Jump to content

Hectorix

Beta Tester
 • Content Сount

  246
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2686
 • Clan

  [TFP]

1 Follower

About Hectorix

 • Rank
  Chief Petty Officer
 • Birthday 07/02/1993
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Poland
 • Interests
  Weaponology

Recent Profile Visitors

434 profile views
 1. Hectorix

  Japoński Krążownik Yoshino X

  Wybacz. Dla mnie to jedno i to samo, tylko w nieco innej formie :D
 2. Hectorix

  Japoński Krążownik Yoshino X

  Ja zacząłbym je nazywać mini pancernikami, bo bardziej je przypominają :D Klasycznym "Big" cruzem pozostanie dla mnie Moskwa lub Henryk
 3. Hectorix

  Na randomach nie da się grać....

  Typowy profil Germańskiego Berserka :D
 4. Hectorix

  Kreml TX BB

  Dziś właśnie oglądałem sobie, jak popłynął sobie na "hura" ze wsparciem Roon'a i w sumie wysolował grupę Yamato, FtG, Shime, Grozo i Salem ostając się na 20% HP i dobił następnie grupę GK + JB jakby była to dziecinna zabawa.
 5. Hectorix

  Prinz Eitel Friedrich

  W sumie trochę szkoda nie wykorzystać 128 mm pomocniczych na Gienku, gdyż maja bardzo duży potencjał na swoim tierze. Z odpowiednim buildem możemy uzyskać niemal skuteczność pomocniczych GK, lecz o mniejszym zasięgu. Mimo to świetnie uzupełniają braki Gienka na krótszym dystansie wraz z torpedami. Co do pomocniczych poniżej VII tieru mam pewne zastrzeżenia. Sterowanie ręczne w prawdzie pomaga i to nawet sporo patrząc na wzrost trafień w porównaniu do automatu, lecz nie daje żadnej przewagi przy ostrzale z obu burt na raz (na VII+ ręczny opłaca się w niemal każdej sytuacji). Tak czy siak grając BB powinieneś unikać sytuacji, gdy masz przeciwnika po obu stronach, aby nie wykorzystali twojej niskiej mobilności i wolnego obrotu dział. Dodatkowo działa montowane pojedynczo wydaja się znacznie celniejsze od ich "sprzężonych" odpowiedników, co na niższych tierach jest bardzo powszechne i nieznacznie zwiększa ich skuteczność. W przypadku Warspite i P.E.F., które posiadają już materiały wideo z nagranymi pomocniczymi w akcji można wyraźnie zauważyć, że 150/152 mm w kazamatach są znacznie celniejsze niż sprzężone 102/105 mm, które rozsiewają pociski dookoła celu. Dodatkowo "100" z penetracją 1/6 nie są w stanie spenetrować większości napotkanych celów, więc bez IFHE służą jedynie do podpalania przeciwnika. Oba pancerniki mogą również uzyskać zasięg pomocniczych wynoszący ~7 km, co jest dość dobrym wynikiem. Warspite nie robiłbym jednak pod pomocnicze, gdyż ich ilość oraz jakość jest niesatysfakcjonująca. Co do modyfikacji systemów celowniczych 1 jest to podstawowy wybór, gdy grasz BB tak, aby unikać walki w zwarciu i nie masz zamiaru użyć swojej pomocniczej. Jest to dość rozsądny wybór, gdyż BB jest łatwym celem, a im bliżej jesteś przeciwnika, tym więcej przeciwników ma cię w swoim zasięgu :D Szczególnie dobrze to widać na scenariuszach, gdy nagle zgarniasz całe aggro od AI starając się wyciągnąć większy DPM z pomocniczych.
 6. Podobno Germańskie 105mm mają wrócić do łask? Pewien sympatyk Bismarck'a bardzo by się z tego powodu ucieszył :D
 7. Witam Ostatnio przeprowadziłem sporo badań i obliczeń dotyczących wszystkich znanych mi pancerników t6, aby wybrać swojego faworyta do grindowania scenariuszy. W porównaniach nie zostali wzięci pod uwagę specjalni kapitanowie, lecz tylko i wyłącznie okręty. Ostatecznie ze wszystkich statystyk podzieliłem je na 3 najważniejsze grupy dla każdego pancernika: Siła ognia artylerii głównej (salwa HE + AP, przeładowanie) Przeżywalność (opancerzenie, HP, potencjał naprawczy) Siła ognia artylerii przeciwlotniczej (zasięg, DPS) - przydatne na niektórych operacjach Pancerniki, które wzięły udział w porównaniu: Arizona - USA PBB6 Bayern - Niemcy BB6 Dunkierque - Francja PBB6 Fuso - Japonia BB6 Izmaił - ZSRR BB6 Mutsu - Japonia PBB6 New Mexico - USA BB6 Normandie - Francja BB6 Prinz Eitel Friedrich - Niemcy PBB6 Queen Elizabeth - Zjednoczone Królestwo BB6 Warspite - Zjednoczone Królestwo PBB6 West Wirginia 41" - USA PBB6 Rezultaty: Uniwersalność = ( Siła ognia + Przeżywalność + Obrona plot. / 2 ) / 3 Podsumowanie: Fuso, New Mexico i Izmail wyraźnie dominują nad pozostałymi pancernikami, Najbardziej uniwersalnym okrętem wydaje się Fuso, jeżeli nie weźmiemy wartości AA głęboko do serca, Pod względem siły ognia artylerii głównej Fuso nie ma sobie równych, Okrętem posiadającym najlepszą przeżywalność jest New Mexico, o ile nie będziemy grali bardzo agresywnie. Izmail i Fuso lepiej radzą sobie w bardziej dynamicznej rozgrywce, Fuso najlepiej sprawdzi się w misjach, gdzie nie musimy walczyć z wrogim lotnictwem, New Mexico lepiej sprawdzi się w operacjach, gdzie nęka nas lotnictwo przeciwnika, Izmail posiada najlepsze parametry ofensywne kosztem przeżywalności, Wyniki: Według mnie P.E.F. posiada efektywniejsze AA od QE biorąc pod uwagę zarówno DPS i zasięg, Izmaił posiada bardzo silne AA, lecz o krótszym zasięgu, co nie zawsze pozwala wykorzystać ich pełną efektywność, New Mexico posiada bardzo słabe opancerzenie przeciwko HE, lecz nadrabia to ilością HP i siłą grup naprawczych, Wbrew pozorom opancerzenie na tym tierze nie ma większego znaczenia. Każdy z tych okrętów zgania srogie lanie od HE i AP, Na T6 ciężko jest wykorzystać pełen potencjał artylerii pomocniczej, więc nie uwzględniłem jej w obliczaniu siły ognia, Zapraszam do komentowania!
 8. Hectorix

  Normandie. VI tier

  Był to jeden z moich kandydatów na zastępce Fuso lub New Mexico do robienia Operacji VI, lecz ostateczne statystyki przesądziły o jego przeciętności.
 9. Hectorix

  Sinop VII tier

  Wszystko da się zrobić pod pomocnicza. Pytanie brzmi: "Ile korzyści przyniesie to tobie i twojej drużynie?" :D
 10. Hectorix

  Prinz Eitel Friedrich

  Wargaming śmieje się swoim klientom w twarz sprzedając pasjonatom Mercedesa klepanego przez Rosjan. Na jego miejsce obecnie wpakowałbym Szarego, gdyż na swoim tierze raczej nic nie zaprezentuje.
 11. Hectorix

  Prinz Eitel Friedrich

  W sumie to jedyny BB, którego żałuje, że ominął mnie event na jego wyfarmienie :D Brakuje mi dobrego BB na scenariusze VI :/
 12. Hectorix

  Scharnhorst (Tier: VII) Premium

  Dziś trochę popływałem szarym. Chyba z 2x czyściłem monitor, bo nie mogłem uwierzyć w rozrzut dział głównych xD Ostatecznie dobiło mnie to, że z odległości 6km nie trafiłem w Missouri ustawionej do mnie burtą. Teraz mogę z pełną świadomością i powagą powiedzieć, że coś jest k**** nie tak :/
 13. Hectorix

  Scharnhorst (Tier: VII) Premium

  To niech praktykują to na ruskich serwerach. My domagamy się "Mięskich" Niemieckich Okrętów :D
×