Jump to content

Arthurius8

Beta Tester
 • Content Сount

  21
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  1259

About Arthurius8

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia
 1. Arthurius8

  Tachibana (premium)

  Po 2 tygodniach od zakupu wersji elektronicznej czasopisma, raczyli mi w końcu przysłać kod, więc dzisiaj go wypróbuję. W samą porę, bo wczoraj po 4 samobójczych misjach ruskim II-Tierowcem z wolnymi torpedami o zasięgu 3 km wpadłem w lekką depresję... więc uwagi o tym, że Japońcem zrzucę torpedy tuż po wykryciu traktuje jako zaletę. Różnica między zasięgiem 3 a 5 km jest moim zdaniem bardziej odczuwalna niż między 5 a 10.
 2. Arthurius8

  Phoenix

  Pewnie nie odkryłem. Ale fakt, że w 5 bitew zrobiłem lepszy wynik niż ty w 23 chyba cię lekko podrażnił ;) Nawet w twojej flocie Phoeix jest jednym z najlepszym okrętów, co potwierdza że jest świetnym materiałem do nauki gry dla przeciętnych graczy.
 3. Arthurius8

  Phoenix

  Już po 5 bitwach mogę stwierdzić, że jest to świetny okręt: Ostatnia bitwa: high caliber, confederate, arsonist, 219 trafień, 14 podpaleń, 4 zatopienia (bez użycia torped) Taktyka - pływamy w kierunku nieprzyjaciela zygzakując , raz na jedną, raz na drugą burtę pod kątem jakichś 30 stopni, następnie zwrot o 180 stopni i odpływamy podobnie zygzakują - działa są idealnie ułożone pod tę taktykę. Ogólne wyniki Bitwy 5 Zwycięstwa 3 (60%) Przetrwane bitwy 2 Zadane uszkodzenia 226 778 Zniszczone okręty 10 Zniszczone samoloty 1 Zajęcie bazy 0 Obrona bazy 0 Średnie doświadczenie w bitwie Doświadczenie 1 341,40 Zadane uszkodzenia 45 355,60 Zniszczone okręty 2,00 Zniszczone samoloty 0,20 Skuteczność ostrzału głównej baterii 34% Skuteczność ostrzału torpedowego 0% Zajęcie bazy 0,00 Obrona bazy 0,00 Rekordowy wynik Doświadczenie 2 714 Zadane uszkodzenia 102 963 Zniszczone okręty 4 Zniszczone samoloty 1
 4. Arthurius8

  Wickes

  Na chwilę obecną okrętami, które dają mi najwięcej funu są Wickes i Clemson. Na początku zupełnie nie ogarniałem gry niszczycielami (zwłaszcza amerykańskimi), ale teraz bitwy bez 2-3 zatopień zdarzają się rzadko.
 5. Arthurius8

  Aurora

  Udało mi się zdobyć ten okręt. Pierwsza bitwa świetna, chyba będę pływał tym okrętem co jakiś czas dla czystego funu. Ogólne wyniki Bitwy 1 Zwycięstwa 1 (100%) Przetrwane bitwy 1 Zadane uszkodzenia 66 793 Zniszczone okręty 4 Zniszczone samoloty 0 Zajęcie bazy 0 Obrona bazy 0 Średnie doświadczenie w bitwie Doświadczenie 1 920,00 Zadane uszkodzenia 66 793,00 Zniszczone okręty 4,00 Zniszczone samoloty 0,00 Skuteczność ostrzału głównej baterii 39% Zajęcie bazy 0,00 Obrona bazy 0,00 Rekordowy wynik Doświadczenie 1 920 Zadane uszkodzenia 66 793 Zniszczone okręty 4 Zniszczone samoloty 0
 6. Arthurius8

  Phoenix

  Zdecydowanie się nie zgadzam. W zasadzie wszystkie okręty są tak zbalansowane, że mają podobną wartość dla drużyny (może z wyjątkiem lotniskowców, ale nie zawsze). Na pewno strata 3 krążowników boli bardziej niż strata 2, a już na pewno 1 pancernika. Dla przykładu bez osłony krążowników sojusznicze pancerniki mogą się stać łatwym łupem wrogich niszczycieli. Zresztą autor powyższego wpisu ma staty, że aż szczęka opada ;)
 7. Arthurius8

  WR ?

  Wielkie dzięki za info, czyli jest to coś w stylu wskaźników WN7 i WN8 w WOT...
 8. Arthurius8

  WR ?

  Ktoś wie co oznacza wskaźnik WR podawany w niektórych statystykach? Bo nie jest to po prostu win ratio. Jest gdzieś może opis do tego wskaźnika?
 9. Arthurius8

  WR ?

  Mam zupełnie przeciętne statystyki, ale zawsze staram się grać przede wszystkim dla drużyny. Np: 1. Będąc w krążowniku i mając do wyboru BB na dobicie lub DD, zawsze strzelam w DD, bo uważam że rolą krążownika jest w pierwszej kolejności zniszczyć DD niż tracić czas na dobijanie BB, czym mogą zająć się inne pancerniki i niszczyciele. 2. Grając niszczycielem często agresywnie atakuję ściągając na siebie ogień połowy przeciwnej drużyny (oczywiście manewruję, więc mają skuteczność trafień we mnie z 1-2 %) a w tym czasie reszta drużyny spokojnie sobie strzela do przeciwników. 3. Grając pancernikiem nigdy nie dekuję się na tyłach i płynę w miarę możliwości z krążownikami. Sądzę, że co najmniej kilka procent z mojego win ratio można przypisać ww. zachowaniom - cierpi na tym średni Damage oraz średni EXP, ale jednak większą satysfakcję sprawia mi wygranie meczu. (ostatnio wygrałem zajmując niszczycielem 3 Capy i uciekając 2-3 minuty przed 3 przeciwnikami - oczywiście nie strzelałem do nich i pewnie straciłem trochę Damage i EXPA)
 10. Arthurius8

  ORP BŁYSKAWICA !

  No i to miałoby w końcu sens. Kupujesz w zestawie z dublonami itd za jakieś sto kilkadziesiąt zł, a jak sprzedasz z portu, to zwrócą równowartość 2 300 dublonów. Dla porównania Yubari jest wyceniony przez tę stronkę na 2 250 dublonów, Gremiaszczij na 2 350, ale już takie Arkansas dawane za darmo za udział w becie jest wycenione na zaledwie 500.
 11. Arthurius8

  ORP BŁYSKAWICA !

  Jeśli będzie kosztowała powyżej 3 000 dublonów, to chyba jednak nie kupię. Na razie zrobiłem 2 zakupy - Yubari z dostępem do bety za około 80 zł oraz ostatnio model Bismarcka (do sklejania) z bonusowym krążownikiem Diana + 500 flag (po 50 każdego rodzaju) za 138 zł. Patrząc na wskaźnik cena/jakość(ilość) za błyskawicę mógłbym dać jakieś 50-60 zł...
 12. Arthurius8

  ORP BŁYSKAWICA !

  Na stronce z modelami znalazłem info o sympatycznie wyglądającej cenie za błyskawicę: 2 300 dublonów (dla porównania Warspite kosztował 6 500 dublonów). Jeśli taka będzie rzeczywista cena za ten okręt to może się skuszę... Na pierwszy rzut oka będę nim grał chyba jak Amerykańcami w stylu lekkiego krążownika używając głównie artylerii, a torped tylko sytuacyjnie..? http://gamemodels3d.com/worldofwarships/vehicles/pwsd501
 13. Arthurius8

  Sampson

  Zgodzę się z przedmówcą. Zacząłem od Japońców i za bardzo przyzwyczaiłem się do radosnych rajdów torpedowych, które w przypadku Amerykańców za często kończą się wizytą w porcie z prawie zerowym dorobkiem. Zmieniam taktykę - teraz będę grał Amerykańcami jak szybkimi lekkimi krążownikami, używając torped tylko wtedy gdy nadarzy się odpowiednia okazja. Nie odpuszczę przed osiągnięciem średniego expa przynajmniej na poziomie 800.
 14. Arthurius8

  Wyspy Salomona - kreator Krzywej Gaussa by WG

  Zdecydowanie mapa dla DD, ewentualnie CL. Zrobiłem na niej dotychczasowy rekord DD - 5 fragów i 44 k. uszkodzeń na II poziomie. Taktyka: Jak najszybciej do cypelka i torpedujemy.
 15. Arthurius8

  Yubari

  Coś w tym jest. Wróciłem do WoWs po długiej przerwie i na razie na Yubari mam najgorsze statystyki (jakieś 5 wygranych na 15 bitew oraz EXP w okolicach 800) Na pewno jest to po części wina mojego niewłaściwego stylu gry na tym okręcie. Napisze więc krótko czego nie wolno na nim robić: 1. Zapominamy o torpedach, Yubari to nie niszczyciel, praktycznie każdy rajd którego głównym celem jest torpedowanie kończy się szybkim teleportem do portu. Torped można używać jedynie jako broni zdecydowanie pomocniczej (przy okazji). 2. Walczymy raczej z dużego dystansu i dużo zygzakujemy, warto też kurczowo trzymać się pancerników, przy okazji zapewniając im obronę przeciwlotniczą i przeciw DD. 3. Prowadząc ostrzał należy ciągle zmieniać kurs i prędkość, ponieważ trafiony Yubari (szczególnie przez AP z BB), to martwy Yubari Pomimo tych niepowodzeń nie zniechęcam się i liczę, że po zmianie taktyki coś jeszcze na nim ugram
×