Jump to content

cheziq

Players
 • Content count

  244
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  9262
 • Clan

  [AKI]

About cheziq

 • Rank
  Chief Petty Officer
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male

2 Followers

Recent Profile Visitors

509 profile views
 1. Amerykańskie krążowniki

  Jesteś tego pewien? Skoro Pensa zostaje w drzewku CA to dlaczego mielibyśmy dostać za nią Helenę z drzewka CL? Nie pamiętam jak to wyglądało poprzednim razem jak był split ale wydaje mi się, że za Pense dostaniemy NO na 7t i samą Pense na 6t.
 2. Hindenburg

  Nie używałem nigdy IFHE na Hindenie bo nawet przed buffem peny nie widziałem zbytnio sensu. Teraz jak mamy 1/4 kalibru co daje nam 51mm peny z HE tym bardziej nie widzę sensu aby inwestować w IFHE.
 3. Jak działają torpedy?

  Shokaku nie jest w żaden sposób magiczny. Nie licząc ddków każdy okręt ma bąble przeciwtorpedowe ale nawet w ddki bardzo rzadko wchodzi full dmg od torpy. Miałem multum sytuacji gdzie torpy Shimy zadawały ddkom po 14-15k max a co dopiero okrętom z jakąkolwiek ochroną przeciwtorpedową. Na niskich tierach tego aż tak nie odczuwasz ale powodzenia w torpedowaniu niektórych BBków. Ogólnie nie pamiętam kiedy jakakolwiek moja torpeda zadała max dmg a jestem właśnie po grindzie do Z52 i powiem Ci tylko, że mając torpy z 14k dmg jak zadawałem 8-10k to byłem zachwycony. Podsumowując podczas liczenia obrażeń od torped pod uwagę brana jest % wartość ochrony przeciwtorpedowej, sekcja w jaką trafiłeś jak i saturacja danej sekcji bo to ostatnie to jest po prostu parodia bo jak inaczej nazwać to, że DD może przyjąć od 6 do 8 torped w dziób i płynąć dalej?! Poprzeglądaj sobie w porcie jakie wartości ochrony mają dane okręty to wtedy będziesz wiedział jakich obrażeń możesz się spodziewać.
 4. [AKI] Akizuki's AA Party

  We are still looking for new members. Dont be shy, join now and climb with us to that fancy typhoon and hurricane ;D
 5. [AKI] Akizuki's AA Party

  2nd season of CW is starting soon and im like: Also we are still looking for some fresh blood to swell our ranks. Dont be scared and join now we dont bite (most of us :P).
 6. [AKI] Akizuki's AA Party

  Still looking for new members :)
 7. Dyskusja o balansie CVek

  Czego Ty wymagasz... jeszcze ludzie nauczyliby się grać jako tako na cv i wtedy dopiero byłby płacz pewnej grupy co uciekła z zoo, że cv op a takich już jest aż za dużo :P. Zamiast poradnika ja bym walnął jakimś nerfhammerem albo coś. Imo są dobre aby się nauczyć co i jak (chociaż ja najwięcej nauczyłem się na Hiryuu po tym jak wg zabrało jej TB 7t). Tylko teraz wymaga to boskiej cierpliwości bo przy prawie ciągłych losowaniach na 8t to jednak jest ciężko gdy jedynym celem dla CVki jest wroga deska albo dwie i jakiś bb czy cl/ca a nie daj jak tym ddkiem będzie Aki to wtedy naprawdę może człowieka szlag trafić. Na 6t musisz w sumie uważać tylko na Clevy i wrogą Cvkę i imo takie warunki powinny mieć osoby uczące się grać na CVkach. Pewnie dałoby się to jakoś zaimplementować w MM aby osoby z powiedzmy <20/30 bitew na CV (liczba z tyłka bo nie wiem ile teraz zejdzie aby przejść IV i V bez free expa) miały preferencyjny MM i mogły się w spokoju czegoś nauczyć. A co do balansu CV to jak pisał Greyshark najpierw interfejs a potem cała reszta. Sam bym chciał jakiś zmian w spocie z samolotów i to co było już dawno temu wałkowane na forum czyli zmniejszenia dmg całego nalotu w zamian za ich częstotliwość. Z chęcią zobaczyłbym również nerfa ilości ammo na myśliwcach zarówno US jak i IJN bo czasami to co się w tej grze wyprawia woła o pomstwę do nieba. W sprawie balansu gracz vs gracz to imo dużo właśnie dałoby rozwiązanie tego preferencyjnego MM na 6t. Gracze mieliby większy spokój aby się czegoś nauczyć bo teraz tracą 2 tiery nauki i wydaje mi się, że pomogło by to zniwelować różnice w skillu dużej ilości CVek i nie dochodziło by tak często do sytuacji gdzie jedna CVka ustawia dosłownie całą bitwę bo ta po drugiej stronie nie może jej zatrzymać albo chociaż spowolnić.
 8. Lotniskowce

  Jeśli grasz na tierze 4-5 to zapomnij o alcie bo wg usunęło możliwość manual dropów z tych tierów. Od 6t już działa normalnie.
 9. Oficjalny koniec CA

  Coś takiego jak overmatch coś Ci mówi? Hinden nie ma prawa odbić żadnego pocisku powyżej 386mm dziobem i akurat z własnego doświadczenia wiem, że Monti to ostatni BBek, którego chciałbym tak rushować w Hindenie. Jeśli takie starcie zaczyna się powiedzmy na max zasięgu krążka i tak jak piszesz oba okręty idą na siebie to jeśli obaj gracze mają podobne umiejętności to nie widzę szans aby w podanym przez Ciebie przypadku Hinden to wygrał. Oczywiście inaczej sprawa wygląda gdy takim Hindenem wyjdę przed dziób BBkowi zza wyspy na <10km wtedy faktycznie krążek a w szczególności te z torpedami mogą bez większych problemów zatopić BBczka.
 10. Akizuki

  Dobrze wiesz jak działa AA. Czasem strącisz całą eskadrę z Taihou nim w ogóle spróbuje zrobić drop a czasami nawet Hiryuu zrzuci do wody 7/8 torped. Widziałem wystarczająco dziwnych rzeczy jeśli chodzi o AA i czasami faktycznie Shoukaku i Hiryuu skuteczniej mnie kasują niż Taihou mimo iż powinny spadać o wiele szybciej ale taki już urok tej gry. Wyminąć się da ale w przypadku Aki jak pewnie zdajesz sobie sprawę musimy o wiele wcześniej planować nasze uniki xD albo tak jak piszesz jedną burtę chować od strony skał etc.
 11. Akizuki

  Aby nas zatopić nie jest potrzebny żaden skillzord a tym bardziej Taihou czy Haku. W miarę ogarnięta lotnia nawet naszego tieru jest w stanie zdjąć nas na nalot. Shoukaku nawet nie musi nas crossdropować ze wględu na fakt, że skręcamy jak cegła. Sam grając CVkami jak widzę Aki u wroga to wiem, że będzie to łatwy pierwszy kill. No i fakt, Essex ze swoimi DBkami jest o wiele mniejszym zagrożeniem niż 12 TBków Taihou. Chociaż z drugiej strony duża część Taihou jakie spotykałem szybko wycofywała TBki po tym jak traciła 3-4 samoloty przed zajęciem odpowiedniej pozycji do dropa ale jak się ktoś uprze to i tak nas zatopi i to nie ważne w jakim ddku jesteśmy.
 12. Akizuki

  Akurat samoloty Essexa i Taihou spadają równie dobrze. Przynajmniej jak mam MAA. Ostatnio Essex próbował zatopić mnie z klanowiczem również na Aki i skończyło się na tym, że atakując nas pozwolił nabić mi chyba 35 zestrzeleń zabierając nam może z 5-6k hp. Niższe tiery i równe nam to potrafią padać jak muchy nawet samoloty z Saipana. Pamiętam, że raz nawet nie zdążył zrzucić torped bo atakował pojedynczymi eskadarami, fightery też szybko zawinął jak zaczęły mu spadać mimo braku spota na mnie xD. Osobiście myślę jeszcze nad drugim kapitanem gdzie olewam AA i możliwe również też kamo na rzecz HP i AFT i zamiast walki o capy w pierwszej linii to wpierać inne nasze ddki w tej walce i grać jako long range support bo z tą prędkością pocisków trafianie nawet w CA na 12km+ problemem nie będzie.
 13. Akizuki

  Oj bluźnisz nazywając Aki crapem! Wracając do pytania o perki to z 14pktami zrobiłbym coś takiego http://shipcomrade.com/captcalc/0100000000000001000001000010000119 Ewentualnie zamiast SI możesz wybrać BFT. Ja gram bez SI (a premkowe dymy etc wystarczają) bo mam BFT i MAA. I nie wiem co się może w Aki nie podobać. No dobra jest wolna i zwrotna jak cegła ale co z tego jak nawet ddki wyższych tierów muszą na Ciebie uważać w walce o capa bo je po prostu mielisz swoim DPMem. Jeśli przeciwnik Cię nie sfocusuje to kręcisz kosmiczne wyniki a najlepsze są CVki, które potrafią się nieźle zdziwić gdy mały niszczyciel strąca im całe eskadry i to nawet IXt :P Aby dobrze grać Aki musisz wiedzieć na co możesz sobie pozwolić a na co nie co przychodzi z ilością bitew bo w Aki jest jeszcze łatwiej wrócić do portu po kilku minutach niż w innych ddkach xD ale jak się tego nauczysz to wychodzą Ci potem bitki jak ta: Wróg stwierdził, że nie będzie mnie focusować (chyba tylko NC próbowała jak zacząłem ją na bezczela obkładać z 8-9km) a reszta nie zwracała uwagi na mnie bo trzymałem się na granicy 11-12km.
 14. Nie wiem czy spotkania na klanówkach też tu się nadają ale wczoraj wpadliśmy na drużynę ALN. Początkowo bitwa była w miarę wyrównana ale ostatecznie daliśmy dupy i za bardzo się rozeszliśmy po mapie a definitywną szansę na zwycięstwo straciliśmy po tym jak nasza Shima wbiła się w wyspę w zasięgu wrogiego Gearinga. Ogólnie dobra bitwa to była jedna z ciekawszych jakie dotychczas zagraliśmy.
 15. Nasze osiągnięcia

  Dobry boziu... niech wg da początkującym cvkom jakiś poradnik albo chociaż info w grze, że od 6t mogą używać alta... Gdyby nie wygrana na punkty to pewnie jeszcze bym nafarmił zestrzeleń i fragów bo inaczej tego co się działo nie da się nazwać.
×