Jump to content

malahaj1

Beta Tester
 • Content count

  90
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2604
 • Clan

  [IMPR0]

About malahaj1

 • Rank
  Leading Rate
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
 • Location
  Południwe skrzydło, Blok C, izolatka nr 2
 • Interests
  Przemoc, zło, walki uliczne, mleczko, tłumienie zamieszek, czekolada. Najpełniej nadziewana, albo z orzechami.

Recent Profile Visitors

419 profile views
 1. Dyskusja ogólna

  Potwierdzam. Taż tak mam. Nie wiem czy to błąd, czy zamierzone działanie, ale stara opcja był zdecydowanie lepsza.
 2. Też raz dostałem. Wywaliło mi jakieś tło, powiedziało że już takie mam i wpadło 15k kredek. Zawsze coś.
 3. Dyskusja o balansie CVek

  Nie, wina leży po stronie źle zbalansowanej/zaprojektowanej klasy. Nikt nie ma obowiązku być filetem, aby móc grac w pikselowe stateczki. Jeśli jest słaby to przegra z lepszym i to normalne. Nienormalne jest to, że wynik pojedynku tych dwóch graczy, ustawia bitwę pozostałym 22. Prawidłowo powinno być tak, że fiolet na CV rozwalił pomidora na CV i pomógł drużynie wygrać w takim samym stopniu, jak inny fiolet na BB, który rozwalił innego pomidora na BB.
 4. czy zmiany w lotniskowcach sie wam podobajom

  Gołe baby podobajom mi sie bardziej. Zazwyczaj.
 5. Dyskusja o balansie CVek

  W ramach trendu myślowego obecnego w temacie proponuje, aby poprawić ogólny balans oczywiście, aby nikt kto nie ma ogólnego 60% WR nie mógł w ogóle wejść na randoma. Jak już szaleć z tym "balansem" to szaleć. Względnie, aby nikt przypadkowy się przez sito nie przedostał, proponuje wprowadzić oficjalny egzamin na fioletowego unicuma, bez którego nie dałoby się wejść do bitwy, a co! :P Jeżeli obecność JEDNEGO słabego gracza na danej klasie w drużynie, potrafi tak bardzo obniżyć jej szanse na zwycięstwo, to jest wina klasy (balansu) a nie gracza.
 6. Potwierdzam. Nawet udało mi się zatopić kolegę. Widzę sporo frustracji. Zalecam dłużą przerwę, aby zapomnieć o tym co boli a zatęsknić za tym co przyciąga. Bitwa, jak bitwa, nic specjalne ale fajnie było spotkać znaną z forum personę. Plusik poszedł. :)
 7. Dyskusja o balansie CVek

  W grach WG nie będzie losowań opartych na skillu (na randomach przynajmniej). Nie i koniec. Dlaczego, było gdzieś o tym mówione. Nie chce mi się szukać, nie jest też pewny, czy nie było to na forum WoTa. Pomysły tego rodzaju można odrzuci z buta. Nie dlatego, że się nie da, bo pewnie się da. Dlatego, że firma zwyczajnie tego nie chce. Pomysł z cyku "zablokujmy dostęp do czegoś tam, dopóki gracz nie będzie odpowiednio dobry" też można włożyć między bajki. Przy takim systemie, komu chciałoby się kupować gold, przetapiać na free expa i brać te dyszki? Nie muszę tłumaczyć, dlaczego to kiepskie rozwiązanie z punktu widzenia WG. Ograniczenie zakupu premek? To był żart jak rozumiem? IMO nie da się rozmawiać o zmianie w balansie CV, bez ruszania tematu ich potencjału, bo właśnie on jest jedną z rzeczy, które powodują konieczność rebalansu tej klasy. Jednocześnie w chwili obecnej jest mała grupa bardzo dobrych graczy, którzy grają lotniskami i zmian nie chcą, co można było przeczytać w innym temacie. Każda propozycja, która sprawi, że: - gra CV stanie się łatwiejsza, przede wszystkim dla nowych (również nowych w tej klasie) i "zwykłych" graczy, - zmniejszy wpływ skilla na skuteczność gry tą klasą, sprawiając, że wspominana wielokrotnie sytuacja z fioletem w przeciwnej drużynie i warzywem w naszej nie będzie aż tak dokuczliwa, - ogólny, potencjalny wpływ na bitwę CV stanie się mniejszy, - sam klasa stanie się popularniejsza, przede wszystkim wśród przeciętnych graczy (bo - uwaga, uwaga! - oni stanowią większość i to tak naprawdę dla nich i pod nich powinna być robiona gra), spotka się z krytyką i postawą z gatunku "poprawcie interfejs, inne pomniejsze błędy i dobrze jest jak jest". Konkretnych pomysłów na zmiany w graniu lotniskami jest sporo. W tym i innych tematach. IMO ważniejsze jest jednak określanie jakie efekt mają dać te zmiany.
 8. 2018 - rok lotniskowców

  Co jak widać cały czas czyni :P
 9. 2018 - rok lotniskowców

  Innymi słowy jesteśmy elitą i chcemy, aby tak pozostało a nie plebs pchał się nam nam na salony :P Jeśli jakaś klasa jest tak mało grywalna - i to pomimo swej potencjalnej potęgi -, że gra nią znikomy procent graczy, to jest oczywiste, że coś jest z nią nie tak. Zabawne jest to, że odkąd jestem na tym forum, to wszyscy jadą równo po BBekach, zarówno jako po klasie jak i po graczach, jako zarzut przedstawiając m.in. to, że "są za łatwe" i dlatego jest ich tak dużo. Nie widzisz tu pewnej zależności? Stan CV w grze, to nie jest tylko kwestia opinii ich kapitanów (bo w końcu ilu Was jest, aby się tym przejmować :P), to nawet nie kwestia tego, co pozostali gracze o nich sądzą. CV stanowią cześć balansu miedzy wszystkim klasami w grze i obecna sytuacja z zalewem BB, bezpośrednio się z nimi wiąże. CV miał/powinien być kontrą na BB - nie jest. Jest za to kontrą na niszczyciele, które mają wiecznego spota. A na co miały być kontrą niszczyciele? Moje porównanie z artą z Wota jest jak najbardziej trafne, bo nie chodziło mi o poziom rozgrywki - tu mamy dwa przeciwne bieguny. Arta w WOTcie wzbudza hejt odkąd pamiętam, ale jednocześnie jak klasą tak łatwą (a kiedyś była jeszcze maga potężna), że pula graczy na arcie jest na tyle duża, że WG nie może jej od tak wywalić z gry, pomimo tego, że jakby zrobiło na to zbiórkę, to pewnie byłoby to ich interes życia. Z CV nie będzie takiego problemu i te kilka kupionych przez graczy premek tu nic nie zmienia, bo WG nie musi za nie nic oddawać, bo nie zmieniają okrętów jako takich, tylko cała klasę. Teraz coś tam niby próbują zrobić, ale jest to tak niemrawe i takie "made in WG", że nie sposób wiązać z tym jakiś większych nadziei.
 10. 2018 - rok lotniskowców

  W skrócie: tobie podoba się jak jest, więc chcesz aby zostało po staremu, mnie nie podoba się obecny stan rzeczy, dlatego chce zmian. IMO statystki i liczby w jasny sposób pokazują, czy teraz faktycznie jest "prawie ok". Nie umniejszam tu też roli błędów interfejsu, ale aby owe błędy odczuwać to najpierw trzeba CV grać. Poza tym, jak błędy interfejsu przekładają się na sytuacje drużyny, która walczy z fioletowym CV po swojej stronie mając pomidora? Spierał się z twoim doświadczaniem nie będę, uważam natomiast, że twierdzenie, że potencjał CV jest porównywalny do innych klas, jest co najmniej dyskusyjne i mające mało wspólnego z rzeczywistością. Argumenty już padły, nie widzę sensu powtarzać. Patrzysz na grę ze swojego punktu widzenia a ogół graczy nie musi się tu nawet wypowiadać, aby wyrazić swoja opinię. Liczba grających regularnie CV mówi sama za siebie. Osobiście uważam, że WG nie zrobi z CV nic, albo prawie nic. Nie ukierunkują lotnisk na kontrowanie BBeków, bo to byłby nerf BBeków. Nie zmienią mechaniki spota, bo to ułatwi życie niszczycielom, co pośrednio też będzie nerfem BBeków. Efekt będzie taki, że kiedyś wycofają te klasę z gry (całkowicie, albo ześlą ją na coopy, operacje i inne takie), bo hejt pozostanie a kapitanów CV nie ma tyle, co graczy na arcie w WoTcie i będą mogli to zrobić bez ryzyka strat finansowych. Swoja drogę przypomina to ostatni flejm o BBekach i rzucone przez kogoś stwierdzenie, że jemu dobrze gra się BBekami, więc balans jest najlepszy z możliwych. Ktoś sobie to nawet w podpis dał :P No, czyli BB są "w zasadzie ok", CV są "w zasadzie ok", więc pewnie pozostałe klasy też są "w zasadzie ok" to o co wam wszystkim w ogóle chodzi? :D
 11. 2018 - rok lotniskowców

  Widziałeś gdzieś porządny poradnik do grania BB made in WG? Ilu ludzie w ogóle ogląda jakieś poradniki? I co, z tego powodu mają nie grać? Granie CV jest inne, to fakt, ale to oznacza tylko tyle, że inne czynniki powinny niwelować ten "feler", aby klasa byłą mimo to popularna. Tym czasem teraz granie CV jest po prostu trudne i to odstrasza ludzi, a tak być nie powinno. Fioletom to odpowiada, ale nie dla nich jest ta gra. Nie chodzi o samo zwiększanie losowości - to tylko narzędzie, jedno z wielu, którymi można się posłużyć. Chodzi o to, aby dysproporcja między filetem a pomidorem był mniejsza niż teraz - docelowo porównywalna do innych klas. Chodzi o to, aby gra lotniskiem była łatwiejsza a przez to przystępniejsza dla większej liczby graczy. Chodzi w końcu o to, aby lotniskiem grało się przyjemnie, ale CV nie miał takiego potencjału jak teraz. Na samym zaś końcu chodzi o ogólny balans i kształt gry jako takiej, na którą CV, samą swoją obecnością mają ogromny wpływ.
 12. 2018 - rok lotniskowców

  O tym jak bardzo obecny stan CV jest "mniej więcej OK" świadczy ich ilość na serwerze i fakt, że jak WG wywalił je z klanówek, czyli jakby nie patrzeć endgamu, to nikogo to w gruncie rzeczy nie wzruszyło. A twoje pytanie pozwolę sobie odwrócić. Dlaczego, skoro wszystko jest mniej więcej ok, to CV są z jednej strony klasą wymierającą, z drugiej znienawidzą prawie tak, jak arta w WoT a z trzeciej wykluczaną przez WG z klanówek, bo "są za mocne, mało kto nimi gra a jak już tyko bardzo dobrzy gracze"? To, że bardzo małej, wyspecjalizowanej w tej klasie grupie graczy obecna sytuacja odpowiada, to nie znaczy, że jest ona "mniej więcej ok". Ludzie "głosują nogami" i jak widać CV są omijane z daleka i to pomimo ich ewidentnego potencjału wpływania na wynik bitwy, więc nic "mniej więcej ok" z tą klasą nie jest.
 13. 2018 - rok lotniskowców

  Tak nieśmiało zapytam, czy to ma być argument za zachwianiem obecnego kształtu CV?
×