Jump to content

cheziq

Players
 • Content Сount

  282
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  10551
 • Clan

  [AKI]

2 Followers

About cheziq

 • Rank
  Chief Petty Officer
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

629 profile views
 1. cheziq

  Dyskusja o reworku CV

  1 - Możesz sterować za pomocą autopilota. 2 - Nie wiadomo jak będą traktowane. Zmiana stron powinna być krótsza ale nie za dużo aby nie doszło do tego, że jesteś w stanie w pełni zmienić strefę po ataku od jednej burty i nim przyleci druga fala mieć już ustawioną drugą etc. 3 - Co do AFT to nie wiem ale co do bonusu za zaznaczenie masz teraz bonus za wzmocnienie strefy. 4 - Dramatycznie słaba AA? Nie powiedziałbym. AA krótkiego zasięgu faktycznie ostro dostało ale nadal potrafi zaboleć głównie jak wlecisz w kilka takich stref. Główny dmg AA to teraz mid i long range i to gdzie pojawiają się chmurki to tylko i wyłącznie zasługa rng. Możesz manewrować ile chcesz i tak dostać flakiem na twarz i to bardzo zaboli. Główne założenie wydaje mi się być takie, że jak cvka podleci od dobrej strony i na dobrej prędkości to jej atak ma się udać i tyle. 5 - Obydwu tych rzeczy. Początkowo nie ogarnąłem totalnie jak celować, jakie wyprzedzenia dawać etc. Dzisiaj na Haku próbowałem nawet ap bombami shime zatopić i trafiałem dosyć często a zagrałem łącznie może z 10bitew na testowym bo mało czasu miałem w tym tygodniu.
 2. cheziq

  Dyskusja o reworku CV

  Okrętem możesz normalnie sterować gdy nie masz samolotów w powietrzu. Jeśli już masz eskadrę w powietrzu i widzisz, że leci na Ciebie snipe to możesz je zawrócić i normalnie sterować lotnią.
 3. cheziq

  Penetracje w DD

  Jeśli mnie pamięć nie myli to w przypadku HE kąt trafienia nie chyba najmniejszego znaczenia. Liczy się tylko bazowa grubość pancerza więc chyba żaden CL/CA nie potrzebuje IFHE przeciw dd. Co do tego, że CA z długim przeładowaniem zbytnio nie nadają się do zwalczania desek to wszystko zależy od sytuacji. Jak spodziewasz się gdzie dd może być to wszystko wtedy zależy jak rng wylosuje rozrzut bo krążkiem z 203mm możesz wtedy zrobić w jednej salwie zrobić tyle co taki z 152/155m w dwóch albo i trzech nawet. Dużej różnicy w obrażeniach to nie spowoduje bo zamiast penów za 0 jakie mamy obecnie będzie z nich dmg jak za overpena. Dodatkowo ta sama zasada ma obowiązywać jeśli dobrze zrozumiałem wszystkie sekcje, które nie mają już hp na okręcie. Nareszcie ktoś przejrzał na oczy i zobaczył, że saturacja to jedna z najgłupszych mechanik w tej grze.
 4. cheziq

  Dyskusja o reworku CV

  @Greyshark Przy USN nie mam pojęcia ale przy IJN mogłoby to mieć sens. Może nie cała linia do dyszki. Chociaż można by było zrobić przeskok z cvl do cv na jakimś tierze bo samych lotni powinno starczyć. Chciałem trochę gdybać jakby mogła linia wyglądać ale nie mam pojęcia jak teraz wszystko balansowane więc chyba sobie odpuszczę ale widziałbym to tak, że do 7t linia CVL (chyba dałoby to radę zrobić, nie chcę mi się zbytnio teraz nad tym myśleć), na 8t Unryuu, 9t jakiś papier bo nie widzę co można tutaj wrzucić i na 10t Shinano. Tak mnie trochę fantazja już ponosi. CVE też mają sens. W każdym bądź razie mocno mnie to zainteresowało i oby nie skończyło się małym przetasowanie i niczym więcej.
 5. cheziq

  Dyskusja o reworku CV

  Właśnie zauważyłem, że Ranger został zdegradowany na T6 i do tego notka, że planują zmiany w drzewkach. Czyżby plany rozbicia drzewek na CV i CVL?
 6. cheziq

  Dyskusja o reworku CV

  Konto do testów właśnie przybyło na maila więc tylko zainstalować klienta testowego i zobaczymy jak to wygląda w praktyce.
 7. cheziq

  Penetracje w DD

  A ty dalej swoje..., dostając dewasta na krążku tym bardziej w burtę wiem, że to ja zjebałem i to moja wina. Dostając takiego w ddku też w burtę to nie ja zjebałem tylko mechanika tej gry, która na to pozwala i przeczy sama sobie. Czytając to forum nasuwa mi się pewne powiedzenie: " Gdyby głupota człowieka przekładała się na jego wzrost to niektórzy na tym forum mogli by na klęczkach księżyc w dupę pocałować. ". I na tym zakończmy to błędne koło.
 8. cheziq

  Penetracje w DD

  Każdy okręt może tak zejść na salwę jeśli ma na burcie (albo lekko wykątowany jeśli zdążył zareagować) wystarczający pancerz aby aktywować zapalnik pocisku i niesłychana rzecz każdy oprócz ddków ma. Trafiając ddka w burtę albo nawet pod nie za ostrymi kątami nie stwarzane są aż takie wartości pancerza aby aktywować zapalnik. Jeśli takie peny na ddkach bo to o nich pisałem są według ciebie normalne to nie mamy o czym w ogóle rozmawiać. @Greyshark ponoć grasz na lotniach..., jeśli dany osobnik na wursterze czy desie nie jest zrobiony pod full retard aa to w większości przypadków rozbicie go nie ratuje w 100%. Bardzo często wbijałem dewasty na nich mimo rozbić czy to na randomach czy rankedach i sam nie raz byłem dewastowany przed innych graczy na Midwayu. Jedynie, że wtedy robisz zrzut na manualu to faktycznie nic takiemu typowi nie zrobisz. Zrzut na auto gówno sobie robi z rozbicia co jest chore. Oczywiście nie każdy zrzut = dewastujące ale zdarzają się one bardzo często.
 9. cheziq

  Penetracje w DD

  Wymarudzony buff? To wszystkie buffy bbeczków z ostatnich lat możemy chyba bez większych wątpliwości nazwać wypłakanymi bo prawie wszystkie zmiany to pośredni lub bezpośredni buff pancerników. Problem istnieje i nie chodzi tylko o peny w deski pod odpowiednimi kątami bo to akurat imo powinno zostać. Problemem jest to, że możesz sobie od tak strzelić w płynącego ddka na obojętnie jakim dystansie a ten zgarnie penetrację w burtę albo pod innym kątem nie dającym nawet szansy na uzbrojenie się zapalnika. To jest właśnie główny problem, że nawet największa małpa może na salwę zdjąć ddka jak mu rng polosuje i wsadzi 3-4 peny w burtę a nie fakt, że ddk nie radzi sobie w walce z bbkiem + cokolwiek. Wolę walczyć z wurtsetem i desem w zasięgu ich radarów niż dostać random spota od czegokolwiek i za chwilę randomową salwę od bbczka za niewiadomo ile hp jak mu dobrze polosuje. Każdy pływający bbkiem wie, że musi strzelać do ddka? No to chyba gramy w dwie różne gry... Pierwsze twoje 2 przykłady można o kant dupy rozbić bo podajesz sytuacje, w których jedna ze stron nie ma pojęcia o pozycjonowaniu etc ale: 1 - jeśli jest to radarowiec albo niemiec z hydro - tak 2 - nadal tak bo nawet salwa z dziobowej artylerii jest w stanie zdjąć na salwę krążka albo wybić mu z głowy grę na średnich dystansach do końca bitwy 3 - może zdewastować go z ap bomb mimo, że ten użył rozbicia więc ehm tyle w temacie.
 10. cheziq

  Kontenery Royal Navy

  Czas pochwalić się cudownym szczęściem xD. Wczoraj pykło równe 40 kontenerów RN i jakże cudowne 0 misji. Także ten tego all hail rng.
 11. A nie był to czasem tylko i wyłącznie HIV z reload boostem do testów na live serwerze? Tak jak USN CLs z zmienionymi nazwami przed splitem? Nie spodziewałbym się niczego po tym bo byśmy mieli na 99% już o tym jakiś wyciek etc.
 12. cheziq

  Nasze osiągnięcia

  Ten uczuć gdy grasz sobie na luzie Repu i dopiero na ekranie końcowym widzisz ile dmg zrobiłeś xD
 13. cheziq

  SK za każdy 10T

  W ostatnim SC taka o to niespodzianka :D
 14. cheziq

  Dyskusja o reworku CV

  To świetnie ;D i chyba czas założyć na plecy jakąś dużą tarczę albo coś co by zostać wyłapanym przed public testami xD
 15. cheziq

  Dyskusja o reworku CV

  Nosz *edytowano*... społeczności tej gry dogodzić nie idzie... Nie ma to jak wróżyć o przyszłości klasy po kilkuminutowym filmiku gdzie wszystko odbyło się przeciwko botom a nie prawdziwym graczom, którzy w jakikolwiek sposób próbowali by unikać ataku. Co do samego reworku to po wycieku na gamescomie, że mamy sterować tylko jedną eskadrą byłem sceptycznie nastawiony do tego co planuje wg. Początkowo na streamie też nie byłem jakoś wielce zachwycony ale z czasem co raz bardziej mi się ten pomysł podobał. Posiadanie tylko jednej eskadry w powietrzu skończy problem wiecznego spota od CV i co za tym idzie po części też wyrówna różnice między graczami naprzeciwko siebie. DDki dostaną rolę spotera i skończy się płacz, że CV wisi eskadrą i mnie świeci 24/7. Sam bardziej arcadowy system sterowania pasuje do WoWsa bo nie oszukujmy się to co mamy teraz pasuje jak pięść do nosa w stosunku to reszty gry. Jedyne co mnie w tym martwi to fakt, o którym wspominał @lobuzjeden na streamie a mianowicie łatwość z jaką CVka teraz będzie mogła wbijać zalania. Mam nadzieje, że zostanie to jakoś zbalansowane. Usunięcie fighterów to bardzo pozytywna zmiana bo aktualnie walki myśliwców i wszystko związane z strafe'ami i ich reakcjami na polecenia gracza i samo ich rng jest wręcz fatalne. Drugi wielki plus to usunięcie bomb AP czyli chyba największego raka w obecnych CVkach. Ogólnie uważam, że planowane zmiany wyjdą całej klasie na dobre i co najważniejsze zmniejszą różnicę między graczami po przeciwnych stronach. Na streamie wspomnieli, że skillowcy na CV będą mieli możliwości aby outplayować wroga więc jakaś przewaga zostanie i prawidłowo a skończą się sytuacje gdzie wróg robi co chce bo np nie mamy żadnego dobrego AA u siebie albo nasz CV pozwolił aby wróg wytarł nim podłogę. Dodatkowa zmiana działania AA i zapewne co za tym idzie również zmiana wartości i co najważniejsze zmniejszenie roli średniego i długiego zasięgu to jedna z najlepszych zmian jakie wg zaproponowało. @WG_Lumberjack wiesz może czy będą jakieś otwarte testy nowych CV gdzie każdy będzie mógł je przetestować czy tylko wybrana grupa będzie miała dostęp do testów?
×