cheziq

Players
 • Content count

  235
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  7976

2 Followers

About cheziq

 • Rank
  Petty Officer
 • Birthday
 • Portal profile cheziq

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Portal profile cheziq

Recent Profile Visitors

406 profile views
 1. Dobrze wiesz jak działa AA. Czasem strącisz całą eskadrę z Taihou nim w ogóle spróbuje zrobić drop a czasami nawet Hiryuu zrzuci do wody 7/8 torped. Widziałem wystarczająco dziwnych rzeczy jeśli chodzi o AA i czasami faktycznie Shoukaku i Hiryuu skuteczniej mnie kasują niż Taihou mimo iż powinny spadać o wiele szybciej ale taki już urok tej gry. Wyminąć się da ale w przypadku Aki jak pewnie zdajesz sobie sprawę musimy o wiele wcześniej planować nasze uniki xD albo tak jak piszesz jedną burtę chować od strony skał etc.
 2. Aby nas zatopić nie jest potrzebny żaden skillzord a tym bardziej Taihou czy Haku. W miarę ogarnięta lotnia nawet naszego tieru jest w stanie zdjąć nas na nalot. Shoukaku nawet nie musi nas crossdropować ze wględu na fakt, że skręcamy jak cegła. Sam grając CVkami jak widzę Aki u wroga to wiem, że będzie to łatwy pierwszy kill. No i fakt, Essex ze swoimi DBkami jest o wiele mniejszym zagrożeniem niż 12 TBków Taihou. Chociaż z drugiej strony duża część Taihou jakie spotykałem szybko wycofywała TBki po tym jak traciła 3-4 samoloty przed zajęciem odpowiedniej pozycji do dropa ale jak się ktoś uprze to i tak nas zatopi i to nie ważne w jakim ddku jesteśmy.
 3. Akurat samoloty Essexa i Taihou spadają równie dobrze. Przynajmniej jak mam MAA. Ostatnio Essex próbował zatopić mnie z klanowiczem również na Aki i skończyło się na tym, że atakując nas pozwolił nabić mi chyba 35 zestrzeleń zabierając nam może z 5-6k hp. Niższe tiery i równe nam to potrafią padać jak muchy nawet samoloty z Saipana. Pamiętam, że raz nawet nie zdążył zrzucić torped bo atakował pojedynczymi eskadarami, fightery też szybko zawinął jak zaczęły mu spadać mimo braku spota na mnie xD. Osobiście myślę jeszcze nad drugim kapitanem gdzie olewam AA i możliwe również też kamo na rzecz HP i AFT i zamiast walki o capy w pierwszej linii to wpierać inne nasze ddki w tej walce i grać jako long range support bo z tą prędkością pocisków trafianie nawet w CA na 12km+ problemem nie będzie.
 4. Oj bluźnisz nazywając Aki crapem! Wracając do pytania o perki to z 14pktami zrobiłbym coś takiego http://shipcomrade.com/captcalc/0100000000000001000001000010000119 Ewentualnie zamiast SI możesz wybrać BFT. Ja gram bez SI (a premkowe dymy etc wystarczają) bo mam BFT i MAA. I nie wiem co się może w Aki nie podobać. No dobra jest wolna i zwrotna jak cegła ale co z tego jak nawet ddki wyższych tierów muszą na Ciebie uważać w walce o capa bo je po prostu mielisz swoim DPMem. Jeśli przeciwnik Cię nie sfocusuje to kręcisz kosmiczne wyniki a najlepsze są CVki, które potrafią się nieźle zdziwić gdy mały niszczyciel strąca im całe eskadry i to nawet IXt :P Aby dobrze grać Aki musisz wiedzieć na co możesz sobie pozwolić a na co nie co przychodzi z ilością bitew bo w Aki jest jeszcze łatwiej wrócić do portu po kilku minutach niż w innych ddkach xD ale jak się tego nauczysz to wychodzą Ci potem bitki jak ta: Wróg stwierdził, że nie będzie mnie focusować (chyba tylko NC próbowała jak zacząłem ją na bezczela obkładać z 8-9km) a reszta nie zwracała uwagi na mnie bo trzymałem się na granicy 11-12km.
 5. Nie wiem czy spotkania na klanówkach też tu się nadają ale wczoraj wpadliśmy na drużynę ALN. Początkowo bitwa była w miarę wyrównana ale ostatecznie daliśmy dupy i za bardzo się rozeszliśmy po mapie a definitywną szansę na zwycięstwo straciliśmy po tym jak nasza Shima wbiła się w wyspę w zasięgu wrogiego Gearinga. Ogólnie dobra bitwa to była jedna z ciekawszych jakie dotychczas zagraliśmy.
 6. Dobry boziu... niech wg da początkującym cvkom jakiś poradnik albo chociaż info w grze, że od 6t mogą używać alta... Gdyby nie wygrana na punkty to pewnie jeszcze bym nafarmił zestrzeleń i fragów bo inaczej tego co się działo nie da się nazwać.
 7. Wpadło w momencie ukończenia kolekcji. 4 przypinki kupiłem za duplikaty i wpadło tak czy siak.
 8. Spotkany w dwóch bitwach pod rząd @Misiuuuu na Ogniewoju. Sorki, że się nie przywitałem ale załapałem, że grałem z kimś znajomym z forum dopiero patrząc na wyniki drugiej bitwy. Dobre bitwy i plusior poleciał oczywiście :)
 9. Gdybym tylko miał minutę albo 2 więcej...
 10. Grind do Kebaba mnie lekko znudził i zirytował więc postanowiłem się trochę wyszaleć na desce do prasowania.
 11. Nie mam zielonego pojęcia..., najgorsze w tym było, że ta banda nie widziała nic złego w swoim zachowaniu. Jak padłem razem z Shimą to wielcy milordowie się ruszyli zza wyspy ale nie w stronę capów tylko poszli gonić uciekające i grające już wtedy na czas wrogie bbczki. W między czasie oczywiście wielki płacz jaki to noob team bo wszyscy padli i ddki nic nie spotowały tylko jakimś dziwnym trafem żadna małpa nie umiała mi odpowiedzieć czego się spodziewali po tym gdy jedynym wsparciem tych ddków był mój des.
 12. Nawet nie wiem co więcej napisać... ręce opadają. All hail braindead monkeys in bbs!
 13. I wtedy pojawiłeś się Ty na kebabie xD a ja zdałem sobie sprawę, że moje "wsparcie" jest 10km+ ode mnie xD i wróciłem do portu.
 14. Spotkany Piroman grający Iową. Dzielnie bronił capa ale za późno ruszyłem z drugim dymem dla niego i niestety padł. Mi próba jego zadymienia też nie wyszła na dobre bo zgarnąłem wiązkę rybek od naszego ddka :(.
 15. Jakie kamo? Zwykłe, premium? Jakie? Na 99% nie zaznaczyłeś, że kamo ma się "uzupełniać" automatycznie po bitwie albo jak uzywałeś eventowych/specjalnych kamo to mogłeś je zużyć a nie są one do kupienia w grze.