Jump to content

rtfm_pl

Beta Tester
 • Content Сount

  4,218
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  11232
 • Clan

  [-DWS-]

1 Follower

About rtfm_pl

 • Rank
  Commodore
 • Insignia

Recent Profile Visitors

1,204 profile views
 1. Źle rozumiesz. Stwierdzam fakt, że to jest nerf pancorów i że będzie lament ich posiadaczy. Ze szczególnym uwzględnieniem posiadaczy premek. Ja mam osobiście na to wywalone, ale zastanawiam się, co WG z tym zrobi.
 2. Widziałem parę rewolucje na topce, ale też sporo na dole. Jak to pancory. Myślę, że na T5 to jednak kierowca zdecydowanie ważniejszy od tego czym pływa.
 3. Też mi się tak wydaje, choć specem od pancków nie jestem. Ale jeśli NC jest często grana "na camo" to te dwa pewnie też. Do tego jeszcze Amagi-podobne, czyli Kii i ten drugi. Podobna zasada, jeśli na Amagi robiło się kapitana z camo to na tamtych chyba też. Wytłumaczenie WG, znaczy to: This change will increase the chance for a destroyer to take evasive action if they meet a cruiser at close range. Make life easier for cruisers by reducing the stealth bonus granted to Battleships. Will allow for more variation for specialization by making the skill 'Concealment Expert' less dominant. Brzmi logicznie. Taki Conq z jego camo był przegięty. Ale balans był robiony właśnie pod takie a nie inne wartości camo, jak je ruszą, to balans szlag trafi. Jakby Conq i Lion miały gorsze camo, to może nie musieli by mu nerfić naprawki. A znerfili, bo "miały za dużą przeżywalność". No to teraz im z pewnością przeżywalność spadnie. I co, będą buffować naprawkę?
 4. A to ciekawe jest faktycznie, bo WG sprzedało całą masę wysokotierowych premek BB. I co teraz? Będzie można oddać, tak jak można było oddawać dymiarzy? Toż przecież byłby strzał w stopę. Co ja mówię "w stopę", to by było odstrzelenie sobie jaj.
 5. Teraz już nie można inaczej niż kupując kontenery. Przez ostatni miesiąc, za robienie misji dostawała się kontenery Royal Navy a z nich wypadały suwereny. Teraz za misje dostaje się "dynie" i suwereny już nie lecą. Gwinee można zdobywać nadal, robiąc kolejne dyrektywy.
 6. Straszne czy nie, ale to mniej więcej tyle co daje kamuflaż. A przecież teraz nikt normalny bez camo nie pływa. Ba, jedyna różnica pomiędzy Atago a darmowym Takao to właśnie kamuflaż którego nie można na Takao założyć. A tak BTW to co z premiumowymi krążkami? Jak zmieniali AFT to niektóre krążki (np. kutasof) dostały rekompensatę do zasięgu. Jak zmieniali mechanikę strzelania w dymie, to można było "dymiarzy" premium zwrócić. To jak bym chętnie zwrócił Indianopolisa którym i tak nie pływam a którego kiedyś tam kupiłem za kasę (na długo przed tym jak dawali go za darmo, żeby nie było). W sumie Atago też bym zwrócił. Akurat na mim te 2% robią różnicę. Jak nie operuje na camo, to poprawienie mu tego camo o 2% balansu nie zaburzy. Akurat Des i Balti (jak był jeszcze T9) parę małych buffów dostały. Balti to nawet nie takie małe. Zao ostatnio dostał długie torpedy. Radar dla US krążków to tak dawne dzieje, że szkoda gadać.
 7. rtfm_pl

  Cossack VIII premium

  Nie wiem czy nadal można, bo to była oferta jednorazowa. Ale można było normalnie w sklepie. Pro tip, musisz być zalogowany, bo tak to oferty nie widać.
 8. No właśnie, mój ruski kapitan dostał 19 punktów głównie dzięki ciężkiej pracy Fletchera, Kitakaze i Belfasta i innych. No i Sims-a na Dynamie. W ogóle problem "premka do szkolenia" przestaje istnieć jak się ktoś dorobi jakiegoś 19-punktowca. Jak ktoś nie ma 19-punktowca, to teraz dostanie na miesiąc paru takich na operacje helołinowe. A przy obecnym zalewie flag i malowań to nawet kupowanie prem camo jest mocno dyskusyjne.
 9. rtfm_pl

  Penetracje w DD

  No właśnie, jak od paru już lat jest po 5 BB na stronę, to jest "perfect OK". Jak przez jakieś 2-3 miesiące zaczęły się częściej zdarzać bitwy po 5 DD to jest samo zuo i trzeba robić "soft limit". Czy kuźwa nie dało się srobić "soft limit" na 4 pancory? Pojawienie się wielkiej ilości desek miało szanse naprawić MM, bo mniej pancków oznacza więcej krążków, a to oznacza miej DD i w końcu by się jakoś tam ustabilizowało. Ale nie, WG musi pomajstrować.
 10. rtfm_pl

  Brytyjskie Krążowniki

  Dobra, masz swoje zdanie, masz prawo. Dla mnie nie różni się niczym szczególnym od reszty. Poważnie, PM przydaje Ci się na Mino? Do czego? A choćby Vigilance (sonar nie zawsze działa) czy dodatkowe HP-y. Nie raz na brytolu zostawałam na tysiącu punktów i się odbudowywałem, bez tych ekstra HP by mnie nie było.
 11. rtfm_pl

  Brytyjskie Krążowniki

  A niby Mino to co innego robi? Jeśli dla ciebie to było nudne, to po cholerę tego Minotaura w ogóle grindowałeś? Poza tym, tak samo można spłycić gameplay wielu linii. Amerykany - stajesz za wyspą i strzelasz, Francuzy - pływasz naście kilometrów od wroga i strzelasz. No nie ma, choć na mino, jakbym musiał coś za 2 punkty brać, to chyba bym wolał last stand. Ale w Twoim buildzie są dwie jedynki, a za 3 punkty to już parę ciekawych perków się znajdzie.
 12. rtfm_pl

  Penetracje w DD

  A pamiętacie jak kiedyś (tak ze 2 lata będzie) był jakiś bug i krążki nie łapały cytadel prawie wcale? Ależ się działo, kierowcy BB-ków podnieśli taki wrzask, że WG zrobiło fixa w tydzień.
 13. rtfm_pl

  Brytyjskie Krążowniki

  Ale też dostatecznie szybko, żeby komfortowo grać bez tego perka. Tak więc @kenaj30 ma całkowitą rację, że jak kapitan ma docelowo iść na Mino, to raczej nie powinno się marksmana brać. Po drodze będzie średnio przydatny, na Mino będzie całkowitym marnowaniem punktów. Boże ty widzisz i nie grzmisz. To był jeden z przyjemniejszych grindów w tej grze. Jedyny ewidentnie frustrujący okręt w tej linii to Danae. Klony czego? Na upartego można uznać Edynburga za klona Fiji (choć w rzeczywistości to były różne typy), ale Neptune to całkowicie inny okręt z zupełnie innymi działami.
 14. Nie gram ruskimi więc nie wiem. Francuzami grałem i wiem, to napisałem.
 15. Bo ja wiem? Deska potrzebuje Last Stand, ale niektóre krążki też tego potrzebują (np. francuzy). Leningrada raczej nie robi się pod torpedy, reszta umiejek jest w miarę kompatybilna. No, jeszcze marksman jest dyskusyjny. Lenin stanowczo tego potrzebuje, krążki niekoniecznie.
×