Jump to content

Renwor

Beta Tester
 • Content Сount

  32
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  1131
 • Clan

  [BOB-R]

About Renwor

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

263 profile views
 1. Renwor

  server interruptions, 19h

  Ok, so there is no point in buying containers when I am not permitted to open them. Thank you WG for caring about me and stoping me from spending more money. Very thoughtful of you.
 2. Renwor

  V Genova

  Hele, ono se tu smí říct, že Genoa je plečka? Byť to není pozitivní? Se v těch pravidlech fóra nějak ztrácím. Přitom jsem si připravil pozitivní hodnocení (podotýkám, že Genovu naštěstí nemám) : Jsem rád, že je Genova ve hře a doufám že si ji pořídí spoustu hráčů, vždy když ji vidím v červeném týmu zvedá mi to náladu, zlepšuje můj pocit ze hry, těším se na splnění další mise na citadelování. Jenom prosím, Genova potřebuje nutně buff, potřebuje více HP, obvykle totiž vydrží jen tak tři citadely a pak si musím hledat jiný objekt zájmu, což je škoda, PS: Tak ono to, že zhruba polovina lidí má podprůměrnou inteligenci je jaksi statistický fakt, platí to pro každou civilizaci, i u Vulkánců, to by nás děsit nemělo. Dokonce, pokud má civilizace velké % vysoce nadprůměrně inteligentních jedinců, je pravděpodobné, že podprůměrnou inteligenci bude mít víc jak polovina populace. Ale bonmot je to pěkný.
 3. Renwor

  Genova - Fix that ship or refund

  I believe it's a little late for that. By this time anybody who saw Genova in the battle doesn't want to be the one commanding it. But as a target drone it's priceless
 4. Renwor

  Italian cruisers are intentionally that bad?

  Given that mostly everybody gets them for free from crates, it's practically unavoidable, for a starting player like me, it means that in adition to my tier V fleet which I earned, I get for example tier VII really mediocre heavy cruiser, with not good enough captain, guns, ammo, armor, range to get early experience how the gameplay looks at higher tiers? Sounds ... encouraging? So the whole question is, if i gather enough balls to sell them immediately to avoid frustration. Who I am kidding, of course i am gonna play them ... real bad.
 5. Ok, I am one of the minority (non UK) who actually (re)started the Wows campaign thinking I will drive King George V and show them ( ok, I actually thought "Duke of York" but at the time I had not studied the tech trees ). The other ones were Ajax, Exeter, Graff Spee (gues why: la Platta Tribal destroyers and then Le Triomphant because reasons. After being introduced to tech trees I had to reevaluate those goals a bit. I became a fan of kriegsmarine (in game, not by superstition) : T-22 destroyer and battleships, those secondaries :)
 6. Renwor

  tokens-italian

  30 000 battles and that oriented in game sormy? Thank you, I feel much less like a noob stumbling around the game events trying to find some order.
×