Jump to content

Thorgerder

Players
 • Content Сount

  361
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  8583
 • Clan

  [GLORY]

About Thorgerder

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

428 profile views
 1. Thorgerder

  Strzelanie z dymu?!

  Jak będzie się jeszcze mógł przenosić w czasie to biere :)
 2. A nawet z działami 380 mm -projekty pancerników obrony wybrzeża. Bo się okazało, że Japończycy budują krążowniki szybsze, lepiej uzbrojone i opancerzone niż konstrukcje innych sygnatariuszy traktatu waszyngtońskiego i pozostałe kraje też chciały mieć takie, tyle że Japończycy oszukiwali na wyporności.
 3. up. Jeszcze spokojnie można wcisnąć linię krążowników plot, dało by radę 2 linię pancerników, lotniskowców i niszczycieli. btw. Audacious jest 2 razy - w linii lotnisk i krążowników liniowych.
 4. Thorgerder

  Polskie drzewko w Wowsie

  Jak zacząłem zaglądać na forum wot-a gdzieś ok. roku 2012, moją uwagę zwrócił temat dot. propozycji polskiego drzewka. Minęło 6 lat, polskie drzewko zostało dodane, więc polskie drzewko w wows też zostanie dodane. Kiedyś, za parę lat.
 5. Thorgerder

  Kronshtadt to celny okręt czy jednak rozrzutnik?

  Kronsztad to bardzo specyficzny okręt, o bardzo specyficznym uzbrojeniu i po prostu jednemu może się nim grać dobrze, a innemu źle. Mam i potwierdzam, działa są dość kapryśne. Z jednej strony zdarza się wbijać cytadele nawet w pancerniki X tieru, a z drugiej czasem zadawać żenująco niskie obrażenia.
 6. Thorgerder

  Dlaczego [edytowano] graja w gry taktyczne ?

  Tak jak ktoś jest debilem, to z reguły nie wie że jest debilem, myśli że wszystko jest ok. Taki jest urok wszystkich gier on line, że każdy (głupi) może w nie grać, lecz nie każdy potrafi.
 7. Thorgerder

  Stalingrad - "Pleb" vs Unicum

  Przecież to tylko kwestia czasu, kiedy będzie można kupić stal za rl kasę. To samo dotyczy wszystkich okrętów niedostępnych obecnie do kupienia za rl kasę, czy złoto. To tylko kwestia czasu, aż będą wchodzić okręty z przypiętą łatką OP, jak np. defender w wocie, udostępniane do kupienia raz na jakiś czas, żeby robić apetyt tym co go nie mają. I do tego maratony na okręty, jak w wocie - możesz mieć okręt za darmo, ale musisz grać przez kilka godzin dziennie, codziennie przez kilkanaście dni, albo wydać kasę i kupić po zniżce.
 8. Thorgerder

  Dylemat dot. wyboru okrętu za free expa.

  Ruscy w przeciwieństwie do większości krajów nie dzielili krążowników na lekkie i ciężkie w rozumieniu podziału wywodzącego się z traktatów waszyngtońskiego i londyńskiego (działa do 155 mm - lekkie, powyżej ciężkie). Dopiero okręty typu Kronsztad i Stalingrad zaczęto określać mianem tjażołyje kriejsera - ciężkie krążowniki. Generalnie pomimo podobnej koncepcji wielkie krążowniki to jednak trochę inna klasa okrętów niż krążowniki liniowe. Co do tematu. Ilość zebranego wolnego expa i węgla zbliża się u mnie do wartości umożliwiających zakup jakiś okrętów i nie wiem kupić coś teraz, czy czekać. Może (na święta?) pojawi się coś lepszego.
 9. Czyli jednak Austro- Węgrzy w drzewku niemieckim, a nie europejskim.
 10. Nagato przetrwał wybuch bomby atomowej, a Mutsu wyleciał w powietrze stojąc na redzie portu.
 11. Thorgerder

  Yamato w San Francisco

  Serial całkiem niezły też oglądam, a książkę przeczytam ponownie przy jakiejś okazji.
 12. Thorgerder

  Yamato w San Francisco

  Zdaje się że w książce był wzmiankowany lotniskowiec Shokaku, nie pamiętam dokładnie czytałem to z 10+ lat temu.
 13. U booty miały w czasie kampanii norweskiej bardzo dużo okazji do ataku na jednostki aliantów. Na szczęście (dla aliantów, dla Niemców niestety) Niemcy mieli problemy z zapalnikami magnetycznymi torped, zresztą układ regulujący zanurzenie i zapalniki kontaktowe też nie działały zbyt dobrze. Do tego trudne warunki operacyjne, nie najlepsze wyszkolenie, taktyka, głupie błędy i zwykły pech. Gdyby nie te problemy alianci ponieśli by bardzo duże straty. Do Warspite strzelało kilka U bootów, żadna torpeda nie trafiła.
 14. Autor tego artykułu zapomniał o jednym krążowniku Reina Victoria Eugenia/República/Navarra (nazwy jakie nosił okręt kolejno w czasach monarchii, republiki i po przejęciu przez siły Franco). W połowie lat 30 - tych okręt był już przestarzały, zużyty i został wycofany do rezerwy, ale podczas wojny domowej postanowiono wyremontować i zmodernizować okręt, wzmacniając siły morskie frankistów.
 15. WG nie promuje w wows swojego kraju, jakoś nie widać jeszcze w grze okrętów białoruskich. Inna sprawa, że docelowy rynek dla WG to kraje byłego ZSRR. Weź pod uwagę ile czekaliśmy na okręty Royal Navy - drugiej najpotężniejszej marynarki świata, a jakie okręty jakich nacji zostały dodane wcześniej. A to że spora część okrętów to projekty, to wynik nie do końca przemyślanej koncepcji drzewek USA i Japonii. Ot po prostu inne kraje nigdy nie zbudowały okrętów nadających się na najwyższe tiery. Generalnie z IX i X tieru dało by radę bez szkody dla gry ( i po usunięciu projektów wymyślonych przez WG) zrobić jeden tier i w to miejsce dodać jakiś tier gdzieś między obecnym III a V tierem i bez większych problemów znalazły by się w 100% historyczne okręty dla praktycznie każdego drzewka.
×