Jump to content

damianxl

Players
 • Content Сount

  20
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2249
 • Clan

  [A-TOM]

About damianxl

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

49 profile views
 1. damianxl

  Przedstawiamy SKIPPER

  To najprawdopodobniej nigdy nie wejdzie dlatego, że nikt nie będzie chciał grać ze słabszymi graczami. Należy pamiętać, że każdy się kiedyś uczyły gry. Poza tym każdy statsiarz by albo brał nooba do dywizjonu by koksić cały team, albo robił nowe konto. Taki MM powinien być w rankingówkach i w bitwach klanowych. Co do żartu to muszę przyznać WG się spisało, niepotrzebny jest wpis w nawiasie na końcu. Ewentualnie tym co dali się nabrać, należało by dać jakąś premkę albo konto premium np. dwa razy taniej.
 2. damianxl

  Zmiany w CV i plany na przyszłość

  Ogólnie mogli by dodać więcej elementów strategicznych i możliwość wysłania myśliwców prosto z lotniskowca, by nie musieć eskadrą lecieć pod wybrany sektor. Lubiłem stare CV ale nowe też są fajne, nie są monotonne, ale brakuje mi elementu strategii. Niszczarki niszczy mi się lepiej nowymi CV niż starymi (grałem i gram amerykańskimi, dlatego nie miałem możliwości torpienia na krzyż).
 3. damianxl

  Aktualizacja 0.8.1: brytyjskie eskadry

  Chodzi o to, że każdy na zalania używa od razu R. Teraz jak nie będą tak szkodliwe, to nie będą używać tak myśli WG. Obawiam się że z przyzwyczajenia będą używać R :/ Kolejną sprawa to że lotnią rzadko wchodzą zalania, a DD'kiem w dobry pancernik strasznie ciężko trafić torpedami.
 4. damianxl

  Aktualizacja 0.8.1: brytyjskie eskadry

  Zgadzam się z tobą w 100 procentach, jedynie sonar mógłby przez wyspę spocić. Nawet samoloty nie spocą przez wyspę. Powinno być tak: -mała wysepka = spot bezpośredni -średnia wyspa = widać tylko na mini mapie -duża wyspa = nie widać nic. Używanie radarów wymagało by chociaż cienia umiejętności a nie że bach i jest
 5. damianxl

  Aktualizacja 0.8.1: brytyjskie eskadry

  Jeżeli chodzi o zmianę w radarach to jeszcze przeboleję. Ale zalania?! WG myśli, że trafienie torpedą DD'kiem to takie chop siup jak lotniskiem?! Dwa nowe zalania będą zabierać dmg mniejszy niż aktualne zalanie.... Żarty jakieś. Zakładałem że w najgorszym przypadku dwa zalania będzią zabierać tyle HP co aktualnie (jedno zalanie = 3 pożary) Czyli aktualne zalanie będzie brało troszkę więcej HP niż pożar. Niedługo 2 DD na stronę to będzie dużo. To jest nerf także dla lotni (rzadko wpadają zalania i ponoć mają wpadać jeszcze rzadziej co jest śmieszne). Lotnie powinny dostać buffa do szansy na zalanie tak o dodatkowe 15% WG niszczy kolejną klasę. Najpierw CV, teraz DD, krążków chyba nie znerfią bo BB'ki dają sobie z nimi radę ;) chociaż mogą się przyczepić do japońskich że tak palą i nie chcą cytadelować. Ale to jest moja subiektywna opinia, którą twórcy pewnie będą mieć w głębokim poważaniu :(
 6. damianxl

  Zmiany w CV i plany na przyszłość

  Powinno dawno wprowadzić jedną lotnie na drużynę i by nie było perm spota. Teraz to tak wygląda, że jak gram DD i są dwie lotnie, to jedna mnie atakuje i gdy samoloty wracają, nadlatują z drugiej lotni. WG oświadczyło, że ograniczy liczbę lotniskowców, ale będziemy musieli jeszcze poczekać ;)
 7. damianxl

  Zmiany w CV i plany na przyszłość

  Oni się z tego nie wycofają i puki nie skończą balansować lotni, to nie opłaca się nimi grać, szkoda nerwów.
 8. damianxl

  Zmiany w CV i plany na przyszłość

  Najlepiej było by bez radarów jak dawniej i tylko lotnia może spotować. Jak leciały samoloty to się je widziało i był czas na reakcję. Teraz z jakiejkolwiek górki wypływa krążek, daję dym i bach radar i tyle tego dobrego. Od krążków trzeba się trzymać 12km by nie paść w pierwszych minutach. A szkoda, bo bez radarów można było się zasadzić na krążka czy pancernika teraz na krążka się nie da.
 9. damianxl

  Zmiany w CV i plany na przyszłość

  Najlepiej usunąć samoloty szturmowe i dodać zamiast nich więcej miejsca w hangarze i dodać japońcom zamiast nich bomby OB i po problemie ;) Pewnie i na bombowce OB zacznie się narzekanie i je znerfią. Aktualne samoloty szturmowe służą do atakowania pancerników i o dziwo czasem nie da się wszystkim w nadbudówki trafić.
 10. damianxl

  Zmiany w CV i plany na przyszłość

  Ewentualnie można zrobić tak, że na japońskim CV można mieć możliwość zamienić bomby PP na OB by mieć jakieś szanse na DD
 11. damianxl

  Zmiany w CV i plany na przyszłość

  Niedługo to będzie to samo co na RTSowych, że tylko dobry gracz przepraszam wymiatacz może cokolwiek zrobić. I tak ciężko jest wyspocić niszczyciel, gram na wyższych tierach i na ciągły spot nie narzekam. W końcu myśliwce zostały osłabione i nie służą zbytnio do spota (może się mylę). Chyba jedyną opcją jest wrócić do kontrowania się lotni bo ten balans nie ma sensu.
 12. damianxl

  Zmiany w CV i plany na przyszłość

  Zagrałem bitewkę na 8T USA jak i na japońcu więc podsumowując: Amerykańskimi o zgrozo jeszcze da się normalnie grać, zbombiłem niszczarkę i udało się ją okaleczyć z połowy HP jednym kluczem, co niestety wymaga dokładnego skila i wyczucia czego mniej doświadczeni gracze nie mają japońcem niestety nie da się DD bombić skutecznie, wchodziły jakieś śmieszne obrażenia. Rakiety na USA są bezużyteczne dla mnie to jest zabranie jednej eskadry i miejsca w hangarze i tyle. Natomiast japoniec nie ma żadnych szans z niszczycielem. Szturmowe po przymierzeniu stają się większą kłodą niż lotniskowiec. Zagrałem gearingiem i zapomniałem wyłączyć AA. Obie lotnie zobaczyły mnie z 5km i żadna się mną nie zainteresowała. Samolotami bez ani jednego perka pod przeżywalność nie da się grać ponieważ nawet pancernik że słabym AA rozwala eskadrę bez większych problemów. Japońskie lotnie w starciu z DD są bezużyteczne i z tego powodu dla mnie niegrywalne.
 13. Mnie na krążku nigdy lotnia nie zatopiła, jak Ci samoloty przeszkadzają to weź sobie perk pod AA albo i dwa i masz spokój. Co do lotni to w tej klasie nie ma samych wymiataczy (grając nie tylko na lotni nie spotkałem takiego). Poza tym co to za filozofia na DD wyłączyć p.lotki i być niewidzialnym dla lotniskowca. Przeleci nad nami i od razu znikamy. W większości przypadków wystarczy eskadrą myśliwca zostawiona przez naszego CV. Nie wiem na jakich tierach głównie grasz ale ja gram na T8 i w każdej bitwie CV próbuję bronić DDki dając im myśliwce, które są skuteczniejsze. Poza tym samoloty wytwarzają się wolno ok. 1 samolot na minutę. Jeżeli lotnie niszczą Cię na krążku to coś tu nie gra, albo miałeś pecha i trafiłeś na wymiataczy albo jesteś słabym graczem i nie umiesz się obronić ;)
 14. Zacznijmy od tego, by lotniskowce solidnie nagradzać za kontrowanie siebie. Balansu nigdy nie będzie jeżeli lotnia nie będzie kontrować przeciwnika. Uwież mi te myśliwce potrafią popsuć atak jak przeciwnik pomyśli, poza tym jak gram T8 i mam jeden perk na pancerz samolotu to na Clevelenda robię jeden atak i samolotów nie ma. Po to był rework by lotnie były dostępne dla większego grona graczy a nie dla najlepszych. Zagraj sobie takim Hosho zrobisz 2/4k dmg i nagle przestaniesz gadać że CV za mocne Poza tym ceny samolotów są bardzo drogie i ja osobiście na CV atakuje krążka z dobrą p.lotką w ostateczności. Niszczyciel nie musi płynąć w kupie wystarczy że ogarnięty krążek albo dwa krążki będą za wysepkami tuż przy capie. Niszczyciel się lekko cofnie, krążków z za wysepek nie widać i lotnia ma taki suprise, trzeba tylko pomyśleć. Co za tym idzie pancerniki też będą musiały grać bliżej jak będą chciały mieć ochronę ze strony krążków, a co za tym idzie wszystkie lamy co snajpią z końca napy będą szybko wracać do portu i to jest piękne
 15. Dużo brakuje Ci do T8? A porównaniu z poprzednikiem jest miły i przyjemny. Co do nerfu Middwaya wg mógł zmniejszyć liczebnie eskadrę i to zrobił, ale po tym nie trzeba było dodatkowo nerfić dmg od torped. Albo jedno, albo drugie, co z dużo to nie zdrowo. Bez flagi zwiększającej szanse na zalania, występują one raz na ok 6-12 trafień torpedami to jest śmiech na sali. Jak wprowadzicie nowe zalania to moglibyście zwiększyć szanse na zalania od CV bo teraz jak okręt oberwie od lotni pożarem to się nie boi o zalanie dlatego od razu się gasi co zmniejsza obrażenia od pożarów i od zalań
×