Jump to content

rtfm_pl

Beta Tester
 • Content Сount

  5,063
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  14361
 • Clan

  [-DWS-]

1 Follower

About rtfm_pl

 • Rank
  Vice Admiral
 • Insignia

Recent Profile Visitors

1,723 profile views
 1. rtfm_pl

  Krążowniki warte uwagi

  Jasne, czasem nim pływam i zgadzam się, że to mocny zawodnik. Tyle że wymaga jednak sporego ogrania i bardzo mocno wskazany jest kapitan co najmniej 14 punktowy. W dodatku dedykowany dla Mogamiego, bo IFHE na innych się nie przydaje. Bo okręt na pierwszy rzut oka słabawy jakiś. Ale przy bliższym poznaniu sporo zyskuje. Z kapitanem który dorobił się camo mamy wykrywalność 10 z groszami. To pozwala robić fajne akcje w pobliżu capów a i torpedować "z niewidziałki" się daje jak przeciwnik idzie na zbliżenie. Ale przede wszystkim Aoba uczy celowania. A jest skubana celna, więc jak dobrze odłożysz poprawkę, to salwa z Aoby boli. Oczywiście Myoko ze swoimi 10 lufami to inna liga. Ale i wykrywanie gorsze i przeciwnicy też z innej ligi. Aha, Aoba wrzucona na top może "tankować na dziób". Myoko niby też, ale wtedy ma efektywną siłę ognia mniejszą niż Aoba.
 2. rtfm_pl

  Polskie drzewko - rewizja

  To nie tak. Holland (albo Kerr, bo w sumie Hoodem to on dowodził) próbował januszować i nie wywiesił flagi Juliet Charlie. No i złapał detonację. Zdarza się. A przecież po Jutlandii to im trochę tych flag powinno zostać.
 3. rtfm_pl

  Polskie drzewko - rewizja

  To jest WOWS, tu wszystko jest możliwe. Jak już koledzy napisali, wsadzić cytkę w Yamę to żaden problem nawet z 8-calówki. Ale nie same Yamaty na dychach pływają, ale to też nie problem. Zawsze można pomajstrować z penetracją i kątami rykoszetowania tych 280tek. Przypominam, że Alaska czy inny Stalingrad ma 305mm i jakoś z pancernikami T10 walczy. Zwracam uwagę właśnie na Alaskę i Stalina, bo to też w zasadzie małe pancerniki, choć inaczej w grze sklasyfikowane. A pewnie. Taki Szwed mógłby dostać "nietrafialną" cytadelę i w ogóle taki pancerz, że "dorosłe" pancerniki będą miały same overpeny. Może też dostać supernaprawkę i "krążownikowy" cooldown consumabli. Spokojnie da się to zbalansować
 4. rtfm_pl

  Polskie drzewko - rewizja

  A co jest złego w małych pancerniczkach? Dało się do gry wcisnąć wielkie krążowniki to da się i małe pancerniki. Możliwości balansowania jest od cholery. Szwedzi projektów trochę mieli a top tiery można wykreować na zasadzie włoskich krążków 9-10 tieru - poprzez dokładanie kolejnych wież.
 5. rtfm_pl

  Krążowniki warte uwagi

  Masz Dallasa, to do Heleny niedaleko. A to bardzo fajny okręt. Fajne są też Furutaka i Aoba. Przede wszystkim nie ciśnij na wysokie tiery "na chama". Pograj trochę na średnich, porób sobie kapitanów przynajmniej z 10 punktami (camo to bardzo ważny perk dla większości krążowników).
 6. rtfm_pl

  Polskie drzewko - rewizja

  Nie mógł by. To mniej więcej odpowiednik Mikasy, która nawet na T2 nie jest specjalnie mocna. Jeśli zrobili 8 z 10 Szwedów, to mogli zrobić im już pełną linię. Jakoś bym przebolał to, że nie mam Gryfa na T1. A Szwedzi to jedna z paru mniejszych nacji której da się zbudować jakieś normalne drzewko z pancernikami i krążownikami.
 7. Pierwszy to po prostu musiał się pojawić, zresztą zapakowali go w zgrabny pakiecik pod nazwą "pierwszy i ostatni" z Vaguardem. Charleston to po prostu St. Lo wersja premium. Z tego co wiem to St. Lo był popularnym okrętem do sealcubowania, więc taka premka miała jakiś tam sens.
 8. Może taki Kazachstan czy Azerbejdżan (o Izraelu nie wspomnę) startować w Euro? Może. To w czym Mongolia gorsza?
 9. Dlaczego? Czy obecność Grafa Zeppelina obliguje ich do linii niemieckich lotniskowców? Poza tym linia krążowników EU jest jak najbardziej wykonalna. Problem (jak prawie wszędzie) będzie z top-tierami, ale zawsze można to zrobić "po włosku" czyli dokładając czwartą czy piętą wieżę do czegoś tam. Ja bym baaaardzo chętnie zobaczył linię szwedzkich małych pancerników. Można toto balansować ROF-em, sigmą, camo czy nawet dymem (takim jak u włochów na przykład).
 10. Dokładnie tak. My mamy strasznie europocentryczne spojrzenie - poza Europą to jest USA, Japonia, Chiny a reszta to jakieś dzikusy z dżungli czy inne murzyny. A taka właśnie Indonezja, Filipiny czy Wietnam to ogromne kraje i wcale nie takie bardzo biedne. PKB Indonezji jest wyraźnie wyższe niż Polski. Per capita to prawda wyraźnie niższe, ale liczone według parytetu siły nabywczej jest wyższe niż Polski w roku 2000. Co pomnożone przez ćwierć miliarda ludzi daje bardzo poważną ilość potencjalnych klientów.
 11. Hydro kiedyś się kończy. Nie wiem jak na Smoleńsku, ale na Brytolach czasy dymu i sonaru nie zgrywają się.
 12. Eee, ale o ile Polska to jeszcze z Austro Węgrami ma sporo wspólnego, to Holandia czy Szwecja coś jakoś nie bardzo.
 13. Nonono, to się będzie na jedynkach teraz działo. I co, WG nie słucha community? Słucha słucha, przecież nasz forumowy projekt polskiej linii zaczynał się od Gryfa. No i tadam jest Gryf.
 14. Podejrzewam, że WG chce działać "od ogółu do szczegółu". Wyszło im w ich excelach, że lekkie krążki za dużo robią. Metodą głębokiego tentegowania wyszło im, że robią to z powodu IFHE. No to rąbną nerfem po ogólności a konkretne przypadki (jak Twojego Arbuza) będzie się balansować "jak zajdzie taka potrzeba". W praktyce może kiedyś tam dostaniesz pół sekundy do przeładowania, tak jak dostała Błyskawica.
 15. rtfm_pl

  WOWS - staczanie sie na dno ... ale nie morza.

  Pancernik po strzale z dymu świeci się z parunastu km. Przy czym działa to też w drugą stronę, jak jesteś w dymie a pancernik strzeli, to go zobaczysz.
×