Jump to content

rtfm_pl

Beta Tester
 • Content Сount

  5,123
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  14999
 • Clan

  [-DWS-]

1 Follower

About rtfm_pl

 • Rank
  Vice Admiral
 • Insignia

Recent Profile Visitors

1,835 profile views
 1. rtfm_pl

  wartości sigmy na okrętach

  O faktycznie, nie spojrzałem na datę. Patrzyłem tylko na datę ostatniego posta i jakoś przegapiłem fakt, że to archeologia jest.
 2. rtfm_pl

  wartości sigmy na okrętach

  No nie. Rozrzut jest kolisty, tyle że to koło jest "rzutowane" na powierzchnię wody i wychodzi elipsa. Spłaszczenie elipsy zależy od kąta padania pocisków, ale to nie wszystko. Natomiast sigma, jak napisał @Podwozto pojęcia związane z rozkładem normalnym. Jak komuś się nie chce czytać co to za zwierze, to powinien wystarczyć jeden obrazek, sigma to ta druga literka.
 3. rtfm_pl

  Polskie drzewko - rewizja

  Będzie dobrą parą do Cossacka. Taki dywizjon faktycznie będzie kosił niszczyciele przepięknie. Choć jeszcze nie wiadomo jakie ostatecznie parametry ten radar dostanie. Za to z dobrym camo i pelotką. Jak trafi na lotnię dychę to ma przerąbane, jak na szóstkę to będzie robił AA-experty.
 4. rtfm_pl

  Puerto Rico - wart czy nie - wydanych dublonów?

  Ale ja jestem za. Przez święta nic nie robiłem a ekstrasy same wpadały. Zrobiłem 3 dyrektywy, dostałem premkę T7 (taką sobie, ale darowanemu koniowi..), kupę flag i coś ponad 1000 dublonów z kontenerów. Podoba mi się idea eventu "skalowanego". Grasz mało - mało dostajesz, grasz średnio - dostajesz już jakiś konkrety. A że na nagrodę główną trzeba było za....lać jak mróweczka albo sypnąć złotem, to mi nie przeszkadza dopóki są sensowne nagrody "pośrednie".
 5. Aha. No to teraz wszystko jasne.
 6. Czytałeś mojego posta? Tam jest takie coś: Np. uzależnią szansę na pożar od tego, czy była penetracja czy nie. O IFHE wspomniałem tylko dlatego, że mogą to zrobić przy okazji zapowiadanych zmian w tym perku.
 7. rtfm_pl

  Brytyjskie krążowniki: wczesny dostęp

  Ciekawe. Znaczy ostrzał w Normandii to według Ciebie był z ppanców? Poza tym, jakie by te pociski nie były, to i tak najbardziej podatne na "bum" były ładunki miotające. A jeśli chodzi o Mutsu, to tam podejrzana nie była amunicja burząca, tylko "kartacz" przeciwlotniczy.
 8. Cholera wie. Coś tam kiedyś marudzili, że za dużo pancków idzie w camo i że to zue jest. No to WG ma schizofrenię. Bo najpierw puszcza takie coś jak Assashio, potem dokłada Smoleńska. No, chyba, że chodzi o "ruch w interesie". Kupiliśta Assashio, pobawiliśta się i styknie. Wyjdzie jakaś insza OP premka. Cóż, wniosek, że jak już w ogóle coś kupować, to takie, które się nie opiera o jeden bardzo mocny feature. Bo go "zrebalansują" i będzie doopa. Smoleńska też pewnie "zrebalansują" przy okazji dłubania w IFHE. A przy okazji woostera i inne lekkie. Np. uzależnią szansę na pożar od tego, czy była penetracja czy nie. Jest pena - jest nominalna szansa na podpałę, nie ma peny - szansa na pożar robi się zaniedbywalnie mała.
 9. rtfm_pl

  Brytyjskie krążowniki: wczesny dostęp

  Nie rozumiem koncepcji zrobienia pancerników, które wprost zachęcają do bezmyślnego walenia HE-kami.
 10. rtfm_pl

  Brytyjskie krążowniki: wczesny dostęp

  Fajnie. Lekkie też są trudne. Niszczyciele powiedzmy że specyficzne (i też raczej nie są to "samograje"). Jedynie z pancernikami im totalnie nie wyszło.
 11. Blackowi to jeszcze radar zostanie. Torpedy to w nim miły dodatek, główna siła Blacka to czyszczenie capów z desek i to nadal będzie robił. "Minowanie" cieśnin torpedami też będzie działało, może torpedy nie powchodzą, ale zamieszanie będzie jeszcze większe niż teraz. Natomiast azjaty dostaną po tyłku srogo. Szczególnie Assashio, bo akurat krążowniki to niekoniecznie wymienią camo na ten moduł, ale pancory to już raczej tak. A jeśli to się stakuje z Vigilance, to Niemiec z Jutlandem będzie miał w zasadzie permanentny sonar (prawie 2,5km wychodzi).
 12. rtfm_pl

  Puerto Rico - wart czy nie - wydanych dublonów?

  Aaa to teraz wiem, po co są okręty "B". Biorąc pod uwagę ilość rejpów na randomach, czekamy na edycje "C".
 13. rtfm_pl

  Puerto Rico - wart czy nie - wydanych dublonów?

  A "nieustraszony" jest? To nie chodzi o to co jest ile warte, tylko czy są chętni na zakup. Jak widać, byli tacy co kupili Puerto za pełną kwotę. Mogą go dać za stal i dublony (dużo dublonów). Z pewnością znajdzie się paru ludzi, który zapłacą za "stalowy" okręt, jaki by on nie był.
 14. rtfm_pl

  Puerto Rico - wart czy nie - wydanych dublonów?

  Mogli by go dać już teraz-zaraz za węgiel. Ale by były jajca. Ale aż tak głupi to chyba nie są, ludzie by ich zagryźli. Osobiście stawiam, że najpóźniej za rok będzie w zbrojowni, ale za stal. No chyba, że im regrindy nie pójdą w stopniu zadowalającym, to dadzą go za research-pointy.
 15. Zgadza się, są tacy pacjenci. Na takich zrobiłem ostatnio AA experta na Z-52 i to 2 razy pod rząd. Co ciekawe, pierwszego zrobiłem na Shokaku, więc stwierdziłem, że T8 to poszło. Następna bitwa i u przeciwnika jest dyszka (Haku z tego co pamiętam). Mówię do kolegi z dywizjonu, że tym razem to raczej AA experta nie zrobię. I zrobiłem. Gość był na mnie ekstremalnie zawzięty. Fakt, że byłem jedynym DD-kiem, ale bez przesady.
×