Jump to content

Morf33

Players
 • Content Сount

  12
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  4072

About Morf33

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia
 1. No i ... gdzie ten okręt ? Ni ma. Szkoda, bo - niezależnie różnic od Imperatora Nikolai'a I i tego że ten okręt nie będzie na tle jego rywali aż tak dobry jak Nikolai jest - to jednak chciałem i dalej chcę bardzo go kupić.
 2. Morf33

  Pancerniki Scharnhorst i Dunkerque

  Coś Wam powiem ... Jako kolekcjoner okrętów stwierdziłem - kupię sobie Scharhnorst'a do portu, a co tam ... nie mam żony, ani tym podobnego układu (dobrze lub nie - nie o tym tutaj), więc mogę sobie na to tym bardziej pozwolić. A ponieważ w ten weekend nie był online mój standardowy partner do dywizjonów z Holandii to sobie pomyślałem - to tak w tajemnicy przed światem zagram sobie tym czymś w bitwie i zobaczymy ... Najwyżej nikomu się nie przyznam jak zrobię 10 000 średniego damage he he ... Jakie było moje pozytywne zdziwienie. Wow ... ale okręt ... ja to ... Owszem na razie rozegrałem skromne 5 bitew, ale ... szybki, odbija jak szalony, torpedy, jak ładnie działa zadają damage ... Pięknie. Zdziwiony jestem nieco, bo - co prawda wiele razy strzelałem jednak do krążowników lub pancerników najwyżej mojego tieru to jednak nastawiałem się, że te działa nie zaliczą żadnych cytadel słuchając wszystkich komentarzy na youtube ostrzegających ewentualnych kupców, żeby wiedzieli co otrzymają. Oczywiście, z tych 5 bitew przegrałem 3 i to z rzędu, jednak na tym bardzo bardzo wstępnym etapie - okręt mnie jednak pozytywnie zaskoczył. Trochę to śmieszne, bo zaliczyłem już wszystkie etapy to znaczy od euforii początkowej, po etap - okręt nie dla mnie - po etap obecny to znaczy na pewno będę tym na randomach grał również sam. (w przeciwieństwie do niemieckich pancerników tiery 3 - 6 które na razie mnie nie zachwyciły w ogóle) Fajne jest to, że ma torpedy nie nawet jako główna broń, ale na zasadzie, że jak macie na przeciwko sobie np pancernik wroga i z jakiś powodów śpieszy się Wam, żeby to wreszcie zatopić to można skrócić dystans i próbować wymierzyć mu ciosy z torped, które przyśpieszą likwidację hp rywala szybko, a on z wyjątkiem Scharhnorst'a, Gneisenau i Tirpitz'a - wam sam torpedami nie odda; to jednak zwiększa opcje jakie ten okręt posiada znacznie. Dla mnie przynajmniej okręt po prostu przynosi radość z gry. To chyba jedyny okręt w grze, gdzie nie denerwuję się jak przegram, ponieważ radość z gry tym okrętem to wynagradza. Innego okrętu w tej grze, jaki miałby tą cechę jeszcze nie znalazłem, a to dla mnie spory atut !! Po prostu czuję, że Scharnhorst i ja polubimy się; czuję to już teraz - gdzie np. nie wyobrażam sobie takiego odczucia do np Nagato na tym tierze ... Odniosłem wrażenie, że losowało mnie bardzo fajnie NA RAZIE - sporo niższych tierów, choć jak już miałem na przeciwko sobie krążownik Roon to palił mnie tak konsekwentnie i spamował he, że sporo hp mnie zabrał ... Także okręt odbija owszem, ale jak jakiś spamer he się na was uprze to i tak nie ukryjecie się przed jego gniewem ...
 3. Morf33

  Pancerniki Scharnhorst i Dunkerque

  Jak chodzi o mnie to powiem moją opinię - widziałem filmik i podtrzymuję swoją opinię odnośnie tego, że Jingles ma jednak więcej racji to znaczy - takie wyniki jak na tym filmiku Scharhnorst'em będą wywijać dobrzy gracze, a ja do takich na tier 7 to się he he ... na pewno nie zaliczam. Tak że ten filmik to pokaz tego co dobry gracz może z okrętem zrobić, ale ja jednak lepiej, żebym na tier 7 (dla mnie na razie za wysoki) żebym ośmieszał się próbując walczyć z działami Gneisenau czyli 380mm ... (to już jutro !)
 4. Morf33

  Pancerniki Scharnhorst i Dunkerque

  Powiem Wam szczerze, że ja - przepraszam za szczerość ale ... dzielę się przemyśleniami gracza na tym forum - ja oba okręty to jest Dunkuerque i Scharhnorst na pewno kupię sobie do portu, mam taką sytuację, że mogę sobie na to pozwolić, do kolekcji, czasem nimi pogram i ucieszę się jak fajnie wyglądają. Wiem, że na poziomie powyżej tier 5 jeszcze nie mam umiejętności do gry i radzę sobie na razie na tierach do 4 i na lotniskowcach ewentualnie wyższych tierów. Ale ... tak czy inaczej - uwzględniając, że będę się rozwijał jako gracz WoWS - po różnych filmach, analizie - doszedłem do pewnych wniosków odnośnie tych dwóch okrętów premium, które za niedługo będą w końcu w grze. (1) Uświadomiłem sobie, że kaliber dział ma w WoWS duże znaczenie - doszedłem do przekonania, że Gneisenau na tier 7 (niemiecki pancernik normalna linia tier 7) (jak już wiemy, że będzie miał również jak Scharnhorst torpedy) może być jednak dla graczy jak ja np czyli nie za dobrych - jednak być lepszym okrętem z działami o 100mm wyższego kalibru ... Faktycznie - Scharhnorst będzie okrętem jak to jakoś sławny Jingles powiedział i wiele osób na tym forum - okrętem do którego potrzeba więcej umiejętności gracza, żeby nim dobrze grać. Okręt nie dla słabych graczy, ponieważ tacy będą faktycznie mieli problem z działami kalibru 280mm, których przebijalność po prostu nie będzie taka jak innych dział pancerników na tym tierze - dział o minimum 100mm większych ! Miałem osobiście nadzieję, że będzie to dobry spamer he - podpalacz, ale bojąc się tego, że byłby w tej roli lepszy niż krążowniki i spowodował ich bezsens to WG dopilnowało, żeby z 20 % szans na podpalenie i mizernymi uszkodzeniami amunicji he - to Scharhnorst'em "na amunicję he" to sobie nie pograsz, a na ap będzie problem, na pewno dla gracza jak ja. Także - tier 7 główny okręt dla mnie do gry oprócz lotniskowca jednak Gneisenau ... pomimo reloadu "normalnego" i tylko 6 dział ... Po prosut 20 sekund reload na pancerniku jest tak zbalansowane niskim kalibrem dział (ma znaczenie !) i fatalną amunicją he, że warto zadać sobie właśnie pytanie czy aby Gneisenau nie jest więcej wart i to jeszcze Gneisenau będzie ciut szybszy ! (2) Tier 6 Dunkuerque - owszem na youtube znajdziemy filmiki, że niektórzy spory ostrzał wytrzymują tym okrętem, ale to jednak mimo wszystko okręt prawdopodobnie z tektury - z pancerzem słabiutkim coś jak odporniejszy krążownik ze wszystkimi tego konsekwencjami w stylu gry i tak dalej ... Na tym tierze Bayern z niemieckiej normalnej linii pancerników zapowiada się super - mały (czyli mały cel trudniejszy do trafienia) z super pancerzem, pływający szybciej niż 21 węzłów jak amerykańskie pancerniki ale właśnie więcej niż 21 węzłów, z mocnymi lufami 380mm ,,, Także ... he he kupię obie premki ale jednak celuję do gry to na Bayern i Gneisenau na te tiery. Ogólne pozdrowienia !!
 5. Morf33

  Pancerniki Scharnhorst i Dunkerque

  Tak a propos ... Wszystko (bardzo inteligentnie ukrywane "między wierszami" i wyjątkowo rzadkie, ale jednak "sprawdzone pogłoski") wskazują na to, że Dunkuerque za to będzie okrętem, w przeciwieństwie do baaaaaardzo dobrze opancerzonego Scharhnorst'a, będzie okrętem z tektury, zwłaszcza przy pokazywaniu jakiegokolwiek boku okrętem przebijanym i łapiącym uszkodzenia strasznie (ha ha prawie jak radzieckie krążowniki). Nawet ponoć jego wieże są z tektury również ... (co do tego czy uszkadza się 4 działą wyłączając wieżę czy jest faktycznie mechanizm uszkadzania połowy wieży z 2 działami tylko - tego nikt nie wie). Jednak, moim zdaniem, podobnie jak przy Scharhnorście, przy Dunkuerque również będzie to okręt mający unikatowe i bardzo dobre indywidualne unikatowe właściwości na razie niespotykane w grze (dopóki nie wejdzie linia normalna francuskich pancerników w których na co najmniej 2 tierach będzie tak samo) to znaczy właściwości strzelania z 8 dział nie pokazując jakiegokolwiek nawet kawałka bocznego pancerza i sporej szybkości okrętu. Także jak wielu na tym forum - czekam na oba pancerniki premium bardzo mocno. Oczywiście ... oczekując, zwłaszcza po zalinkowanym filmiku Jingles'a, z realistycznymi już oczekiwaniami.
 6. Morf33

  Pancerniki Scharnhorst i Dunkerque

  Są pewne sygnały (mniejsza jakie) że w piątek 12-stego sierpnia będzie pierwszym dniem kiedy blokada informacyjna na temat Dunkuerque'i będzie zniesiona i pojawią się filmiki na temat tego okrętu na youtube - mianowicie jeden z youtuberów wyraźnie to powiedział w swoim filmiku na temat Scharhnorst'a.
 7. Morf33

  Pancerniki Scharnhorst i Dunkerque

  Pozdrowienia dla wszystkich, choć post kieruję przede wszystkim do Vanhal’a – żeby pokazać, że można być rozsądnym i nie oczekiwać cudów, a jednocześnie cieszyć się z tego jaki będzie prawdopodobnie Scharnhorst. Vanhal – mam nadzieję, że ucieszy Ciebie trochę realizmu spokojnego co do tego okrętu na tym forum od mnie czyli kogoś kto i tak ten okręt kupi. Ale do rzeczy … To dlaczego ten okręt i tak będzie świetny to wiemy wszyscy – 20 sekund reload i 30 węzłów plus pula punktów życia pancernikowa z odzyskiwaniem punktów życia to kombinacja wybitna. Tego nic nie zmieni. Nawiasem mówiąc, miałem nadzieję, że tak będą zmuszeni zbalansować tier 10 w normalnej linii pancerników niemieckich, ponieważ nie będą mieli odwagi wymyślić bzdury a la 3 działa w wieży w niemieckim projekcie pancernika. To znaczy 4 wieże po 2 działa 420mm musieliby zbalansować przez szybszy znacznie reload i na to liczyłem. Jednak się przeliczyłem i zobaczymy projekt WG z 4 x 3 działa. Trudno. Szkoda. Argumenty o tym jakby to było nieskuteczne i jak taki okręt byłby słaby wsadźmy między bajki ... raczej prawda jest taka, że tak się nie stało a uwagi na to jak mocny byłby taki układ na top tier pancerniku ... Wracając do Scharhnorst’a miejmy świadomość – że to nie okręt bez wad – jego celność nie jest rewelacyjna, amunicja he jest słabiutka (podpalanie 20% przy jego celności i reload jednak nie 10 sekund np. ale jednak te 20 sekund to nic wielkiego …), a kaliber dział swoje problemy za sobą niesie, ponieważ właśnie przeciętna najwyżej celność i mała ilość cytadel (i tak nisko punktowanych !) ze słabą przebijalnością, w filmikach na youtube to też widać … tak że nie oczekujmy okrętu z siłą ognia odpowiadającą innym pancernikom, a WG już postarało się, żeby granie a la krążownik czyli spamowanie he i podpalanie wszystkich dookoła było odpowiednio zbalansowane w dół … Czyli nie będziemy podpalać aż tak i spamować amunicją he jak byśmy chcieli, cytadel nie wbijemy aż tylu, a jak wbijemy to za marny damage w porównaniu do innych pancerników. Nie chodzi mnie o to, że to zły okręt – nie – to będzie okręt świetny, jednak miejmy świadomość, że WG już się postarało żeby pancernik z 30 węzłami szybkości i przeładowaniem w 20 sekund był odpowiednio zbalansowany i po 24 godzinach od pierwszych filmików na temat Scharhnorst’a zaczynam to dostrzegać … choć mój zapał do tego okrętu spadł troszkę, jednak mimo wszystko na pewno go kupię, za jego zalety - a po prostu te 24 godziny ostatnie pozwoliły mnie zrozumieć, że za jego zalety zapłacę odpowiednią cenę na polu bitwy w innych polach ... Chciałem po prostu rozwinąć te uproszczenia "że będzie groźny dla krążowników" .
 8. Morf33

  Pancerniki Scharnhorst i Dunkerque

  Nie tylko Ty - obie planowane premki zapowiadają się świetnie, pomimo tego, że tam swoje wady to będą na pewno mieć - okrętów bez wad (oprócz Yamato hehe żartuję ) to w grze nie ma. Wiem wiem ale nie wiedziałem, że mam ja to napisać ;) (jeszcze oficjalnych statów nie ma)
 9. Morf33

  Pancerniki Scharnhorst i Dunkerque

  Vanhal o mnie "Wręcz nie może się doczekać, żeby obrzucić WG pieniędzmi. I nie jest to odosobniona opinia. " Odpowiem - wiesz ... pancernik (czyli pula hp pancernika i naprawiaczki) z .... (nie ma oficjalnych statystyk więc nie piszę ile dokładnie) sekund reload mniej (ale sporo mniej niż 30 standardowe) i 30 węzłów, owszem - sypnę groszem ;) nieukrywam ;)
 10. Morf33

  Pancerniki Scharnhorst i Dunkerque

  Panowie - najpierw proszę ... nie obrażać mnie się tutaj na to co powiem ale ... dyskutujecie zawzięcie na forum na temat okrętu (Scharnhorst) co do którego zaczynam się zastanawiać czy go w ogóle w tym roku zobaczymy w grze. Trochę mnie to wszystko już ... denerwuje mocno - zarówno denerwuje mocno, jak i mocno śmieszy. Doszedłem do tego, że od miesiąca z buntu nie gram w WOWS dopóki nie zobaczę albo Dunkurque albo Scharhnorst'a w grze ... (bez obawy najpierw sporo potrenuję przeciwko bot'om z kumplem do dywizjonów zanim zaczniemy ostro w randomach ;) ) Scharnhorst to marketingowa klęska WG. Po co zaczynali akcję propagandową na samym początku lipca jak nie byli pewni, że okręt jest gotowy - obrazek na pulpit z niemieckim okrętem za lipiec, a tu mamy już imieniny sierpnia i jak nie ma Scharnhorst'a ani jakiegoś tam niskotierowego pancernika niemieckiego tak nie ma ... Dzisiaj miał być (szeroko zapowiadany) koniec oficjalnego szlabanu informacyjnego na temat Scharnhorst'a m.in. na youtube czyli seria filmików na youtube z wstępnymi opiniami na temat tego cudownego okrętu, omówieniami w "garażu", bitewkami, ponieważ okręt z hitpoints pull od pancerników, naprawiaczkami poniżej tier 8 (a nie jak krążowniki dopiero na tier 8 możesz taki krążownik mieć z naprawiczką), szybki, z reload daleko mniej niż 30 sekund jest cudowny i nikt tego przy tych założeniach nie zmieni. Nie będzie "op", ani najlepszym okrętem w grze tier w tier, ale ... będzie dobry bo założenia j.w. dają duże możliwości. Jak wiedziałem już dawno z tzw. źródeł w internecie jakie statystyki Scharnhorst będzie mniej więcej mieć to wiedziałem, że to okręt świetny bo jest idealnym miksem krążownika i pancernika. Wracając do youtube - jeden z youtuber'ów umieścił nawet filmik długo ponad 30 minut z bitwami i omówieniem tego okrętu, a tu odświeżam okno po 5 minutach a tu ... filmiku nie ma. Zniknął .... Czyli pewno ... data końca oficjalnej blokady informacyjnej na temat Scharnnorst'a została na pewno ... przesunięta. o czym tego youtuber'a szybko poinformowano. Jaja jak berety z tym okrętem. Panowie (WG) ... tak się nie robi. Półtora miesiąca wodzenia za nos, że będzie okręt na który wielu czeka - pancernik z reload znacznie lepiej niż 30 sekund i to jeszcze nie pływający 21 węzłów albo 20 i pół węzła ... przesunięcia, testy ... itd itp ... Najlepiej widać jak na tym forum dyskusja trwa. Nie wiem tylko nad czym bo ... Scharhnorst'a dalej nie ma i panowie i panie ... kto wam powiedział, że przed końcem 2018 będzie ;) he he he Ogólne pozdrowienia dla wszystkich, w tym dla WG ;) ! PS.: wiem, pewno powiedzą, że noob to co się wypowiadam - odpowiem - że po pierwsze zaludniam WOWS więc jestem ważny ;) a po drugie, już widzę że w WOWS mam większe szanse nauczyć się wiele niż w WOT miałem - wolniejszy styl gry mnie sprzyja.
 11. Morf33

  Izumo

  Do: rtfm_pl Rozumiem Twój punkt widzenia. Oczywiście, Japończycy nie porzucili marzeń o stworzeniu okrętu idealnego, który miał być szybki jak krążownik i uzbrojony jak pancernik, zgadza się. Rozumiem to i dlatego – faktycznie – nie można tego całkowicie wykluczyć przy Izumo. Jednak … wydaje mnie się to mało prawdopodobne, że jeden z wariantów Yamato, czyli superpancernika z założenia znacznie lepszego niż brytyjskie i amerykańskie, mógł zakładać pancerz z tektury. Mogło tak być, mógł być analizowany jako super krążownik liniowy. Oczywiście, że mógł. Jednak – SAM PODAŁEŚ ŚWIETNY ARGUMENT TO ZNACZY NIELOGICZNOŚĆ „PROJEKTU WG JAKIM JEST IZUMO W PORCIE” – jeżeli Izumo na tier’ze 9 ma być bardziej jak Amagi, a mniej jak mini-Yamato – to proszę … minimum 30 węzłów i będzie miało to jakiekolwiek ręce i nogi. A tak to … mogę ironicznie powiedzieć, że nie wiem co tak spowalnia ten okręt bo na pewno nie ciężar pancerza, tektura nie waży aż tyle to stal … he he he … PODSUMOWANIE: Izumo jak obecnie jest w grze – jest bez sensu – albo dodać mu pancerza znacznie albo zwiększyć mu prędkość tak, żeby osiągał minimum 30 węzłów; wtedy będzie to miało sens. Albo - albo.
 12. Morf33

  Izumo

  Pomimo tego, że Izumo jeszcze nie grałem – mam coś ważnego do dodania. Mianowicie, … Po pierwsze - pamiętajmy co to jest Izumo – jest to jeden z rozważanych wariantów jakie analizowano, kiedy Cesarska Marynarka Japonii przygotowywała się do budowy okrętów, jakie potem nazwano Yamato i Musashi, czyli okrętów, które miały by mniej liczebne, ale lepsze niż rywale z USA. Po drugie – jednym z powodów, nie jedynym, ale jednym z powodów, rozważania przez nie tylko Japończyków (Nelson i Rodney …), umieszczania wszystkich wież artylerii głównej w przedniej części okrętu było to, że dzięki temu efektywny pancerz okrętu mógłby znacznie lepszy, ponieważ na zasadzie wszystko albo nic – z tyłu okrętu nie było żadnej artylerii głównej (wież i jej amunicji), którą trzeba by było specjalnie chronić. Dlatego też jeżeli już przeniesiono ten projekt do gry na poziom 9 to zrobiono to idiotycznie. Całym zamysłem tego projektu było by uzyskanie pancerza na poziomie nie gorszym (co najmniej nie gorszym !!) od ostatecznego projektu klasy Yamato. Dlatego też, zrobienie z niego okrętu bez pancerza jest głupotą, ponieważ jest sprzeczne z podstawowym założeniem jakie przyświecało projektowi z takim właśnie ustawieniem wież. Może deweloperzy obawiali się, że będzie to okręt celny, z 9 działami dużego kalibru (np. Bismarck / Tirpitz co prawda tier niżej, ale: 8 x 380 kontra tutaj 9 x 406 / 410 mm; niemiecki pancernik tier 9 będzie miał 8 x 406mm np. ..., czyli "jedno" działo mniej, ale jednak), szybszy niż 21 lub 23 węzłów (czyli nie wolny - zero problemów z szybkością), dlatego też zdecydowali się na jego „zbalansowanie” w jakiś sposób, ale to po prostu … idiotyczne.
×