Jump to content

Thorgerder

Players
 • Content Сount

  396
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  11728
 • Clan

  [GLORY]

About Thorgerder

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

585 profile views
 1. Thorgerder

  Karma system +/-

  System karmy jest bez sensu, gdyż ludzie nie używają go zgodnie z zamysłem WG. Spora część graczy pewnie nie wie, że coś takiego istnieje, reszta używa raczej jako rodzaj zemsty/represji. Ktoś zagra bardzo dobrze, to rzadko kiedy zostanie doceniony pochwałą, już prędzej dostanie raport za to że jest zbyt dobry (w mniemaniu co niektórych, jak ktoś jest dobry to jest cheaterem), z drugiej strony jak ktoś gra bardzo słabo, to nawet jeżeli dostanie raporty, to nawet tego nie zauważy, bo i tak ma karme 0, a nie ma ujemnych wartości. Zupełnie jak w życiu. Zrobisz coś 100 razy dobrze i nikt nawet nie podziękuję, zrobisz raz coś źle i od razu fala krytyki. Jak odnosisz sukcesy w życiu, to na pewno oszukujesz.
 2. Thorgerder

  Szwedzkie drzewko czy Europejskie !?

  Hiszpania otrzymała w czasie wojny domowej, czyli jeszcze przed drugą wojną światową 4 włoskie niszczyciele. Uwzględniając okręty powojenne, okręty budowane w innych krajach i użytkowane przez kraje europejskie, projekty, ew. kolejne klony/wymysły WG można by spokojnie złożyć jeszcze linie niszczycieli Holenderskich, Hiszpańskich, Polskich i ew. bałkańską (Jugosławia, Rumunia, Bułgaria, Grecja, Turcja?) - w przypadku niszczycieli bawiąc się takimi cechami, jak szybkostrzelność, zasięg ognia, kamuflaż, parametry torped, czy inne wyposażenie, można spokojnie przesunąć każdy typ niszczyciela o 2-3 tiery, a typów niszczycieli jest sporo. Z krążowników europejskich też dało by się złożyć linię, np. Austro - Węgierskie na niskich tierach, Hiszpańskie w środku i powojenne Szwedzkie i Holenderskie na końcu. Z pancernikami był by problem na wyższych tierach. Do tego pewną specjalnością zwłaszcza Skandynawów były pancerniki obrony wybrzeża. Tu jest kwestia otwarta, czy okręty z Indii i Pakistanu powinny się znaleźć w drzewku panazjatyckim - biorąc pod uwagę geografię, czy brytyjskiej wspólnoty narodów - biorąc pod uwagę kwestie polityczne (byłe kolonie brytyjskie), tradycje morskie, czy typy okrętów (ex. brytyjskie).
 3. Thorgerder

  Aktualna sytuacja w stateczkach

  Tak sam fakt, że oba typy były dość ciekawe - zarówno w wersji "stockowej" - 13 działowce, jak i po modernizacji - tylko włosi posunęli się aż tak daleko modernizując swoje pancerniki z I wojny. Okręty wybebeszono i otrzymano praktycznie nowe jednostki. Na 9 tier pasował by np. projekt Ansaldo - modyfikacja pancerników typu Vittorio Veneto, będąca podstawą dla projektu ruskich pancerników typu 23, a na 10 - tu nawet jakby nie było żadnego pasującego projektu to WG coś wymyśli. Generalnie możliwe jest dodanie po drugiej linii amerykańskich BB, DD i CV - niszczyciele dało by radę złożyć z historycznych jednostek. Japonia - linia krążowników liniowych - po pewnych przetasowaniach względem obecnej linii BB, dodatkowo linia CL i CV Niemcy - linia krążowników liniowych, druga linia DD UK - linia krążowników liniowych, krążowników plot, druga linia DD i CV Francja - CV, druga linia DD Włochy - linie BB, DD, CV? ZSRR - z projektów pewnie dało by się złożyć jeszcze co najmniej po jednej linii BB, DD, czy CV Europa - pełne linie DD: Holenderska, Szwedzka, Hiszpańska, Polska, linie CL - Szwedzka i Holenderska, ew uzupełnione krążkami innych krajów (Hiszpania, Grecja, Turcja, Austro - Węgry), linia BB Panameryka - linie DD, CL, linia BB do 6-7 tieru i dalej CV? Brytyjska wspólnota narodów - linia DD, CL/CA, - tu kwestia gdzie znalazły by się okręty z Indii i Pakistanu - czy wspólnota, czy Panazja. Sporo tych linii trzeba by było uzupełniać projektami, ew w skrajnych wypadkach wymysłami WG (to dla nich nie problem), ale generalnie nie brakuje potencjalnych nowych linii na lata. I jeszcze zostało by bardzo dużo okrętów na premki. Do tego linia/e okrętów podwodnych - USA, Japonia, UK, Francja, Włochy, Niemcy, ZSRR, Holandia, Szwecja, Polska, Panameryka, Panazja i coś tam jeszcze by dało radę złożyć.
 4. To jest tylko gra. Co z tego że w rl dana flota prezentowała się żałośnie, w grze może być najlepsza na świecie. Inna sprawa, że WG wykazuje wyraźny sentyment do ZSRR i to ruskie muszą być najlepsze, zresztą w wot jest to samo.
 5. Thorgerder

  Dyskusja nad poziomem realizmu w grze

  Wows to tylko gra, a nie symulator okrętu. W tej grze nie uświadczysz zbyt wiele realizmu, zresztą jak we wszystkich innych grach ze stajni WG. Nawet część okrętów to wymysł WG, a prawie wszystkie pozostałe, które kiedyś pływały po morzach i oceanach mają niehistoryczne uzbrojenie, czy wyposażenie. Historyczność i realizm zostały całkowicie poświęcone na rzecz grywalności i poprawności politycznej. To gra kierowana głównie do ludzi znających się na historii wojen morskich jak pingwiny na lotnictwie. Większość graczy to laicy i ignoranci, którzy chcą sobie "poszczelac do statkuf" i dobrze się bawić (a najlepiej żeby jeszcze na to wydawali kasę). Zresztą historia gier komputerowych pokazuję, że ultrarealistyczne gry są często zbyt skomplikowane dla większości graczy i nie odnoszą zbyt spektakularnych sukcesów na rynku. WG to firma, a nie organizacja promująca historię. Firma musi zarabiać, więc musi przygotowywać swoje produkty/usługi przede wszystkim tak by się sprzedawały.
 6. Thorgerder

  Pancernik Baije IX

  No właśnie, czy ten okręt ma jakiekolwiek uzasadnienie historyczne? Czy wymysł WG, mający wyciągnąć kasę od Chińczyków?
 7. Thorgerder

  Stocznia - przemyslenia, obawy, nadzieje

  Dobry pomysł. Zamiast ograniczać event w czasie, okręt by się sam budował w miarę zdobywania np. żetonów stoczniowych, czy innych surowców, które by wypadały raz na jakiś czas z misji. To kto jak długo by ciułał na okręt zależało by tylko i wyłącznie od jego gry. ew. zapalał się.
 8. Thorgerder

  Misje na Puerto Rico

  Ekipa zajmująca się wows chyba dostała opierdziel od szefostwa WG za te całe rozdawnictwo i zastosowano maratony znane z wota. Tj. możesz mieć okręt/czołg za free, ale wymaga to spędzenia kilku godzin dziennie, codziennie przez cały czas trwania eventu. To oczywiste, że większość graczy nie ma aż tyle czasu, żeby wygrindować nagrodę za free, ale zrobi część misji, a resztę można dokupić wydając rl kasę.
 9. Thorgerder

  A może Święta bez WOWSa ?

  Przecież to oczywiste, że wszystkie firmy które zajmują się grami komputerowymi uważają że wszyscy gracze grający w ich gry to nolajfy, bez pracy, rodziny, znajomych i całe swoje życie spędzają przed komputerem.
 10. W drzewku europejskim spokojnie dało by radę umieścić linie niszczycieli szwedzkich (ew. z okrętami innych skandynawów), holenderskich, polskich, hiszpańskich (ew. z Portugalią), bałkańską (Austro-Węgry, Jugosławia, Rumunia, Grecja). Co do krążowników bez problemów można stworzyć kilka linii na niższych tierach, na wyższych trochę było by kombinowania. Linie Szwedzkich, Holenderskich, czy Hiszpańskich krążowników można spokojnie podciągnąć do VII-VIII tieru. Pancerniki - tu jest problem, bo ciężko by było znaleźć jakieś okręty na wyższe tiery. Lotniskowce? Pojedyncze premki hiszpańska i holenderskie.
 11. Thorgerder

  wraki okrętów wojennych

  Niestety to co dla jednych jest smutnym kawałkiem historii i grobem dla setek marynarzy, dla innych jest tylko kawałkiem żelastwa, który można wydobyć i sprzedać. Wraki kilku zatopionych w rejonie Indonezji okrętów zniknęły, najprawdopodobniej zostały nielegalnie złomowane. Min. holenderskie krążowniki Java i De Ruyter, czy brytyjski Exeter. https://www.theguardian.com/world/2016/nov/16/three-dutch-second-world-war-shipwrecks-vanish-java-sea-indonesia https://www.theguardian.com/world/2016/nov/16/british-second-world-war-ships-illegal-scavenging-java-sea
 12. Thorgerder

  Film "Midway" a gameplay ;)

  Biorąc pod uwagę poziom znajomości historii przeciętnego widza to takie wstawki są niezbędne. Inaczej tacy historyczni ignoranci nie wiedzieli by o ch chodzi w filmie.
 13. Thorgerder

  Perma Camo Halloween 2019

  Dlaczego WG nie może dodawać normalnych kamuflaży, mających jakieś odniesienie historyczne i pasujących do gry? Bez macek i laserów. Dodają tylko takie g..o i co najgorsze te najokropniejsze kamuflaże dają całkiem fajne korzyści.
 14. Thorgerder

  Drzewko PanEuropejskie - moja propozycja

  Rysunek przedstawia okręt po przebudowie w czasie wojny domowej, wtedy miał uzbrojenie 6 x 152 mm, 2 x 88 mm plot i bez torped, przed przebudową miał 9 x 152 mm, ale tylko 5 na burtę poza tym okręt wyciągał tylko 25 węzłów, więc V tier to trochę za wysoko, ja bym dał II, max III tier. Gotland 5 dzieł 152 mm na burtę i 28 węzłów to bez mechaniki wykorzystywania samolotów nie nadaje V tier, w wersji plot max 4 tier. Co do ukończonych po wojnie krążowników szwedzkich i holenderskich to biorąc pod uwagę, ze były to dość nowoczesne okręty można by je wszystkie dać o tier wyżej. Też czekam na krążowniki pancerne. Może trzeba było by je trochę na potrzeby gry zmodernizować - dodając jakąś mocniejszą plotke, ale sporo okrętów w grze ma niehistoryczne uzbrojenie. Mamy w grze wielkie krążowniki, mamy pancernik "kieszonkowy" jakoś te okręty wpasowały się do gry i takie krążowniki pancerne też mogły by być ciekawe na niskich tierach. Nie wiem co oni brali, ale dobrze że zmienili dilera
 15. 5 i 6 tier są historyczne, 7 tier to miał być ulepszony typ County (anulowany) reszta to projekty/wymysły WG. W sumie trudno się dziwić biorąc pod uwagę tiery na jakich są historyczne krążowniki ciężkie innych krajów zbudowane jeszcze przed II wojną, to 7 tier dla typu County to max.
×