Jump to content

Revanche25

Beta Tester
 • Content Сount

  140
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

 • Clan

  [IMPR0]

About Revanche25

 • Rank
  Petty Officer
 • Birthday 12/25/1986
 • Insignia
  [IMPR0]

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Terra

Recent Profile Visitors

405 profile views
 1. Revanche25

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Czy były jakieś zmiany w opancerzeniu pokładów CV, jak zazwyczaj Minotaurem robiłem mielonkę tak teraz same rykoszety przy pociskach spadających z góry na pokład.
 2. No z kapitanem rzeczywiście za darmo, co nie zmienia faktu że WG zdjęło z trzeciego slotu moduł na +20 zasięgu AA przerobiło go na +2 do ilości eksplozji AA średniego i dalekiego zasięgu i ani modułu ani $ za zdjęte moduły, a nowe to bagatela tylko 500 k razy 40 okrętów to tylko 20 m w plecy. Posiadaczy Hooda WG też przerobiło na Rozbiciu/Defensywnym ogniu AA z x25 na x1, Kidda z x4 na x2, Atlanta/Flint z x3 na x1. Średnie i krótkie AA teraz jest guano warte jak samoloty torpedowe praktycznie nie muszą się na tyle zbliżyć pakując torpedy z przedziale 8-5 km. Dalekie AA na na Atlancie liczba eksplozji bez modułu na trzecim slocie 5, no normalnie WG samych geniuszy zatrudnia, 7 wież przy strzelaniu na burtę razy dwa działa wychodzi 14 eksplozji no ale według specjalistów to 5, średnie AA 3 stanowiska na burtę razy 4 działka według WG to 1. Jak na razie na Minotaurze zrobionym pod full AA monster straciłem 6 punków, na samym dalekim AA straciłem bez modułu AA1 300 m zasięgu z 7,2 km na 6,9 km a po zmianach module AA z 1,74 km, kosztem dwóch dodatkowych eksplozji co mi daje 8 przy 10 działach dalekiego zasięgu na burtę. Granie pod drużynowe AA obecnie nie ma sensu jeśli WG szybko nie naniesie poprawek, ale raczej na to bym nie liczył wszak nawet chodząca po klawiaturze mucha musi dać sobie radę przy grze na CV. PS. 44smok czy czasem Strzelec wyborowy który dodaje % do obrotu dział nie był by lepszym wyborem do czasu przestawienia sektora AA czy tylko WG ma na to inne stanowisko i bonus musi być pod Ręcznym sterowaniem AA.
 3. No co ty myślałeś że WG nie będzie chciało zarobić na resecie perków i wymianie modułów, miałem zrobione Kidda, Atlante i parę CL RN pod full AA a teraz mogę sobie je sprzedać bo są guano warte. No ale teraz nawet małpa z zespołem Downa będzie rozwalać CV dotychczas nie do ruszenia dla CV okręty. PS. Panie czerwony, nad pobudliwy osobniku - W Japonii odkryto drugą na świecie małpę z zespołem Downa.
 4. Revanche25

  Klub Kolekcjonerów

  Dobra przyznać się kto ma naszywkę za 150.
 5. Revanche25

  Klub Kolekcjonerów

  Drwalu podziel się pomysłem z kolegami od WoTa.
 6. Komuś w WG się coś nie pomyliło na podstawie tego ciężkiego krążownika a konkretnie typu York powstały lekkie krążowniki typ Leander. Exeter powinien być na VI tierze.
 7. Niestety ten język jest zarezerwowany dla Watykanu, który do gry WG ma dodać zaraz po radzieckich CV ale i tak najlepsze okręty będą w drzewku Republik Kupieckich +500% do zarobku.
 8. Ad.1 Pan Asia dostała chyba najlepszą możliwą banderę, która mogła zjednoczyć chińczyków kontynentalnych (Chińska Republikę Ludową) i wyspiarzy (Chińską Republikę Demokratyczną/Republikę Chińską/Tajwan) ale też i inne narody Azji wschodniej i południowo-wschodniej, których dynastie panujące jak i elity rządzące były powiązane z chińskim dworem cesarskim na którego fladze widniał smok jak i ulegały chińskim wpływom kulturalnym. Bandery narodowe jak najbardziej są do wyboru o czym raczył wspomnieć Firkines, bardziej graczom zależało by na opcji by przeciwnicy widzieli ich wybór a nie standard dla drzewka. Wspólnota nawiązując do Wspólnoty Narodów zrzeszającej niepodległe kraje, z których większość była w ubiegłych wiekach częścią brytyjskiego imperium kolonialnego i miała status dominium imperium, ma jak najbardziej poprawna flagę choć ta w użyciu jest dopiero od 1973 r. Oprócz modyfikacji pod użytkownika i prefiksu przy nazwie okrętu, ciężko było rozróżnić okręty Zjednoczonego Królestwa od okrętów Kanadyjskich, Australijskich, Nowo Zelandzkich, Związku Południowo Afrykańskiego czy Indii Brytyjskich, ponieważ na wszystkich do ponad połowy XX w. stosowano tą samą banderę wojenną. Pierwszym państwem Commonwealth, które zrezygnowało z brytyjskiego White Ensign a właściwie go zmieniło w 1946 r. na narodowy był ZPA, drugie były Indie w 1950 r., po tym była Kanada, która wymieniła w 1965 r. banderę wojenną na Klonowego liścia na czerwono-biało-czerwonym polu. W 1967 r. Australia wymieniła White Ensign na odwrócona kolorystykę flagi narodowej, a w 1968 r. podobnie postąpiła marynarka wojenna Nowej Zelandii. Ad.2 Da to się rozwiązać, a nawet już jest w drzewku Commonwealth, tylko tam wszyscy po angielsku ale i to nie powinno być problemem, dowódca będzie gaworzyć językiem większości a jako że Polacy służyli w KuKK i piastowali nawet wysokie stanowiska to Pan Europejczycy powinni gaworzyć po Polsku.
 9. Revanche25

  HMCS Haida(tier VII Commonwealth)

  Dobra po testowałem branie wydłużonego sonaru nie ma z grubsza sensu jeśli też nie zainwestujemy w Czujność (2,13 km to mało do wykonania manewru jak idzie ławica torped (szczególnie szybkich) a Haida bez Modyfikacji napędu 2 wolno się zbiera - bynajmniej moja może jakiś wybrakowany egzemplarz trafił), wydłużony dym 117 s sonar bez modułu 180 s, dym się szybciej skończy (przydał by się dłuższy bazowy lub krótsze przeładowanie co możemy też osiągnąć w dwa sposoby perkami Wszechstronnością i Adrenalina lub sama Adrenaliną) a taki Gaede z wydłużonym czasem sonaru jest wstanie nas pobijać na poczekaniu jak my będziemy pływać zadymieni na 1/4 z sonarem - ogólnie powinniśmy unikać wszystkiego co ma niemiecki sonar jeśli nie mamy odpowiednio wymaksowanego kapitana - zabawa zaczyna się od 10 punktowego kapitana z kamuflażem. W pojedynku z Błyskom wszystko zależy od tego kto pierwszy zacznie celnie trafiać i kto ma Eksperta w przeżywalności oraz kto pierwszy odpuści w krytycznie dogodnym dla niego momencie, tu Błyska ma przewagę w prędkości ucieczki jak i dzięki statecznej chmurze która stanowi ścianę dla przeciwnika - Haida uciekając zasłania jedynie swój tył przy manewrach bez Eksperta w zasłonie dymnej są takie momenty że unikając pocisków (kręcąc rufą) ujawniamy swoja pozycję. Haida ma wysoki i szeroki dziób, bardzo zbiera przez to z AP szczególnie od BB, walcząc na blisko z DD na capie pamiętajmy o zaznaczaniu przeciwnika CTRL, po walce należny pamiętać o wciśnięciu P co by nasze 5 km plotki nas za wcześnie nie zdradzały.
 10. Revanche25

  HMCS Haida(tier VII Commonwealth)

  Lubie kulturalne dyskusje. Koncepcja ciekawa i do po testowania w praktyce.
 11. Revanche25

  HMCS Haida(tier VII Commonwealth)

  Nie powiedział bym, mi osobiście przypomina to amerykańską z Beta Testów. Jeśli ktoś potrafił grać Kiddem zrobionym pod full AA na ~14,5 km tu nie będzie miał problemu z opanowaniem dział. Jeśli WG czegoś nie zrobi z radarami to tak to się skończy, że DD będą wykorzystywać przewagę swojego spota do ostrzeliwania się z dystansu z radarami z poza ich radaru i nad wysepkami. Przy tak słabej prędkości branie modułu na wydłużenie hyro nie wiele mu da (to nie niemiecki DD) choćby w konfrontacji z Z-39, który ma przewagę 1,32 km w wykrywaniu sonarem Haida w walce o capa będzie mieć problem jeśli Niemiec się wcześniej zadymi. Osobiście mam trzy typy rozkładu umiejętności na kapitanie 1 pod wykrywanie przeciwników, dwie pod pojedynki z innymi DD na capach 2, pryczy 3 skoncentrowana jest na jak największej redukcji przeładowania.
 12. Revanche25

  HMCS Haida(tier VII Commonwealth)

  Przede wszystkim nie jest to Gadjah Mada a tym bardziej nasza Błyska i nienależny nim tak grać. Haida to rasowy Gunbot, pomimo że ma 119,38 mm to jednak AP są typowo brytyjskie i potrafią karać równo tierowe i niższych poziomów krążowniki (martwi tylko 5% szansy na podpałkę przy 8% na Gadjah Mada, która korzysta z tych samych dział). Wystrzeliwane pojedynczo torpedy (tylko o 2 mniej niż Błyska) na bliski dystans potrafią wkurzyć bardzo przeciwnika nawet używającego sonaru, bo nie da ich się wymanewrować jeśli odpowiednio zostały wypuszczone. Warto tu brać na kapitanie Eksperta w zasłonie dymnej, ciut większy przemieszczający się dymek i nieobeznani gracze myślą że to albo Perth albo Huanghe. Sonda jeśli ktoś używa kapitana z Pertha dużo słabsza i Czujność nie będzie dawać takiej przewagi jak na australijskim CL, czy niemieckich równo tierowych statkach, w grze w dywizjonie te 0,5 km przy niekorzystnym losowaniu i sporej ilości Panazjatyckich DD może choć nie musi uratować trochę HP drużyny - ogólnie lepiej na tym poziomie wybrać najpierw Nadzorcę by mieć 4 dymki i dopałki a następnie Podstawowy trening artyleryjski - -10% do przeładowania dział w pojedynku z innymi DD na capie robi swoje, jeśli ktoś lubi torpedować z niewidki powinien się zastanowić nad Ekspertem uzbrojeniu torpedowym choć osobiście uważam że nie warto. Z Zaawansowanym treningiem artyleryjskim zasięg dział 14,4 km co daje drugi najdalszy zasięg na DD premium VII tieru - 15,5 może mieć Sims - przy losowaniu na VIII+ ułatwi to strzelanie się z radzieckimi CA/CL, nie mamy tu francuskich 139 z Alige więc z IFHE niewiele zyskamy. Ze specjalnych modułów najbardziej pożądanym i przydatnym jest Modyfikacja doładowania silnika 1 wydłużająca nam do 3 min dopałkę. Zanim kupicie zastanówcie czy jest wam koniecznie potrzebny - szkolić tym będziecie co najwyżej wzajemnie kapitana z Vampire ewentualnie Pertha.
 13. Revanche25

  Spotkanie ze społecznością w PL - ANKIETA

  Już nie taki polski i nie taki tani. Hel spoko miejsce ale jeśli to mam być nawiązanie do 100-lecia to prędzej Puck (choć to dobre miejsce za dwa lata na 100-lenie zaślubin Polski z Morzem). A co jest ciekawego do zwiedzana w Radomiu oprócz portu lotniczego i aresztu KGP?
 14. Revanche25

  Spotkanie ze społecznością w PL - ANKIETA

  Żeby wszyscy mieli równą drogę to może miejscowość Piątek pod Łodzią same centrum Polski, z drugiej strony pierwszym polskim portem wojennym był Modli to może Nowy Dwór Mazowiecki maja lotnisko.
 15. Revanche25

  Kronstadt IXT

×