Jump to content

Thorgerder

Players
 • Content Сount

  381
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  10431
 • Clan

  [GLORY]

About Thorgerder

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

518 profile views
 1. 5 i 6 tier są historyczne, 7 tier to miał być ulepszony typ County (anulowany) reszta to projekty/wymysły WG. W sumie trudno się dziwić biorąc pod uwagę tiery na jakich są historyczne krążowniki ciężkie innych krajów zbudowane jeszcze przed II wojną, to 7 tier dla typu County to max.
 2. Przecież Orzeł zatopił rosyjski tankowiec Metalist. A to że Orzeł był wtedy w zupełnie innym rejonie Bałtyku, a Metalist wcale nie zatonął to inna sprawa.
 3. Thorgerder

  Czy WoWs jest grą historyczną?

  To było by dobre rozwiązanie. Jeżeli mamy polskojęzycznego klienta gry, to mogła by być do niego dodana łatka umożliwiająca wyświetlanie historycznych bander, a gracze niemający wgranej takiej łatki widzieli by bandery w wersji domyślnej. Taki dodatek dodawany automatycznie do danego klienta gry to chyba nic trudnego dla tak dużej firmy jak WG, ale widać nie potrafią/nie chcą tego zrobić.
 4. Zrobienie odrębnej linii krążowników liniowych RN i krieg/kaiserische marine jest jak najbardziej wykonalne, a zdecydowanie większość okrętów albo została zbudowana, albo to dobrze udokumentowane projekty. Co do Japończyków to wymagało by przebudowania obecnej linii pancerników, bo jakoś ie wyobrażam sobie linii japońskich BC bez okrętów typu Kongo, czy Amagi. Inna kwestia czy krążowniki liniowe będą w grze pancernikami, krążownikami, czy stworzy się dla nich osobną kategorię.
 5. Thorgerder

  Ashitaka, pancernik premium VII poziomu

  Krążowniki liniowe typu Amagi miały nosić nazwy Amagi, Akagi, Atago i Takao. Ale Amagi już jest w drzewku japońskim, Akagi - tu nazwa jest trzymana zapewne dla słynnego lotniskowca (który kiedyś się pojawi, zapewne jako premka), a Atago i Takao - nazwy zajęte przez ciężkie krążowniki obecne w grze. Swoją drogą można było zamiast kombinować z Ashitaką dać nazwę np Amagi 1920, ew. nazwać premki krążowniki ciężkie Maya lub Chkai.
 6. Thorgerder

  Czy WoWs jest grą historyczną?

  To dlaczego nie ma lokalnego patcha dla Niemców? Polski klient by miał wszystkie historyczne bandery i oznaczenia, a niemiecki tylko te poprawne politycznie. Wilk był by syty i owca cała. Poza tym to że ktoś sobie pływa w głupiej grze komputerowej np. Bismarckiem z banderą ze swastyką, czy Kirowem z banderą z sierpem i młotem nie jest równoznaczne z propagowaniem nazizmu czy komunizmu. Ale niestety prawo niekiedy tworzą debile.
 7. Thorgerder

  Czy WoWs jest grą historyczną?

  Tu sprawa jest prosta, zwycięzców się nie sądzi. Gdyby w II wojnie światowej doszło do odwrócenia sojuszy, coś jak cud domu brandenburskiego w wojnie 7 letniej i Niemcy znalazły by się w obozie zwycięzców, to wszystko co związane z komunizmem było by zakazane. A mnie ciekawi inna sprawa, gdyby np w Polsce wprowadzono prawnie zakaz używania symboli komunistycznych, wszystkie sierpy, młoty i czerwone gwiazdy musiały by zniknąć, to co zrobiło by wtedy WG?
 8. Thorgerder

  Build kapitana na francuskie niszczyciele.

  Przydało by się jeszcze wymienić port w Marsylii na Tulon :)
 9. Wspaniały pomysł taa. Chyba tylko dla nolivów co mają już wszystkie drzewka pobadane, wszystkie premki kupione, miliony free exp, setki mln kredytów i już im odp..a bo nie wiedzą co z sobą zrobić. Nie każdy ma chęci/czas/możliwości przechodzić to wszystko od nowa. Jeżeli celem tego eventu ma być promowanie gry na niższych tierach, to można to zrobić lepiej, np poprzez możliwość wykonywania misji codziennych/z eventów okrętami niższych tierów, czy np. jakieś rankingówki na 3 czy 4 tierze.
 10. Thorgerder

  Build kapitana na francuskie niszczyciele.

  I do tego możliwość samozatopienia okrętu, gdy przeciwnik się zbliży do portu.
 11. Wows to tylko gra, a nie wierna symulacja bitew morskich. Zdecydowanie większość graczy to dzieci i laicy znający się na historii i marynistyce jak pingwiny na lotnictwie. Może nie wszystkim podobają się wymysły WG typu Azure line, ARP, eventy rodem z fantastyki, kamuflaże wyglądające jak jakieś rzygi rozsmarowane po pokładzie itd. Ale z drugiej strony widocznie komuś się to podoba (inna sprawa, to że za takie pstrokacizny są całkiem fajne bonusy/nagrody i ludzie tym grają bez znaczenia czy im się podoba czy nie). To samo dodawanie poszczególnych okrętów, czy drzewek. WG woli dodać jakieś projekty czy inne wymysły na które BBrajanki, czy inne helmuty rzucą się jak Reksio na szynkę, niż dodawać historyczne jednostki, które zainteresują garstkę historyków. Kasa musi się zgadzać i jeżeli ktoś wymyśli nawet największą głupotę, którą ktoś chce kupić to dlaczego na tym nie zarobić. I tak to spory ukłon ze strony WG, że sporo premek można wygrać za darmo w różnych eventach, ew. kupić za węgiel czy free exp, które praktycznie samo się zbiera.
 12. Thorgerder

  Propozycja

  Druga połowa XIX w i początek XX w pod względem rozwoju konstrukcji okrętów jest znacznie ciekawsza niż okres międzywojenny i II wojna światowa. Postęp techniczny był tak szybki, że okręty które w momencie rozpoczęcia budowy były w światowej czołówce, parę lat po wejściu do służby były już przestarzałe. Główne mocarstwa wprowadzały praktycznie co parę lat kolejne generacje okrętów, odsyłające wcześniejsze konstrukcje do lamusa. Nikt nie przejmował się traktatami i umowami międzynarodowymi, jedynym ograniczeniami były fantazja stoczniowców, możliwości techniczne, budżet państwa i ew. konieczność wciśnięcia się okrętu w doki/śluzy kanałów. Postęp techniczny umożliwiał eksperymentowanie z nowymi technologiami, z których jedne wyznaczały nowe trendy, czy wręcz zmieniały oblicze wojny morskiej, inne jak np. taranowanie okazywały się ślepą uliczką. Biorąc pod uwagę obecny kształt drzewek i przydziału okrętów do poszczególnych tierów z jednej strony mamy masę papierów (i wymysłów WG) na wyższych tierach, z drugiej w grze nie ma wielu ciekawych jednostek z czasów przed I wojny światowej. Można by np. połączyć tiery IX i X w jeden tier - poprzez wywalenie wymysłów WG i odpowiednie zbalansowanie reszty, w zamian za to dodać jakiś tier gdzieś między obecnym II, a V tierem. Nawet przy obecnej mechanice dało by radę wprowadzić sporo okrętów z czasów przed I wojny światowej i po paru modyfikacjach (niehistorycznych, ale typowych dla większości historycznych okrętów obecnych w grze np. poprawienie plotki), dały by radę. Tyle że WG traktuje niższe tiery po macoszemu, chce pchać graczy wręcz na siłę na wyższe tiery, praktycznie wszystkie misje można wykonać okrętami min. V tieru, dla nich na niższych tierach grają tylko nowi i gracze którzy nie radząc sobie na wyższych tierach łechtają swoje ego gnębiąc nowych, zupełnie ignorując fakt, że kogoś mogą interesować okręty z przed I wojny światowej. A szkoda.
 13. Thorgerder

  Propozycja

  Trochę ciężko to zaliczyć jako zatopienie, ale ruscy podczas I wojny światowej dojechali niemiecki stawiacz min Albatross, zmuszając go do wylądowania na mieliźnie koło Gotlandii. Poza tym niszczyciel Kercz zatopił torpedami pancernik Swobodnaja Rossija, chyba największy okręt wojenny zatopiony przez ruskich.
×