tedy jako v reálu. Sice by to vedlo k situací, kdy by přestali za ostrovy kempovat radarové lodě, ale začali by kempovat DD, ale každý hráč s DD potvrdí že DD je nejzranitelnější když stojí na místě a tak to kempování DD nese riziko.
 4. Rafan_cz

  Alsace

  Divný, v textu co jsem napsal, jsou výpadky textu a nebo divné skloňování. Tak nevím, zda se to stalo na serveru a nebo u mne v PC. Když jsem to chtěl opravit, tak už to nešlo.
 5. Rafan_cz

  Alsace

  Teda tuhle loď ještě nemám a tak nemohu soudit, zda je nejlepší na T9, ale s Friedrichem jsem se trápil. Ne že ta loď sama od sebe nebyla špatná, ale ta byla hrozně náladová. Za mne zatím nejlepší na T9 je Iowa. Proto jsem si jako jediný BB T9 nechal.
 6. Rafan_cz

  Richelieu

  Musím říci že mé obavy jak budou ta děla zvládat bitvy na T9-T10 se ukázaly liché a po ověření ve více bitvách, že to nebyla náhoda, musím říci že ta děla dokáží dát citadelu i na vzdálenost 22,5 Km bokem plující Montaně. Dávám tu citadelu hlavně na začátku bitev kdy se hráči přesouvají a mají za to že jsou ještě daleko od protivníka. Když takovou loď chytí na švestkách DD nebo letadla a nasvítí jí, je to přesně okamžik kdy přijde chvíle pro děla Francouze. Tahle loď se ale prostě nehodí pro steč z důvodu, že když se po nájezdu ukáže, že je protivníků více než můžete ustát (měli menší spot), není již cesta spět. I když na předek vydrží hodně, tak couvání trvá moc dlouho. Otočit znamená ukázat bůček a pak papírovou zadní část lodi. Abych měl přece jen šanci z takové situace vybruslit beru i na tak rychlou loď rychlostní signál a přídavné spalování zapínám právě když zdrhám :-)).
 7. Rafan_cz

  Aktualizace 0.7.3 - Vesmírné bitvy

  Dá se říci že se mohu ztotožnit skoro se vším co zde bylo napsáno. Za mne přidám, že je to nuda a když autoři prohlásili že na to měli šibeniční termín,tak jim věřím. Je to celé šité horkou jehlou a hlavně bez nápadu. To ale začínám pozorovat u celé hry a ne jen u vesmírných bitev.
 8. Rafan_cz

  Lyon

  Jo je to loď plná extrémů. Opravdu dokáže na jedinou salvu vymazat křižník a vzápětí orámuje cíl aniž ho trefí jediným granátem. Já si jí nakonec nechal jako technickou zajímavost. Problém je, že když to nejvíce potřebujete tak vás nechá na holičkách.
 9. Rafan_cz

  Normandie

  Netvrdím že by to nebyla zábavná loď, tou rozhodně je. Ale Fuso mi na 6T přijde lepší.
 10. Rafan_cz

  Richelieu

  Já mám na 1 slotu 100% odolnost sekundárek a bodové obrany. Na 2 slotu Řízení oprav, 3 slot zvýšená přesnost. 4 slot Řízení oprav, 5 slot maskování. Na 5 slotu jsem váhal zda nedat lepší spotování torpéd, ale ta loď opravdu není vhodná na boj v 1 linii( na to jsou dobré německé lodě) kde jsou torpéda na denním pořádku.
 11. Rafan_cz

  Richelieu

  Já se u hry bavím a hraji na vítěství a nikoli si honit staty. Víte jak já jdu často pod vodu? Je to díky mé čestnosti a smyslu pro týmovou hru. Poslední bitva s Richelieu kterou mám v dobré paměti proběhla takto. Bitva a jen dva torpédoborce (zamnul jsem si ruce), Richelieu totiž nemá na obranu proti nim kromě rychlosti nic.Jedeme zabrat vlajku. Přede mnou asi 2-2,5 Km plují 2 křížníky, náhle se u ostrova objeví torpédoborec. 1 křížník okamžitě bere roha a mizí pryč. 2 mu střílí před příď a volá ho spět do akce. 1 křížník nereaguje. 2 křížník začne manévrovat tak aby se držel mezi mnou a torpédoborcem, střílí a pronásleduje torpédoborec. Díky tomu mi včas spotl torpéda kterým jsme se oba vyhnuli. Zatím naprosto vzorná činnost hráče v 2 křižníku. Náhle se z poza druhého ostrova objevuje zakempované Amagi a spustí palbu na ten křižník. Já střílet nemohu, překáží mi kraj ostrova za kterým je Amagi zkované, zapínám posílení motorů a maximální rychlostí manévruji mezi Amagi a ten křižník. Abych měl jistotu že se bude věnovat mě, tak díky rychlosti mé lodi zkracuji vzdálenost na 7 Km a řežu do ní vším co může střílet. Amagi se opravdu začne stáčet(než se chudák lekl byl na 50% HP). Tady vzorná spolupráce s křižníkem skončila. Místo aby šel po tom torpédoborci, nebo aby mi aspoň spotoval jeho torpéda. Schoval se za mne a čekal. Když bylo Amagi na tom tak, že by ho potopil i hovnem okolo letící racek, tak ho křížník vyžral. To by nebylo ještě nejhorší. po potopení Amagi za cca 5 vteřin na mne vylétlo 8 torpéd od torpédoborce kterým to začalo a já šel ke dnu. Kdybych to před tím otočil a vzal roha, díky rychlosti Richelieu by to nebyl problém, nahrál bych víc, ale ten křížník by tam zařval. Bojovat sám proti BB a torpédoborci se efektivně nedá.
 12. Rafan_cz

  Richelieu

  Ta T9 má ale naprosto stejný děla jako Richelieu a tak se nedá čekat nějaká velká změna. Tam se hlavně jedná o to, že budete mít o věž, neboli o 4 děla navíc.To zvětší pravděpodobnost zásahu a poškození. Zase ale budete vystavovat bůček při plné salvě. pokud sázíte overpeny, tak zbývají jen HE. Ta loď střílí jak Yamato a to jí předurčuje pro boj z druhé vlny. dopředu s ní jdu jen když to vyžaduje situace a tým začíná prohrávat(což je ale bohužel nechutně často). Víc mi vadí jak hra staví týmy proti sobě. a mám podezření, že některé lodě jsou boti vydávaní za hráče.
 13. Rafan_cz

  Richelieu

  2 X za sebou jsem dal citadelu Bismarcku a to se mi povedlo naposledy s N. Carolinou před půl rokem. Má o 10 m/s rychlejší úsťovou rychlost granátu než Bismarck, ale díky většímu dostřelu střílí na max s vyšší elevací. tak že to sází přes palubu a na blíž zase probíjí bok lodi. Tak že z toho plyne taktika, že na Německé BB je lepší střílet na těch 20 Km a více a Amíkům prorážet bůček tak mezi 15-17 Km. Jinak musím říci, že stou vyježděnou kamufláží vypadá fakt pěkně.
 14. Rafan_cz

  Unikátní velitelé

  Oběma děkuji a doufám že to do popisky kapitánů přidají. Neměl by to být technický problém.
 15. Dá se někde najít průběžně aktualizovaný seznam unikátních velitelů s jejich schopnostmi. Nemohu ho totiž nikde najít a v popisku kapitánů ve hře nejsou tyto schopnosti uvedeny, což považuji za nedostatek a důvod k zamyšlení vývojářů.
×