Jump to content

pothkan

Beta Tester
 • Content count

  384
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5466
 • Clan

  [TF16]

About pothkan

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Insignia
  [TF16]

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.dws.org.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Gdynia
 • Interests
  history (incl. naval, 19-20th centuries)

WG

 • Position
  ---

2 Followers

Recent Profile Visitors

601 profile views
 1. GDYNIA 2018: SPOTKAJMY SIĘ!

  Ja czekam na zdjęcia z piątku, ktoś wiem że robił.
 2. GDYNIA 2018: SPOTKAJMY SIĘ!

  Niestety mogłem być tylko w piątek, ale potwierdzam - było sympatycznie. Dzięki @Radeckij i @Greyshark za inicjatywę. No i ponawiam apel o podpisy!
 3. GDYNIA 2018: SPOTKAJMY SIĘ!

  Ludziska, podpiszcie się na zdjęciach, i niech ktoś wstawi fotki ze spotkania piątkowego (niestety tylko wtedy udało mi się wpaść). Po tak po prawdzie to nie wiem nawet kto był kto, poza gospodarzami oraz Drwalem
 4. Taszkient, IX tier

  W tym slocie - ster.
 5. Dyskusja o reworku CV

  W momencie kiedy odwalasz za darmo robotę, z której ktoś bezpośrednio czerpie profity - przestaje to być wolontariatem. Dwa rozwiązania: 1. dłuższy cooldown (nie ma być "tracenia do zera" samolotów, ale nie widzę przeciwwskazań, aby pomidor który pod rząd szybko wytracił wszystkie eskadry musiał się borykać np. z sytuacją, gdy w 8 minucie ma po 3-4-5 minut czekania na nowe); 2. jakiś karny debuff, np. o samolot mniej w eskadrze za przekroczenie progu wytraconych samolotów (z 2-3 takimi progami).
 6. Dyskusja o reworku CV

  Nadal będzie, tyle że w mniejszej skali. Dwa przykłady: - świecenie DD na capie dla kolegów - koledzy podpalają gdy cel zużyje "erkę" po ataku lotniczym Co zniknie, to "bejtowanie" wrogich samolotów pod sojuszniczą AA.
 7. Dyskusja o reworku CV

  Gra się dzieje z grubsza w realiach II WŚ, gdzie lotnictwo morskie pokazało swoją siłę. Jak dla mnie obecność samolotów dodaje realizmu, i nie mam nic przeciwko obecności lotniskowców - choć rozważyłbym hard cap jeden na jeden.
 8. Dyskusja o reworku CV

  Kilka słów od gracza zupełnie nielotniskowego: DOBRZE: 1. Faktyczna likwidacja pojedynków między lotniskowcami, czyli chyba najbardziej rakotwórczego elementu tej gry, sprowadzającego czasem inne okręty do roli statystów. 2. Spadek roli spotowania przez lotniskowce (zarówno torped, jak i DDków), jeśli CV się będzie chciał uwziąć na DDka, to będzie musiał na to poświęcić całą uwagę. W dłuższej perspektywie mu się to rzadko opłaci. Jasne, pozostają "wardowate" myśliwce, ale to nie przeszkadza (ot, kolejna "no go zone") - upierdliwe było bycie ściganym przez samoloty. 3. Wzrost roli AA okrętów (wt. buildy), być może nawet z jakimś elementem skillu (wybór sektoru, DF? może powrót znaczenia myśliwców pokładowych?). Z ważnym ale, zob. niżej. 4. Wzrost roli wzajemnego wsparcia. Obecnie ataki następują tak szybko, że często nie ma czasu pomóc sojusznikowi - gdy samoloty będą musiały zostać, aby dokonać kolejnych ataków, będzie można kombinować z odganianiem ich. 5. Ogólnie wygląda na to, że się będzie więcej działo, a to zawsze fajne. NIEDOBRZE? 6. Nie podoba mi się ta możliwość "grania" na zalanie, o ile albo nie zmniejszą obrażeń z tego paragrafu, albo nie zbuffują (odnowienie) "erek". 7. Bombardowanie wygląda na niebezpiecznie zbyt łatwe i celne. Może przesadzam. 8. Wspomniane w punkcie 3 "ale" - powinni coś zrobić z permaniszczeniem pelotek, bo skoro CV mają mieć niewyczerpane zapasy samolotów, to zbytnio by je wzmacniało pod koniec bitwy. Plus dochodzą rakiety, które na oko demolują pokład okrutnie. Rozwiązanie - zlikwidować permaniszczenie, niech każdy moduł czy element ma dwa cooldowny, na zwykłe i ciężkie uszkodzenie. Czyli jakiś tam Oerlikon się będzie naprawiać odpowiednio 10 s / minutę, a działo 357 mm - 30 s / 4 minuty. I tak dalej. 9. Wspomniane plotki o możliwości dyonowania lotniskowców. Bardzo na nie, to byłoby OP.
 9. GDYNIA 2018: SPOTKAJMY SIĘ!

  Nie wiem, czy będę w stanie się wyrwać na Hel. Ale na piwo, choć w jeden dzień - potwierdzam.
 10. @Little_Rowboat spotkany (plusiki poszły). Ja planowo () poświęciłem Krakena, aby @baxowaty mógł uzyskać Solo Warriora. Ogólnie zabawna bitwa.
 11. GDYNIA 2018: SPOTKAJMY SIĘ!

  Daleko nie mam...
 12. Kiev – Tier VIII

  Sęk w tym, że optymalny commander build (maksujący dakka) na Kijowa nie zostawia miejsca na CE. Więc możesz jedynie trochę zbić modułem, i masz spota 7,9 km.
 13. Trochę spóźnione (z 2-3 dni temu) i bez skrina, ale spotkana ekipa Łobuzów wt. @UrukSzymon, na mapie Shatter. U nich był Yueyang, Henri IX i coś jeszcze, u nas dwa Hindeny i ja na Yamato. Dostaliśmy łupnia Gwoli czepiania się, @Chrabaszcz_ zaproponował w tym samym poście strimowanie, więc raczej obstawiam nie ściemę, tylko zwyczajną niewiedzę (że widok z replayu zależy od klienta).
 14. Nasze osiągnięcia

  A jak u mnie na replayu koledzy to wykryli, to zostałem wyśmiany i zasypany argumentacją o wyższości przełączania widoku...
 15. Tyle że to nie jest sport. Tylko gra. Dyskwalifikacja (np. roczna, za 1st offence, perm za recydywę) z "kompetitiwów", tzn. CW itd., może także Rankedy - jak najbardziej. Ale z Randomami łagodniej, z miesiąc bana - wystarczyłby (w dodatku do kar "miękkich", jak ww. usunięcie z klanu czy skiepszczona reputacja). Przy recydywie to, co innego - np. sensowną karą byłby wybór, albo rok bana, albo wipe konta, z konwersją płatnej zawartości (okręty premium, kamuflaże) na dublony (w dodatku do posiadanych na koncie). Gratuluję dokładnych statystyk /s. Czy ty na poważnie porównujesz czitowanie w grze do przestępstw? I to takich, za które grozi (słusznie) więzienie? Znajcie proporcje, mocium waćpanowie. PS. Gwoli tematu, @tedkac spotkany na Siemce, ja na MiśJurim, ale późno było i zlamiłem jak ostatnia sierota.
×