Jump to content

rtfm_pl

Beta Tester
 • Content Сount

  5,129
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  15858
 • Clan

  [-DWS-]

1 Follower

About rtfm_pl

 • Rank
  Vice Admiral
 • Insignia

Recent Profile Visitors

2,432 profile views
 1. rtfm_pl

  Klub Kolekcjonerów

  Sopko luzik. Chwilowo ich graficy byli zajęci wymyślaniem kolejnych nieistniejących okrętów. Ale jak wykonają plan przed terminem, to może znajdą czas na machnięcie emblemaciku.
 2. Aha. No to teraz wszystko jasne.
 3. Czytałeś mojego posta? Tam jest takie coś: Np. uzależnią szansę na pożar od tego, czy była penetracja czy nie. O IFHE wspomniałem tylko dlatego, że mogą to zrobić przy okazji zapowiadanych zmian w tym perku.
 4. rtfm_pl

  Brytyjskie krążowniki: wczesny dostęp

  Ciekawe. Znaczy ostrzał w Normandii to według Ciebie był z ppanców? Poza tym, jakie by te pociski nie były, to i tak najbardziej podatne na "bum" były ładunki miotające. A jeśli chodzi o Mutsu, to tam podejrzana nie była amunicja burząca, tylko "kartacz" przeciwlotniczy.
 5. Cholera wie. Coś tam kiedyś marudzili, że za dużo pancków idzie w camo i że to zue jest. No to WG ma schizofrenię. Bo najpierw puszcza takie coś jak Assashio, potem dokłada Smoleńska. No, chyba, że chodzi o "ruch w interesie". Kupiliśta Assashio, pobawiliśta się i styknie. Wyjdzie jakaś insza OP premka. Cóż, wniosek, że jak już w ogóle coś kupować, to takie, które się nie opiera o jeden bardzo mocny feature. Bo go "zrebalansują" i będzie doopa. Smoleńska też pewnie "zrebalansują" przy okazji dłubania w IFHE. A przy okazji woostera i inne lekkie. Np. uzależnią szansę na pożar od tego, czy była penetracja czy nie. Jest pena - jest nominalna szansa na podpałę, nie ma peny - szansa na pożar robi się zaniedbywalnie mała.
 6. rtfm_pl

  Brytyjskie krążowniki: wczesny dostęp

  Nie rozumiem koncepcji zrobienia pancerników, które wprost zachęcają do bezmyślnego walenia HE-kami.
 7. rtfm_pl

  Brytyjskie krążowniki: wczesny dostęp

  Fajnie. Lekkie też są trudne. Niszczyciele powiedzmy że specyficzne (i też raczej nie są to "samograje"). Jedynie z pancernikami im totalnie nie wyszło.
 8. Blackowi to jeszcze radar zostanie. Torpedy to w nim miły dodatek, główna siła Blacka to czyszczenie capów z desek i to nadal będzie robił. "Minowanie" cieśnin torpedami też będzie działało, może torpedy nie powchodzą, ale zamieszanie będzie jeszcze większe niż teraz. Natomiast azjaty dostaną po tyłku srogo. Szczególnie Assashio, bo akurat krążowniki to niekoniecznie wymienią camo na ten moduł, ale pancory to już raczej tak. A jeśli to się stakuje z Vigilance, to Niemiec z Jutlandem będzie miał w zasadzie permanentny sonar (prawie 2,5km wychodzi).
 9. Zgadza się, są tacy pacjenci. Na takich zrobiłem ostatnio AA experta na Z-52 i to 2 razy pod rząd. Co ciekawe, pierwszego zrobiłem na Shokaku, więc stwierdziłem, że T8 to poszło. Następna bitwa i u przeciwnika jest dyszka (Haku z tego co pamiętam). Mówię do kolegi z dywizjonu, że tym razem to raczej AA experta nie zrobię. I zrobiłem. Gość był na mnie ekstremalnie zawzięty. Fakt, że byłem jedynym DD-kiem, ale bez przesady.
 10. Eee tam. Sonar kiedyś mu się kończy. A nawet jak nie, to go z dymu wygonisz. A wtedy to pół teamu do niego wali. Uwielbiam zadymione Smoleński na Z-52. A i Edynburgiem parę wyjąłem. Smoleńsk zdetronizował Minotaura jaka "primary target" jak tylko się zaświeci. Tak BTW, to wyświecanie Smoleńsków w dymie to kapitalny sposób na nabicie sobie karmy.
 11. Możesz się nie doczekać. Smoleńskami pływają teraz często takie lamusy, że spokojnie, excel się zgadza. Okręt ma opinię OP, jest za węgiel, który każdy może mieć, ale nie od razu. Sporo ludzi już na niego uskładało, se kupili i teraz lamią. I raczej to się nie zmieni, szczególnie, że po zbijaniu śnieżynek i odnowieniu kuponów, z pewnością Smoleńsków przybędzie. Sam se go pewnie kupię, bo już mi mało brakuje, choć kusi mniej też Lutjens.
 12. rtfm_pl

  [X] Yueyang

  Sensowne podejście. Ja tak zrobiłem z legendarnym na Siemkę. Popływałem i wywaliłem.
 13. rtfm_pl

  [X] Yueyang

  Ale uważaj, ten moduł idzie na 5 slot, czyli tam gdzie zakłada się moduł na camo.
 14. rtfm_pl

  [V] Gremyashchy

  No bez jaj. To jest pierwszy okręt który WG "wycofało". Znaczy nigdy nie był w sprzedaży, tylko z preorderów, albo dla farciarzy z kontenera. Jeśli chodzi o jego OP-owatość, to jest ta liga co Kamikaze czy Belfast. Ja na nim wyciągnąłem 80% WR-u, a gram nim typowo for fun, czyli raczej nie za bardzo rozważnie.
 15. rtfm_pl

  [V] Gremyashchy

  Ja mam na nim jakiegoś spec kapitana z poprawionym perkiem na obrót. Warto, bo to chyba najgorzej kręcący wieżami niszczyciel i te pół stopnia więcej niż standardowe naprawdę się przydaje. Modułu na obrót nie dawałem, znaczy kiedyś dałem ale zdjąłem. Moduł daje poprawę procentową, co przy bazowym obrocie daje tak mały zysk, że szkoda gadać. Poza tym ja mam na nim taki build: http://shipcomrade.com/captcalc/1000000000100001010010000000001119 Bez adrenaliny, ale za to z RDF-em. Gremlin jest genialny w polowaniu na wrogie DD-ki a do tego RDF się bardzo przydaje. Tak w ogóle to według mnie najlepszy niszczyciel w grze. Zupełnie bez kompleksów możemy walczyć z DD-kami o 2 tiery wyższymi. No i to jedyny niskotierowy rusek który ma sensowny zasięg torped.
×